Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

petya08 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 15211

Sziasztok!

 

Van néhány problémám az autóval.

Renault Master, furgon, 2005-ös 2.5 dci, 100 ló, Gu 754 motor, mint a legtöbb ilyen évjáratban, 5 sebességes, rengeteg kilóméterrel

 

1.

Télen -5 alatt csak húzásra indul...
Egyáltalán nem izzít, csak gyújtás ráadásakor villanik fel a kontroll lámpa 1 másodpercre. (miszerint ugye minden okénak kell, hogy legyen :) )

Kérdésem, hogy ez lehet annak a következménye, hogy már rossz az összes izzítógyertya, vagy esetleg relé gondja lehet? (relé kattanást nem hallani egyáltalán, tudom elöl van a fényszórónál)

 

2.

Váltóban régebben difipoharat és rövid féltengelyt cseréltettünk, mert a pohár ki volt kopva és rázott a futómű.

Ezután egy darabig nagyon minimális rázás volt, majd utána a hosszú féltengely középen tönkrement (nagyon rázott, teljesen használhatatlan volt az autó, de szerencsére csak 1 km-t kellett hazáig menni, mert pont akkor indultam el), komplett hosszú féltengely csere. (minimális rázás)

Most ott tartok, hogy 5e km után ismét elég jól ráz, gondolok itt ilyenre, hogy a hosszú féltengely, bár újat szereltek be, rossz minőségű volt és ismét ugyanaz a hiba, vagy esetleg a váltó lehet elkopva, hogy folyton szétrázza a féltengelyt?

 

3.

Tele tanknál ritkábban, üresebb tanknál gyakrabban megtorpanik az autó.

Üzemanyag szintjelző üresebb tanknál gyakran rossz szintet mutat, majd pár km megtétele után valós értéket produkál.

Levegőt kap rendesen, egr nincsen rajta, légtömeg mérőt kapott újat, de nem oldotta meg a problémát.

 

Mann filteres üza. szűrő, tiszta szűrőház, átfolyik rajta szépen a gázolaj, nem levegős a szűrőig a rendszer. (szűrőház után sajnos fekete cső van bánatomra, nem nagyon látom mi történik)

Nagyobb gázadásnál, jellemzően 3-asban 50 körül, valamint 5-ösben 110 körül, meg-megtorpanik az autó, de csak egy pillanatra, kiadja a piros stop lámpát, majd eltűnik és megy tovább, mintha semmi nem történt volna. (véleményem szerint tele tanknál ritkábban, üresebb tanknál gyakrabban műveli ezt)

 

Amikor régebben levettem a gázolajszűrőről cserekor a motor felé menő csövet, pofánvágott a gázolaj, most semmi, ránézésre üres a cső (de sajnos fekete színű, így nem látni)

Az autó egyébként indul, tehát nem levegős, de olyan mintha elengedné a gázolajat, vissza a tankba.

Lehet hogy a nyomástartó szelep szivat meg, és emiatt néha megtorpanik az autó? (elég idegesítő és veszélyes is ez)

 

-----

 

Nagyvárosban élek, de az osztrák határ közelsége miatt nincsen a városban normális szerelő, szinte már az összesnél jártam. (van egy pár furgonunk ami folyamatos karbantartást igényel)

Mindegyik szerelő csak 2-3 hét múlva vállal javítást, arról nem is beszélve, hogy marhára nem ért senki semmihez, csak az olajcseréhez, aki meg igen, az az osztrákoknak szerel vastag pénzen, bekerülni hozzájuk lehetetlen.

Azt mondanom sem kell, hogy ez egy munka eszköz nem állhat hónapokig, a szerelőnél.

Két javítani valóból a könnyebbiket megcsinálják, a másik nyomozni való hibára ráfogják, hogy "nem érünk rá majd gyere vissza máskor", csak hogy ettől még nem lesz használható az autó, jelen esetben ilyen pl. a megtorpanásos probléma.

 

Köszi, ha válaszoltok, lehet hogy együtt többre megyünk (vagy elviszem a megyeszékhelyre, talán ott korrektebben állnak a kuncsafthoz)

Csabapa10 Creative Commons License 2017.07.16 0 0 15210

Sziasztok!

Téves vásárlás miatt eladó egy pár, három ajtós Clio I-re való (1990-98) ablak légterelő.

Ára: 5500 Ft + postaköltség

Érdeklődni a +36203783618 számon lehet.

StingeR Creative Commons License 2017.05.04 0 0 15209

Sziasztok,

 

nem igazán találtam régi Renault 19-essel foglalkozó fórumot, ezért írok ide. Van egy törött R19-esem eladó alkatrésznek, fotók: https://goo.gl/photos/KUvryj8BaKwbt3b79

 

A motor ép maradt, az első sérülésen kívül szinte minden használható állapotban. Idén februárban volt műszakiztatva, felújított a generátor, a fékek és minden más, kifogástalan állapotban volt. Az összes belső kapcsoló és elektronika működik benne, a szélvédők nem repedtek, de a légzsák kinyílt. A kocsi ideiglenesen van kivonva a forgalomból, de a felújítással, javítással nem foglalkoznánk már. Érdeklődni a stinger kukac citromail pont hu címen lehet. Köszi előre is.

521478963 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 15208

Keresek Budapesten ill. környékén jó karosszériást, mert sajnos a Baumgartner, és a budakalásziak is nagyon lassan őrölnek. Húsvét előtt ne menjen nektek senki, mert már nem dolgoznak...1 hónappal ezelőtti káreseményen ülnek...még mindig nem tudták tovább küldeni a papirokat.... 

Kiriama Kazuo Creative Commons License 2017.05.03 0 0 15207

Szia,

Ha még nem találtál akkor gyere át az Renault Espace topikba és keresd Espace34-et. Szerintem fog tudni segíteni neked.

Előzmény: Schváb (15203)
Heeh0189 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 15206

Sziasztok 

Renault scenic 99-es 1.9 dti tulaj vagyok.

találkozott már valaki olyan problémával hogy lemerült az akkumulátor és többé nem kapcsolt be a beépitett navigáció.

Válaszokat előre is köszönöm.

podani Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15205

Ja és persze 4 db van ;)

Előzmény: podani (15204)
podani Creative Commons License 2017.04.24 0 0 15204

Sziasztok, 

 

17-es Laguna III felni eladó, gondolom más típusokra is jó (Michelin nyári gumit is adom vele ajándékba, minta még jó, csak már öreg). 

 

Schváb Creative Commons License 2017.04.22 0 0 15203

 

Sziasztok!

Renault grand Espace-be keresek egy darab üllést 2006-os

Ugy mond mágnes talpas! Ötlet hol találok?

Köszi?

Z1z0u Creative Commons License 2017.03.22 0 0 15202

Sziasztok!

 

Eladtam az autómat (VelSatis), csak a nyári kerekek maradtak meg, hátha érdekel itt valakit:

https://www.autoalkatresz.hu/auto-gumifelni_egyben/barum-nyari-225-55-r17-101-y-tl-2015-gyari-alufelni-renault-17x7-1824028

 

Üdv,

István

andras4736 Creative Commons License 2017.03.21 0 0 15201

Üdv !

 

Kérdezni szeretném Megane II-nél 2006 benzines az üzemanyag szivattyú hangot ad már egy ideje, semmi gond nincs vele, hogy ezt meddig érdemes halasztgatni a cserét egy szerelővel megnézettem azt mondta ez bírja még jó ideig, de az út szélén nem szeretnék ott maradni mi a tapasztalat ?

Kb mennyiért cserélik ki ha esetleg tudja valaki ?

Másik: van még benne Valeo trafók semmi gond vele , érdemes kicserélni ilyenkor is ,mert olvastam ezek nem a legjobbak ?

Köszönöm előre is a válaszokat.

istván1997 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 15200

Üdvözletem!

Az lenne a kérdésem hogy a Renault R19 Chamade-ba milyen autórádió volt?

Vagy a sima R19-ben milyen volt?

hul Creative Commons License 2017.01.09 0 0 15199

Nem kéne üzemmelegre pumpálni álló helyzetben... a benzinmotor szépen kellene forogjon alapjáraton és kicsi gázokal elindulva sokkal előbb lesz üzemmeleg. Hogy leáll, az biztosan hiba, nem kap üzemanyagot, vagy nagyon sokat kap, vagy dugulásod van, pl. üzemanyagszűrő probléma. Persze egy szerelő azonnal megmondja, ha tesztel akkor azt is, ha más hiba van pl. vmi szonda halt meg. Szervo nélkül ne gyere errefelé, mert belém jössz vagy kapsz egy buszt az oldaladba:-) 

Előzmény: moreaudnb (15198)
moreaudnb Creative Commons License 2017.01.09 0 0 15198

Sziasztok!

 

Olyan kerdesem, illetve problemam lenne,hogy az autokam olyat csinal, hogy mostani hidegben, nem indul,melegigetem gazadasokkal uresben,uzem melegre. A masik gond az, hogy, teszem azt megyek vele az uton jon a keresztezodes, fekezek, kuplung be, vissza kettes es az auto motorja le all, fordulat nulla, aztan ahogy gurulunk kuplung ki azt indul, lenyegeben miert all le mert eleg idegesito, meg olyankor nincs szervo es eleg neheztekerni a kormanyt, meg persze veszelyes is, lehet gyertyaproblema? 

Az auto egy 99'es renault megane, 1.6 16 szelepes. A valaszokat elore is koszi! 

Hajtó Mihály Creative Commons License 2016.07.29 0 0 15197

Sziasztok lenne egy kérdésem. Hiba kod olvasó a gáz vissza vezető rendszer szakadást írta ki,de ahogy megmozgatom a kipufogot eltünik a hiba kod de egy kis zökenéstől vissza jön mi lehet a baja? 

 

Pug 306 GTI Creative Commons License 2016.07.19 0 0 15196

Sziasztok! 

 

Sajnos az év legnagyobb Francia autós találkozóját elmosta az eső így az új időpont a következő: 2016 09 10-11

 

Gárdony Tó Party rendezvény strand. Gárdony Ibolya utca 2

 

Várunk mindenkit szeretettel mindegy milyen az autó az egybe gyűltek a lényeg....!!! 

 

https://www.facebook.com/events/655909344558935/

 

plömplöm Creative Commons License 2016.07.02 0 0 15195

sziasz,

 

hű de rég jártam erre :)

 

nos, vettem annak idején (tizenpár éve) egy JR olajozós levegőszűrőt a lagunámba, ha jól emlékszem, akkor F4R volt a motorkód, a szűrő dobozán a kód F333102, így néz ki: http://eshop.avcweber.gr/Product/460/F333102/Page/88/JR-Free-flow-air-filters/Model/0/0/en/ , elégedetten használtam, aztán az autót egyszercsak eladtam, amiben éppen egy sima szűrő volt, mert az azelőtti szűrőcsereberénél nem volt olajom ennek a rendbetételéhez, és ezt meg most találtam meg mindenféle elfekvő régi cuccom alatt. odaadom egy ezresért, csak ne kelljen kidobnom. ki kell mosni és újraolajozni. érdekel valakit? ha igen, akkor dobj egy emailt a plomplom@freemail.hu -ra nekem.

 

hajrá

szimla65 Creative Commons License 2016.04.30 0 0 15194

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Van egy jó öreg R19-em 1.4 benzines,most cseréltem hátul fékbetéteket(dob fék)A kerékagy csapágy meghúzási nyomatékra lenne szükségem.A fék dob és az agy egyben van.Ha tudnátok segítsetek.Sehol nem találok adatot róla.

Előre is Köszönöm a válaszokat.

StakkaBoo Creative Commons License 2016.04.30 0 0 15193
Jani (Warbi353) Creative Commons License 2016.04.29 0 0 15192

1994-es évjárat nem 92-es 

Előzmény: Jani (Warbi353) (15191)
Jani (Warbi353) Creative Commons License 2016.04.23 0 0 15191

Renault 5 megmaradt alkatrészei és renault clio 1992-es évjáratú benzines bontódik!Ha kelle valakinek valami jelezze!

fűtőház Creative Commons License 2016.04.21 0 0 15190

Üdvözlök mindenkit!

 

Segítségre volna szükségem  S.O.S.  !

Renault 19 ben szeretnék hátsóhíd lengőkar szilentet cserélni,

de nem merek hozzákezdeni, ha valaki csinált valamikor ilyet kérem hogy mailben vegye fel velem a kapcsolatot és írja meg. leírást, videót nem találok róla sehol.

Előre is köszönöm!

Üdvözlettel!

WebNeo Creative Commons License 2016.04.11 0 0 15189

Ez a carminat 3 navigáció beállítópanelje szerintem, ami kéri a kódod.

https://www.esbuzz.net/trends/watch/vid8824umO6Wauxg

 

http://carminat.info/index.php

Előzmény: Tibore1 (15188)
Tibore1 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 15188

 

 

Tibore1 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 15187

A következő a problèmám ès nem találok rá megoldást.mi lehet ez???

blt120 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 15186

Sziasztok!

 

A tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy 2011-es clio audió rendszerében lehete-e egyáltalán bluetooth drivert frissíteni mert nem ismeri fel a samsung telefonom?

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Predator21 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 15185

Helló

2 hete vásároltam használtan egy 2004-es 1.5 dci Renault Clio-t (mk2) 82Le
Sajnos 10-ből 7x elsőre , elég nehézkesen indul. Eljátssza ezt meleg motornál is. Menet közben viszont nem veszek észre rajta semmi rendelleneset.

Készítettem a jelenségről egy videót is (indulás után a hangját is figyeljétek):
Véleményetek szerint mi lehet a hiba oka?
Házilag tudnék kezdeni vele valamit, vagy itt már csak a szerelő segíthet?





Köszönöm a válaszokat előre is.

laler1 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 15184

Sziasztok! laguna 1 első lökös koptatót keresek esetleg valakinek van e elfekvőben 1 db

előre is köszi.

hul Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15183

Eladni, venni egy Toyotát. 

Előzmény: Törölt nick (15182)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.24 0 0 15182

Sziasztok kíváncsi lennék kinek lenne ésszerű megoldása hallgatom ?????????????? Valaki foglalkozott már ilyen jellegű át alakítással ?Szerintetek hogy lehetne megoldani hogy a Renault Thalia 1,5 DCI -ből át alakítani 1,5DTI-re.Vagy gondolok itt olyanra hogy a befecskendezőnek az elektronikáját kivenni felrakni egy adagolót a szivattyú helyére.Vagy ha nem lehetséges ez akkor milyen befecskendezőt lehetne belerakni??????????Vagy még gondoltam olyanra ha az 1,9 DTI motort bele lehetne rakni ??Na ha valaki tudja a megoldást hallgatom ???Komolyan mondom ha meglehetne oldani én megcsinálnám .Most beszéltem egy ismerőssel aki azt mondja hogy féléve  újították fel neki a befecskendezőket és már kinyiffantak.most vett bele bevizsgált bontott gyárit.És ezzel meg szebben megy a motor mint amikor fel újították amik benne voltak

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!