Keresés

Részletes keresés

bzsolt2 Creative Commons License 1999.06.07 0 0 39
Ivás előtt (mikor elmész otthonról): 1 kanál ÉTOLAJ
Másnap (vagy még aznap) reggel igyál TEJET!

Vagy: Berugás, buli után megfogod a két ujjadat (mutató és középső) és ledugod (kellemes érzés önti el egész tested), akkor minden ki és minden OK!!

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 38
Sejtem...rókucit dobta a fehér oltárba, a mackónak pedig vörösre állította a jelzőt egy le nem tolt nadrág képében. Eltaláltam? ;)
Előzmény: vivijúú (37)
vivijúú Creative Commons License 1999.06.07 0 0 37
Az a "valaki" olyan ügyes volt, hogy nem kellett felmosni...
Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 36
csak félig OFF

Hello, Kolléga Úr!
Esetleg van valami hasznos tanácsod a topikkal kapcsolatban? Asszem, vannak tapasztalataid Neked is ;) Sőt, mintha már rúgtunk volna be együtt is ;)))

félig ON

Előzmény: leha (35)
leha Creative Commons License 1999.06.07 0 0 35
off
szija bagojj : )
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 34
És mit csinált? Forgott, mint egy ringlispíl, nem tudván eldönteni, hogy melyiket kevésbé zaccos dolog felmosni?;)
Előzmény: vivijúú (33)
vivijúú Creative Commons License 1999.06.07 0 0 33
Hát van az úgy, hogy ollan az a másnapi fejfájás, hogy beleszédül a zember, és akkor biz előfordulhat az említett eset.
Ismerek valakit, akivel ez már előfordult eccer...
:-)))))))
Előzmény: Törölt nick (31)
RobuR Creative Commons License 1999.06.07 0 0 32
Az en receptem:
Este (avagy hejnalban): boa (amig nem jon magatol addig nem olyan sulyos a dolog, hogy foglalkozni kene vele), narancsle+aspirin
Reggel: tej (fogyasztasanal fontos a fokozatossag), aztan aspirin
CSAK tulelesre jo, komolyabb munkavegzes kizart (legalabbis nalam)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 31
Na, a Quarelin pont a fejfájásra jó. De valóban, ilyen frankó gyogyógyszert még nem tapasztaltam, kb. 10 perc alatt helyrevágja a buksit.

Más: Ami a barnamackó és ravaszdiróka együttes jelentkezését illeti, valóban cinkes, mivel nem mindenki művészitornász, hogy akkortá tudjon hajolni, hogy egyszerre ott legyen a kagyló felett. De itt a másnaposságról beszélünk, hányni inkább még részegen szokás ;)

Előzmény: Csülök (28)
Teodor Creative Commons License 1999.06.07 0 0 30

Alvás,szauna,sör,fűszeres étkezés.
Alvás min.4 óra,a szauna legyen rövid,
a hideg sör üveges - ne csapolt - a
kaja sok.
vivijúú Creative Commons License 1999.06.07 0 0 29
Nálam a liter tej/szóda/üdítő (mikor melyiket kívánja jobban a zember) bevált.
Ja, és próbáld megúszni, hogy egy ilyen buli után neked kelljen az italmaradékokat összegyűjteni és kiönteni, mert lehet, hogy a nagy fehér telefonba kell elmesélned a rókavadászat fortélyait!

bagojj!
A barnamackó (mondjuk nálam ilyenkor - mivel általában az ivászathoz társul egy nagy zabálás is - nyugodtan beszélhetünk medvéről is) kizavarása ténleg jó 5let. Csak ha a delikvens még szédülős egy kicsit, akkor előferdülhet a fent említett párbeszéd rókaügyben. És akkor ott a dilemma, hogy mi kerüljön bele, és mi az amit nekünk kell majd felmosni...

Csülök Creative Commons License 1999.06.07 0 0 28
Lehetett kapni valamikor egy "Andrew's answers" nevű pezsgőtablettát, az volt az egyetlen, ami valaha használt nekem ily kényes helyzetekben, de sajnos már rég nem láttam sehol. :(
Bizonyos szint felett teljesen reménytelen az ügy (főleg, ha fejfájós vagy)!!!
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 1999.06.07 0 0 27
Unicum + húsleves. Kávé csak tejszínnel.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 26
Ja, el ne felejtsem, fontos még ébredés után minél hamarabb kitessékelni magunkból a barnamackót, mert nem jó, ha az a sok trutymó sokáig szívódik még fel a belünkben. És szó szerint is könnyít rajtunk.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.07 0 0 25
Bizony, a "lefekvés előtti" gyógymódok sokszor kivitelezhetetlenek, főleg ha úgy ájul be az ember, mint partvisnyél.
Reggel viszont Quarelin valami ecetes savanyúság levével bevév, rá egy dupla bivalyerős kávé, és akkor lehet gondolni a dehidratációra is, mondjuk egy liter üccsi bevételével opcionálisan. A Quarelin+csalamádélé+kávé dolog a lényeges.
ks Creative Commons License 1999.06.06 0 0 24
van egy olyan gyógyszer, ami aszpirin+C vitamin+egyéb dolgok kombinációjából áll, a nevét nem tudom, de meg fogom nézni. Ezt a németek kifejezetten másnaposság ellen gyártják.
holnap már többet tudunk.
üdv
ks
jégtörő Creative Commons License 1999.06.06 0 0 23
Melyik reggel? Másnap vagy harmadnap?
Aztán hogyan lehet megállapítani ,hogy melyik lesz az utólsó korty pia? Mert ha ezt még tudja az ember kontrollálni, akkor nincs is szükség az egész másnaposság elleni óvintézkedésre. :-)
Előzmény: Whitey (18)
lejszter Creative Commons License 1999.06.06 0 0 22
Batyam receptjet ajanlhatom, a szentharomsagot:
unicum-kave-tonic
Unicum a gyomornak, kave a felebredesnek, tonic a dehidratacionak.
Sok iskert!
Timberwolf Creative Commons License 1999.06.06 0 0 21
maradj reszeg ! :)))

Koskenkorva vagy Viru Kange vodka :)))))
Vagy egy 4-es KOFF
:)))))

Stöki Creative Commons License 1999.06.06 0 0 20
Egy pohár langyos libazsír húzóra, majd az ínyvitorla erőteljes ingerlése ecetes fogkefével...:)))

Egyébként meg nekem a rostos gyümilé és a tejes gyümölcsturmixok jönnek be (esetleg a jeges tea).

Stöki

Hancu Creative Commons License 1999.06.04 0 0 19
Maradj részeg... :)

Egyébként reggel ébredés után azonnal egy liter almalé, húzóra, aztán még egy kis alvás nekem mindig bejön...

Whitey Creative Commons License 1999.06.04 0 0 18
Van egy tuti tippem (mindenki ezt mondja...)!!
Az utolsó korty piával(!) vegyél be egy, de max. kettő szem Algopirint! Istbiz állat a hatás. Lefekvés előtt még 1 liter jó szénsavas ásványvíz, várd meg míg szétböfögöd magad, aztán szunya! Reggel tuti pöpec leszel!
robicsek Creative Commons License 1999.06.04 0 0 17
no, az én általam használt dolgok:

a sok víz (brrrrrrrrrrrrrrrr) tényleg jó. Ha a fejed szok fájni másnap, akkor az utolsó pohár piával egy Quarelin. Meg reggel még egy.

Ha a gyomroddal szok baj lenni, (akkor persze egy jó kis hányás a legjobb), akkor minden benzinkútnál lehet kapni egy Samarin nevű pezsgőport, gyomorbaj ellen rulez (fejfájásra nem jó) ezt is jobb még este bevenni.

Másnap reggel sok-sok C-vitamin (nem lehet túladagolni), meg magnézium pezsgőtabletta, mert az kell az idegrendszernek de az alkohol kimossa állítólag. (Lehet, hogy este jobb, de akkor kinek jut eszébe?)

De híjja ide valaki pl Mr Spockot, hátha tud valami okosat.

ja és a legfontosabb: Unicum.
nem biztos, hogy segít, de én szeretem.

vikoca Creative Commons License 1999.06.04 0 0 16
Az az ALKA-ize allitolag jo. En a plussz komfortot probaltam, nagyon tuti; bofogsz utana egy negyed orat, es a gyomor tuti.

Ha a faradsaggal van a bajod az ivas kapcsan, nomeg nemi fejfajas, akkor jo kis zuhany, kave, sok-sok tea, vagy az emobbiekben emlegetett folyadekpotlok barmelyike. Igen, a dehidrataciora ugyelni kell.

Ja, es meg egy: a masnapossag igen jol csokkentheto, ha inkabb fennmaradsz plussz egy-ket orat, amig a reszegseged csokkenni kezd. Szinte szaz szazalekos a hatas. Ha nem megy, akkor meg az elobbiek.

Egyebkent tapasztalataim szerint az ehgyomorra sorozesnek nincsenek karos mellekhatasai, illetve hasmenes, de az nem masnapossag.

kiccsavo Creative Commons License 1999.06.04 0 0 15
Tényleg, most, hogy mondod, ezt az Alba Svejcer :-) témát már hallottam. Veszek olyat az apótékában, majd elválik, mit tud. Egyébiránt legjobb lenne holnap egész nap degleni, de dóg van.
CyS Creative Commons License 1999.06.04 0 0 14
Megerősítem! Egy liter víz lefekvés előtt (fúj, undorító! - tudom) sokat segít másnap reggel. Komoly probléma, hogy pont az alkohol miatt az ember gyereke gyakran már nincs abban az állapotban hogy rákényszerítse magát erre a vízivási tortútára (sőt, nem is emlékszik a tanácsra :-). Tapasztaltabbaknál a vízivás már zsigeri reflex, amit a megfelelő alkohol-szint indít meg.
Van aztán még az Alka-Setzer nevű csoda pezsgőtabletta, ami szintén hasznos minősített berúgások másnapján.
Jobbulást! Majd mesélj, mi volt!
Előzmény: kheiron (11)
mulatt Creative Commons License 1999.06.04 0 0 13
A legfontosabb, hogy ne keverd! Ha sok ideig tart a fröccs a legjobb. A rövidet mindenképpen hagyd ki.
Szerintem is a plusssssz és REDbull összeállítás a leghatásosabb, de lefekvés előtt igyál paradicsomlét, vagy koviubi levet.
Mégegyszer az ivásnál figyelj.
MGperY Creative Commons License 1999.06.04 0 0 12
de van, csak nekem nem vált be: szar az ize, pedig 2 félét is próbáltam.
van ilyen tablettás izé, meg poralakú vizbeoldódik: gyomorpanaszokra kell kérni, úgyis tudják mire kell.

"Súlyos esetben ...
sok pihenés hűvős,lefüggönyözött szobában.

Ha bírod ihatsz kólát,illetve magas cukortartalmú italokat.

"
szerintem a fentiek nagyon tuti: + antineuralgika, és jégkrémek.

a kóla segít egy könnyedebb alkohol mérgezést viszonylag könnyet átvészelni, ti: jobb cukrosvizet hányni, minta azt sárgát (epe ?).
szinte észre sem veszed, hogy gusztustalankodsz.
:))

Előzmény: kiccsavo (9)
kheiron Creative Commons License 1999.06.04 0 0 11
Nincs tabletta, de alkoholivás előtt igyál sok folyadékot (az alkohol dehidráló hatásának csökkentésére), és egyél zsíros cuccokat, vajaskenyeret sok vajjal stb., hogy az alkohol "oda szívódjon fel".

6 év tapasztalata alapján beszélek :-)

Üdv
majdnem-dr. Kheirón

eMM Creative Commons License 1999.06.04 0 0 10
Ilyen alapon mustáros meleg vizet,vagy ricinusolajat is ajánlhatnál.
Az is egy tökéletes boá/gyomormosás.
Előzmény: Poedle B. (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!