Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Cold Heart 2 napja Creative Commons License 629370

ja igen, a visszatérő problémához, a 2003-as zárófutamhoz:

Kimi azért nem lett vb, mert bár hozta a kötelezőt, de sajnos MS is

forrás:

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=130276569&t=9000247

Igazából Alonso mindig hozta a kötelezőt a zárófutamokon, mindig csinált elég pontot ahhoz, hogy vb-legyen, pechére más is hozta a kötelezőt.

Viszont Rajkó MS dnf-fel sem nyer vb-t.

most tényleg, milyen kötelezőt hozott ott? Bari fasorban sem volt a vb-n, miért kéne tőle kikapni? DC-t miért nem verte meg önerőből?

én tényleg csak azt nem értem, mikre alapozod ezeket az erős kijelentéseket. 

Előzmény: Cold Heart (629369)
Cold Heart 2 napja Creative Commons License 629369

candle máj. 12.     617287

"vb-harcos záró futamon sem nyomta le simán a csapattársát, csak taktikai "trükkökkel""

De baszki, Alo egy Petrovot nem nyomott le!!! :-DDDDDDD

(Az igazságodhoz az is hozzá tartozik, h eléggé el nem ítélhető módon, nem is versenyeztették az utolsó futamon, tehát a csapattársát akkor sem nyomhatta volna le, ha akarja. :-) )

"milyen győzelmet?

második helyen ért célba, miután DC elengedte."

Igazad van, a legjobb nem ferraris. :-)

"a 2007-es Massas elengedésnél is egyértelműbb volt)"

Räjkó kedvezőbb taktikán volt - ha jól emlékszem - és ezt ki tudta autózni. Akkor egyértelmű volt, h a csapat érdekében kinek kell megnyernie a futamot, itt elvileg engedhették volna a nyílt sisakost. De pl. akkor itt sem hiszem, h gond azt mondani, h el kellett engednie Alo-t. :-)

Előzmény: Cold Heart (617262)
candle ápr. 23.     615780

Nem merném feljebb sorolni a Petrov - Renault párost.

Előzmény: Csűrdöngölde (615778)
candle ápr. 23.     615776

"Az élcsapatoknak a sereghajtók nyilván csak egy félkörös kihívás lennének"

... gondolták a ferrarinál, midőn Alo utolérte Petrovot egy 2010-es délután. :-)

Előzmény: candle (629368)
candle 2 napja Creative Commons License 629368

Értem. Tehát hazudtál az idézőjellel, marad a személyeskedés, mint egyetlen védekezés? :-D

Igazából a te dolgod, hogyan igyekszel mások véleményét valótlan idézetekkel lejáratni és nem is érdekelne, ha nem az én hsz-emre reagáltál volna.

Előzmény: Inner Circle (629367)
Inner Circle 2 napja Creative Commons License 629367

Ha nem éred fel, ne reagálj rá.

Előzmény: candle (629364)
toto92 2 napja Creative Commons License 629366
candle 2 napja Creative Commons License 629365

"nincs benne a szerződésben, hogy köteles a csapat érdekében dolgozni?"

Ezt mondjuk egy normál munkahelyen elő lehet venni, de itt egy picit máshogyan műxik szerintem.

"Ron simán jobban járt volna, ha valamilyen ürüggyel el sem indítja Interlagosban."

Ja, csak a szponzoroknak mit mondanak? Szerintem év közben kellett volna ezt kezelnie.

Előzmény: Inner Circle (629362)
candle 2 napja Creative Commons License 629364

Az idézőjeled nem ing kérdése.

Előzmény: Inner Circle (629361)
candle 2 napja Creative Commons License 629363

Még ha nem is igaz, mert az erős szponzori háttér is komoly segítség.

Előzmény: Inner Circle (629360)
Inner Circle 2 napja Creative Commons License 629362

Hát a két Meki már a H.Ring óta nem kifejezetten segítette egymást... Japánra már ott tartottak, hogy "We weren't racing Kimi, we were racing Fernando" (c) Ron. Ezek után várható volt, hogy előbb b.sszák ki egymást, mint Kimit.

Különben nem is értem, külön felügyelő vigyázott, hogy Alo azonos elbánást kapjon, de hát Alo alkalmazott... nincs benne a szerződésben, hogy köteles a csapat érdekében dolgozni? Ron simán jobban járt volna, ha valamilyen ürüggyel el sem indítja Interlagosban.

Előzmény: candle (629359)
Inner Circle 2 napja Creative Commons License 629361

Akinek nem inge...

Előzmény: candle (629357)
Inner Circle 2 napja Creative Commons License 629360

Frappáns :)

Előzmény: candle (629358)
candle 2 napja Creative Commons License 629359

"ziccer kihasználása ott véget ért, hogy Hami visszaesése után a két Ferka elöl maradt."

Ezért is írtam, h alapvető taktikai fasság volt a két mekinek az első kanyarban egymást bsztatni.

"Massa kiszólításával."

Logikailag igazad van, de valójában úgy pont nem, mert akkor Alo a vb. Kellett Massa 2. helye.

Előzmény: _fortune nip (629332)
candle 2 napja Creative Commons License 629358

"Alonso mellett egy érv szól hogy nagyon jól tudott maga köré csapatott építeni,"

Alo mellett egy érv szól, az h jó pilóta. A csapatépítést ezzel szemben Bria tette mellé. 

Előzmény: appache10 (629308)
candle 2 napja Creative Commons License 629357

"...az, hogy "egy Petrovot meg kell tudni előzni", kábé olyan..."

Ha már idézőjelbe tetted, írd le lsz kitől idézted.

Előzmény: Inner Circle (629354)
Bateman 2 napja Creative Commons License 629356

mindig elfelejted, hogy akkor egy hécceres istenségről beszéltünk egy non-plusz ultráról. nem egy átlagos ecceresől vag kécceresről. kérem a mérleg serpenyőjébe a 7et is belerakni ilyen hsz-ek megfogalmazásakor és nem csak akkor amikor az ő nagyságát kellett definiálni. köszönöm!

Előzmény: Titi120 (629339)
Bateman 2 napja Creative Commons License 629355

ez jó hír!!!

Előzmény: sauber-bmw (629329)
Inner Circle 2 napja Creative Commons License 629354

Persze olyan is volt, hogy Grosjean kergette Vettelt, nem tudta megelőzni, aztán Kimi utolérte őket (szintén Lotusszal) friss gumikon, Romain előreengedte, aztán ő se tudta megelőzni Vettelt, hiába volt taktikai és sebességelőnyben. Pedig az már nem az örökéletű Bridgestone-okon ment, mint Alonso, hanem Pirelliken, amikkel lehetett trükközni. Szintén Vettelt kergette Barcelonában Hamilton egy jóval gyorsabb autóval és semmi esélye nem volt. Hamiltontól ezenkívül rémlik egy ausztrál is, tán 2011, amikor Alonsót nem tudta megelőzni, aztán kiintették a boxba új gumikért, amitől jól hátraesett és full ideges is lett tőle... pedig ő aztán ott is előz, ahol fizikailag nem lehet, legfeljebb hullik majd a forgács. Nem kell ezt túlmisztifikálni; minden futam, minden helyzet külön meccs, persze lehet párhuzamokat vonni, de már bocs, tökéletes ökörség az, hogy "egy Petrovot meg kell tudni előzni", kábé olyan, mint hogy "előbb-utóbb a nagy számok törvénye alapján VB lesz valaki" (c) Joó Gabi. 2010-ben rengeteg "halálos" beragadás volt, kapásból Schumachert (Ausztrália, egy Toro Rosso mögé), Alonsót (Monza: Button, AD: Petrov) és Vettelt (Szingapúr: Alonso) tudom mondani, amit önerőből nem tudtak feltörni. De ide sorolhatjuk a török nagydíjat is, ahol Vettel csak széttörni tudta Webbert és Button is csak azért került helyzetbe Hamiltonnal szemben, mert Lewis lecsavarta a motorját.

Mondom ezt úgy, hogy Oslóban néztem stream-ről a futamot, mondjuk ez nem érdekes, de leginkább azért, hogy lássam, hogy Alonso hogyan NEM lesz világbajnok és piszkosul örültem is neki. De nem ő tehetett róla.

Előzmény: candle (629297)
RyanHunterRay 2 napja Creative Commons License 629353

Igen, mert annyival azért nem volt gyorsabb, tehát nem mpekről beszélünk.  Hülköt tavaly DRSsel sem tudták megelőzni koreában.

Előzmény: simi1975 (629352)
simi1975 2 napja Creative Commons License 629352

Azaz sikerült úgy belőni a kocsit, hogy adott körülmények között a gyorsabbat is maga mögött tudta tartani

Előzmény: RyanHunterRay (629350)
Helter Skelter 2 napja Creative Commons License 629351

Erre még emlékszünk?

Előzmény: RyanHunterRay (629346)
RyanHunterRay 2 napja Creative Commons License 629350

Várj te nem réted: attól h az egyenesbe gyorsabb attól még nem gyorsabb nála az egész pályán. :D A red bullnál mindenki gyorsabb az egyenesben mégis topon voltak. Én csak erre értettem.

Előzmény: simi1975 (629349)
simi1975 2 napja Creative Commons License 629349

Az a Renault soha nem volt gyorsabb 2010-ben mint a Ferka, csak az utolsó futamon. Egyszer-egyszer a közép csapatok is betalálhatnak egy olyan megoldásba, hogy esélyesek a dobogóra vagy az átlagosnál jobb teljesítményt nyújtsanak. Ilyen volt Fisico majdnem győzelme Spa-ban, vagy Madonado győzelme Spanyolországban.

Szerintem 2010 záró futamán a Renault talált valamit és nem Alfonz felejtett el vezetni...

1Forma 2 napja Creative Commons License 629348

Jó érv, teljesen hihető a gondolatmeneted. Másrészről ne felejtsük el, hogy jövőre változnak az aerodinamikára vonatkozó szabályok, tehát akár még a lassulás is beleférhet, ha a többiek több sebességet veszítenek. És végül egy szélcsatornateszt nagyjából semmit sem árul el a jövő évi motorról, aminek a fontosságát idén láthattuk.

Előzmény: appache10 (629342)
appache10 2 napja Creative Commons License 629347

Valld be ezt már nem tudod követni magad sem! :D

RyanHunterRay 2 napja Creative Commons License 629346

Gyors volt, és gyosabb, csak ott nem ahol előzni lehetett volna a 2010es körlmények között. 

Előzmény: Csűrdöngölde (629344)
sauber-bmw 2 napja Creative Commons License 629345

Az szép lenne. Alig tette ki a lábát Nick Fry :D

Előzmény: Helter Skelter (629340)
Csűrdöngölde 2 napja Creative Commons License 629344

Ha te magad is elismered, hogy Alonso nem volt elég gyors sehol sem az előzéshez, akkor miről is vitázunk?

Az utolsó mondatodban van az igazság.

Előzmény: RyanHunterRay (629325)
Csűrdöngölde 2 napja Creative Commons License 629343

Igazad van, de szerinted valaha valaki véget fog vetni annak, hogy a drukkerek összehasonlítgassák a pilótákat? Igen, valószínűleg jobb értékmérő, ha egy csapatban mennek, mint a különböző években különböző autókkal, különböző szituációkban türténtek alapján, de igazán jó az, ha mondjuk legalább 3 évet együtt versenyeznek egy a csapatban. Ha valaki megérkezik egy olyan csapatba, amelyikkel a másik évek óta egyótt dolgozik, nyilván hátrányban lesz. 2007-ben ez nem okozott gondot Räikkönennek, valószínűleg azért, mert VB-aspiránsnak szerződtették, erre az évre viszont nem.

Előzmény: keménykalap és ... (629322)
appache10 2 napja Creative Commons License 629342

Amúgy fenntartásokkal kezelem ezt a hírt mivel az olaszok vallásos nép így már azt kizártnak tartom hogy 666 kódnévvel futtatják a módelt a fejlesztési szakaszban mivel az nem egy jó ómen és tudjátok mit jelent egy vallásos számára.

Előzmény: RyanHunterRay (629334)
Hooshee 2 napja Creative Commons License 629341

Hát nem tudom, a Williamsnek is kellett pár év hogy kiheverje áldásos tevékenységét.

Előzmény: sauber-bmw (629329)