Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2019.11.27 -1 0 8913

De van egy feelingje, ami semmi mással nem cserélhető.

Előzmény: Flower2000 (8912)
Flower2000 Creative Commons License 2019.11.27 -1 0 8912

No itt annyi borospince van hogy nem gond találni olyat ami nyitva. Jó nagyüzemben folyik a termelés.

Előzmény: Flower2000 (8905)
szkati Creative Commons License 2019.11.24 -1 1 8911

Igen. Bortúra nélkül voltunk. Vannak olyan pincék, ahová csak megbeszélt időpontban és idegenvezetővel lehet menni, és vannak olyanok, amik nyitvatartási időt tartanak mindenféle kötöttség nélkül. Mi egy ilyenben voltunk, és annyit fizettünk, amennyi bort ittunk. Csak azt ne kérdezd, hogy hogy hívták, mrt nem emlékszem. Jó sokat  mentünk felfele.

Előzmény: Flower2000 (8905)
Flower2000 Creative Commons License 2019.11.21 -2 0 8910

érdekes

Előzmény: wekerlei (8909)
wekerlei Creative Commons License 2019.11.21 -1 1 8909

Tegnap levelet kaptam Portugáliából (németben élek). Fénykép is volt benne. Azt róják a szememre, hogy 2017 szeptember 23.-án (tehát több, mint két évvel ezelött) fizetököteles autópályán jártam "feketén".  

Még emlékszem is a dologra: Lisszabontól délre, Sesimbra környékén csavarogtunk bérelt kocsival. Tévedésböl felmentem a sztrádára, de mivel láttam, hogy az nem ingyenes, azonnal le is mentem arról. Talán 1 km-t tettünk meg azon. Mivel tisztességes magyar ember vagyok, két napra rá el is ballagtam a legközelebbi póstára, be is álltam a sorba és le is egyeztettük a rendszámot. Azt mondták, hogy nincs bejegyzés, fizetni nem kell semmit. Nyugodtan vissza is adtam a bérelt kocsit és jóhiszemüen hazamentem. A portugál hatóságok viszont megszerezték a kocsit bérlö cégtöl a címemet és jelentkeztek nálam. Szerencsém is volt, mert a cég (eddig) nem vágott rá az összegre semmi pótlékot. Tudom, hogy olyanok is vannak, akik azonnal felszámítanak valami kezelési költséget. Egyébként az összeg minden pótlékkal együtt 7,35 euró, amit meg fogok tudni emészteni. Hogy miért írom ezt meg? Látjátok, a portugálok nem valami gyorsak, de nem feledékenyek.

Flower2000 Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 8908

Köszi. Majd meglátom akkor. Úgyis szétnézek azon az oldalon is ahol a pincék vannak. A völgybe nem megyek.

Előzmény: wekerlei (8907)
wekerlei Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 8907

Elnézést Douro völgyre gondoltam.

Előzmény: wekerlei (8906)
wekerlei Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 8906

Portóban nem, de a Portó völgyben igen. Ott nem volt semmi probléma.

Előzmény: Flower2000 (8905)
Flower2000 Creative Commons License 2019.11.21 -1 0 8905

Portoban a borospincéket csak úgy lehet megnézni, ha befizet az ember olyan bortúrára? Mert én nem akarok inni annyit amennyit ott úgy kellene. Amennyit adnak. Volt valaki bortúra nélkül is?

fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.30 -2 1 8904

(csak utánad, pauvre inconnu...)

Előzmény: Mr. Hadley (8903)
Mr. Hadley Creative Commons License 2019.10.30 -1 1 8903

Elgurult?

Bátran keresd meg!

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8901)
Flower2000 Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 8902

Jaj bocsánat, én Portóban leszek, nem Lisszabonban.

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8901)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.30 -2 0 8901

Ott leszünk hát?

Előzmény: Flower2000 (8900)
Flower2000 Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 8900

Én is, az enyémet. De mit akarsz ezzel mondani?

Előzmény: fidelio-Pyrandus (8899)
fidelio-Pyrandus Creative Commons License 2019.10.30 -2 0 8899

Novemberben pár napig Lisszabonban járom az utamat. Kérdések?

wekerlei Creative Commons License 2019.10.08 -1 2 8898

Ezer éve bérelek már portugaliában kocsit, gondoltam, engem már nem lehet átvágni.

TurisPrime-nek hívjak a céget, a trükk elég rafinált. A tankóra mutatóját úgy állítják be, hogy a akkor is egy picivel kevesebbet mutasson, ha teljesen tele lett töltve a kocsi.

Mikor érkezésed után átveszed a verdát, ez valószínüleg nem tünik fel neked (nekem sem tünt fel). Ezer dologgal traktálnak, meg egy csomó papírt nyomnak a kezedbe.

Ha a csalást akkor nem veszed észre, akkor már be is vetted a csalit. Mikor visszaadod a kocsit, akkor azt állítják, hogy nem tankoltad meg azt rendesen és behajtanak rajtad 30,00 euró illetéket.

Szeretnélek óvni Benneteket ezektöl a betyároktól.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 8896

Wizzair.
Úgy jó ahogy van. Fog ez még többe lenni ha egymás mellett akarnak ülni :)

Előzmény: Mr. Hadley (8895)
Mr. Hadley Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 8895

Mit remélsz megtakarításban?

20 eurót?

Ne nézegesse az árakat ha már megvette.

Előzmény: FErika73 (8894)
FErika73 Creative Commons License 2019.09.22 -1 0 8894

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.

A lányom véletlenül, nézelődés közben befoglalt egy repjegyet a Pelikánon 2020.05.22-től 2020.05.25-ig Lisszabonba, mert szeretnének kimenni a barátjával. Az ára 2 főre 72.530,-Ft.

Tényleg szeretnének kimenni, csak kérdés, hogy ennél jobb áron valamikor jövőre tudnak-e foglalni, és akkor 10.000,-Ft-ért inkább visszamondjuk most, vagy nem éri meg, inkább fizessük ki.

Várva véleményeteket.

Köszönöm,

Erika

Új Testaccio Creative Commons License 2019.09.12 -1 0 8894

Hogy úgy van! Lisboa? Mert azt elfogadnám, halkan, csendesen, penzióként, orvos csak kérésemre...

Előzmény: Mr. Hadley (8893)
Mr. Hadley Creative Commons License 2019.07.24 -1 1 8893

Előzmény: wekerlei (8892)
wekerlei Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 8892

Melyik város föterén?

Előzmény: Új Testaccio (8891)
Új Testaccio Creative Commons License 2019.07.23 -1 0 8891

Üdv. Kocsim nincs, városi turista vagyok. Bolyongok a város főterén.

Törölt nick Creative Commons License 2019.07.18 -1 0 8890

Ahogy mondod :)

Azért az a cementgyár nem akármilyen ügyesen bújik meg ott.

 

A szépség-felmérőmben csak a kontinensi Portugáliára és azon belül is csak az általam látott utakra gondoltam. Ha valaha is visszatérek északi csavargásra, akkor a Porto vonalától északra eső területet nem mosom össze a tőle délre fekvő területekkel. Szerintem teljesen más a hangulata, az íze, a lakói, meg minden amikkel lehet jellemezni ezt a helyet, mint a Portotól délre eső rész. De lehet hogy ezt csak én érzem így.

Portugália egy nagyon jó hely.

Előzmény: wekerlei (8889)
wekerlei Creative Commons License 2019.07.18 -1 0 8889

Hát hogy ez valóban Portugália legszebb útszakasza-e, abban nem vagyok biztos. Vannak például északon a Peneda-Gerês nemzeti parkban, a Sierra de Estrela és a Monchique hegységekben ugyancsak látványos helyek. Ha pedig Mareirát és az Azúr szigeteket is Portugáliához számítjuk, akkor az nem nagyon áll ez így. Egy biztos, szépnek szép. A fontos az, hogy Setubálból elindulva a ronda cementgyár után a keresztezödésnél jó irányba menjen tovább az ember (tábla van).  

Előzmény: Törölt nick (8888)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.17 -1 0 8888

Setúbal - Sesimbra idézet innen

 

"Megtaláltam Portugália valóban legszebb útját. (legalábbis amit volt alkalmam ezen az utazáson bejárni) Itt van az egyik vége: 38.503208, -8.941452 és itt a másik: 38.505323, -9.033184 Ez az N379-1-es út. Ezzel párhuzamosan fut egy tengerparti út is, azt se hagyjátok ki.

Az útszakaszról isteni kilátás nyílik a mesés Troia földnyelvre, Setubalra. Egyes részeiről messzire ellátni észak felé is. Az útpálya kitünő, igaz nagyon keskeny. Találkoztam rajta egy emeltpadlós busszal is, aminek a pilótája nagyon bátor volt hogy feljött ide, bár kedves mamája nem örül neki, mert a szembe jövő autósok biztos többször emlegették. Én a találkozáskor nagyon szerencsés voltam mert volt hova kitolatnom. A buszvezető ugye tojt a gondokra, utasai meg örültek az ácsorgásnak, mert ahol ők ültek fenn ott még a bokrok se takarták a kilátást - volt idő bámulni.

Az út nagyon nagy hibája, hogy nincsenek normális kiállási lehetőségek fotózni nézelődni. A szél vagy az eső erodálta az út szélét - ugyanis itt murvás padka van és nem aszfalt - ami miatt a lehajtás nagyon nem ajánlott. Alufelnivel, pótkerék nélkül kifejezetten nem ajánlott. 
A másik érdekesség az útszáli korlát hiánya. Sok helyen az aszfalt mellett van ötven centi padka és utána a szakadék. Itt a vigéckedés nem a hosszú élet titka."

 

 

Ezt az utat azóta is ajánlom mindenki figyelmébe, vélhetően ugyanarról az útról beszélünk.

 

Ennyi sikerült anno a félszigetből:)

 

 

 

Sesimbra nekem bejött, bár el kell mondanom azt is hogy valami eszméletlen drága helyet sikerült lefoglalnom és az sokat dobott a feelingen. Ha viszont a Parque Natural Arrábida északi szélét egy szóval kellene jellemeznem, akkor az a szó Szigethalom.

 

Előzmény: wekerlei (8887)
wekerlei Creative Commons License 2019.07.17 -1 0 8887

Lehet, hogy azért "nyúltál mellé", mert elmentél véletlen a legszebb helyek mellet. Ha Setubálból a Sierra de Arrábida hegységbe mész, akkor könnyen el lehet téveszteni a gyönyörü hegyi utat a csodálatos kilátással. Nyáron még az is elöfordulhat, hogy a rendörök lezárják, illetve egyirányúsitják az utakat a sok fürdözö miatt. Ha tévedésböl Sesimbrába, vagy a környezö településekre keverednél el, akkor azok tényleg nem nagy döbbenések. Van néhány olyan hely is - pld. a kolostor -, ami gyönyörü, de nem lehet meglátogatni. Viszont érdemes elmenni ahhoz a régi katonai erödhöz, ahol még három telefirkált és rozsdás nagy ágyú van. Onnan csodálatos a kilátás van a seutubáli öbölre meg a troiai félszigerte. 

 

Setubálra rá kell érezni. Ez egy olyan város, melynek egyik fele még a XX-ik század közepén él, a másik fele meg a mában. A kettö között alig van határ. A város bevásárló utcája szines dekorációval van díszítve, a tengerparti sétányt most építték ki, szép lett. A bevásárlóközpontban nem muszály elmenni, a szemben lévö Troia sem nagy élmény, csak a komp nagyon drága.

 

Mafrában csak a királyi palota érdekesség. Szép és hatalmas épület. A király és a királynö hálószobája 180 méterre volt egymástól. Nem is csoda, hogy kihaltak, én sem mentem volt télen át hidegben, hogy odabujjak a másik takarója alá.   

Előzmény: Törölt nick (8886)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.17 -1 0 8886

Köszönöm neked is a támogató ötletet, mindjárt át is mazsolázom.

A déli parton hat napot leszek, tehát az első pont fele meg lesz ebben az időszakban.

 

Gondolkoztam sokat azon, hogy nem az A2-ön jönnék fel, hanem a "parti utakon", de ezt elvetettem, ugyanis ha előtte hat napig a legszebb partokon voltam, akkor a "csak szép partok" már nem biztos hogy lenyűgöznek.

 

Evora az esőnapos tervembe pont belefér, Mafrának meg utánanézek, mert semmit sem tudok róla.

 

Az Arrabida, na az egy érdekes gondolat.

Tudod, amikor oda mentem és járkáltam Setubal - Sesimbra és Cape Depresszió környékén úgy éreztem, hogy mocskosul mellényúltam. Most lassan egy évvel később a legmélyebb emlékeim innen jönnek vissza. Értsd úgy, hogy ennél sokkal de sokkal szebb helyeken jártam, és mégis ide vágyok vissza. Azt hiszem tudom is hogy miért.

 

Ha napsütötte nap lesz a visszautam napja, akkor nagyon esélyes, hogy ide fogok visszajönni, ebédelek egy jót a második legjobb önkiszolgáló éttermünkben, utána felmegyek még egyszer a királyhoz, mert az kihagyhatatlan, aztán napnyugtáig kiülök a Lagoa de Albufeira-n a homokba és nézem a Lisszabonba érkező gépeket.

 

Portugáliából megérkezés után nem egyszerű a visszarázódás ebbe a miliőbe. :)

Előzmény: rochefort (8885)
rochefort Creative Commons License 2019.07.17 -1 0 8885

Szia Janoo,

 

hatha most en is kicsit tudok segiteni neked. Annyi klassz infot kaptam toled kozos nagy szerelmunk, "a fiatal fruska" topicban, remelem most kicsit vissza tudok adni belole.

Ha jol emlekszem, nem vagy nagy turazos, ugyhogy ilyen iranyu tippjeimet most nem reklamoznam. 

5 konkret tippem lenne, mind nyilvan kerulo.

Elso, vegig az Algarve-n, Sagresig, St Vincent fok, Odeceixe strandja, Aljezur varosa.

masodik: Setubal es az Arrabida national park. Setubal bejarhato 1-2 ora alatt, kellemes kisvaros, a choco frito a specialitas plusz a muskotalyos bor (ez ha jol tudom, csak erre a regiora jellemzo). Az Arrabida national park is gyonyoru, szep sziklas, homokos strandok vannak, a Galapinhos szerintem a legszebb.

harmadik: Evora varosa

negyedik: Estoril es Cascais, Cabo da Roca. 

Otodik: Mafra varosa

 

Kicsit irigyellek, bar epp egy hete jottem haza a gyerekekkel egy ket hetes portugal utrol.

Jo utat, remelem egyszer Madeiran osszefutunk, szeretem olvasni az irasaidat.

Előzmény: Törölt nick (8880)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.15 -1 0 8884

Köszi, utánanézek.

Sajna a google 10 éves képekkel jön a street view-n

Előzmény: wekerlei (8883)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!