Keresés

Részletes keresés

tengelic35 Creative Commons License 2008.09.29 0 0 1488
Budapest és környékén kívűl is van ám élet :)
Előzmény: Törölt nick (1486)
Tűzön-vIzen Creative Commons License 2008.09.28 0 0 1487

 

 A Sümegi-vár és környéke.

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.28 0 0 1486
Sziasztok
Tudom, hogy ez a topic inkább túrázással foglalkozik, és elnézést kérek az off-topic kérdésért, de itt az Utazás csoporton belül Magyarországról is kevés téma szól, kulcsosházakról pedig konkrétan semmit sem találtam.

Egy egyszerű házikót keresek, valahol erdőben, hegyekben, 2 személy részére, ahol egyedül lehetünk, egy hosszú hétvégére. Nem gond, ha nincs villany, sőt viz se, romantikus kandalló viszont nagyon tetszene. És ha Budapesttől nem túl messze van, az hab a tortán.

Tudom, keresgéljek, bújtam is a különböző oldalakat, de valódi tapasztalatoknak jobban örülnék.

Van valami ötletetek? Vagy tudtok egy olyan témát, ahová inkább illene a kérdésem?

Köszönöm a segítséget.
kerky Creative Commons License 2008.09.25 0 0 1485
Túrázáshoz, Magyarország és Szlovákia felfedezéséhez keresek túrázni szerető fiatalokat ezen az oldalon. Ha van kedved csatlakozni keress rá az oldalon a túrázó hirdetésekre, vagy tedd fel te az igényed.
studyfy Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1484

Segítséget szeretnék kérni.

A 47-es út mellett Szeghalom és Debrecen között ki tud egy jó csárdát vagy éttermet. Nem gondolok kizárólag egy reprezentatív helyre, inkább jól fözzenek. Legyen az egy babgulyás vagy bármely más étel, de finom legyen!

Soulshard Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1483
köszi a tippet!
lecsekkoltam az oldalt és sztem benevezek egy recepttel. a barátaim szerint elég jó kis turmix. majd látjuk :P
Előzmény: Tinaszép (1481)
tompor1 Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1482
hát ez nem az Apponyi kastélyszálló linkje, hanem egy nyereményjátéké amin oda lehet nyerni wellness hétvégét. Az Apponyi linkje itt van.
Előzmény: Tinaszép (1481)
Tinaszép Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1481
Hát én Hőgyészt tudnám ajánlani :) Az én párommal ott voltunk és valami fenséges volt. A wellness részlege sem elhanyagolható. Szerintem élveznéd ott :) Ott van a Gróf Apponyi kastélyszálló ott voltunk :)
itt a linkje ha esetleg érdekelne :)
http://www.novagyok.hu/magazin/stilus/cikk/frissulj_fel_velunk_8211_es_nyerj_wellness_hetveget
Soulshard Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1480
a segítségeteket szeretném kérni
a párommal szeretnénk elmenni egy wellness-hétvégére mostanában. tudnátok ajánlani egy helyet aminek az ár-érték arányban jó?
köszi a segítséget!
Klára. Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1479

upsz. :)

 

Szóval elmentünk várakat nézni, Sátoraljaújhelyen a Kálváriát, Hollóházán a Porcelán Múzeumot, sajnos a jégbarlang nem látogatható a turisták számára, amit nem írnak sehol. Azért a környékén szintén gyönyörű kirándulóhelyek vannak. Aki ismeri a gombákat, annak külön öröm, mert rengeteg nő mindenütt.

Előzmény: Klára. (1478)
Klára. Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1478

Mi 4 éve jártuk körbe a Zemplént, egyszerűen csodálatos az egész. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Elég sok programot lehet beiktatni. Nem szabad kihagyni Pálházán a kisvasutat, a kőkapunál tenni kell egy kisebb kirándulást. A levegő olyan tiszta és friss, hogy szinte harapni lehet. Elmentünk várakat nézni,

Előzmény: sarabella (1475)
tengelic35 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1477
Megkérdezhetem hol szálltatok meg?
A képről azt hittem először,hogy a saját fotóm,de ezek szerint mindenki ugyan azt látja fentről,gyönyörű:)
Előzmény: sarabella (1475)
Proximus01 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1476
Üdv Mindenkinek!

Én rövid, könnyű kirándulási lehetőségeket, javaslatokat keresnék; és cserébe most ajánlok is egyet. Alig több, mint fél nap alatt kivitelezhető. Családommal Budapestről a szentendrei HÉV-vel Pomázra utaztunk, onnan Volán busszal Dobogókőre. A sárga jelzésű túra útvonalon a Lukács-árokban haladva lesétáltunk Dömösre.(És nem a zöld jelzésen a Rám-szakadékon át!) Onnan a dunai RÉV segítségével átkeltünk a Dömösi-átkelés vasúti megállóhoz és végül vonattal visszatértünk Budapestre.
Dobogókőről lefelé haladva a közeli kilátóból a Dunakanyar páratlanul szép panorámája tárul elénk. A Lukács-árok könnyen járható, kellemes sétát tehetünk lefelé Dömösig az erdei úton.
Ajánlom mindenkinek ezt a kirándulást.
Anyagi vonzata mindössze: HÉV vonaljegy, VOLÁN buszjegy, a RÉV jegy és a vonatjegy.
Kellemes kikapcsolódást!
sarabella Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1475
Sziasztok! Most jártunk a Zemplénben, Károlyfalvai tengerszem lenyűgöző!
molnartiby Creative Commons License 2008.08.19 0 0 1473
Tegnap jártam Tabajdon:

mezítlábas park

Két kisfiam 2 és 4évesek nagyon élvezték, hogy mezítláb sétálgathatnak a különféle tereptárgyakon (homok, agyag, kavics, toboz, patak stb.)

Csak ajánlani tudom mindenkinek (idősebbeknek is jót tesz egy kis talpmasszázs.
Nekem még kb 1órán keresztül bizsergett a talpam, miután eljöttünk onnan.


Bp-től sincs messze, jó kikapcsolódás.
Ráadásul a közelben van az alcsútdobozi platánsor - Etyek felé menet-, tehát szép körtúra tehető erre felé.

gyongyhaju lany Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1472
Olvass bele ebbe a topicba:
Szurdokok Magyarországon és környékén

és ebbe:
Bakony (Zirc, Bakonybél...)

Kirándulóhelyek: Cuha-völgy, Ördög-árok, Kőmosó szurdok, Fenyőfő ősfenyves, Gaja-szurdok
Zircen könyvtár és arborétum, Pannonhalmi apátság, Cseszneki vár és még sokminden más :)
Előzmény: mammamija (1471)
mammamija Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1471
:)) Én is lázasan tanulmányozom a környéket:))
Előzmény: gyongyhaju lany (1470)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1470
Húsvétkor voltunk Csesznek mellett, Bakonyszentkirályon. Gyönyörű környék, az ősszel szeretnénk visszatérni ide.
Előzmény: mammamija (1467)
mammamija Creative Commons License 2008.08.10 0 0 1469
Naggygyon vicces!:((
Előzmény: Törölt nick (1468)
mammamija Creative Commons License 2008.08.08 0 0 1467
Nagyon leült a topik, felhozom a kérdéseimmel:))

Keresem egyrészt a gézaházi túristaházat.... lehet, hogy megszűnt? eltűnt a föld szinéről?
aztán pedig volt valaha Leányfalun egy kemping faházakkal - azt sem találom:((
Tudtok róluk valamit?
Augusztusban Bakonyszentlászlóra megyek.... visszakeresek hátha volt arrafelé valaki.
nkaresz1978 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 1466
Sziasztok!
Ha a Káli-medencére vagytok kíváncsiak akkor Szentbékkállát ajánlom. Nézzétek meg a honlapjukat: www.szentbekkalla.hu
Érdemes a Kőtengerüket megnézni, egyedülálló látványosság magyarországon!
Folyamatosan frissítve van a galéria, ott találtok sok képet!
Üdv: K.
Holgery Creative Commons License 2007.11.13 0 0 1465
Köszönöm!

Nem csak magam nevében, hanem remélem sokan kapnak kedvet hansági felfedezőúthoz!
Előzmény: kirgizke (1464)
kirgizke Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1464
Szia Holgery!

Persze, hogy lehet tudni! :-)))

Mondjuk mi helyzeti előnyben voltunk, mert a Nemzeti Park egyik, a tájegységért felelős kollegája a család régi barátja, így az ő kedves útmutatásával és kalauzolásával járhattuk be ezt a területet.

A Kapuvártól pár km-re levő Osli nevű falut kell megcélozni, majd az Osli-Földsziget közti úton kocsikázni/biciklizni egy csöppet, s erről letérve a kiindulópont az Esterházy-madárvárta.

Sok hasznos infót olvashatsz még:

Hanság

Üdv: K.
Előzmény: Holgery (1463)
Holgery Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1463
Nagyon szép!!!

Lehetne valami közelebbit is, melyik hansági faluból kell elindulni, hogy ilyet lehessen látni?
Előzmény: kirgizke (1462)
kirgizke Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1462
és még pár:





kirgizke Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1461








kirgizke Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1460
Sziasztok!

Az ország azon szegletét szeretném bemutatni Nektek pár fotóval, amelyről talán eddig még nem esett szó. Ez a Hanság.
Hátha valaki kedvet kap hozzá!







Holgery Creative Commons License 2007.11.08 0 0 1459
A téli Börzsönyt ajánlom mindenki figyelmébe! (Na persze a kép nem az aktuális viszonyokat tükrözi.)
tengelic35 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1458
Jövő hét végén Zalába megyek,és igérem,ha látok szépet,pártatlanul nyilatkozom majd róla itt. Szerintem ne írjuk ki,hogy főleg zemplém,mégha irónikusan is mondtad. Az lenne a jó, ha az ország minden részéről jönne egy kis jelentés:),pár kedv csináló fotó.
Előzmény: Holgery (1457)
Holgery Creative Commons License 2007.11.07 0 0 1457
Lassan oda lehetne biggyeszteni a topic nevének a végére: főleg Zemlén ;-)

Nem is csoda, hogy sokan épp a Zemlénnel kapcsolatban írnak ide, hisz gyöngyszeme az országnak.

Tényleg, jó lenne ha kicsit felélénkülne a topic, kedvcsinálónak beszúrok egy szép Börzsönyi téli képet!

Remélhetően hamarosan részesei lehetünk újra a téli "csodavilágnak"!
Előzmény: tengelic35 (1455)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!