Keresés

Részletes keresés

birefi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 771
Szívás. :)
Egy elf íjat, a gazdájával összhangban kezdenek el készíteni, s mintegy 10-20 év a tökéletes íj elkészítése. No meg nem tudom hol találsz ma hozzá megfelelő fát. :)
De ha beéred holmi utánzattal, mint a modern 'gyűrű hordozók', akkor mázlid van. Ugyanis jó hagyományos íjakat ugyan kevés helyen lelni manapság a világban. De speciel a magyar íjak világ hírűek. :)
A vicc az, hogy esetleg még jobb íjad is lehet, mint Legolas színészének. Mert speciel amerikában, ausztráliában nem igazán elterjedt, a hagyományos íjászat, tudtommal.
Előzmény: Penngaladiel (770)
Penngaladiel Creative Commons License 2003.01.07 0 0 770
(Legolas íj, Gimli fejsze nem kéne?)
Nekem kell Legolas íj!!!! :D

Egyébként amit a gonoszról írtál, azzal egyetértek.

Előzmény: birefi (769)
birefi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 769
Mondjuk ez az Egy Gyűrű mánia kicsit furcsa.
Nem olvastátok, hogy ez a gonosz gyűrűje?

És ha jön valami apró emberke és lelopja az ujjatokról? Akkor persze rendőrért kiáltotok, ahelyett, hogy belátnátok, hogy sürgősen be akarja olvasztani az Etnába. :)))

Mondjuk, ha létezik Luciferi, akkor most jót röhög a markába. Tolkien, az amúgy hívő katolikus, puritán egyetemi prof., meg forog a sírjába. (Legolas íj, Gimli fejsze nem kéne?)

Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette, nem létezik. ;-)

Előzmény: csudi (768)
csudi Creative Commons License 2003.01.07 0 0 768
Nos, az en parom, besetalt egy magyar aranymuveshez az utcarol, meg egy evvel ezelott, es megmutatta a szoveget, es az aranymuves legyartotta potom aron. (Fogalma sem volt rola, hogy mit keszit.) 18 karatos aranybol van, teljesen elethu, egy angol nyelvu konyvbol vettuk a feliratot (a runakat), igy azt is megallapitottuk, hogy a filmbeli gyuru hibas...:-) (legalabbis a filmhez keszult kiegeszito kiadvanyokban szereplo filmkockakbeli gyuru nagyitoval valo attanulmanyozasa alapjan).
Előzmény: NCL (765)
tessloff Creative Commons License 2003.01.07 0 0 767
Nekem epp forditva volt . Az elso verte a masodik reszt, de ettol fuggetlenul en is sokszor meg fogom nezni mindkettot :) Bar azt hozza kell tennem, hogy sajna a kopia amit neztem egy parizsi multiplexben a rossz minosegu zene miatt elegge lelombozott, de majd a DVD ezt bepotolja....
Előzmény: Jissi (766)
Jissi Creative Commons License 2003.01.06 0 0 766
Na megvolt a Two Towers, az utóbbi évek legnagyobb filmje, még sokszor fogom megnézni. Hozzátenném, az előző rész egyáltalán nem jött be, de ez a mostani minden várakozásomat felülmúlta, simán lenyomta a Klónokat...
NCL Creative Commons License 2003.01.06 0 0 765
Van egy német cég aki ajándéktárgyakat és ékszeret készít többek között a Gy?r?k Ura alapján.
http://www.mechanische-uhren.de/

Az egy gy?r?t is elkészítik kívánság szerinti kivitelben, de csak német, osztrák és svájci címekre szállítanak.

Szerintetek mi áll a raktárkészletben?
Cikk: Az egy gy?r?
Raktáron: 1 db :)))
Beszállító: Szauron

csudi Creative Commons License 2003.01.05 0 0 764
Ezer koszi! Magamtol sosem talaltam volna meg! Pedig mostmar keresztbe kasul attanulmanyoztam a "sitemap"-et is. Mar csak nehany nap...
Előzmény: bokor (762)
Laa-Yosh Creative Commons License 2003.01.05 0 0 763
Nemhogy nem hagyták ki az enteket, de egyenesen olyan részleteket is megmutatnak, amik a könyvben csak visszaemlékezésként szerepeltek...
Előzmény: csudi (757)
bokor Creative Commons License 2003.01.05 0 0 762
Ha bemész a 2. lemez menüjébe, rákattintasz a jelenetválasztásnál a 48-ra, megjelenik két torony, arra is rákattintasz, akkor megjelenik Peter Jackson, gratulál neked, hogy milyen ügyesen rátaláltál erre az ajándékra, és megnézheted A két torony előzetesét. És ott megpillanthatsz egy entet!
Előzmény: csudi (761)
csudi Creative Commons License 2003.01.05 0 0 761
Mi megvettuk a 4 CD-s DVD-t. Ebben lenne benne? Na akkor ma vegigvizslatom centirol centire.
Előzmény: bokor (759)
hedge_hog Creative Commons License 2003.01.04 0 0 760
Én csak egyféle borítósat láttam, de állítólag létezik többféle is. A FOTR-nak két borítóját láttam csak (a hobbitosat, meg olyat, amin a poszterkép van, és ezt is vettem meg), a többi limitált példányszámú volt.
Előzmény: Ionaelf (756)
bokor Creative Commons License 2003.01.04 0 0 759
A dvd-n látható előzetesben feltűnik egy ent. :-)
Előzmény: csudi (757)
amanibhavam Creative Commons License 2003.01.04 0 0 758
nem hagyták ki
Előzmény: csudi (757)
csudi Creative Commons License 2003.01.04 0 0 757
Figyuzzatok,

Vegigbogarasztam a LOTR site-ot es nagyon ugy tunik, hogy kihagytak az Enteket. Ha ez komoly, vajon hogyan gyozik le Szarumant? Csak nem a hadsereggel? Meghat akkor a Fangornnak mi ertelme?
Jaj, nem birok mar varni.
Van valamelyikotoknek kinti ismerose, aki mar latta a filmet? Ha igen uzenjetek, ugye lesznek Entek?

Ionaelf Creative Commons License 2003.01.03 0 0 756
Húúú...ha én ezt előbb tudom! Köszi az infót, rohanok a legközelebbi boltba! Amúgy most is több borítóval van forgalomban a soundtrack, mint tavaly? Én ugyan a Gyűrű szövetségéből a hobbit-csoportképes CD-vel találkoztam csak és persze az is van meg, de anno a Vox-ban azt hiszem írták, hogy van csak Bilbó, meg Frodó, stb. borítós CD.
Előzmény: hedge_hog (748)
Ionaelf Creative Commons License 2003.01.03 0 0 755
"A mozikban" (sajna!) nem jelent semmit, a HP-nál, GYU-nál és más már jó előre beharangozott filmeknél szívesen kezdik el így a kampányt akár 2-3 héttel a bemutató előtt. Gonosz dolog, nem? :))) De már csak 5 nap, és már tényleg A MOZIKBAN A GYŰRŰK URA! Lelkesen pipálom ki a napokat a naptáron...
Előzmény: torrente27 (750)
dmiki Creative Commons License 2003.01.03 0 0 754
Miért van 2 aktív topik ebben a témában? (Frodo, Sam, Gandalf és a többiek)
hedge_hog Creative Commons License 2003.01.02 0 0 753
Vannak benne hasonló, de mégis másmilyen motívumok. Szerintem érdemes, de ez teljesen szubjektív vélemény. :-)
Előzmény: thinice (752)
thinice Creative Commons License 2003.01.02 0 0 752
És zeneileg vannak rajta az előzőtől különböző számok? Ami mondjuk elég ahhoz, hogy érdemes legyen megvenni?
Előzmény: hedge_hog (748)
torrente27 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 751
A MOZKIBAN= A MOZIKBAN :-)
torrente27 Creative Commons License 2003.01.02 0 0 750
Sziasztok!

Most láttam a Tv-ben egy Két Torony előzetest, a végén azt irták hogy " A MOZKIBAN".

Felmentem azt est.hu-ra megnézni hogy hol mikor játszák,de semmi sehol!!!Mi ez most?Csak jövő héttől játszák?

hedge_hog Creative Commons License 2003.01.01 0 0 749
Időközben megjött az USA-beli kiadásom, de nem találtam rajta bakiparádét [állítólag csak azon van.] Majd még utánanézek, hátha valahol leírják, pontosan hol kell keresni.
Előzmény: bokor (746)
hedge_hog Creative Commons License 2003.01.01 0 0 748
dec. 9.-én jött ki, úgyhogy már jó ideje kapható. Szvsz szuper, nekem nagyon tetszik, ne hagyd ki!
Előzmény: Ionaelf (747)
Ionaelf Creative Commons License 2003.01.01 0 0 747
Megtaláltam én is! Nem volt könnyű, mert nekem a laptopon az egér nem mindig követi pontosan a DVD-linkeket, úgyhogy eltelt egy kis időbe, mire megtaláltam. A "Your lil' hobbit" és a "My presciousss..." nagyon komoly! Az előzetesben olyan furcsa, hogy alig-alig beszélnek, mintha némafilmet néznék. A trailerben imádom Edorast, Helm szurdokát, Kígyónyelvű Grímát, és, és, és... :)))
Amúgy tud valaki valamit a soundtrackről? Meg sem kell néznem a filmet ahhoz, hogy biztosan megvegyem , csak nem tudom, kapható-e már.
Előzmény: bokor (746)
bokor Creative Commons License 2002.12.30 0 0 746
A paródiát mi is megtaláltuk közben, meg A két torony előzetest (hűűűű...) de úgy tűnik, a bakiparádé télleg lemaradt :-( Ha valaki látta valahol a neten, kérem, riadóztasson!
Előzmény: Ionaelf (743)
Penngaladiel Creative Commons License 2002.12.30 0 0 745
Engem cseppet sem zavar, hogy PJ ennyire eltért a könyvtől, mert a film, az film marad, és ha belegondolok, hogy eleinte két filmbe akarták belezsúfolni a három kötetet, akkor attól a gondolattól inkább kiver a víz, mint az apró változtatásoktól.

Hát még, hogy a Miramaxtól azért kellett eljönniük, mert meg akarták változtatni a szerződést egyetlen filmre... A New Line volt az egyetlen, ahol a) mertek ennyi pénzt kockáztatni, mert előre látták a film sikerét, b) volt elég szabad tőkéjük :)

Egyébként az az a paródia :D

Előzmény: Ionaelf (742)
Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.12.30 0 0 744
Viszont a szemetek tényleg lehagyták a bakiparádét. Nem tudjátok, nem lehet azt valahonnan letölteni?
Előzmény: Ionaelf (743)
Ionaelf Creative Commons License 2002.12.30 0 0 743
Arra a paródiára gondolsz, amiben Jack Black Frodó és a Gyűrűt...ööö...hmmm...szóval testékszerként hasznosítja? Azt láttam az MTV-n és majdnem lefordultam a székről a nevetéstől...
Előzmény: Penngaladiel (739)
Ionaelf Creative Commons License 2002.12.30 0 0 742
Üdv!

Kíváncsian olvasgattam itt a véleményeket a film könyvhöz való hűségéről. Engem cseppet sem zavar, hogy PJ ennyire eltért a könyvtől, mert a film, az film marad, és ha belegondolok, hogy eleinte két filmbe akarták belezsúfolni a három kötetet, akkor attól a gondolattól inkább kiver a víz, mint az apró változtatásoktól. Én a végeredménnyel maximálisan meg vagyok elégedve, és habár sasszememet nem kerülhette el minden változtatás, talán a révnél történt hajsza lepett meg anno leginkább, a film további részében nem volt okom panaszra.
Csak félve jegyzem meg, hogy ha az első film újításai sokakban keltettek ellenszenvet, akkor mi lesz a második filmmel, ami tudomásom szerint még több ilyen elemet tartalmaz (pl. valaki meghal, aki a könyvben nem, sőt olyan helyen történik mindez, ahol neki eredetileg semmi keresnivalója...nem mondok meg ki, mert a végén még (jogosan) leszeditek a fejem)?
Az ajándékok és a tükör nem tudom, milyen szereppel bír majd a későbbiekben, mert (ó, fájdalom) még nem tartok ott... :((( De PJ inkább hozzáad a történethez, mint elvesz belőle.
A bővített DVD nagyon jó, igazi kincs! Imádom a szereplő- és stáb-interjúkat és most már meg tudom nézni az elrejtett infókat is, köszi a tippet.

Boldog új évet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!