Keresés

Részletes keresés

Kazinc Barcika Creative Commons License 2023.05.21 0 0 88300

Jó hír  . Újra gyártják a Micromaxot , részletesen a két  honlapjukon .

Előzmény: Tiber2 (88299)
Tiber2 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 88299

Micromaxot fölhöz is vághatod ..biztonsági állásban nem sül el ...és nyugalmi állásban az ütöszeg nem a hüvelyen van ...nézzetek máe utánna mielött irtok 🙂 nekem 2007 ota van ...ismerem 

Tiber2 Creative Commons License 2023.05.20 0 1 88298

Micromaxnak van biztonsági állása ..ezért nadrágzsebbenn nem sülhet el 

BG 999 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 88297

Köszönöm. 

Előzmény: ALI B. (88296)
ALI B. Creative Commons License 2023.05.20 0 0 88296

A dobfurat túl passzos  a PA nak  , nem tud széltében tágulni ezért kicsapja a hüvelyt . Rknall Wadie emiatt szakad , a komoly revolverek nem lötyögős dobfuratúak , de a regi Record chief tágasabb emiatt vitte a kupakos R Wadie gázokat . Aztan a friss Chief be  szorosabb dobfuratokat gyártottak és elakadtak . A dörzsár  megoldotta ezt a gondot , tágitani kell a furatot nem lesz kiszakadás , ez egy  régi fórum bejegyzésből .

Előzmény: BG 999 (88294)
outsider79 Creative Commons License 2023.05.20 0 0 88295

Most vettem egy hete Wadie 9mm es Pv-t, a 10ből 5öt ellőttem,egy elcsettenés volt,

másodszorra rá revolverezve az is jó volt,a többi működött.

Előzmény: BG 999 (88294)
BG 999 Creative Commons License 2023.05.20 -1 1 88294

Más: Most olvasom a művek fb felületén, egy hsz-ben arról van szó, hogy idén olyan sokat romlott a gáztöltények minősége(pak wadie is), hogy gyakorlatilag használhatatlan lesz egy revkó is. Kiszakadó műanyag kupak , csapi. Ezt a góré mondja.

Nekem nem frissek a töltényeim. 

Valakinek van tapasztalata idei töltényekkel?

Előzmény: BG 999 (88291)
Gaborovov Creative Commons License 2023.05.20 0 1 88293

Én arra gondoltam, hogy a Micromax elsütője nagyon érzékeny, a legenyhébb érintésre is el tud sülni. Nadrágzsebből kifelé ugye ez gond lehet egy stresszhelyzetben.

Előzmény: rangoon60 (88290)
Szenyo67 Creative Commons License 2023.05.20 0 3 88292

Elnézést, nem gondoltam, hogy bűncselekménynek gondolsz pár lövésnek vélt zajt. Lehet, hogy a pukkanás, csak a kényes városi fülnek furcsa, mi hajnalban, délután és este is szórványosan hallunk lövöldözést, amit a vadászok lőnek a településünk körül, plusz a falunk határában van egy karbidágyu vadriasztó, ami negyedóránként durran kettőt. Ha én néha az udvaromban lövök párat, az még a szomszédnak se tünik fel. Itt ha szirénázó jármű halad el, az kel feltünést. :-)

Előzmény: rangoon60 (88289)
BG 999 Creative Commons License 2023.05.20 0 1 88291

Elnézést hogy reagálok, mert nem is nekem írtad...Érthető amit írsz, lehet hogy ezzel a nem szándékos lövéssel sikerül kibújni a vád alól (vagy nem), de egy önvédelmi helyzetben, (akár kutya, akár ember) biztos hogy nem egyet lőnénk. A paprikaspray ugyan kkve, de eldobható, vagy esetleg lejött/lekopott az oldaláról a felirat ugye, de legalább csendes és esetleg megúszható a későbbi hercehurca.

A lövöldözésből valószínűleg eljárás lesz, de egy komolyabb helyzetben

(megvadult kutya, túlerő, eszközös támadó) szerintem a hanghatás lesz a legkisebb probléma.

 

Előzmény: rangoon60 (88289)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 88290

Bocsás meg, nem akarok kekeckedni de az apró Micromaxot fel tudom húzni zsebben... Viszont tény, hogy rántáskor ha a zsebemben leveszem a kakasról az ujjam akkor könnyen elakadhat, ezért látom célszerűbbnek a a rántás folyamán felhúzni. Előzőleg valahol belinkeltem erről egy YouTub-os szösszenetet.

Előzmény: Gaborovov (88286)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 88289

Ha valamilyen zűrös szituációban pl. éjjel a sötétben rálősz egy rozoga kerítést idegbetegen marcangoló-döngető  kutyára és a tulaj feljelent (márpedig fel fog jelenteni) nyugodj meg, az előzőekben említett módszerrel fognak megtalálni, mert közterületen garázdaságot követtél el a lövéssel, és a garázdaság bármilyen formája már igen komoly ügy, nyomozni kell, függetlenül attól, hogy önvédekeztél-e vagy sem. A bírósági szakaszban már nagyon nem mindegy hogy szándékos volt-e a lövés, vagy esetleg egy kézből kiejtett fegyver sült-e el... A kirendelt szakértő vélhetően megállapítja hogy nem tud véletlenül elsülni pl. egy DA sütésű rejtett kakasú Bonnie,  azaz kizárólagosan csak szándékos elkövető lehetsz, mert tudatosan meghúztad a ravaszt. Egy SA sütésű pl. Micromax nem biztosított helyzetében az ütőszeg a csappantyún nyugszik, és a kiálló kakason keresztül pl. egy elejtés során a kakast ért ütés miatt véletlenül -azaz nem szándékosan- is elsülhet a fegyver. Nagyon nem mindegy hogy egy bűncselekményt vagy max. felelőtlenségből elkövetettet mérnek ki az erre illetékesek....

Még valami: a paprika spray tudtommal tilos, ebből is lehet bonyodalom, és a támadó kutyát főleg a durranás -és villámlás fordítja el, a komolyan bevadult kutyát csak a gáz nem tartja vissza.

 

Ennyi lett volna, innentől mindenki úgy gondolja ahogy akarja, és azt cipel magával amit akar, vagy ami neki szimpatikus! :-))

Előzmény: Szenyo67 (88284)
viricsi Creative Commons License 2023.05.19 0 0 88288

A 906 nem kicsit más. :-)

 

Előzmény: BG 999 (88287)
BG 999 Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 88287

Ja nem tudom, nem volt micromaxom soha, csak úgy irtam. Z906-ost hordtam egy időben , kabát külső vagy farzsebnél működik a felhúzás zsebben.

Előzmény: Gaborovov (88286)
Gaborovov Creative Commons License 2023.05.19 0 3 88286

Azért én megnézném, amikor a Micromaxot felhúzod a zsebedben :-)

Előzmény: BG 999 (88285)
BG 999 Creative Commons License 2023.05.19 -1 1 88285

Első körben, persze ha van mód választani, városi környezetben spray-vel kezdenék.

Az sa sütésű fegyók zsebben hordásnál jók, ahol észrevétlenül fel tudom húzni a kakast.

De akkor meg miért nem a dao revolver?

Előzmény: rangoon60 (88283)
Szenyo67 Creative Commons License 2023.05.19 0 2 88284

Bocs, de ez már sci fi amiröl írsz, ha bejelentés érketzik egy "durranásról" ami nem is biztos, hogy lövés és a kiérkező rendőr a helyszínen nem talál senkit, akkor az a rendőr egy jelentésben leírja, hogy nem talát semmit. Szerinted ezért a pitiáner ügyért az országban az összes fegyverviselési és tartásai engedéllyel rendelkező személy tefonadatait  leellenőrizk? 

Előzmény: rangoon60 (88283)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.19 -1 0 88283

Még valami apróság amit el szeretnék mondani: a Bonnie-t pl. csak kimondottan előre elhatározott szándékkal lehet elcsettinteni, véletlenül még a földhöz vágva sem fog csinálni semmit! Viszont pl. egy SA sütésű pl. Micromax kezelési hibából adódóan, véletlenül is elpukkanhat ha pl. a kakas biztosított állása nélkül leejtik, ráesnek vagy rántáskor -az apró méretéből adódóan- ügyetlen kezelés miatt elrepülve a kakas ütődik. Bajunk elvileg nem lesz tőle, de: Ez baj! Ez veszélyes! Ezért nem kell senkinek az SA önvédelemre, ja meg a nehézkes,körülményes kezelése miatt.

De azért gondolkodjunk el egy dolgon, rágjuk meg egy kicsit a következő gondolatot, különös tekintettel arra hogy egy -hangsúlyozom egy db.-  pukkanás esetén a telefonjaink helymeghatározó cellainformációja és a (feltételezett) hatósági engedélyünk alapján azonnal megtalálják a pukkantót a nyilvántartásban mondjuk egy túlbuzgó lakossági bejelentés esetén. Egy kutyára leadott riasztó lövés azaz "Ügy" esetén nagyon-nagyon nem mindegy hogy az esemény előre megfontoltan garázdaság, vagy a védekezés előkészülete közben véletlenszerűen, vagy menekülés közbeni elesés miatt, esetleg helytelen kezelésből elkövetettnek minősített-e a dolog. Állítólag lövés esetén, szinte mindig a szándékos garázdaság ügyként indul a dolog, aztán bizonyítson mindenki úgy ahogy tud!

Persze ha esetleg nincs érvényes hatósági engedély a delikvens birtokában vagy gumi is van a dologban, akkor tárgytalan minden kifogás, mert az már beláthatatlan következményekkel jár/hat!

Előzmény: BG 999 (88278)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.18 -2 3 88282

Igen remek dolog a Bonnie, de sajnos én még őt is nagynak találom állandó viselésre. Mindenesetre eddig a Micromax  mindenhol jól viselhető/hordható számomra, legyen az egy gyalog -vagy kerékpártúra, Nordic Walking a Gerecsében stb. Persze konszolidáltabb körülmények között még szóba jöhet majd a Bonnie...

Még az "apró" Bonnie is óriás a kis "zajos tücsök" mellett:

Előzmény: BG 999 (88278)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.18 -1 1 88281

 

A közeli és váratlan kutyatámadás szerintem abszolút védhetetlen bármilyen eszközzel, ha meg valamelyest rá tudok készülni, akkor meg már az "előrántáskor" egyszerűen fel is tudom húzni egy kézzel a hüvelykujjammal a kakast. Igaz, a ráismétlés lassabb, de valahogy nekem az is könnyen és zsigerből megy, meg hát az igazán hozzáértők mantrázzák, hogy ahol nem elég egy max. két lövés, oda már kár a többiért. Végül is a gyerekkoromban a 60-70-es évek vásáraiban szinte csak kizárólagosan revolvert lehetett venni, a mozikban vadnyugati filmeket néztünk és mindig "kovbojosat" játszottunk egyfolytában. Én még erre szocializálódtam, nekem abszolút nem jelent gondot a kakas kezelése, és a stresszt is elég jól kezelem a húsz év kivonuló mentős háttér okán.

 

Azonban megkövetem magam, mert az előzőekben említettek okán az én perspektívámból tekintve a dolgokat, valóban részrehajló voltam a hozzászólásomban. Mivel nem vagyunk egyformák, más habitusú, korú, nemű -és kvalitású emberek másképpen is reagálhatnak a dolgokra. Talán olyasmi ez a dolog mint az autóvezetés vészhelyzetben, még a legkezesebb járművel is lehet rosszul cselekedni az ösztönök miatt, sajnos még tanpályás gyakorlás után is. Amúgy meg aki a fegyveres önvédelemben gondolkodik, annak nem árt fejben és készségszinten is tisztába lenni a képességeivel és igényeivel, ezt a DA/SA dolgot alaposan végig kell gondolni egy fegyver megvásárlása előtt, mivel esetleg egy ágyúval sem biztos hogy védve lesz ismeretek és készségek híján. Én amúgy nagyon-nagyon "háklis" vagyok a praktikus és kényelmes hordhatóságra, így nálam a DA-SA kérdést a fegyver mérete el is döntötte mivel a legkisebb csak SA-ban létezik. Nem tervezem majd a negyven fokban kabátban izzadni pl. a Balaton parton a szabályos rejthetőség miatt, elég lesz a rövidnadrág zseb, vagy esetleg egy nyakba/övre akasztható apró zárt tok, ami telefonnak, cigarettás készségnek vagy fényképezőgépnek néz ki a külső szemlélő számára. Amit a hozzászólásban pedig leírtál az teljesen fedi a valóságot, köszönöm a kiegészítést!

 

A Micromax tűzkészsége papírvékony szabadidő nadrág zsebéből: https://www.youtube.com/watch?v=6u-QNW-Y57s

 



 

Előzmény: kkn (88277)
Gaborovov Creative Commons License 2023.05.18 0 0 88280

Bonnie-ra felmegy a Pitbull markolat. Persze célszerű akkor valami zárt (fa) típust rátenni, hogy a szerkezet el legyen takarva.

Viszont így a méretén esik csorba.

 

Előzmény: BG 999 (88278)
ALI B. Creative Commons License 2023.05.18 0 0 88279

Ekol  sem a precízitás etalonja , az olcsósitás végett a 3.generaciós  Alp  el.billentyűje műanyag lett . A  2. Majarové  is ,  plusz hiba hogy  azonos hosszú szánvezető rugót tesznek a Majarov (1. fotó)  Aras Magnum (2. fotó) / Compactba is . Pedig a csövük szánjuk hossza eltérő . Emiatt vágtak le több menetet anno a  gunboxba  mindennel akadtak .

Előzmény: kkn (88261)
BG 999 Creative Commons License 2023.05.18 0 0 88278

Nekem is van Bonnie, meg vagyok vele elégedve, anno az Alfa 20p ellen döntöttem a javára. Egyetlen kis probléma a rövid markolat, fél centivel lehetne hosszabb. Viszont bárhol rejthető, iwb appendix póló alatt, de akár egy elülső zsebben tokban.

Pont a dao elsütőszerkezet az egyik előnye, másik a pak képesség.

Meg persze az hogy nem spiáter, ill a szellős csővét is könnyen takaríthatom. Anno volt derringerem a röhmtől, de az sa sütés miatt váltam meg tőle.

 

Előzmény: rangoon60 (88269)
kkn Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 88277

Leírtad, hogy neked miben pozitív, csak a lényeg sikkad el, milyen a kövekező lövésre tűzkésszé hozni. Ha egy  kutya rád támad, akkor is előnyös, ha többször el tudod sütni a fegyót.  Az embres szimulációk is hatótávon belül három-négy lövést hoznak, mikorra a gázpatron hatótávján belül odaér a támadó.

Miközben a kutya nem az emberek közelítési sebességével haladhat feléd, hanem jóval gyorsabban. Ott sok múlhat a többségnél, hogy mire egy Micromaxon felhúztad a második lövésre a kakast, aközben a Bonnival el is sütötted. Mikor a Micromaxxal megtörténik a második lövés, a Bonnieval a harmadikat küldöd meg. No és kimaradt, hogy az elsőhöz is jó, ha már fel van húzva előre a kakas. Remélhetőleg nem váratlanul ront elő a blöki, és lesz jele, és előre tudnak rá készülni. Mert felhúzott kakassal nem ajánlott zsebben a sátorvas nélküli Micromaxot hordani. Váratlan eseménynél viszont már így az első lövésnél egy kakasfelhúzási hátrányból indul a sztori, egy lövésnyi idővel elmaradva. Így négy lövésből a DA-hoz képest az SA a felét adja ki egységnyi idő alatt.

 

A többség nem gyakorol, csak magával hordja. Akciónál meg majd jön a kapkodás, bénázás. Náluk egy sinle action revkó nem praktikus. De még a DA sem biztos, hogy el lesz sütve.

Nekem a pityuk szekrénylakók. Azért próbálkoztam néha, milyen lehet előkapni. J tokméretű kis revkóknál, S&W, Röhm, egyszerűen nekem nem állt kézre már csak a sátorvasnál betalálni az elsütőbillentyűre előrántáskor. Már az sok gyakorlást igényelne, de ha még utána a ravaszt is rángatni kellene...

 

Előzmény: rangoon60 (88273)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 88276

Töredelmesen bevallom: másnap én is négyet vittem... És én is igen kedvelem a "Keserű" dolgokat! Amúgy az én egyedi gravíroztatásom mínusz kettővel kevesebbet mutatna a fegyveren, azaz úgy tűnik hogy nagyjából "egyívásúak" lehetünk.

Előzmény: viricsi (88275)
viricsi Creative Commons License 2023.05.17 -1 2 88275

"...amúgy meg négyesével is vitték..."
Ha ez az első átadási napon történt, akkor a barátomat láttad, aki négyből kettőt nekem hozott. :-))
Jómagam nagy kedvelője vagyok a Keserű eszközöknek. Példaként az alábbi kép, amelyen a látszik, hogy a pisztoly a monogrammomra és a születési évemre van lajstromozva.
Mindezek ellenére igaz az a mondás, hogy "Ha Keserű fegyvert veszel, otthon be kell fejezned." Nagy tisztelője vagyok Bélabá kitartó és egyedülálló munkásságának, az ő fejlesztései nélkül sokkal szegényebb lenne a nem halálos eszközök piaca.

Előzmény: rangoon60 (88272)
Szenyo67 Creative Commons License 2023.05.17 0 2 88274

Nekem ez a 20. db. is soknak tűnik, én például SA. revolvert semmi pénzért nem vennék önvédekezni.

 

Előzmény: rangoon60 (88272)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 88273

Mint írtam a véleményem hangsúlyozottan szubjektív... Nem beszélek rá senkire semmit, a tapasztalatomat írtam meg, a Te véleményed pedig más, nem írtam azt, hogy lebeszélnél bárkit is a Keserű termékekről! Azt írtam, hogy sokszor ellenőrizhetetlen, lehúzó hozzászólások is keringenek a cégről a fórumokon.

Ennyi történt, baráti jobbot nyújtva, üdvözlettel!

Előzmény: viricsi (88271)
rangoon60 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 88272

Folyamatosan? Biztos? A most vásárolt '22-es gyártású pisztolyom száma a 60-as mezőbe tartozik, valószínűleg az eloxált példányokból is hasonló mennyiség lehet raktáron, amúgy meg négyesével is vitték... Ja, és két nap alatt elfogyott. Én is szeretnék egy eloxáltat, hátha, de nem nagyon bízok abban hogy a bejelentés után időben felérek autóval a boltba, elrakatni meg nem lehet még ha előre ki is fizeted az árát. Interneten van eladó az új fajtából?

Előzmény: Szenyo67 (88270)
viricsi Creative Commons License 2023.05.17 -1 0 88271

Azt hiszem, hogy félreértettél. Nem a Keserű termékekről beszélnék le bárkit is, hanem a Mikromax önvédelmi használatáról.

Előzmény: rangoon60 (88269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!