Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 659469

A Hondák meglepően versenyképesek voltak a büntetősúlyokkal együtt is (kérdés, hogy mennyire segített azok elhelyezése), szerintem lett volna esély az egyéni címre, de ahhoz a többi Hondást már a szezon első felében le kellett volna rázni.

Előzmény: vakrepulo2 (659468)
vakrepulo2 Creative Commons License 1 napja 0 0 659468

Ha jól olvasom M Norbinak jól jön a kizárás, az év végi elsőségért úgysem reális hondával, viszont a többi hondás több pontot veszt mint ő

Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 659467

"Bianchi igazából nem tett többet, mint mindenki más, aki csúszott már ki SC és sárga zászló ellenére, és elég sokan jártak már így."

attól még nem lesz a FIA felelős a gyorshajtásáért, és a következményeiért.

"de ha az apjának annyi a problémája, hogy az FIA kizárólag a Jules-t tette meg felelősnek, és maguktól hárítanak mindent, akkor jogosnak érzem a felháborodását és még a pert is megértem."

mit kellett volna a FIA-nak tenni? majomhálóval befogni aki túl gyorsan megy? ez olyan mintha gyorshajtanál, de a közútkezelőt is felelős lenne amiért nem vágta ki a fát aminek nekimentél mert szartály a szabályokra.

Előzmény: Cold Heart (659443)
Aki mer az Creative Commons License 1 napja 0 0 659466

monstrum miatt szóltak h lassabban JB nem lassított. ennyi.

Előzmény: brewer (659456)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 659465

Nem emlékszem pontosan, de mintha már az előző futamnál is téma lett volna és végül ott engedélyezték Vagy csak nem kaptak egyértelmű választ?

Előzmény: LordPole (659457)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 659464

Biztos megálmodtam.

Előzmény: wégé (659455)
Cold Heart Creative Commons License 1 napja 0 0 659463

oké, ez jogos.

viszont tényleg sok kicsúszást láttunk már sárga zászló alatt, sokszor éppen a mentést végzők mellé becsapódva.

Előzmény: Csűrdöngölde (659458)
wégé Creative Commons License 1 napja 0 0 659462

Igazad van, a döntés tegnap esti, a hír a mai, mindenhol kora reggel jelenti meg.

Előzmény: Csűrdöngölde (659459)
LordPole Creative Commons License 1 napja 0 0 659461

Az király, mert akkor látunk egy felesleges futamot.. 

Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 659460

Én azt gondolom, hogy a marokkói futammal kapcsolatosan lehet keresnivalójuk a fellebbezéssel, mivel ott jóhiszeműen mentek azzal. Azonban ha a magyar nagydíjjal kapcsolatban veszítenek, akkor a német pontok is buknak. Szerintem.

Előzmény: LordPole (659457)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 659459

Én úgy olvastam, hogy tegnap késő esti.

Előzmény: wégé (659455)
Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 659458

Nem, nem ugyanez. Az ugyanis természetes, hogy versenykörülmények között határon autóznak, de sárga zászló alatt nem szabad így tenni. Ő elkövette azt a hibát tudatosan, hogy határon autózott, és még ezen túl követte el azt a hibát, amit te írsz.

Előzmény: Cold Heart (659450)
LordPole Creative Commons License 1 napja 0 0 659457

Sőt, Németországban is ezeket a padlólemezeket használják tovább, részben azért, mert nincs náluk másmilyen, illetve azért, mert továbbra is úgy tartják, hogy azok megfelelnek a szabályoknak

Tehát erről a futamról is ki lesznek zárva? az fasza lesz gyerekek. 

Előzmény: candle (659451)
brewer Creative Commons License 1 napja 0 0 659456

Bianchi-esettel kapcsolatban én is úgy látom, h lehet a családnak keresni valója, és nem gondolom én sem, h csak és kizárólag Jules hibájára lehetne visszavezetni mindazt, ami történt és meglepne ha egy polgári bíróság ezt mondaná ki. Kártérítési ügyeknél elegendő, ha azt megállapítják, h az eredmény bekövetkezésében több körülménynek is szerepe volt, így ha azt mondják, h ugyan a pilóta gyorsabban ment, mint kellett volna, de a sötétedő, esős pályán a balesetben az is közrejátszott, h ott volt egy monstrum a pálya szélén, már fizethetnek is. Ha meg azt mondják, h minden körülményt figyelme véve nem volt elégséges az, h csak virtuális SC volt, akkor meg a gatyájukat is leperlik róluk.

wégé Creative Commons License 1 napja 0 1 659455

Tegnap? Ez ma reggeli döntés.

Előzmény: candle (659451)
vakrepulo2 Creative Commons License 1 napja 0 0 659454

ebben a témában mindenkinek más a véleménye, az enyém például az, hogy olyan pilota aki sárga zászló/virtual sc/sc alatt becsúszik oda, ahol pályamunkások dolgoznak, az nem hogy elsődlegesen hibás, de még súlyosan büntetendő is, akár több versenyes eltiltással

pl: hogy ítélnétek meg, ha nem egy pályagépnek csúszott volna neki, hanem 2 méterrel arébb halálra gázol két mezitlábas pályamunkást?

(((a kérdés természetesen megfelelően provokatív)))

candle Creative Commons License 1 napja 0 0 659453

Nézőpont kérdése. Ugyan nem értek veled egyet, de igazából mindegy is, h fiatal vagy sem, az pusztán egy további kockázati tényező.

Előzmény: Inner Circle (659452)
Inner Circle Creative Commons License 1 napja 0 0 659452

Fiatal gyerek nem lehet pilóta.

Előzmény: candle (659449)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 659451

Tegnap már bejárta a sajtót, de ha jól látom, itt még nem volt, hogy a wtcc-ben a hondákat kizárták a p.csába az elmúlt két futamról.

Cold Heart Creative Commons License 1 napja 0 0 659450

a túl későn fékezett, túl hamar adott gázt ugyanez. egy tudatos döntés a határon autózásra.

korábban meg írtam az sc-t is, azt visszavonom, és sima sárga alatt sok kicsúszást láttunk, akár pont oda, ahol előtte éppen mentettek.

Előzmény: Csűrdöngölde (659444)
candle Creative Commons License 1 napja 0 0 659449

Veled ás 1formával értek egyet, kiegészítve azzal, h munkavédelmi tapasztalatom azt mondatja velem, h nem tettek meg mindent azért, h elkerüljék egy esetlegesen hibázó fiatal gyerek életét. Pedig bőven lehetett számítani rá.

Előzmény: Cold Heart (659443)
tyler-durden Creative Commons License 1 napja 0 0 659448

Engem aktualisan inkabb ez a csatornafedo tema zavar. Hogy fordulhat ilyen elo amikor elvileg szetellenorzi a palyat az FIA minden verseny elott? Hogy bizhatnak meg a pilotak ezek utan ebben? Milyen erzes igy versenyezni?

tyler-durden Creative Commons License 1 napja 0 0 659447

Sokan hibaztak koztuk Bianchi is. Sajnos o fizette erte a legnagyobb arat. Az a helyzet h elkerulhette volna. Nem mas kezeben volt az elete, mert megvolt minden infoja ahhoz h azok alapjan mashogy dontson. Meg ugy is h ott volt a JCB.

Előzmény: 1Forma (659441)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 659446

Ebben neked részben igazad van, csak talán azt érdemes lenne látni, hogy nem csak önmagában Bianchi hibája vezetett ehhez a súlyos kimenetelhez, hanem egyéb körülmények is. Az egyéb körülményeken talán könnyebben tudnak majd a jövőben változtatni mint azon hogy a versenyzők akik a határon autóznak időnként ne hibázzanak.

Előzmény: Rumcice (659442)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 659445

Ezzel csak egyet tudok érteni.

Csűrdöngölde Creative Commons License 1 napja 0 0 659444

Van igazság abban, amit írsz, de azért nem szabad a hétköznapi emberek hétköznapi hibájához hasonlítani ezt. Egyrészt ez egy verseny, ahol a pilóták tisztában vannak azzal, hogy valamilyen szinten kockáztatják az életüket, és ha hibát követnek el, akkor ez a kockázat nagyon megugrik. Másrészt pedig ez nem egy olyan hiba volt, hogy túl későn fékezett, hirtelen túl nagy gázt adott, vagy túlzottan ráhajtott a szegélykőre, hanem tudatosan gyorsabban ment, hogy időt nyerjen.

Cold Heart Creative Commons License 1 napja 0 0 659443

pontosan miért megy a per?

nem olvastam utána, de ha az apjának annyi a problémája, hogy az FIA kizárólag a Jules-t tette meg felelősnek, és maguktól hárítanak mindent, akkor jogosnak érzem a felháborodását és még a pert is megértem.

Bianchi igazából nem tett többet, mint mindenki más, aki csúszott már ki SC és sárga zászló ellenére, és elég sokan jártak már így.

Előzmény: Rumcice (659442)
Rumcice Creative Commons License 1 napja 0 0 659442

De ezzel az erővel az időjárást is beperelhetni, hogy merészelt esni az eső. Meg miért volt ott a daru. Mert azzal mentették a másik autót.

Tudom, hogy ilyenkor egy szülő képtelen elfogadni, hogy a gyermekének saját hibájából meg kellett halnia, és ilyenkor a végsőkig képes elmenni, perelni, hogy valakit kimondjanak JB kívül hibásnak, mert ettől azt reméli, megkönnyebbül majd, pedig - szerintem - nem.

Előzmény: Helter Skelter (659440)
1Forma Creative Commons License 1 napja 0 0 659441

Pontosan. Rendszeresen követnek el hibákat a pilóták (mint ahogy mindannyian követünk el) de halálos baleset csak akkor lesz belőle, ha a körülmények is közrejátszanak, abban pedig hogy Bianchi esetében milyen körülmények álltak fenn, nyakig sárosak voltak a rendezők. A látási viszonyok messze voltak a megfelelőtől, mégis megtartották a futamot, ez nem szakmai döntés volt. A tévés díjakból él a F1 és egy hétfői verseny nézettsége sehol sem lett volna, inkább elindították őket, mondván úgysem lesz semmi baj. A kanyar külső oldalára beküldték a darut és a körülmények (rossz látási viszonyok és rossz tapadás) ellenére sem küldték be a SC-t. Suzuka egy hatvanas évekbeli, részben elavult szűk pálya kis bukóterekkel, ahogy szegény Daijiro Kato is megtapasztalhatta, mégis benn tartják a F1-ben. (Igen, én is szeretem, mert jó a vonalvezetése, de a biztonságot nagyon át kellene már gondolni.) Rengeteg olyan rendezői döntés volt, ami hozzájárult ahhoz, hogy Bianchi valóban saját hibája halálos balesethez vezessen. Én megértem a szülők fájdalmát és felháborodását, itt sokan hibáztak mégis csak egy hibást neveztek meg, azt az egyet, aki már nem tud védekezni és aki egyedül bűnhődött a hibáért.

Előzmény: Helter Skelter (659440)
Helter Skelter Creative Commons License 1 napja 0 0 659440

Igen az még szörnyűbb lett volna, de itt most ne  arról van  szó hogy fokozzuk a dolgot, hanem hogy azért ne csak JBt hibáztassuk. Ez azért nem egy Gordon Smiley féle baleset volt, hanem egy elkerülhető dolog, és itt most nem akarom mérlegelnj, hogy x% JB, 100-x meg minden más.

Előzmény: Rumcice (659438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!