Keresés

Részletes keresés

Ír Köztársasági Hadsereg Creative Commons License 2003.05.20 0 0 283
HHHHAAAAAAIIIILLL and kiiiiiiiiiiiiiillll......

Mi ez a hosszú csönd?

deValera Creative Commons License 2002.06.10 0 0 282
Pontos. Egy megjegyzés: a Nessun dorma utáni "2. ráadás" Joey sörivása volt. Nem nóta, de így pontos a történet.
Előzmény: Tuonela (281)
Tuonela Creative Commons License 2002.06.10 0 0 281
MANOWAR
BLOOD OF MY ENEMIES
KILL WITH POWER
WARRIORS OF THE WORLD
GUITAR SOLO
FIGHTING THE WORLD
BASS SOLO
HEART OF STEEL
SIGN OF THE HAMMER
KINGS OF METAL
THE POWER
HOUSE OF DEATH
HAIL AND KILL

NESSUN DORMA
BLACK WIND FIRE & STEEL

Előzmény: Csono (279)
Csono Creative Commons License 2002.06.10 0 0 280
sorrend biztos hibádzik, de talán Kings of metal is volt. megerősítés szükségeltetik.
Csono Creative Commons License 2002.06.10 0 0 279
Próbáljuk meg együtt összedobni!

Manowar-ral kezdtek, majd talán Warriors of w.u., sign of the hammer,kill with power, fighting the world, hail & kill, a végén az opera majd a black wind, fire & steel.

valahogy igy.

Előzmény: Nausea (278)
Nausea Creative Commons License 2002.06.10 0 0 278
Írjon már valaki egy listát, hogy miket nyomtak!
rootkiskacsa Creative Commons License 2002.06.08 0 0 277
Gyerekek!!!

Óriási volt a koncert, aki nem volt az bánhatja!!! :)))

Csak az volt a gáz hogy rövid volt:((

Remélem azért nyomnak egy turnét az albummal és jönnek még az idén :)

PaksiMogyoró Creative Commons License 2002.05.30 0 0 276
Most jött meg igazán a kedvem, hogy holnap megvegyem (koncert után úgyis megvettem volna...)
Előzmény: deValera (274)
Dr. Metal Creative Commons License 2002.05.28 0 0 275
Csatlakozom az elôttem szólóhóz!!!!!!!!
deValera Creative Commons License 2002.05.28 0 0 274
Hát, uraim... Én úgy voltam vele, hogy minekutána hetedik éve várom az új stúdiólemezt, MP3 helyett megvásárolom az albumot, aztán csutka, és...
Megtörtént. Mindazok, akik ilyen-olyan kifogások alapján rossznak tartják a lemezt, csak a saját nyomorúságukat bizonyítják. Ez az album ízig-vérig heavy metal: a műfaj legszebb éveit és legnagyobb egyéniségeit idézi, vérbő muzsika, a megszokott színvonalú misztikus szövegvilág stb.stb.
Az eddigiekhez képest érezhetően megnőtt a kórusok, a monumentalitás, a komolyzenei hatás. Akinek meg ez nem tetszik, azt szeretném javasolni, hogy hallgasson egész életében Sepultura-t, amíg szét nem megy a feje. A heavy metal attól egyedülálló, hogy a műfaj legjobb zenészei időről-időre kitekintenek, áthágják a zene és zene között - mesterséges - tornyosuló határokat. Tehetik, mert ők a legjobb muzsikusok.
Minden ember - aki hallott már egy akkordot életében - tudja, hogy csak jó meg rossz zene létezik. Egy trágya metal zenekart nem cserélnék el az ABBA-ra, pedig discóban 1979 óta nem voltam, a heavy metalt ellenben már akkor hallgattam, amikor a MANOWAR ellen ugató sok kis hülyegyerek még a mamája mellét markolászta.
Úgyhogy higgyetek az öreg rókának: ez a műfaj azért virágzik újra, mert olyan lemezek születnek, mint a Warriors of the world united.
És minden igazhitűnek kötelező a részvétel jövő pénteken!
HAIL AND KILL!!!
Artension Creative Commons License 2002.05.13 0 0 273
Pardon!
Artension Creative Commons License 2002.05.13 0 0 272
Ne haragudj, de nincs igazad! A lemez nagyon jó, a "mi afenét csináltak eddig???" pedig nem helytálló támadás: előtte 2-3 évig turnéztak, utána kezdték el írni a lemezt, felveszegették, szép komótossan, ennyi nyugi meg pihi nekik is jár. Ha egy Triumph Of Steel-es, 70 perces, monumentális lemezt csináltak volna, akkor az lenne a baj... ismerem az ilyet.
Ha már Triumph..., akkor elmondom, hogy 15-16 éves koromban én kifejezetten nem szerettem az Achilles opuszt meg az Into Glory Ride lemezt, melyet "túl lassúnak" tartottam. Idővel aztán rájöttem, hogy ezek a Manowar legzseniálisabb pillanatai.

De ugyanez a helyzet mondjuk a Maidennel meg a Priesttel: nem feltétlenül "komplex prog metal a zenéjük, de sok-sok év hallgatás után kezdenek kijönni azok a finomságok, amelyek miatt zseniálisnak nevezhető egyik vagy másik (összes???) lemezük, közben pedig újra és újra fel lehet fedezni őket. Ilyen a Manowar is: micsoda zenészek, micsoda hangulatok, micsoda dalok!!! Hallgatgatom az új albumot és csak ámulok és bámulok!!!
A Nessun Dorma végén pedig, amikor Eric Adams kivágja azt a tipikus sikolyt... hát, az halál!!!

Előzmény: bala (270)
Artension Creative Commons License 2002.05.13 0 0 271
Ne haragudj, de nincs igazad! A lemez nagyon jó, a "mi afenét csináltak eddig???" pedig nem helytálló támadás: előtte 2-3 évig turnéztak, utána kezdték el írni a lemezt, felveszegették, szép komótossan, ennyi nyugi meg pihi nekik is jár. Ha egy Triumph Of Steel-es, 70 perces, monumentális lemezt csináltak volna, akkor az lenne a baj... ismerem az ilyet.
Ha már Triumph..., akkor elmondom, hogy 15-16 éves koromban én kifejezetten nem szerettem az Achilles opuszt meg az Into Glory Ride lemezt, melyet "túl lassúnak" tartottam. Idővel aztán rájöttem, hogy ezek a Manowar legzseniálisabb pillanatai.

De ugyanez a helyzet mondjuk a Maidennel meg a Priesttel: nem feltétlenül "komplex prog metal a zenéjük, de sok-sok év hallgatás után kezdenek kijönni azok a finomságok, amelyek miatt zseniálisnak nevezhető egyik vagy másik (összes???) lemezük, közben pedig újra és újra fel lehet fedezni őket. Ilyen a Manowar is: micsoda zenészek, micsoda hangulatok, micsoda dalok!!! Hallgatgatom az új albumot és csak ámulok és bámulok!!!

Előzmény: bala (270)
bala Creative Commons License 2002.05.12 0 0 270
A gond az hogy imho tök fölöslegs ilyen töltelékekkel mint at ária/mese/elvis kitölteni az amúgy is rövid lemezt.Helyette irtak volna még 3 call to arms-ot.Rádásul ezer éve nem adtak ki lemezt, meg ezt is áll. 2 évig írták!Így azért elég vékonyka a dolog.Mondjuk izlések és pofonok....
Előzmény: Dr.Feelgood (269)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2002.05.12 0 0 269
Említettél 2 zseniálisat, meg 3 jót. Nézzük mi van még: Fight for freedom és Storm in the wind éppen a két kedvencem, a maradék három vitatható, bár szerintem az ária óriási, az Elvis Presley nagyon poén és az instrumentálisakkal sincs semmi gond.
Ezek után így minősíteni, háááááát
Előzmény: bala (268)
bala Creative Commons License 2002.05.11 0 0 268
Leirtam máshol is, szerintem nagy fos a lemez.Fogalmam sincs hogy mit kellett rajta 2 évet tökölni.A Call To Arms, Warriors Of The.. számos zseniálisak.De az áriázás, az amerikai tinglitangli, meg a mesejáték tök fölösleges, és nevetséges is.Az utolsó 3 szám már tűrhető, tipikus Manowar.Igazság szerint imho minden 3 lemezből lehetne egy végig jó MAnowar lemezt kihozni.
Artension Creative Commons License 2002.05.10 0 0 267
Na, ha valamire, akkor erre nem vagyok kíváncsi. Hogy mit okoskodnak a szakírók...
Biztos a Wanted kritkája lesz majd a leghozzáértőbb...
Előzmény: Dr.Feelgood (266)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2002.05.10 0 0 266
Jelent meg már magyar nyelvű kritika az új alnbumról valahol?
Artension Creative Commons License 2002.05.05 0 0 265
MMP3-on fenn van a lemez, bár rögtön letiltották, de ma délután újra ott tündökölt.
Most tartok a The March-nál (már a hallgatásban), és az tűnt fel, hogy talán ez a legmelankolikusabb, legmonumentálisabb anyaguk, persze csak a Triumph Of Steel után. Tiszta Virgin Steele. :)))

A János bácsi a csatában feldolgozás hatalmas, az operaária is nagyon be fog nálam jönni, elsőre még furcsa volt, de a végén bejött a sikoly...

Glory glory Hallelujah

Tuonela Creative Commons License 2002.05.04 0 0 264
Audiogalaxyval szedtem le. (www.audiogalaxy.com) Állítólag az mp3network.to -ról is le lehet valahogy szedni, azt nem próbáltam.
Előzmény: Artension (262)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2002.05.04 0 0 263
Új Manowar állat!
Ilyet csakis ők tudnak, a világon senki más.
Artension Creative Commons License 2002.05.03 0 0 262
Honnan szedted le????? Küldj tippet!!!!

Ha nem teszed, megpusztulok!!!

Előzmény: Tuonela (261)
Tuonela Creative Commons License 2002.05.03 0 0 261
Természetesen már pár hete megvan a teljes album mp3-ban. Nagyon jó lett, nem okoznak csalódást ezúttal sem, az biztos. Igen változatos a lemez, vannak rajta elég meglepő dolgok, de azért igazi Manowar. És az epikusabb dolgok mellett, azért a gyorsabb, zúzósabb számok sem maradnak el. Egyszóval király.
Előzmény: deValera (260)
deValera Creative Commons License 2002.05.03 0 0 260
Már közzétették az új album címeit, ismerjük a tematikáját, a szövegvilágát...
Lusta vagyok részletezni, elég legyen annyi, hogy minden eddiginél erősebb miszticizmus, viking-normann hitvilágbeli (pl. VALHALLA c. új nóta!!!) vonatkozások szerepelnek majd. Ismét lesz komolyzenei hatás, monumentális kórusok - a leírás szerint valamiféle új Crown and the Ring körvonalazódik.
És az igazi meglepetés: emléknóta Elvis Presley emlékére.....
Böngésszétek a manowar.com-ot...

HHHHAAAAAIIIIILLLL to HUNGARY....

PaksiMogyoró Creative Commons License 2002.04.28 0 0 259
BROTHERS OF METAL !!!!
Első sor! Én ott leszek!
Előzmény: deValera (257)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2002.04.28 0 0 258
Jön az új album!!!!!
deValera Creative Commons License 2002.02.18 0 0 257
Ott lesz minden igazhitű...
Előzmény: rootkiskacsa (256)
rootkiskacsa Creative Commons License 2002.02.09 0 0 256
Manowar - Budapesten is!
[február 04.]

A Metal Királyai, a Manowar végre újra életjelet adott magáról! Új albumukat megelőzően április 15-én kijön a 'Warriors Of The World United' maxi, amit a teljes album május 27-én követ majd! Albumcím még nincs, az viszont már biztos, hogy az ezévben újra két napos Summer Rocks fesztivál első napján, június 7-én, Budapesten is fellép a banda! http://www.manowar.org

IGEEEEEEEEEEEEEEEN IGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN ja és IGEEEEEEEEEEEEEEEN

Végre végre :))))
Erre várok 4 éve :)

deValera Creative Commons License 2001.05.29 0 0 255
A héten megjelent a legendás "Battle Hymns" remasterizált változata, a manowar.org infója szerint a régi albumok további kiadása várható.
deValera Creative Commons License 2001.02.19 0 0 254
A www.manowar.org információja szerint készül a videó 2. része!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!