Keresés

Részletes keresés

joskabacsi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53435

Szia,

terhesnek tűnik, bár nem látom igazán,

sajnos nem igazán van esélyed felnevelni, az amano-k elvileg csak sózott vízben szaporíthatóak ...

keress rá az akvakertészen, mintha valaki írt volna róla, sajnos nálam havazik most!

Előzmény: GraceVivi (53434)
GraceVivi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53434

Hali!

Kis segítség kellene. Mi van a garnélámmal?

http://imgur.com/a/oEy5Z

Előre is köszi a válaszokat!

András82 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53433

Közben találtam, de 150 széles a legkeskenyebb, és feketében nincs. De lehet a sötétbarna is jó.

Előzmény: András82 (53432)
András82 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53432

Linket tudsz adni ehhez az ablakpárkányhoz?

Nekem van egy darab de az nagy (szélességre, hosszara kevés, ablakcserekor megmaradt hulló), meg fehér. Én feketében gondolkodnék.

Bár én most a nyitotton gondolkodom, inkább csak egy élvédő kéne az üvegre, hogy ne látszódjon a vízszint, illetve a vízkő...

Nézegettem neten de nem találtam hasonló műanyag profilt.

Előzmény: lumpyyy (53427)
pityuka1234 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53431

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást és a tanácsot.

A 70-es évek végén csináltuk az első akváriumot apámmal,aztán 1-2 év elteltével ismét készítettünk egy szülő akváriumot és egy téglalap alakú hosszúkás akváriumot a külső szűrő számára,akkor színtelen szilikonnal ragasztottunk,és az aljában,tetejében merevítéseket raktunk.

Akkor ezek szerint most sem változott a ragasztó,lényeg a szilikon alap.

Előzmény: multipunctatus (53430)
multipunctatus Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53430

Használt akvárium vásárlását csak megbízható helyről javaslom. Ott is csak úgy, ha meg tudod nézni feltöltött állapotban. Mert a Te jelenlegi 30 éves akváriumod is jól néz ki messziről!

Merevítést utólag berakni nem biztos, h jó dolog. Ekkora akvárium - ha jól van megragasztva - 10-es üvegből tökéletes kell legyen. Utólagos merevítések betételekor gond lehet az eredeti ragasztó eltávolítása a sarkokból. A kivágásukkal lehet többet ártasz, mint használsz. Aztán az új ragasztó színe is majdnem biztosan el fog térni a régitől. Ha használni akarsz mégis valamilyet, akkor szilikon alapú legyen. A csempék fugájának kitöltéséhez való nem megfelelő. Ami jó lehet pl FBS ez átlátszó/fehér, Den Braven ez fekete. Hirtelen ez a kettő jut most eszembe.

Jó tanács: az akvárium ragasztók nem pillanatragasztók. A száradáshoz 24 óra szobahőmérséklet kell. 

Előzmény: pityuka1234 (53426)
multipunctatus Creative Commons License 2017.02.23 0 1 53429

Nem értelek Téged! Te is olyan helyen élsz ahol csak fiúk/lányok élnek? Miből gondolod, h a halaid kedvelik ezt az állapotot. Miért gond, ha lesznek utódok? Hagyd benn a nagyok közötta kicsiket és akkor csak a legéletképesebbek nőnek meg. A természetben is hasonlóan működik a dolog, csak egy kicsit nagyobb akváriumban. Aztán ha nem tudsz mit csinálni a kicsikkel ajándékozd el őket.

Előzmény: sutinor (53428)
sutinor Creative Commons License 2017.02.22 0 0 53428

Köszi a választ. Végül azt az egy halat, amit állandóan űzgéreltek, átraktam a lányos akiba. Nem akartam együtt tartani őket, mert akkor állandóan lesznek kicsik is.

Előzmény: multipunctatus (53409)
lumpyyy Creative Commons License 2017.02.22 0 0 53427

Helló!

Csak egy ötlet... Én is sajátkészítésű tetőn/világításon gondolkodtam. Végül nem az lett, de azért elmondom. Elég nehezen találtam meg a megfelelő anyagot. Végül műanyag ablakpárkányt találtam, ami megfizethető és megfelelő. Egy átlátszó polikarbonát lemezre terveztem felragasztani. A lemez pontosan az akvárium alapterülete. Az ablakpárkányokból pedig olyan széleset választok (esetleg vágok), hogy középen maradjon hely a világításnak. Ezeket ráragasztom a polikarbonát lemezre. Középre vágok (ADA tulajdonosok ne figyeljenek.. :D) 110-es pvc csőből egy darabot, félcsövet, esetleg kisebbet. A világítás miatt persze lehet, hogy nagyobb átmérőjű kell. Fényvisszaverő réteggel bélelem, ide kerül a világító test, led cső stb... gyertya.. :) . Mivel itt egy alagutba kerül gyakorlatilag a világítás, nem kell vízzel számolni (alul ugye a polikarbonát lemez védi, szigeteli). A szükséges nyílásokat nem nagy dolog kivágni. Azokat viszont pofásan, kulturáltan elkészíteni nagyobb kézügyesség és kreativitás függvénye. A jobb és bal oldal eldolgozása lehetséges az ablakpárkány lezáró-profiljával, de gérbe vágott ablakpárkány darabokkal is megoldható lehet. Egyrészt ötetnek írtam le, de lehet, hogy még én is elkészítem egy következő, nagyobb akváriumomnál. Érdekel, mit gondoltok az ötletemről!

Előzmény: kamad3 (53425)
pityuka1234 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 53426

Sziasztok!

Valamikor 30 éve volt akváriumom,és a mai napig ugyan az van meg,de 30 éve nem látott vizet+nagyobbat szeretnék beállítani.

Sajnos újra nincs pénzem,ezért használtban gondolkodom.

E téren kérném a segítségeteket.

Amit kinéztem,annak az alján sehol sincs merevítés,csak a tetején 3 helyen(két szél és közép).

Az akvárium mérete:120x60x45x10mm

Az lenne a kérdésem,hogy utólag lehet merevítést bele ragasztani,és milyen ragasztóval.

Minden segítséget előre is köszönök.

kamad3 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 53425

Köszönöm szépen. Akkor belevágok egy 50x50x50-es kockába egy hétvégi bútortervezéssel. Próbálok hozzá fa tetőt is tervezni, így kicsit tudnám csökkenteni a költségeket, és ahogy olvastam, ha megfelelően le van kezelve a fa és van szellőzési lehetőség, akkor nem lesz problém a párával és a lámpák sem melegednek túl. Úgyis egy hónap mire kész lesz ennek a gyártása, addig utána tudok olvasni minden egyéb elemnek és meg is tudom venni őket.

Előzmény: lumpyyy (53424)
lumpyyy Creative Commons License 2017.02.22 0 0 53424

Helló!

Ha a térfogat lenne eldöntött, akkor néhány esetben talán egy "hagyományos" arányú akvárium lehet a jó választás. Gondolok itt pl pontylazacokra, akik szeretnek sokat úszni. Az ilyen halak biztos többre értékelik a hosszúkás akváriumot. Nálad viszont a szélesség a fix (na jó, 50-60 cm.). Így biztos a kockát választanám. Én is gondolkodtam ilyenen, pont az 50 centisen. Szerintem nagyon izgalmasan be lehet rendezni egy kocka akváriumot. Az viszont biztos, hogy máshogy fog működni az áramlás, mint egy téglatest alakú akváriumban. Nincs tapasztalatom, de valószínünek tartom, hogy (külső szűrő esetén) a nyomóágat meg kell osztani.

Előzmény: kamad3 (53423)
kamad3 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 53423

Sziasztok!

Akváriumot szeretnénk, de sajnos elég szűkös a hely, így nem is szeretnénk nagyot és kevés/kicsi hal is lenne benne, egy 72 literes 60x30x40 pont beférne. De néztem, hogy vannak kocka, 50x50x50-es akváriumok is, melyek már 125 literesek, és ami ugyancsak elférne. Amit eddig láttam, hogy az utóbbinál az egyedi mérete miatt a tető és világítás legalább kétszer olyan drága lesz, de cserébe majdnem kétszer akkora űrtartalmú. Elég kevés kocka akváriumos hozzászólással találkoztam itt a fórumon, ez csak azért van mert egyedi a mérete, vagy a halak sem szeretik, esetleg van valami egyéb problémája?

Köszönöm,

Ádám

András82 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 53422

2 sor ilyennel 43W, 4968 lumen, 6000K.

Ez talán már versenyképes.

24W/3250 lumen/m.

András82 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 53421
András82 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 53420

Néztem LED szalagból sem jönnél ki jobban lumen-watt tekintetében.

Ahogy néztem 1,2 m helyed van (a fénycső hosszából ítélve), 2 sorban 2,4 m LED szalag férne el, így lenne 38W-al 3200 lumened...

Egyébként nekem a LED-es lámpa ugyanolyan teljesítményű, mint a gyári fénycsöves megoldás.

http://tropica.com/en/guide/make-your-aquarium-a-success/light/

Itt elég jó leírás van a fényről.

Előzmény: hellsing (53419)
hellsing Creative Commons License 2017.02.21 0 1 53419

A pénztárcának mindenhogy jobb, mert egy 36W-os Sylvania fénycső kb. egy árban van egy 19W-os Osram ledcsővel.

De meg is van, hogy miért NEM lesz ledes világításom: a Sylvania DaylightStar 36W-ból 3250lm-t hoz ki, míg az Osram SubstiTube 19W-ból 1700lm-t. És mivel módom sincs a mostani 2db cső helyett négyet betenni, meg még többet is fogyasztanának, egyenlőre hamvába halni látszik a történet.

Előzmény: András82 (53415)
2Ttuning Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53418

Értem , lehet eleve rossz ötlet , de mi lenne ha le lakkoznám előtte az alkatrészeket ? 

Előzmény: boxer-gs (53417)
boxer-gs Creative Commons License 2017.02.20 0 1 53417

Az gond lehet, hogy használt alkatrészeket nem nagyon tudsz teljesen tisztává varázsolni. Égéstermékek, kenőanyag maradványok, mind-mind mérgezőek egy akváriumi életközösségre nézve.

Előzmény: 2Ttuning (53416)
2Ttuning Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53416

Sziasztok ! 
Találtam neten egy képet akuáriumról , ami megtetszett . Gondolkodok a megépítésén , csak nem tudom , halak ,hogyan reagálnának a fémre . Valaki esetleg próbált már ehhez hasonlót ? 

András82 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53415

A pénztárcának sem feltétlenül barátságos, mivel elég drága. Üzemeltetni nyilván olcsóbb.

multipunctatus Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53414

LED világítás nekem is és a pénztárcámnak is szimpatikus lenne. De van-e valakinek tapasztalata arról, milyen LED szükséges ahhoz, h 55-65cm magas vízoszlopot is átvilágítson.

András82 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53413

Nekem LED világítás van, nőnek rendesen a növények, igaz csak nettó 30 literes :)

LED-nél én úgy olvastam a 6500K hőmérséklet a legjobb mert az áll legközelebb a nappali fényhez.

LED-re leginkább a lumen/liter értéket szokták használni, ott ugye a hagyományos W/liter nem értelmezhető.

http://www.aquariumgardens.co.uk/lighting-guide-26-w.asp

Előzmény: hellsing (53411)
hellsing Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53412

Jahh... és kéne tipp valami szuperhalk levegőztetőre. A régi nemrég tönkrement, vettem egy Tetra APS-400-at, de ettől meg zeng a ház.

Előzmény: hellsing (53411)
hellsing Creative Commons License 2017.02.20 0 0 53411

'reggelt!

Van egy 360l-es tankom, amiben malawi-i sügerek és pár tő Anubias van.

Érik a fénycső csere. Létezik akváriumokhoz olyan ledes fénycső, amivel kiváltható a hagyományos? Több helyen láttam ledes fénycsövet (pl. itt), de úgy tűnik, hogy ezek egyszerű világítási felhasználásra készülnek, nem azokra a spektrumokra, mint az akvarisztikai fénycsövek. Vagy simán betehetem a napfényhez közelebb állókat (mondjuk egy 4000K-s és egy 6500K-s párosát)?

A ledes fénycsöveket energiatakarékosság végett vetném be (35W/db helyett 17-19W/db-ot fogyasztanak), de ha vannak alapos ellenérveitek, arra is vevő lennék.

multipunctatus Creative Commons License 2017.02.19 0 0 53410

Irigyellek! A közös hobby miatt.

De egy akváriumban tevékenykedtek ketten? Ez hosszu távon nem túl kényelmes. 

Előzmény: András82 (53405)
multipunctatus Creative Commons License 2017.02.19 0 0 53409

Van az akváriumban guppy nőstény is? Én nem láttam. Majd ha lesz bőven akkor nem egymást fogják kergetni a fiúk.

Az az ezüst halacska szerintem valamilyen dánió nőstény, de a fényviszonyok miatt nem látom milyen.

Előzmény: sutinor (53408)
sutinor Creative Commons License 2017.02.19 0 0 53408

Sziasztok!

Van az akváriumban 3 fiú guppi. Ezek közül az egyik folyamatosan űzgéreli a másikat, legalábbis nekem úgy tűnik, mintha bántaná. Feltöltöttem egy mobilos videót, remélem működik. Szerintetek?

LINK

Egy másik kérdés: a videón feltűnik egy ezüst halacska is a vízfelszín alatt. Az milyen hal?

András82 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 53407

A link az ismeretlen izéhez.

Előzmény: András82 (53406)
András82 Creative Commons License 2017.02.18 0 0 53406

Igazából én a gyári szűrő esőztetőjét is lejjebb toltam a vízfelszín alá éjszakára, hogy ne csobogjon.

Csak reggel húztam fejjebb, hogy jobban csobogjon. Ezt a 22-28 dB-t a vízfelszín alatt, "éjszakai módban" mértem.

A Liberty-n egyébként ha rajta van a teteje, az kicsit hangosít rajta (mint egy akusztikus gitár, felerősíti a zárt test a hangot).

Nem kizárt hogy azt le fogom venni éjszakánként.

Kép

Megjött közben a másik szűrőzsák is, úgyhogy a másik oldalt is megtöltöttem szűrőanyaggal.

Meg megjött a JBL Symec vatta is, az ment a tetejére. Meg beletettem egyelőre a régi szűrő szivacsát is, hátha visz bele egy kis "kúltúrát". :)

Ez mi lehet?

A fa alján az a fehér akármi. Zoomolható a kép. Himbálózott is a vízben.

Ilyen algát még nem láttam sehol.

Most vízcserénél lemostuk...

A fa egy szőlőtőke, már majd egy hónapja benne van, korábban már jól ki volt száradva, mielőtt belekerült...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!