Keresés

Részletes keresés

Lili Virág Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66206

sziasztok,

 

25 hetes kismama vagyok, és én is mindig nasiznék, de mindenki a súlyommal van elfoglalva. Pedig én azt hittem a kismamák azt esznek amit csak szeretnének... :)

De én olyan hamar kitömödök. Főleg gyümölcsökkel...

 

Olyan nagy baj néha néha egy kis zserbó, vagy fagyi???

 

:D

Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66205
Egészségedre!!! :)))))
Előzmény: Nyurga Nyúl (66202)
tünde.sz Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66204
jaj, drága - nassolni nem szabad bűntudatosan, mert CSAK akkor hízlal :-)) ha tudatosan, akkor nem ;-))
biztos nem volt véletlen, hogy pont ezt pont most pont ennyit :-)
Előzmény: Nyurga Nyúl (66202)
mucoka Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66203
Pedig néha igazán megendedhetünk magunknak egy kis nassolást. Szrintem indai étterembe is elmehetnél, egy-két este nem szoroz.
Előzmény: Nyurga Nyúl (66202)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66202
Húúú, tiszta ciki, "véletlenül lecsusszant" egy egész doboz Fruit & Fresh jégkrém, és most nagyon utálom magam miatta, hogy ennyire torkos voltam! ...de képtelen voltam abbahagyni a nyalakodást. Ráadásul véletlenül sincs rajta, hogy mennyi kalória van benne, így még nagyobb a lelkiismeret furdalásom. El is megyek inkább alukálni, hogy elfelejtsem, mit (t)ettem... ;-/
mucoka Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66201
Muci,
köszi az infókat.

Nyúl,
nálam eddig csak így mérték alhastól a mellkasig. De rosszul írtam, ez nem hasméret volt, hanem a méhem mérete.
Az olyan jó, hogy ennyit mozog akis lurkó, biztos jele annak, hogy minden rendben odabent. :)

Karminca,
már 22 hetes vagy?! Nekem "ennyi idősen" kezdett megjönni az életkedvem, hogy a rosszullétek elmúltak.
Megfázásra a jó kis mézes tea jó, mint írod. Én ilyenkor szeretem kiizzasztani magam. Mellg fürdő vagy zuhany, és bebújni jó meleg takarók alá.

24+6
Almi602 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66200

köszi szépen a linket :)

Az István kórházban fogok szülni, augusztusban leszek 26 éves és az első babát várjuk

Már nézem a honlapot is :) Jó nagyon

 

Almi

Előzmény: Zöldség (66197)
Karminca Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66199

Sziasztok!

Rendesen termeltetek az elmúlt 2 napban, alig tudtam visszaolvasni... :o) Ahogy nézem viszont, most nem nagyon jár erre senki - ilyen időben szunya van...?

Azért lenne egy kérdésem: sikerült összeszednem egy laza megfázást tegnapelőtt este. Nagy gáz nincs, a torkom kapar és ettől köhécselek, meg a közérzetem néha nem az igazi. Lázas nem vagyok szerencsére. Mézen és citromos teán kívül van valami házi praktikátok ilyen esetre?

 

Hátfájás: nekem sajna jógás megmozgatás nélkül is megy... :o/ Lakásfelújításunk a végéhez közelg, tegnapelőtt kezdődött a takarítsunk-áradat. Rá kellett jönnöm, hogy ha sokat állok+hajolok/gugolok, estére a csípőm jobb oldalon kész van, nem tudok feküdni anélkül, hogy fájna... Utálom... Igyexem inkább pihengetni közben, de hát valahogy muszáj helyretenni a lakást, holnap du jön a szobabútor, és szeretnénk hazaköltözni a szomszédból (anyuéktól). Remélem, az új ágyunk is kényelmesebb lesz...

 

At mondják, hétvégén már melegebb lesz és a nap is kisüt,  kívánom mindenkinek - esküvőn és Balatonon egyaránt...

 

Karminca

21+3 :o))) (el sem hiszem, hogy rohan...)

cukorbogar Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66198
én azért drukkolok, hátha nem kell megvárni a befektetést
Előzmény: mokusleqvar (66196)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66197
Szia!

Gratula!
Ha nem titok, áruld még el, hogy melyik kórházban fogsz szülni, hány éves vagy, és van-e már, és ha van, milyen nemű gyermeked? Akkor ezek szerint be tudlak tenni a táblázatunkba: http://indexesbabak.uw.hu

Zöldség
Előzmény: Almi602 (66194)
mokusleqvar Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66196
no igen, sokáig virítok a lista elején :-))
igen, a telefonok a családtagok részéről jönnek, de jólesik. Mindenki izgul, én elég nyugodt vagyok még, vasárnap már biztos nem leszek ilyen higgadt!
Gyakori még, hogy megkérdezik piacon, boltban, vagy valamilyen ismerős, hogy mikor szülök, és fahangon bemondom, hogy holnap-holnapután, és jön a sivalkodás: a) hogy elszaladt az idő! - sopánkodnak az ismerősök;
b) hogy jön-megy ahhoz képest! - az ismeretlenek, mintha a négy fal között ülve, tekintetetm az órára függesztve kellene számolnom a perceket, mikor indul meg a szülés.
Allia Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66195
Itt keresgélj, kapsz választ a rövidítésekre. http://inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm
Előzmény: Almi602 (66194)
Almi602 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66194

Sziasztok!

Most már átjelentkezem ide a koraterhes topikból. Ma vagyunk 18+1 és hát úgy néz ki, hogy kisfiúnk lesz. A célidőnk nov 9 (utolsó mensi febr 2.). Bár a mai uh alapján okt 29.

Tudna valaki segíteni abban, hogy mit jelentenek az uh röviditései (BPD, OFD, HC, APD, TAD, AC, FL), sehol sem találok leírást.

Előre is kösz

 

Almi (18+1)

Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66193
Egyedül vagy "igazi" finiselő --- vannak már "egyben vagy még?" telefonok?
S látod-látod, még pocakra sem szedtél fel annyit...
Előzmény: mokusleqvar (66190)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66192
Mi lehet 4tissimóval? Kiflike lehet, hogy tényleg őt láttad a kórházban?
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66191
Előétel +főétel +2-2 ital (ásványvíz, rózsa limonádé, joghurtos ital - tehát nem alkoholosak) kettőnknek volt 7.500. Nagyon drága, viszont ahogy a férjem kedvesen közölte ma egy barátnőmmel: "Vidéki jány eccer van a nagy faluban, gondoltam legyen neki karácsony".

Örülök, hogy a dokim nem kárhoztatott semmilyen diétára, mármint főleg a só- és fűszermentességtől haltam volna meg, de tényleg.

Ja és epres lányok: 1/2 kg eper, 1 l natúr joghurt, cukor/méz ízlés szerint - eper feldarabolva negyedbe v. nyolcadba, egy napig állni hagyjuk a hűtőben...... A fiamnak is annyira ízlett, hogy alig bírtam abbahagyni! :)­
Előzmény: Caitlin (66187)
mokusleqvar Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66190
már ott tartok, hogy szeretnék nem előbukkanni :-))) Ezen a héten elkezdtem magam nagyon terhesnek érezni, eddig nem volt semmi efféle nyűgöm.
Mindegy, én vigyorogva jöttem ki a doktortól; mellettem szintén órákat várakozott egy pár, beszédbe elegyedtünk, megkérdezték, hányadik hónapban vagyok, mondtam, hivatalosan holnap szülök! csodálkoztak, a pasi nagyobb hasat képzelt egy ilyen idős kismamának. Szegény lány nagyon sápadtan lépett ki a rendelőből, remélem, nincs velük semmi baj.
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66189
Taj Mahal: Rózsa és Szondi sarkán van, és tényleg nagyon jók. Indiaiban jó még a Bécsi út elején levő, meg a Dob utcában a nemjuteszembe nevű (körúthoz közel, Deák felé).

Nekem a gyomrom akkor akad ki, ha nem eszek csípőset :) Paprika-családból származom, meg rá is szoktattam magam, ráadásul voltam Indiában, így kénytelen vagyok mindig spannolni magam egy kis chillivel :)
Előzmény: Caitlin (66187)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66188
:-DDD ez a rohanós pár jó poén!
Nem ég az erőstől a gyomrod?

Mókusleki, Téged mindig "elő kell csalogatni" az esetleges szülésedre tett megjegyzésekkel :-)
Előzmény: Zöldség (66186)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66187
a taj mahal hol van, es milyen arfekves? imadom az indiait, de altalaban itthon inkabb en megfozom.
Előzmény: Zöldség (66186)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66186
Indiai nyami volt, bár most nem annyira jól esett, mint a múltkor. Meg is állapodtunk a párommal, hogy biztos másik szakács volt, aki nem bírta eredeti csípősségűre főzni. Hát lányok, ugyanis az én babám (velem együtt) a nagyon csípőset is imádja! Nyúl, emlékszel, hogy egy fiatal pár mellőletek elhúzott egyből a doki előadása után? Viszont láttuk őket a Taj Mahalban :)))))))

A szülőpozíciós jógat tehát a Szúrja jógaközpontban lesz (Paulay Ede u. 25-27. II./20.) most szombaton fél 1-től, férjestől jó menni. Ha tudok részleteket, megírom!
Előzmény: Nyurga Nyúl (66184)
mokusleqvar Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66185
Sziasztok,

nos, Marci fütyül a frontra, a CTG-n meg is pirongatott minket a szülésznő, hogy milyen lustácska (durmolt odabent), és hogy a legközelebbi CTG előtt egyek csokit. Nem világosítottam fel, hogy nem lesz legközelebbi! Bezzeg a szomszédos kismama 38 hetes kislánya aktív volt, ahogy kell, még jóslófájásokat is produkáltak. Nálam sehol semmi. Pedig éjszaka ritka rosszul aludtam, és most már reggel is az átlagnál ducibb volt a lábam. Zárt cipőt húzni meg maga volt a rémálom, mintha Hamupipőke valamelyik mostohatestvére lettem volna.
A kórházban meg több mint 3 órát töltöttem a babaeső miatt, pedig csak CTG volt, vizsgálat (méhszáj zárt, mégse nyákdugó távozott ezek szerint) és megírta a doktor a kórlapomat. Hétfőn befekszem.

anine,
nagyon drukkolok, hogy szép idő legyen az esküvőn!
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66184
Mucoka, jó olvasni, hogy vidám vagy! Remélhetőleg az utazással sem lesz semmi gond. Nálatok elölről fölfelé is nézik a pociméretet?

Zöld, milyen volt az indiai tegnap? Párom arra a megjegyzésemre, hogy én is nagyon szeretem, mondta, hogy elmehetünk mi is akár azonnal, de én estefelé igyekszem nem nagyon eszegetni.
Az a szülős-jóga mikor és hol is lesz pontosan? Elég kicsi az esély, hogy párommal tudnék elmenni, de azért érdekelne.

Anine, sikerült beszerezned a hiányzó dolgokat? Drukkolunk, hogy legalább az eső ne essen, ha már langyosabb idő nem várható!

Nyúlka mostanában délutánonként próbálgatja, hátha kifér a köldökömön keresztül... Ilyenkor látványosan előre csúcsosodik a pocim, és úgy érzem, szétreped. Nem valami kellemes. Tegnap meg is mértem, + 3cm-rel nagyobb volt estefelé. Az meg hihetetlen, hogy mindig milyen kalimpálásokat ad elő. Volt már róla szó, de én még mindig reménykedem, hogy nincs köze a "benti" aktivitásnak a későbbiekhez, mert akkor én perpetuum mobilét szülök! Tegnap az előadás alatt azon rötyögtem magamban, hogy az üveg víz a pocimon úgy fodrozódott, mint a katasztrófafilmekben földrengésnél a pohárban. ;o)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66183
Ha nem pihensz v. csinálsz valami hasznosat, akkor szerintem igen. Jobb, mint a TV-nézés, nem? Ráadásul én a géppel dolgozom, úgyhogy pláne.

Annyira rossz hatással van rám ez az eső, hogy az előbb "visszhang" helyett "vízhang"-ot írtam a fordításomba ---- aztán jól kiröhögtem magam.

Mivel mókusleki ma még nem volt, azt kell gondoljam, hogy csak ráharapott a frontra Marci baba. Remélem!
Előzmény: Caitlin (66181)
muci76 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66182
mucoka, nem tudom milyen legitarsasaggal repültök, de szerintem nezd meg a honlapjukon, mert mindegyiknel mast engednek!A malev-nal ez van:

Kismamák utazása

Az alábbi szabályok vonatkoznak a Malév-járatokon utazó várandós nőkre:

  • 28-36 hetes terhesség esetén Malév-járaton akkor utazhat a kismama, ha orvosi igazolása van a szülészorvostól, mely: a szülés várható időpontját tartalmazza és igazolja, hogy egészségi állapota megengedi a repülést.
  • 36- 38 hetes terhességig a fenti rész kiegészül azzal, hogy 2 óránál hosszabb repülőútra csak akkor fogadható el a kismama, ha az orvosi igazolás az indulás napjához képest 6 napnál nem régebbi.
  • A 38. hetet betöltött terhesség esetén maximum 2 órás repülőútra fogadható el a kismama. Az induláshoz képest 6 napnál nem régebbi orvosi igazolás szükséges.

Mellesleg én a 24-25. héten 2x12 óràt repültem, és nem lett semmi bajom. Kompressziós harisnya, sok folyadék, és félórànként felàllni. Ezeket kötötte a lelkemre a doki!

Jó repülést! Nagyon irigyellek amúgy, hogy mész haza! Én màr fél éve nem voltam, és valszeg majd csak karàcsonykor megyünk, bruhaha...

muci

Előzmény: mucoka (66180)
Caitlin Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66181
amikor az ember lanya otthon van egesz nap egyedul torvenyszeru, h allandoan jartassa a szajat kulonbozo topikokon, mailben, vagy csak en vagyok ennyire lepcsesp...ju? :)
komolyan, nem tudom eldonteni. foleg, h eletben meg nem is beszelek ennyit :)
mucoka Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66180
:)))
Előzmény: Zöldség (66178)
mucoka Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66179
Köszi.
szerintem látta a kártyámon, hogy eléggé zűrös volt eddig a terhességem, talán beijedt.
Előzmény: tasha (66177)
Zöldség Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66178
...és az ember ne akadjon ki: Finnországban szandál, nálunk dzseki, pulcsi, zárt cipő (nálam átázva), 7 fok és szakadó eső!
Előzmény: mucoka (66175)
tasha Creative Commons License 2005.06.09 0 0 66177
én anno kaptam 32 hetesen, pedig keményedtem. Nem értem a dokidat :(
mindenesetre jó utat és pihengess majd azért

t.
Előzmény: mucoka (66176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!