Keresés

Részletes keresés

nereusz1 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 22282

Bizony, bizony. Nem érdektelen. Albert Camus francia író, aki az 1956-os forradalomról szinte elsőként ír külföldön pozitívan, 1913. november 7-én -- született.

nereusz1 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 22281

Köszi! :)

Eriel :) Creative Commons License 2013.11.06 0 0 22280

Köszi :)

Előzmény: eref (22279)
eref Creative Commons License 2013.11.06 0 0 22279

Most jött:

 

--------------------------------------------

EMLÉKEZÉS HAMVAS BÉLÁRA
2013. NOVEMBER 7. CSÜTÖRTÖK

16:30 Új Köztemető (Sztaravodai út): Gyertyagyújtás Hamvas Béla sírjánál
Megemlékezik Horváth-Hegyi Olivér evangélikus lelkész

18:30 P’Art Mozi kisterme:
Filmvetítés: A felfedezhető Hamvas Béla
Készítette:
TISZApART Media Kft. a Duna TV megbízásából.
Utána teázás és kötetlen beszélgetés Hamvas Béláról.
    
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.

Szentendrei Új Kulturális Központ
ARS & VITA Élet és Művészet Alapítvány
--------------------------------------------

 

A helyszínek szentendreiek.

nereusz1 Creative Commons License 2013.07.14 0 0 22278

Lukács 11. fejezet, 4.: καὶ ἄφες ἡμῖν τὰς ἁμαρτίας ἡμῶν, καὶ γὰρ αὐτοὶ ἀφίομεν παντὶ ὀφείλοντι ἡμῖν:καὶ μὴ εἰσενέγκῃς ἡμᾶς εἰς πειρασμόν.

De még Károli Gáspár is adósoknaknak fordítja az ima szövegét:

Luk. 11.4.: És bocsásd meg nékünk a mi bűneinket; mert mi is megbocsátunk mindeneknek, a kik nékünk adósok. És ne vígy minket kisértetbe; de szabadíts meg minket a gonosztól.

 

 

Előzmény: Stoner (22273)
nereusz1 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 22277

"...a könyvek ugyanis elkészültek, megjelentek végül, és csak ez számít: hogy Hamvas naplói, jegyzetei, levelei eljutottak az olvasóhoz."

Ez körülbelül egy lukácsista mentegetőzéshez hasonlít. mely szerint: Az ideáinkban élő szocializmusnak van egy nagy nagy hátránya a körölöttünk látható szocializmussal szemben: az utóbbi - VAN.... :).

Ezek a könyvek (naplók, levelek) is "vannak", bevezető, névmutatók, egyéb eligazító apparátus hiján, illetve minimuvával. Mintha tényleg csak az úgynevezett "rajongóknak" készültek volna. Tehát nem sokkal több, mint amiket levétettek az internetes portálokról. Vitatkozhatunk, de ez a hajó elúszott.

Stoner Creative Commons License 2013.07.02 0 0 22276

Hm.

Egy kicsit bővebben...

Hm-Hm

De:

Jó is volna éberek közt eltölteni kis időket!

Eriel :) Creative Commons License 2013.07.02 0 0 22275

http://www.hamvasbela.net/2013/07/danyi-zoltan-tiszta-vizet-hamvas.html

 

Érdemes elolvasni, végig, akár beszélgethetünk is róla :) Érzékeny téma ugyan, de jól rávilágit a kényes pontokra. Személy szerint együttérzek az iróval, ugyanakkor a felvetett probléma önmagában engem a másik oldalra helyez.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.28 0 0 22274

A Taksim téri Könyvklub. Nézzétek csak milyen finom ízlése van a tüntetőknek!

http://www.aljazeera.com/indepth/inpictures/2013/06/2013624105477515.html

Előzmény: Stoner (22273)
Stoner Creative Commons License 2013.06.27 0 0 22273

Aki nem tud arabusul..., beszéljen görög(üs)ül...!

Hát a szegény görögök is csak abban a jó kis országukban, ahol a narancs, meg a többi finomság mellett is a nyomor... Érdekes, hogy azelőtt... Bár nem voltam náluk (sem) ezért nem tudhatom. Meg ami akkoriban elért hozzánk, az se biztos, hogy igaz volt.. De azért a züllés (depraválódás/Hamvas/ már nem kétséges. Mit szólna mindehhez Béla bácsi?

 

nereusz1 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 22272

Most egyszerre kiderült, hogy évtizedek óta elkalandozott a figyelmem.

Valaki tud görögül? Illetve azt a görögöt, ami a Septuaginta görögje.

Lukács 11. 4.

 

Λέγω δὲ ὑμῖν τοῖς φίλοις μου, μὴ φοβηθῆτε ἀπὸ τῶν ἀποκτεινόντων τὸ σῶμα καὶ μετὰ ταῦτα μὴ ἐχόντων περισσότερόν τι ποιῆσαι. ὑποδείξω δὲ ὑμῖν τίνα φοβηθῆτε:

 

 

Előzmény: Törölt nick (22271)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 22271

Az ilyen képeket azért nem szeretem, mert első ránézésre úgy látszik, hogy a kellékekre koncentálnak. Kellékek?-kenyőcs--

Előzmény: Stoner (22266)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 22270

Képtelen vagyok az interneten helyesen írni, elnézést.

Előzmény: Törölt nick (22269)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 22269

Bizalmatlan vagyok a kiadóval, várok a megvétellel. A legutolsó kötet még mindig nincs meg a könyvtárban.  Esetleg megragagadott az olvasókban valami valakit?

Stoner Creative Commons License 2013.06.15 0 0 22268

Kedves Nereusz1!

Kösz a májkenegetést! Időközben valami angyal tényleg kitörölte az ügyetlenkedésemet. (mint az újszülött szájából a "Tórában"..) Mivel régen használtam ezt a platformot, sőt akkor sem voltam egy kimondott netspíler..., szóval követek el hibákat. Bár ezek lennének a legnagyobbak...!

Lassan belemerülhetünk a hamvasi mélységekbe...

nereusz1 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 22267

Nem kell törölni (jó, amit írsz), de azt hiszem nem is lehet, kedves Stoner! :)

 

Előzmény: Stoner (22266)
Stoner Creative Commons License 2013.06.11 0 0 22266

Apropo:

már olyan régen voltam itt, lehet utólag szerkeszteni, vagy törölni? Kár a hulladékokért itt is!

 

 

  Emlék Boszniából

Stoner Creative Commons License 2013.06.11 0 0 22265

Nem megy ez nekem...

http://kovigabor.tulelo.hu/

Előzmény: Stoner (22264)
Stoner Creative Commons License 2013.06.11 0 0 22264

Egy zárójel lemaradt...

http//:kovigabor.tulelo.hu

Stoner Creative Commons License 2013.06.11 0 0 22263

Szia Nereusz1!

Hát, ami a pisztrángokat illeti... Vannak, ha nem bántják őket. Nem tenyésztek, csak védek, figyelek és szeretek.

Szép sorokat kaptam tőled. A tiédek? És még igazak is.

Szoktál felém nézni?

A tulélő pont hu-ra? Szerintem értékelnéd. Sajnos, mióta letiltottuk a hozzászólásokat, tényleg fogalmam sincs, kinek, milyen gondolatai támadnak olvasás közben és után.

A tiltásra "szokványos" indokunk volt: elárasztották a lapot mindenféle undorító videók, pedofil lapok stb. Nem győztem törölni százával naponta. Valaki szólt, hogy nézzem már meg, mert még lecsuknak miattuk. Ez a net. Pedig, mint minden mást, jóra is lehetne használni. Én próbálkozom, és talán egyszer könyv formájában is olvashatnak, már akik veszik a fáradságot, hogy a kacifántos stílusomat (?) megismerjék.

http/:kovigabor.tulelo.hu

Előzmény: nereusz1 (22262)
nereusz1 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 22262

Ami a tűzről való tudást gyarapítja, egyáltalán nem titok. A vízről való tudás nagyobbik része sem az. Az ellentétek néha viselkedni kezdenek. Egy láthatatlan etikett szerint. A víz például feléleszti ősi ellenségét, a tüzet. Azt tudjuk, hogy tűzzel lehet tüzet oltani. Azt is, hogy tűzzel akadályt vethetünk a víznek.

 

A lenyugvó nap, mintegy búcsúzóul, fellobbantotta a papír szalvétát. Előbb csak füstölögni kezdett. Öcsém, kajánságból, a vízzel teli poharat a Nap és a papírdarab közé helyezte.

 

Micsoda károkat lehet okozni, a lélekről való tudatlansággal, felületes tudással. Forradalmakat, háborúkat, népirtást, inkvizíciót és tömeges kivégzéseket. A civilizatorikusabb módozatairól mint az élelmiszerhamisításokról, vízmérgezésekről, a termőtalaj tönkretételéről nem is szólva. Ki számolná össze az áldozatokat, amelyeket a legkorszerűbb hadviselés, az ún. médiairányítás szed? Ki merné számon kérni, hogy az aránytalanul nagy elszegényedésben (a bankok által "bankrottá" és földönfutóvá tett százezrekében) a közmédia reklám-, hirdetési tevékenysége bőven közrejátszott? Nagyon költőietlen kérdések. A lélektani hadviselés általánossá lett, ám ugyanaz a helyzet, mint az elővigyázatlanul asztalon hagyott pohár vízzel... Nem tudni, hová vezet, mi lobban fel, mikor és milyen erővel, mivel elenyésző a tudásunk az ember láthatatlan és mérhetetlen szférájáról. Szerényebben, csínján kellene bánni vele.

 

nereusz1 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 22261

Szia, Stoner Szomszéd!

Mi van a pisztrángokkal? :)

 

Egészen komoly ez a Boemhme Psyhologia vera... 40 kérdés-e. Semmi nem érzik a "szútra-stílusból".

Előzmény: Stoner (22260)
Stoner Creative Commons License 2013.06.05 0 0 22260

Szia!

 Szépek is, mikor a labda után nyúlnak a háló alatt... Aztán, mikor ugranak és földetérnek.. Az már valami. Szóval, az élet szép.

Előzmény: nereusz1 (22259)
nereusz1 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 22259

A lányok kézimeccseit szoktam nézni... Meg a Veszprémet...

Előzmény: Stoner (22258)
Stoner Creative Commons License 2013.06.03 0 0 22258

Helló Filoszok!

Én is nagy Hamvas tisztelő vagyok. Lépten-nyomon idézem, és emlegetem, olykor vitatkozom is vele, de azt hiszem ezt ő sem bánná, ha itt lenne. A szelleme itt van.

 

Itt írok, és talán észrevesztek némi hatást, amit Ő tett rám. Bár, az első pillanattól kezdve éreztem, hogy van bennünk valami közös, pl. a hosszú körmondatok... Ha nézitek az Echo Tv. ki nem mondott, heti rendszerességgel visszatérő beszélgetős programját, az egyik szereplő is hasonló stílusban beszél.. Néha én is fárasztónak tartom, de legalább nem hagy minket bizonytalanságban, hanem rendesen elmondja...

 

A cím:http://kovigabor.tulelo.hu//index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=26

 

Vicces, de egy másik topicba éppen ezt az írást linkeltem be, és most látom, hogy igencsak "hamvasos", vagyis ide illik. Van még egy csomó. Lehet válogatni.

nereusz1 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 22257

Az nem stimmel talán, hogy egy mindenféle, de államilag garantált, aprítékot nyeletnek le a diákkal, ami 10-20 évenként elavul. Ki emlékszik még Hidas Antalra, Karikás Frigyesre, lassan a többi kurzuslovag is feledésbe merül. Az alkalmazott tudományok terén (mérnök-, orvos-, pedagógusképzés) nem tudom, mi a helyzet.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.30 0 0 22256

Csak arra gondoltam, hogy az önképzés, az ismeretszerzés teljesen természetes dolog, teljesen felesleges külön kihangsúlyozni. Azért sem szeretem ezt a szót mert sokszor beleérzem, hogy jó, jó, de mégsem szabványos, valami nem stimmel.

nereusz1 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 22255

az "autodidatka" pedig valami betűkeverés lehet... Nem az atka-félékhez tartozik valószínűleg... :)

nereusz1 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 22254

autodidakta? az önképzés kicsit régies neve

 

Előzmény: Törölt nick (22252)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.28 0 0 22253

Szóval, mivel bizonyossá vált, ki idézett annak már meg merem írni, hogy jó, nagy, épületes, marhaságot idézett. Olyan benyomásom van az irásról, mint a papról, ki  a szószéken kárhoztat, hogy bűnös vagyok stb. Szerintem mindettől Hamvas is borzongna. Már elnézést, kedves neszesemmi.

Előzmény: neszesemmi (22248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!