Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Spenót 4 napja Creative Commons License 166841

Szerintem ennyi "cuccal" haza is futhatsz, biztosan hazaérsz a szavatossági időn belül :-) 

A ZZIM előtt kaptam az asszonytól egy asszem MIG21 nevű energiaszeletet. Akkora, mint egy nagyobb túrórudi és 500kcal van benne. Nem mertem bevetni a versenyen. Lehet, még mindig futnék tőle... :-) 

Előzmény: batman07 (166838)
rrroka 4 napja Creative Commons License 166840

Érd a másik város, de a három összeköthető! :)

Nagyjából így lehet átmenni ahoyg akékkel jelöltem, Törökbálintról az M0 fölött a vadátjárón kell átjönni, onnan van egy jó rész beton, aztán megint erdő. A Bia-Érd közötti részen látható, hogy rengeteg párhuzamos és merőleges ösvény van, szóval nem igazán lehet eltévedni.

Előzmény: Zsazsi (166829)
batman07 4 napja Creative Commons License 166839

Mégsem csatoltam.

Na majd most.

Előzmény: batman07 (166838)
batman07 4 napja Creative Commons License 166838

aagica

Aha, értem.  Hasznos dolog. Mi is velük megyünk haza karácsonykor,  bár nem szeretem őket nagyon. Sok ott a macera. Ahhoz képest,  hogy egy kisebb cég,  sok a megkötés és sokszor marha pontatlanok.  Na, de ez nem az a topik. 

Jó fiú név lehetne. Pl.  Kovács Topik, becézni is lehetne.

Vettem az expon egy High5 Marathon Pack-ot. Ma vettem rá a fáradságot, hogy megnézzem mi van benne és, hogy mi, mire jó. Nem volt drága, kb 4200 Ft., de jó sok minden van benne. Csatoltam képet + van hozzá egy kézi kulacs, a lyukas közepű.

Egy gond van vele, 2015 januárig van megadva a lejárati dátum, vagy mi. Ezt későn vettem észre, sietnem kell majd. Tervben van még két verseny, egy 15km-es és egy 21km-es, de ilyen távokon nem szoktam frissíteni. Meg szeretnék hazamenni a maratonra, csak marha drága a repjegy. De kigondoltam, hogy kocsival megyünk, csak össze kell szednem a csapatot és kell egy kocsi is, ami biztos hazavisz bennünket. Arra meg kell sokat edzeni, ma bepróbálok egy 30+ km-t, viszek magammal Energia cuccokat.

Na kiírtam magamból a dolgokat. Mehetek futni.

Szép napot mindenkinek.

Norka30 5 napja Creative Commons License 166837

Ismét bebizonyosodik, hogy tán fordítva működöm. :) 

Előzmény: malactarja (166834)
aagica 5 napja Creative Commons License 166836

Repjegy árából ad kedvezményt a Wizzairnél, én szoktam velük repülni. 

Előzmény: batman07 (166835)
batman07 5 napja Creative Commons License 166835

Mire jó az a kupon?

Előzmény: aagica (166830)
malactarja 5 napja Creative Commons License 166834

"Illetve én úgy tudom, a tartósan laktátküszöbön rohangálás utáni napokban a pulzus lejjebb megy? (tapasztaltam is) "

Pedig pont fordítva van. Följebb megy. Minél hosszabban és keményebben sportolsz, annál magasabb az EPOC, ami megemeli a nyugalmi pulzust is.

Előzmény: Norka30 (166833)
Norka30 5 napja Creative Commons License 166833

Nálam ugyanez a helyzet, Alg. Ma recovery 10 km, mondjuk én fél perccel lassabban nyomtam, pulzus hasonló és a különbségek is hasonlók. 

Okokat vélem felfedezni:

- igenis éreztük a párát (én konkrétan megdöglöttem tőle)

- reggel magasabb a pulzus (nekem mindig így van, ezért is örülök, hogy az októberi maraton kezdést 11-re tolták)

- izgalom

Illetve én úgy tudom, a tartósan laktátküszöbön rohangálás utáni napokban a pulzus lejjebb megy? (tapasztaltam is) 

Közben rájöttem, miért volt ennyire elcseszett a vasárnapi futamom: a foot pod 19.7 km-t mért 21.1 helyett... kb 7 km-ig nem értettem, hogy mi van, mire rájöttem, már elfutottam magam. Persze a tempót néztem, nem a pulzust... jó lecke. 

Előzmény: Alg (166831)
Spenót 5 napja Creative Commons License 166832

A kupont neked adom, de csak, ha jó messzire repülsz! :-) 

Holnap bescannelem...

Előzmény: aagica (166830)
Alg 5 napja Creative Commons License 166831

Tegnap torna-nyújtás volt (meg időelcseszés) de ma kimentem egy laza regeneráló kocogásra (~7,5km).

Ami fura, hogy a 149-es átlag pulzushoz (igen, nekem jelenleg ez a laza regeneráló) tartozott majdnem ugyanaz a tempó (6:21) mint vasárnap az első felében a 160-ashoz.

Most vagy a versenydrukk számít ennyit, vagy a napszak, vagy nemtudom...

aagica 5 napja Creative Commons License 166830

Melyik hónapra tervezed? Mennék szurkolni. :)

(Mivel nem futottam, meg sem érdemlem, de ha valakinek felesleges az induló csomagban talált Wizz Air kupon, az nagy jót tenne velem, ha nekem adná. Cserébe megígérem, hogy én is elkezdek futni. Vagy meghívom egy sörre, amelyik jobban hihető. :))

Előzmény: Spenót (166808)
Zsazsi 5 napja Creative Commons License 166829

Van errol a reszrol vmi terkep? Mar en is sokszor szemeztem az atfutassal, de az erdon keresztul meg nem mertem belevagni. Marmint, ha Torokbalint a amsik varos.:o)

Előzmény: rrroka (166827)
rrroka 5 napja Creative Commons License 166828

Terepen kell, persze, egyetértek. A suuntod mi alapján mér szintet?

Előzmény: bouquetk (166816)
rrroka 5 napja Creative Commons License 166827

Oké, a szinteken értelmetlen, de ott a GPS is, csak a barométer pontos.

Bia itt van a szomszédban, szoktam arrafele átfutni a két város közötti erdőn, tök jó pálya. :) A telefonos GPS jellel nagy gondom nem volt arrafele, mert nem túl kanyargósak az utak.

Előzmény: viktor a takarító (166809)
sneci 5 napja Creative Commons License 166826

Tudom milyen. Egy hétig kekszen és teán éltem.

sneci

Előzmény: Zsazsi (166825)
Zsazsi 5 napja Creative Commons License 166825

Bant a dolog, mert jo eroben ereztem magam, megha az elotte levo hvg-n tul is futottam magam. Msot csak poroszkalasra van erom, hihetetlen. :o(

Előzmény: sneci (166824)
sneci 5 napja Creative Commons License 166824

Bizony, hogy pozitív.

2006 novemberében elkapott a kalici, egy hét alatt két kilót fogytam. Akkor határoztam el, hogy decemberben új módszerrel kezdem a futást és hó végére már a versenysúlyomnál voltam. És nem volt megállás, folytattam az edzést.

És onnantól jöttek a korcsoportos -volt egy két abszolút- győzelmek.

Szóval fel a fejjel Dr. Zsazsi!

sneci

Előzmény: Zsazsi (166823)
Zsazsi 5 napja Creative Commons License 166823

Koszi! Nezzuk a pozitiv oldalat, fogyok. ;o)

Előzmény: Spenót (166821)
viktor a takarító 5 napja Creative Commons License 166822

A Polarom 140métert hozott össze úgy, hogy 105-159m között változott a magasság.

Igaz, eszerint a mérés szerint 21,53 km-t futottunk, aminek a nagy részét magyarázza a +/-2% hibahatár, kisebb részét a sok kerülgetés, nagyjából a 8. km-ig.

Előzmény: Spenót (166815)
Spenót 5 napja Creative Commons License 166821

Ajjaj. Sajnálom. :( Mondjuk, elég csúnya neve van a helynek úgyis...

Gyógyulj meg gyorsan!!!

Előzmény: Zsazsi (166819)
Alg 5 napja Creative Commons License 166820

SRTM_HUN (az alsó listában)

Rá kell húzni legrosszabb esetben a mért magasság-adatbázis adatait (valami 60-70 méterenként van felmérve a felszín, szóval nem tökéletes, de jó közelítés)

Előzmény: Pinyo (166818)
Zsazsi 5 napja Creative Commons License 166819

Ágyban. Sajnos. :o(

altalanos rossz kozerzet, gyomorproblemak. Ki sem mentem Wachau-ba. Mar egy hete nyuglodok, gyenge vagyok...

Előzmény: Spenót (166811)
Pinyo 5 napja Creative Commons License 166818

Pl. a Pilisben akik telefonnal mérnek, sokkal durvább számokat látnak az össz szintemelkedésre.

Gyakran a valós szint másfélszeresét. De a Mátrában akár kétszeresét is. Szabdalt dimbes dombos környezet kell és máris jön a tévedés.

Előzmény: Spenót (166814)
Pinyo 5 napja Creative Commons License 166817

A tiédet bekorrigálta a Strava. A leírt hibák szépen látszanak a te magasság görbéden is.

Nem típus nem barometrikus, ezért a Strava automatikusan korrigál.

Előzmény: krilin (166813)
bouquetk 5 napja Creative Commons License 166816

Mivel én csak terepen futok, a GPS nagyon jó. A Suunto korrekt távot és szintet ad. A navigációt nem szoktam használni, de ismeretlen terepen jól jöhet. Tempót én se nézem rajta,alapból a pulzus amit nézek. Szeretem otthon elemezni a mozgást.

Előzmény: rrroka (166804)
Spenót 5 napja Creative Commons License 166815

Nekem ilyet rajzolt a kis buta... Van benne valami kis kavar, mert van Elevation, meg GPS elevation. Azt nemtom, hogy a 233m melyik lehet...

Előzmény: krilin (166813)
Spenót 5 napja Creative Commons License 166814

Ajjaj. Én meg azt hittem, hogy bízni lehet valamennyire ebben a mérésben. 21km-en nem gond (nekem) 200m tévedés, de szintben azért ez már más... bár érthető, hogy összejöhet. Szerintem a Runtastic nem korrigál semmit ezen. Nagyon úgy néz ki.

Ja, a tabletes alkalmazás viszont tök jó. Rávetíti a megtett útvonalat a gúgülÖrszre és még a házak modelljét is betölti. Kár, hogy nem tudom lementeni ezt a videót.

Előzmény: Pinyo (166812)
krilin 5 napja Creative Commons License 166813

Nálam 110 métert mért a Garmin 410, és majdnem olyan a szintrajz mint egy pulzusgörbe, tele van apró púpokkal.

Előzmény: Spenót (166810)
Pinyo 5 napja Creative Commons License 166812

Nálam 54m, Garmin 810-es.

Ha van a feltöltés után magasság-korrekció (nem barometrikus a mérőd), akkor korrigál egy pár száz méter felbontású terepmodell alapján.

De tipikus hibája itt Budapesten:

- a Gellért-hegy alatti rakpart futásnál azt hiszi, hogy felmentél a hegyre és le.

- a hidakon való átkelés (8-11 méter) úgy néz ki, hogy púp helyett gödör látszik a szintvonalon. Levezet a Duna vízszintjére majd fel.

Ilyenekből összejöhet simán a 233m.

Előzmény: Spenót (166810)