Keresés

Részletes keresés

n3h3 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 811

Sziasztok!

 

Van egy olyan problémám,hogy nem találom a Samples könyvtárat,ill nem találok előre gyártott hangokat a programban...miért van ez?

uvegablak Creative Commons License 2012.11.13 0 0 810

Hogyan lehetne egy hanganyagot egyeztetni a Loopmash mintáival, vagy a Groove Agent One effektjeivel?
Ugyanis más a ritmikájuk, mint a hanganyagnak, más az egész szerkezetük, van erre valamilyen stikli? Egyáltalán hogyan lehetne mondjuk egy hangmintát szerkeszteni, amit eleve az audiofájlhoz terveznénk?
Ti ezt, hogy intéztétek? :D

uvegablak Creative Commons License 2012.11.06 0 0 809

Köszönöm szépen a választ Vali!:D

Most már végre beolvasta a HalionOne-t!

:D

Előzmény: Vali77 (808)
Vali77 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 808

Devices menü /plug-in information-ban hozzáadhatsz vst mappákat ahonnan beolvassa a dll file-kat, és updatelhetsz is.

Ennek ellenére előfordulhatnak olyan vst-k amit nem lát. Nekem pl a realstrat-nak csak régebbi verzióját látja. De 90%-ban működni szokott a dolog.

Nem tudom cubase-ből melyik verziót használod, de ez elég jól működik: "Steinberg.Cubase.v5.1.DVDR-AiRISO".

Előzmény: uvegablak (807)
uvegablak Creative Commons License 2012.11.05 0 0 807

A SuperWave-t  olvasta be csak eddig!:P

uvegablak Creative Commons License 2012.11.05 0 0 806

*Mutatja:D

Vki átélt már ilyen precedenst?

Előzmény: uvegablak (805)
uvegablak Creative Commons License 2012.11.05 0 0 805

Helló mindenkinek!

 

Letöltöttem pár hangszert bemásoltam a VSTPlugins-be, mikor megnyitottam a Cubase5 nem olvasta be, sajna nálam csak a Drum Goove Agent One és a Synth jelenik meg sajna No VST Instrument van:((

A HalionOne sehogy nem akar működni a Cubaseemben, lehet azért mert nem az eredeti verzió van meg nekem:P :(

Bemásoltam a hangszereket a vst3-ba, a VstPresetes-be, de sajna így se mutatsa ki őket.

Van vkinek ötelete?

banduk Creative Commons License 2011.07.03 0 0 804

Hali!

Egy kérdés:

 

Leteszem az egeret, kattintok, és a kurzor (függőleges vonal) máshol jelenik meg. Követi az egér mozgását, de mindíg ugyanabban a távolságban.

Ha így megfogok egy kisebb "régiót" az is ugyanolyan távolságra jelenik meg, el is húzhatom, csak nem az egér helyén mozog. Így lehetetlen illeszteni.

A legrosszabb, hogy elindítom az elejéről a zenét, a kurzor persze nem az elején áll, hanem a mágikus távolságban, és nem a kurzor  látható idejében szólal meg a zene, hanem a "rendes" időben...

 

Ez nem minden sessönre vonatkozik!!! Van két-három dal, ahol ez előfordul, a többiben nincsen!

És nem tudom, hopgy valamit elállítok, amit nem veszek észre, vagy mi van.

 

Köszi

 

zwl Creative Commons License 2011.06.05 0 0 803

Otthoni felvételekhez tökéletes. Inkább ez, mint bármilyen fantomtáp. Nekem a MIC100-as van és van, hogy előveszem, mert valamiért valakinek a hangja ezzel jobb. De otthoni felvételekhez tökéletes!

Előzmény: crossrotter (798)
crossrotter Creative Commons License 2011.06.04 0 0 802

Nem hinném ,hogy otthoni felvételek készítéséhez többre lenne szükség, nekem legalábbis megfelel, remélem sokáig. A csövesnél az nem volt egyértelmű, hogy technikai adottságról, vagy leminősítésről ejtesz-e szót.

Előzmény: MidiTom (801)
MidiTom Creative Commons License 2011.06.03 0 0 801

Bocs, ez gonodolom sima kondimikrofon.

Bár van, aki a csöves mikrofonját is csöves előfokra dugja, de nyilván nem Behringerre :)

Előzmény: crossrotter (800)
crossrotter Creative Commons License 2011.06.03 0 0 800
Csöves mikrofonomnak?
Előzmény: MidiTom (799)
MidiTom Creative Commons License 2011.06.03 0 0 799

A MIC200 az árát megéri, de csodát persze nem kell tőle várni. A csöves mikrofonodnak valószínűleg jót tesz. Sima fantomtáp helyett általában jobban megéri egy egyszerű, de normális XLR-es bemenettel és viszonylag tisztességes előfokkal ellátott kis keverő. Ha pedig mindig elég az egy bemenet, akkor a MIC200 meg fog felelni.

Előzmény: crossrotter (798)
crossrotter Creative Commons License 2011.06.02 0 0 798

Nagyon köszönöm ezt az igazán tartalmas segítséget!

 

Eszközeim a következők: E-mu 0202 hangkártya, Soundking EC010w kondis mikrofon, Behringer keverő. Megkérdezhetném még, mi a véleményed-véleményetek a Behringer Tube Ultragain MIC200 csöves mikrofon előfokról? Érdemes rá beruházni, vagy vegyk egy sima fantom tápot feleannyiért?

Előzmény: zwl (795)
crossrotter Creative Commons License 2011.06.02 0 0 797

Ezeket még nem próbáltam, de a Cubase 5-öt azóta feltelepítettem, és tényleg hatalmas előrelépés a 3-hoz képest! Sosem gondoltam ovlna, de mostmár ezt fogom használni. Egyetlen problémám vele, hogy a program néha minden előjel nélkül megáll.

Előzmény: Vali77 (794)
crossrotter Creative Commons License 2011.06.02 0 0 796

Igen!

Előzmény: zwl (793)
zwl Creative Commons License 2011.06.01 0 0 795

Mél ment

Előzmény: crossrotter (792)
Vali77 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 794

A waves, vagy az izotope pluginjet sokan dícsérik.

Véleményem szerint cubase 5-ben nagyobbak a lehetőségek ilyen téren is.

Előzmény: crossrotter (792)
zwl Creative Commons License 2011.05.30 0 0 793

VST alatt plug-in-t értesz?

Előzmény: crossrotter (792)
crossrotter Creative Commons License 2011.05.28 0 0 792

Üdv Néktek!

 

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:

 

Tudnátok nekem egy jó VST-t ajánlani, amivel az éneket tudnám masterelni? Ha valami praktikát ismertek, az is szuper lenne. Cubase SX 3-at használok, az újabb verziók több lehetőséget nyújtanának a program keretein belül ezt a célt illetően?

 

Köszönöm, ha segítetek!

MidiTom Creative Commons License 2011.04.12 0 0 791

Ahhoz, hogy a midi sávok szóljanak, eddig valamiféle szoftverhangszerek be kellett hogy legyenek kapcsolva. Elvileg tehát a sávok és a kezdet - vég kiejlölés után simán kéne a programnak renderelni.

Vali77 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 790

Nem biztos, hogy értem a problémát, de a project menüben nyiss egy instrument tracket, válassz egy tetszőleges vst hangszert, és húzd rá a midi sávot.

Utána, export/ audio mixdown...

amenic Creative Commons License 2011.04.11 0 0 789

Sziasztok!

Friss, még tanuló cubase -felhasználó vagyok és sajna nagyon elakadtam egy konkrét, fontos feladat közepén.  Elkészítettem a cubase 5 -ben három midi sávon három midi szólamot (mivel nem midi-zongora billentyüzetet használtam, hanem magában a programban szerkesztettem az egér segítségével a zenei adatot a sávokra, ezért csakis midi sávon tehettem, tárolhattam) amit csakis midi formátumban hajlandó kiexportálni a cobase, úgy, hogy hallható adat is legyen rajta. Én bármilyen audio formátumra szeretném konvertálni a programon belül ezt a meglévő három szólamot és mondjuk wav -ban kiexportálni, úgy, hogy a kiexportált anyag hangzóanyagot is tartalmazzon. Az exportot megpróbáltam, de teljes csönd van 3,4 percig, ameddig egyébként tartana a hangzó anyag. A cubase 5 oktatókönyvben sajnos nem adnak segítséget erre a problémára, csak valami érthetetlen ,ködös szakszöveget írnak le, hogy van probléma és megoldás. Nyugodtan írhatták volna ógörögül is, ugyanazt, mert nem követhető.(ja , nem tudok ógörögül.. :) ) Szóval, ha valaki tud olyan megoldást, ami valóban a programon belül megoldható, azt nagyon megköszönném, mert bizony megkörnyékezett az idegösszeroppanás. 

Előre is köszönöm!!!!!!!!!

J.T.Freeman Creative Commons License 2011.02.09 0 0 788

Hali!

 

Tudna nekem valaki segíteni?

 

Cubase 5-öm van és a loop masht próbálom alkalmazni az egyik projectemben, de nem igazán sikerül. Midiben nyitottam meg és találtam is egy a zenémbe illő loopot, de azt nem tudom a projectembe bele építeni mert mindig csak maga a loop mash kezelőfelületén szólal meg. Egyszóval nem tudom rögzíteni a sávban.

Mi erre a megoldás? Már próbálkoztam sokféleképpen. Vagy esetleg nem lehet? De akkor meg mi a cél ennek a használatával?

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Üdv.

petertaylor Creative Commons License 2010.08.24 0 0 787
Nekem van Cubase 5-öm bár nem a legtisztább jogilag, de iso fájlba 6,5 gb-os.Már csak bekell daemonolni vagy kiirni lemezre és már telepíthető is.VCan leirás is hozzá angolul de érthető:
Előzmény: Dr Molnar (757)
petertaylor Creative Commons License 2010.08.24 0 0 786

hello.

Valaki nem tudja hol lehet leszedi a Lennar Digital Sylenth-et ami nem próbaverzió?

Kösz.

Vali77 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 785
Megnéztem ezeket a TAL plugineket, tényleg egész jók.
A cubase nekem is csaka vintage2, és U-No 2, és realsynth szintiket látja, de ez utobbi presetjeihez már nem tudtam hozzá férni.
Efektek közül csak a DUB-ot, meg a Filtert telepítettem, ezek működnek is szépen.
Én is 64bites cubase-t használok.
Viszont az FL Studio megnyitja az összes plugint, a 9.5 verzió már kezeli a 64 bites pluginokat is.
Előzmény: Bitcrusher (784)
Bitcrusher Creative Commons License 2010.08.16 0 0 784
Hello,

TAL ingyenes szoftverszintivel kapcsolatos kérdésem lenne. Nagyon szimpatikusnak tűnik amiket gyártanak, főleg, hogy a büdzsém ezt engedi csak, de nálam valamiért nem ismeri fel a cubase a TAL semelyik hangszerét?! Cubase 5x-használok 64bit Win7-en, ugyan úgy bemásolom VST könyvtárba a dll-t ahogyan máskor is, de aztán cubase megnyitása után sehol sincs a hangszer?! Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni, mit ronthatok el? Szívesen meggyűrném a NoiseMakert és a BassLinet is.
Itt vannak TAL hangszerek: http://kunz.corrupt.ch/?Products:VST_TAL-NoiseMaker

Előre is köszi!
Vali77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 783
Köszönöm, remélem sokat segítettél, hétvégén megkezdem a kisérleteket.
Előzmény: nrb (781)
Vali77 Creative Commons License 2010.07.29 0 0 782
BFD 1 - 2
Linplug RMV
XLN Addictive drums
Toontrack - Superior Drummer
Előzmény: bodiroger (779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!