Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

viktor a takarító okt. 21. Creative Commons License 167863

Persze, azért is jó, hogy két lábad van, mert az egyik anód, a másik meg katód, vagy mi :-DDD

Előzmény: Spenót (167851)
Sánta Kutya (SK) okt. 21. Creative Commons License 167862

Azt ugye már nem írták meg, mert a mesék akkoriban is úgy végződtek, hogy még ma is élnek, ha meg nem haltak. De a lényeg, hogy saruban szaladgált, és meg is halt.

Előzmény: Spenót (167860)
Spenót okt. 21. Creative Commons License 167861

Nem is rossz 5let. Ma este kidolgozom  SpenótRunningot. Lehet majd kapni mindenféle klafa térdmerevítőt hozzá... :-) 

Előzmény: Lassú Nyíl (167859)
Spenót okt. 21. Creative Commons License 167860

Miért? Mi történt a sráccal?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (167858)
Lassú Nyíl okt. 20. Creative Commons License 167859

Ha költségoptimalizálásra mész, akkor esetleg elgondolkozhatsz azon, is hogy a térdedet hagyod ki :-)

Előzmény: Spenót (167824)
Sánta Kutya (SK) okt. 20. Creative Commons License 167858

Ez a Pheidippidész is meghalt, pedig Hokában még ma is élne.

Előzmény: Bozótkutya (167857)
Bozótkutya okt. 20. Creative Commons License 167857

Terepen (nem romantikus kis ösvényke, hanem technkás, sziklás, gyökeres terep) a saru szerintem indokolatlan kockázat.  

Előzmény: Levus55 (167849)
lacciko okt. 20. Creative Commons License 167856

Kipróbálom mindenképpen! Köszi!:)

Előzmény: barefootman (167855)
barefootman okt. 20. Creative Commons License 167855

Arra a mennyiségre, amit most elbirsz. Az elég lehet, de ha többet, vagy lassut van kedved, az is o.k. Nem vagy robot, hogy elöre meghatàrozd magadnak a programot. A végén lévö sprinteket az eddigiböl visszafelé csipd le.

Előzmény: lacciko (167850)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167854

Ez a fajta érvelés megdönthetetlen...

Előzmény: barefootman (167852)
Levus55 okt. 20. Creative Commons License 167853

Az már kemény!  :)

Előzmény: Spenót (167851)
barefootman okt. 20. Creative Commons License 167852

kerülendök

Előzmény: rrroka (167817)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167851

Én túlszárnyallak és akkusarut fogok használni :)

Előzmény: Levus55 (167849)
lacciko okt. 20. Creative Commons License 167850

Melyik mennyiségre gondolsz? Amiket futok most és vegyem hozzá amit írtál (a végén fokozatosan növekvő lehető leggyorsabb 100-200-300-.... méter futással)? A motivációval nincsen baj, csak ezekre a kérdésekre nem igazán tudom a megfelelő válaszokat :)

Előzmény: barefootman (167816)
Levus55 okt. 20. Creative Commons License 167849

Nem véletlen, hogy nem vettem idáig :(

Saját gyártású sarum már van. Az 4 mm-s keményebb gumiból (cipőkellék) készült. Abban futni majdnem olyan mint mezítláb.

A terepfutásokhoz akartam egy vastagabb talpú sarut készíteni, de a jobb gumilemezek (Vibram) amiből ezek a saruk készülnek Mo-n nem beszerezhetők kiskereskedelemben. Más, elérhető anyagokkal meg nem akartam kísérletezni, mert azokból csak egész táblát tudnék venni (minimum 10 párra elég) és a tábla, bőr, ragasztő, heveder, szorító ára már több is mint egy kész szandál, plusz lehet, hogy nem találom el elsőre a jó anyagot sem. Abban azért reménykedem (amint írják is) hogy ez többet bír mint egy cipő.

Leveleztem a sráccal aki készíti, mivel volt egy kis változtatási igényem. Nagyon kedvesen megcsinálta és a rendeléstől számított egy nap múlva már postázta is az egyedi sarumat :) 

Azért is azt a típust választottam, mert jó a rögzítés megoldása (tépőzár). A mostani saját gyártású szandálban pont azt nem szeretem, hogy csomózni kell amikor felveszem.

Előzmény: Spenót (167848)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167848

Basszus! Most nézem az árát. Hát ennyiért már cipőt is kapsz! :)

Előzmény: Levus55 (167840)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167847

Na, akkor engem félretájékoztattak... Úgy tudtam, hogy 0-ás.

Előzmény: procaliber. (167845)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167846

A végén nem költesz majd igazán semmit futócipőre :)

Ez pl. bicikligumiból készül és 2900 Ft:

http://szemelyesintegracio.hu/blog/viewpost/685

Ki vagyok váncsi a tapasztalataidra, de nekem egyelőre ez már nagyon extrémségnek tűnik...

Előzmény: Levus55 (167840)
procaliber. okt. 20. Creative Commons License 167845

Hoka drop-ok 2-6mm között mozognak és ahogy fejlesztenek nem is lesz 0 drop-os cipőjük.Egy 2mm-es illetve 4mm cipő van a többi mind 5-6mm közötti

Előzmény: Spenót (167837)
procaliber. okt. 20. Creative Commons License 167844

itt egy Oli által linkelt cikk amit nem árt elolvasni: https://peerj.com/preprints/250.pdf

Előzmény: rrroka (167817)
viktor a takarító okt. 20. Creative Commons License 167843

Ez kb. az, amit Sneci is mindig ajánlott, tudniillik, hogy a normál futások végén tegyünk bele egy-egy sprintet. Gyakorlatilag könnyű repülőkkel befejezni az edzést. 

Előzmény: Spenót (167841)
rrroka okt. 20. Creative Commons License 167842

Köszi, igen ez pl. nálam eléggé zavaros volt.
Ezek alapján én akkor elméletben a sarokemelés csökkentését támogatom, a minimál cipőtalpat annyira nem, szerintem kell védelem a kavicsok, üvegszilánkok, kutygumi ellen, és kell egy kis plusz talprece a csúszás ellen. :)

Előzmény: Bozótkutya (167835)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167841

Hát igen. :)

A diagnosztikán is az lett a konklúzió, hogy jó volt amit csináltam és továbbra is ezt kell tennem. Esetleg az edzés végét egészítsem ki 10-20 másodperces rohanásokkal, hogy ne lustuljak el teljesen. (asszem ezt már írtam is)

4 hónapig most nem kell törnöm a fejem azon, hogy mi legyen. Futáááááás legyen...

ChiFetone :)

Előzmény: Levus55 (167838)
Levus55 okt. 20. Creative Commons License 167840

Inov-8 cipőkből lehet az átmenetekhez is találni különböző sarokemeléseket és párnázottságot. Nekem sajnos túl keskeny a kaptafájuk így hiába kapható itthon nem tudtam ilyet venni, internetről kellett rendelnem másik típust. A Vivobarefoot elég széles nekem is, de ott nincs átmeneti csak minimalista.

Közben új kísérletbe kezdek mert rájöttem, hogy a zárt cipőknél sokkal kényelmesebb érzés saruban futni. Úgyhogy rendeltem egy futó sarut (Shamma Sandals Mountain Goats). Most várom a postást :)

Előzmény: rrroka (167822)
sogormail okt. 20. Creative Commons License 167839

Errol a minimal futasrol van egy jo video Oli facebook oldalan. Arrol, hogy ki az akinek egyaltalan anatomiailag megfelel a labszerkezete ehhez:)

Nekem van egy Kinvaram, az mondjuk nem minimal, mert relativ nem rosszul parnazott. Normal hosszufutasokat nem tudnek benne futni, de ha vmi gyorstempos resztavos futasok akarok csinalni vagy pl. "verseny" (en esetemben inkab hivjuk futo esemenyen valo resztvetelnek:) ) arra viszont jobb, mint az alap Asics Cumulusom.

Levus55 okt. 20. Creative Commons License 167838

Vissza a kezdetekhez. Úgy tűnik tettél egy három hónapos kört :)

Előzmény: Spenót (167836)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167837

Alapvetően a 0 drop irányába mutató cipők közé furakodott be a Hoka, mint 0 droppos brutálul csillapító cipő.

Azért azt mérsékelten nevezném mezítlábas futásnak, amit abban művelhet az ember. 

Erős a gyanúm, hogy az, aki Hokában fut és odaveri a lábát, az elég kevés km-ig húzná egy valódi mezítlábas cipőben. Fordítva meg valszeg max furcsán érezné magát az, aki a csillapításmentes cipőhöz már hozzászokott és Hokában "kényszerülne" futni.

Szerintem a Hoka egy érdekes kezdeményezés és biztosan jó is lehet, de én csak akkor használnám, ha máshogy nem tudnék futni.  Úgy érzem, hogy én a ChiFutással próbálom inkább pótolni a Hoka csillapítását.

Előzmény: Bozótkutya (167835)
Spenót okt. 20. Creative Commons License 167836

Sajnálattal, de úgy döntöttem, hogy tavaszig mégsem lesz edzőm.

Az utóbbi időkben minden gyorsabb futás után fájt a lábam. A tegnapi dolog megerőltető volt ugyan, de szépen lassan, a saját tempómban haladtam. Elég nehézkes a mozgásom (lásd: homokkal töltött nyuszi lufi), de közel sem olyan, mint pl. amikor a teljesítménydiagnosztikán rohantam a 3perces szakaszokat. Az másnap nagyon fájt. Nem akarok Flektortapasz függő lenni...

Nagyon úgy érzem, hogy nekem km hiányom van. A diagnosztikán is kiderült, hogy alap állóképességet kell fejlesztenem és majd utána jöhet a gyorsulás.

Ha most ettől eltérő edzéstervet kapnék, akkor vagyok olyan hülye, hogy megpróbáljam túlerőltetni magam.

Most inkább visszaveszek. Versenyekre tavaszig úgysem megyek. Visszakapcsolok funrun üzemmódba legalább 4 hónapra. Ez alatt lefogyok még egy 10-es és új alapokra helyezem a jövőmet futás szempontjából.

Arra majd talán lehet építeni valami értelmeset.

Bozótkutya okt. 20. Creative Commons License 167835

Már megint két külön témát kavarunk :)  Egyik oldalról szó van a dropról, vagyis van-e sarokemelés a cipőben és ha igen, mennyi. Az ultrabrutálnak nevezett Hoka gyakorlatilag közel nullás, hiába baromi vastag a talpa, de egy szintben van benne a lábfej, semmi extra alátámasztás, motion control vagy sarokemelés.

A másik a csillapítás mértéke, a talp vastagsága, a rétegek anyaga, a tarahumara szandáltól vagy a mezítláb futás abszolút nulla csillapításától a Hoka "maximál" párnázottságáig. 

Spenót okt. 20. Creative Commons License 167834

Köszi! :)

Ez a váltótagság főpróbája volt. Tökre nem tudtam, hogy mennyi idő alatt tudok ilyet, ezért kellett. Ha az elején nem sietek, akkor a futás alatt még sok időt megspórolhatok. Főleg, ha nem tévedek el annyiszor, mint most...

Tök tehetséges vagyok, hogy a jelzéseket nézve és a GPS-t használva is képes vagyok bénázni :)

Szóval, a 4 órát még lehetségesnek tartom a jelenlegi szintemen is. Jobbat sajna még nem...

Előzmény: Pinyo (167833)