Keresés

Részletes keresés

cyr45 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 43867

Ez a "csuklóhoz kötés" nem jó ötlet szerintem!   Pláne nagyobb felfújt cucc esetén.

 

Ha már valamidhez kötni akarod, akkor az inkább egy öv legyen, a hátulján akasztószemmel.

És ahhoz egy karabinerrel kösd, én legalábbis így csinálnám.De méginkább úgy, hogy kikötném,

vagy lehorgonyoznám a megfelelő helyen, aztán -szükség szerint- arrébb arrébb vinném...

Előzmény: Biga Cubensis (43865)
Boarhunter Creative Commons License 2018.06.05 0 1 43866
Előzmény: Biga Cubensis (43865)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.06.05 0 0 43865

Hülye kérdés. Létezik olyasmi, hogy sznorizáshoz pihenő kisméretű matrac, amit hozzá lehet kötni csuklóhoz? :)

Gyerekeknek kéne, hogy kicsit tudjanak pihenni ha kell, de ne vigye el a matracot a víz. 

Bár házilag is megoldható, ha van matrac otthon, amire valami hevedert lehet rakni. Csak gondoltam, hátha már valaki feltalálta :)

cyr45 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 43864

Üdv Mindenkinek!

 

Tavaly késő ősszel voltam Taba-n Egyiptomban, snorkelezésre nagyon jó hely, merem ajánlani!

 

Én már vén vagyok (a nickemben a születési évem szerepel) de ilyen szépeket még nem láttam.

Gyönyörű, változatos korallok, rengeteg fajta csodaszép hal,már 1-2 méter mélységben is...

Beljebb, és még mindig csak 4-8 méteren, helyenként óriási korallképződmények, nyüzsgő élettel.

Adrián, Földközi tengeren, görög szigeteken sokfelé jártam, de Egyiptomban még addig nem.

Ezért is volt nagy élmény számomra, de beszéltem ott olyanokkal, akik voltak már Hurghadán,

Sharm al Sheiken, meg más helyeken is, és ők is azt mondták, hogy Taba sokkal szebb!

És még érintetlenebb, nincs olyan tömeg.  Szezonon kívül meg az árak is sokkal jobbak voltak.:-) 

 

TGaborZ Creative Commons License 2018.05.15 0 1 43863

Közben kiderítettem, ez nagyon úgy tűnik, hogy kockamedúza, tengeri darázs (Chironex fleckeri). Nem nagyon lehet összetéveszteni semmivel. Több tíz ember kínhalálához elegendő méreggel a csápjaiban. 

 

Legyetek nagyon óvatosak!

Előzmény: rezgaras (43860)
Boarhunter Creative Commons License 2018.05.14 0 0 43862

Én Görögországban keveredtem egyszer közéjük. Bambultam a felszínen egy öbölben snorival a számban oszt egyszer csak minden oldalról körülvettek, vagy én sodródtam közéjük, vagy őket hozta az áramlás. Elég sekély volt a víz, nem működött az az opció sem, hogy lemerülök mert ott is voltak. :-)

De megúsztam csípés nélkül pedig hozzájuk értem párszor. Ami fájdalmas medúzacsípésem volt, az mindig úgy történt, hogy már csak akkor vettem észre amikor megvolt a baj.

Ez a raj, amiről beszéltem, elég kicsi egyedekből állt. Nem értek a medúzoologiához, nem tudom, hányféle van belőlük arrafelé de szerencsém volt velük.

Előzmény: rezgaras (43860)
Boarhunter Creative Commons License 2018.05.14 0 0 43861

Ha nézel szigonypuskás videókat, ott általában a puskára a markolat elé rögzítik a kamerát és elég stabil szokott lenni a kép. Az egy méter hosszú, súlystabilizált selfie bot... :-)

Előzmény: Tevemadár (43859)
rezgaras Creative Commons License 2018.05.14 0 1 43860

Medúzának néz ki. Mindenesetre nem mennék a közelébe... (La Palmán mentem egyet úszni a merülés után, akkor akadtam bele egy medúzába. Fájdalmas találkozás volt, utána pedig úgy nézett ki az oldalam, mintha ostorral csaptak volna rá. :-(( Merülés közben a ruha szerencsére többnyire megvéd.)

 

Előzmény: TGaborZ (43857)
Tevemadár Creative Commons License 2018.05.11 0 0 43859

Szia!

 

Nem, nekem nincs stabilizátoros selfie botom :-) Nem tudom, hogy létezik -e (sztem nem). Eleve, azzal, hogy boton tartod a cam -ot, picit (de csak picit!) stabilabb - viszont snorkel és merülés között ÓRIÁSI a különbség videózás szempontjából: snorkel közben nincs rajtad súly, és himbálózol a felszínen, ha már egy kicsi hullámzás is van - nehéz kitartani! Sok gyakorlás! Én egy nyakpántot akasztok a bot végére, ami nem túl hosszú, és mikor felvételt csinálok, akkor meghúzom, hogy feszes legyen (picit húzza a nyakamat, annyira) ezáltal stabilizál picit, és a kezemmel irányítom/vagy csak tartom. Nincs túl hosszúra kinyitva a bot. Nekem ez a módszer vált be.

 

Az SJCam háza kompatibilis a GoPro csatlakozókkal, de maga a ház (szűrők stb.) nem kompatibilis! Minden GoPro rögzítő eszköz ugyanazzal a rögzítő csatlakozóval van mint az SJCam. Szóval, amire GoProt tudsz erősíteni, arra SJCam -ot is.

 

Maszkos rögzítés nekem nem jött be - míg felszínen sisakon (pl. motor, sí stb.) egész stabíl, a vízben ez nem opció - himbálózik, sokat nézelődik az ember stb.

 

Gyerek + hosszú snori kérdés:

Nagyon nagy az UV sugárzás azokon a részeken (más tengeren is persze), és snorizás közben egész sokat van az ember ugyanabban a helyzetben (háttal felfelé lebegve ugye.) Én adnék rájuk vékony, kifejezetten UV álló surf pólót. Lehet kapni sport áruházakban (pl. D-vel kezdődő nevű "lon" -ra végződő áruház :-) ) egész olcsón, jó minőségű, gyerek méretű polót hosszú és rövidújjút is. Egész baráti áron (3-5e huf körül). Én is vettem magamnak (Persze nem gyerek méretet :-)). Én ezt nem tartanám hülyeségnek, de arra kérem a többieket a fórumon, ha ez hülyeség, akkor javítsanak ki!!

Én Egyipromba vékony wetsuit -ot, vagy shortyt gyereknek lehet, hogy nem vennék - bár egy vékony surf shorty...??? Hmm.. nem is tudom. (Félek, lehet, hogy meleg lesz)

De a többiek majd kijavítanak, ha nem jól gondolom. Én Egyiptomban még nem voltam, csak Görögo.-ban. (Eddig.)

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (43858)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.05.11 0 0 43858

Na megvan az utazásunk Sharm El Sheikbe a két kiscsajjal, a Farana Reef-be megyünk, ott közel van a korallzátony nekik is. 

 

Viszont SJCAM-hoz kérdeznék, neked van stabilizátoros selfie botod hozzá? Lehet vajon ilyet itthon kapni? És szintén egy fontos kérdés, vajon ez az SJCAM kompatíbilis a GoPro-val kiegészítők szintjén?  Mert a maszk elvileg GoPro-hoz volt, de simán fel tudtam rá erősíteni az SJCAM-ot is.

Szóval elviszem a maszkot is, de utólag visszanézve a Seychelles sznoris felvételeimet:

- rohadtul himbálózik

- néha kibukkan a vízből, ha kicsit felfelé nézek (na jó, ez várható volt, de akkor is...)

- próbáltam lassan mozogni a víz alatt, de valahogy túl gyorsnak tűnik minden

 

Máshoz is kérdés, mert picit aggódom a két lány miatt, jól úsznak, de nem tudom, lesz-e gond ha hosszabb ideig sznorizunk. Hülye kérdés, de esetleg érdemes nekik búvárruhát vennem? A kisebbiknek kis méretű ruha egész jó árban van. Esetleg talán segítene nekik, hogy ne fázzanak hamar és kicsit jobban lebegjenek?

Előzmény: Tevemadár (43846)
TGaborZ Creative Commons License 2018.05.10 0 0 43857

Sziasztok!

 

Van köztetek, aki ért a medúzákhoz? Az biztos több tapasztalattal rendelkeztek, mint én, ezért volna egy kérdésem, de tengeri élővilágos topikot nem találok.

 

Az alábbiképeken látható lény az, amire feltűnően hasonlít, vagy valami, ami összetéveszthető vele? :)

Bohol sziget nyugati partjánál találtam, sznorkelezés közben.

 

Elnézést, ha esetleg ez offtopik, minden javaslatot szívesen veszek, hogy hol kérdezzem meg. :)

 

Freedom of mind Creative Commons License 2018.04.23 0 0 43856

Nem tudom melyik részen szálltál meg Sharmon, de ahol én szálltam meg, ott végig egy fal húzódott a parton és tele volt élettel. Sokkal nagyobb élmény volt ott sznorizni mint amikor hajóval vittek búvárkodni ide-oda. 
Nekem Sharm Al Sheikh életem csalódása volt mint merülőhely.

Előzmény: bcslaci (43853)
rezgaras Creative Commons License 2018.04.18 0 0 43855

Mi többször voltunk Hurghadán, szállodában. A nejem nem merül, de minden nap kijött velünk a hajóval és amíg mi merültünk, ő sznorizott. Nagyon szerette, bármikor újra jönne. Ha a kislány egyedül maradna, amíg te merülsz, akkor a hajó személyzete nem biztos, hogy hagyná egyedül sznorizni. De még az is lehet...

 

A dolog másik oldala, hogy hol laktok. Ha valami nagy szálloda-komplexumban, akkor ott teljes ellátás van (amiből az ebédet bukod, ha kint vagy a hajóval) és estére programok. Ha önálló szállodában, akkor este kell valamit csinálni. Hurgadában lehet jó és olcsó éttermeket találni és lehet az üzleteket végigjárni (és vigyázni, hogy be ne húzzanak valami ostoba vásárlásba), de ezen kívül semmi! Akárhányszol voltunk ott, a közbiztonság jó volt, bár nem minden utcalámpa világít. :-)) De az arab városrész sűrűjébe azért nem merészkedtük be (iszonyú mocsok mindenütt).

 

Előzmény: Biga Cubensis (43852)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.07 0 0 43854

Köszi!

Előzmény: bcslaci (43853)
bcslaci Creative Commons License 2018.04.04 0 0 43853

Hurghadán Makadi Bay, ahol van élővilág is, a városban levő szállodák előtt nem igen van mit nézni (se Sharmon, se Hurghadán)

 

Mi Marsa Shagrába járunk, nagyon szeretjük. Itt sem muszáj merülni, rögtön ott a gyönyörű korallfal.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hJ16Dosq1mI

 

 

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (43852)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.04 0 0 43852

Kislányomat el szeretném vinni sznorizni a Vörös-tengerre. Én utoljára kb 15 éve voltam Sharm el Sheikben és Hurghadában, valamint egy hetes hajós búvárszafarin, de mivel most ő is ott lenne velem, most nem merülnék. Melyik üdülőhelyet-szállodát ajánlanátok, amihez szép közeli sznorizóhelyek vannak ami 9-10 évesnek is megfelelő? 

Tevemadár Creative Commons License 2018.03.31 0 0 43851

Hajrá! :-)

Előzmény: Biga Cubensis (43850)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.03.31 0 0 43850

Köszi, rendelek egy ilyet.

Először megtanulok ezzel felvenni, aztán majd jöhet egy drágább 4K kamera.

Dorogi-tó közel van hozzám, szerintem majd ott kicsit felzárkózom, aztán ha minden jól megy, irány nyáron a Vörös-tenger.

Egészségügyi okok miatt nem merülhettem, sajnos még egy neurológiai kontroll/megerősítés is kell, hogy merülhetek újra.

Előzmény: Tevemadár (43846)
Boarhunter Creative Commons License 2018.03.31 0 0 43849

Ha átállítod az országot akkor meg lőn világosság...

Előzmény: Tevemadár (43848)
Tevemadár Creative Commons License 2018.03.31 0 0 43848

Nem semmi. Kipróbáltam, nekem konkrétan 1db Mares cikk nem sok, annyit se hoz fel! Nem is listáz, semmit, amit Mares... :-(

Előzmény: Boarhunter (43847)
Boarhunter Creative Commons License 2018.03.31 0 0 43847

A minap rendeltem pár cuccot a scubastore-tól. Amikor beállítottam az országot Magyarországra, a Mares cuccok "eltűntek" a rendelésemből. Megpróbáltam újra beletenni de már nem látszottak  a termékek között sem. Visszaállítottam Franciaországra a zászlót(valamiért alapból ott volt) újra megjelentek a termékek. Rákérdeztem, azt a választ kaptam, hogy a Mares nem engedélyezi hazánkba a postázást. A környező országok közül egyedül Ukrajna van hasonló helyzetben, a többibe simán be lehet rendelni(Szerbiába is).

Mi lehet a gáz, tudtok valamit?

Tevemadár Creative Commons License 2018.03.31 0 0 43846

Szia!

Én ilyet vettem (remélem nem baj, hogy berakok a fórumba egy eBay linket - ha valakit zavar, nyugodtan moderáltassa ki a hozzászólásomat!):

https://www.ebay.com/itm/2x-Diving-Protective-Lens-Square-Mirror-Cover-UV-Filter-for-SJCAM-SJ4000-Red/391632045844?hash=item5b2f16c714:g:MhgAAOSwvApaStRh

 

Én is sokat gondolkodtam, hogyan kellene rögzíteni kalandkamerát merülés közben. Van fejpántom, kézfejpántom és gondolkoztam maszkra rögzítésen is. De nem vált be egyik sem. Csak a selfie bot + meg kell tanulni jól lebegni! :-) (A mellkasos dolog vízben nem igen jó, csak szárazföldön túrázás stb. közben.)

 

Ha régen merültél, akkor egy (több) ismétlő merülés igen hasznos tud ám lenni, a többiek ebben biztos megerősítenek :-) Nem tudom, van e lakhelyed közelében búvár oktatás, de szerintem (Mo.-n) bármelyik oktatóval megoldható medencés ismétlés/gyakorlás. Mi is szoktunk járni nyár előtt, 1-2 alkalomra.

Ha pedig egyből tengerre mész, akkor a kiszemelt merülőhelyen, ha szólsz a bázison, akkor előtte ők is elvisznek gyakorolni. (Van, ahol a - logbook megnézése után - nem is engednek merülni retouch merülés nélkül.)

 

Előzmény: Biga Cubensis (43845)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.03.30 0 0 43845

Múlt héten voltam Seychelles-en és egy sjcam-ot vettem én is (az 1080p verziót).

Arról a szűrőről van esetleg egy linked? Érdekelne, mert annyira nem vagyok megelégedve a színvilággal...

(Fotózni valóban pocsék.)

Viszont a kamerázást is tanulni kell, én naiv, vettem egy olyan maszkot, amire rá lehet csavarozni, hogy majd milyen kényelmes lesz.

Snorizás közben azonban csomószor kilógott a vízből, így a végeredmény inkább fulladás közbeni vergődésre emlékeztet, mint békés víz alatti felvételre.

Bár mostanában biztos nem megyek ilyen szép helyre merülni, de a selfie bot megfontolandó. Vagy akár mellkasra tenni, de a maszkon nem vált be.

Kivéve persze, ha rendesen merülnék, de 15 éve nem merültem, és nem mertem pont ott újraindítani a karrieremet, először elmegyek vmi ismétlő tanfolyamra, ha van ilyen...

Előzmény: Tevemadár (43844)
Tevemadár Creative Commons License 2018.03.29 0 0 43844

Szia!

 

Mail ment. :-)

Én mindenképpen a Fuji gépet venném a helyedben :-) Több funkciós :-)

Annyit még: én snorkelezni is selfie bottal szoktam, arra rakom a gép(eket), kézből szinte lehetetlenség szépen kitartani... Búvárkodás közben pedig vörös szűrőt használok (Sjcam -on), de olyat a Nikonra/Fuji -ra rakni nem lehet, meg amúgy is: snorkel közben szerintem nem kell, nem igen mész 6m alá :-) :-)

 

Előzmény: Boarhunter (43843)
Boarhunter Creative Commons License 2018.03.29 0 0 43843

Kösz!

A vacilálás most a kalandkamera-persze nem gopro árszint-és egy vízálló alap gép (Fuji XP120) között van. Olcsó kínai "kalandkamerám" már van de egyrészt állandóan párásodik másrészt fotózásra jószerivel használhatatlan.

A fuji mellett szól, hogy normál fényképezőgépként is használhatom a tengerparton, nem kell állandóan azt lesni, hogy a kölykök mikor rúgják tele homokkal, fröcskölik le stb. A kalandkamerában az elvileg robosztusabb kivitele tetszik de ha beázik már sekély vízben is akkor hanyagolom. A kérdezett típusok már sony meg panasonic lapkával készülnek de az olcsóbbakban nincs optikai zoom és a vásárlói vélemények lehúzták őket. Persze ha valaki rossz tapasztalatokat szerez az megírja, ha nincs gond a százötven.kétszáz eurós kamerával akkor meg nem koptatja a klaviatúrát szóval nem tudni, mekkora volt a minta amiből a készülékenként két-három negatív értékelés született.

Ha küldesz linket mailben, megköszönöm...

Üdv!

Boar

Előzmény: Tevemadár (43841)
vasaloboltos Creative Commons License 2018.03.29 0 0 43842

Én már elég régóta búvárkodom és filmeket is csinálok természetesen vízalattit

Tevemadár Creative Commons License 2018.03.29 0 0 43841

Szia!

Sajnos nincs tapasztalatom az általad megadott tipussal.

 

Viszont snorkelhez tudok ajánlani 2 másik tipust (amit használtam, és bevállt)

- SJCam - ezt konkréten búvárkodáshoz is vittem a 22 métert bőven bírta. Ha kell adok linket vele készült videóhoz (youtube), csak nem akarom beszúrni, nehogy önreklámnak tünjön :-)

- Nikon S32/33 ez is volt nekem, evvel is van video :-). Ez viszont nem jó búvárkodáshoz, csak kb. 10 m-ig (snorkel).

 

A kettő között a fő különbség: az SJCAm az kalandkamera, vidózni szépen tud, fotózni pocsék, a Nikon, az normális kompakt, jól videóz és úgy fotóz, mint egy kompaktnak kell (felszínen is). Van rajta optikai zoom stb.

 

Ár: SJCam 22-30-40e körül (több tipus van), Nikon: 30-40e körül. (Én 35e vettem, most nem tudom mennyiért adják - de itt körül lesz az)

 

Kérdés: fotózni, vagy videózni szeretnél, ha fotózni, akkor ezek az olcsó kaland kamerák (meg ami, azokra épül) nem igazán jók, viszont elég jó vidót tudnak. Snorkelezésnél valószínű van elég fényed fotózáshoz is, de nehéz kitartani, mert a felszínen sodródsz a hullámmal :-), ha lejjebb mész is nehéz fotózni :-). Nem felszín :-)

Az én teljesen magán véleményem az :-), hogy snorkelezés megörökítéséhez, bármelyik belépőszintű vízhatlan masina jó. Makrózni úgy sem tudsz - pl. a snorkelből adódóan :-) - de értékelhető videót és fotót, azért tudsz csinálni! (snorkelről is van egy halom youtube videóm, kérésre adok linket, hogy bele nézz :-) )

 

üdv.

Előzmény: Boarhunter (43840)
Boarhunter Creative Commons License 2018.03.29 0 0 43840

Üdv!

Az Intova vagy Riff néven futó kamerákról van valami tapasztalatotok?

A kínai gagyinál magasabb polcon van, nem noname alkatrészekből rakják össze de az amazonon köpködik a felhasználók, hogy már sekély vízi merülésnél is beáztak oszt kampec. Nekem persze csak sznorizni kellene.

gombavadász Creative Commons License 2017.12.31 0 1 43839

Egyszer gyere újra! Hiányzol!

Könnyű megjegyezni mikor: 12.31-e de. 10 óra már 30 éve :-))))

Előzmény: monobombola (43838)
monobombola Creative Commons License 2017.12.31 0 0 43838

(Nézegetem, de még mindig nem vitt rá a lélek, hogy... ma jobb volt egy kis meleg vízben a strandon.☺)

 

Boldog Új Évet Tanár Úr! Kívánom ezt minden búvártársamnak is! 

Előzmény: gombavadász (43837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!