Keresés

Részletes keresés

Rohamkéses Ofélia Creative Commons License 2004.01.18 0 0 180
Én is ismerem Rejtő életrajzát, de úgy látszik ebbe a kérdésbe nem gondoltam bele. Tudtam hogy Rejtő életének bizonyos szakaszaiból tényleg nem maradt ránk tárgyi emlék, de erre azért nem számítottam.
"Az ellopott tragédia" mottó már ott a kiállításon is megfogott, és egyébként is nagyon szeretem a Csontbrigádot, de most hogy így végiggondolom egyre inkább látom a párhuzamot Rejtővel.
Egyébként a kiállítás szelleme tényleg Rejtőt idézte, például engem annyira magával ragadott a hangulata, hogy a vendégkönyvet Troppauer Hümér néven írtam alá.:) De be kell vallanom, mást vártam.
Előzmény: markoff (179)
markoff Creative Commons License 2004.01.10 0 0 179
Kedves "Rejtő Jenő"! Jól érzékelted, hogy nincs a kiállításban személyes kiállítani való - Rejtő után szinte semmi nem maradt, nincsenek relikviái, a néhány látható dokumentumot (útlevél, névjegy, katonakönyv) is a Rejtő-örökösöktől sikerült kölcsönkapni. Ez nagyon szomorú - de nincs mit tenni, életében is vagabond volt, az utóélete is mostoha, ezért is lett a tárlat címe "Az ellopott tragédia". Rejtőnek még sírja sincs, a teste is elenyészett, hisz munkaszolgálatosként tűnt el a Don-kanyarban. Így lett kissé rendhagyó az emlékkiállítás, de nem hinném, hogy Rejtő szellemétől idegen ez a kiállítás-paródia. Még szerencse, hogy maradt némi kéziratanyag utána (részben kiadatlan zsengék) - nem az egész, mert a hagyaték egy részét az '56-ban években eltüzelték az óvóhelyen. Sic transit gloria mundi...
Előzmény: Rohamkéses Ofélia (178)
Rohamkéses Ofélia Creative Commons License 2004.01.01 0 0 178
Én már régebben voltam a kiállításon, és nem volt rossz, de olyan érzésem volt, mintha az lenne a mottó: Nincs semmi amit kiállíthatnánk?akkor csináljunk valamit.
Az zavart a leginkább, hogy nem igazán voltak személyes tárgyak kiállítva, inkább csak a műveivel foglalkoztak, amiket meg úgyis ismerünk. Azért nem tagadok ért egy - két meglepetés pl: írt Ady stílusú verseket is.
De azért imádom Rejtőt!!! Ugye milyen szép a felhasználónevem ? :)
Előzmény: markoff (173)
jtf Creative Commons License 2003.12.18 0 0 177
Köszi, valószínűleg ez az. Sajna se a net-en se a dc++ -on nem találom. A végén még el fogok menni egy antikváriumba. ;) Mégegyszer köszi!
Előzmény: Thibi (176)
Thibi Creative Commons License 2003.12.17 0 0 176
Azt hiszem A Fekete Kapitány című kisregényről van szó
Előzmény: jtf (175)
jtf Creative Commons License 2003.12.16 0 0 175
Szasztok! Nem tudja valaki melyik Rejtő könyvben rabolnak el kalózok (megbízásból) hajókázó milliomosokat? A könyv elején az alapvetően félénk főhőssel elhiteti valami idős néni egy medallionnal bizonyítva, hogy egy kalóz leszármazottja. Főhősünk ettől kezdve kalózos vonásokat produkál... Ha jól emlékszem nem önálló könyvben adták ki, több történek volt egybe kötve. Köszi
angel_6 Creative Commons License 2003.11.02 0 0 174
Helló!

Meg lehet rendelni még vhol Rejtő Jenő könyveit, vagy csak az antikváriumok sanyarú sorsa vár ezekre a nagyszerű művekre?

markoff Creative Commons License 2003.10.21 0 0 173
Jó hír: Rejtő-emlékkiállítás nyílt - Az ellopott tragédia - a Petőfi Irodalmi Múzeumban (www.pim.hu): kötelező zarándokhely minden rejtésznek!
Szilgyo Creative Commons License 2003.08.22 0 0 172
Most olvasom őket először, kedvencek eddig: A három testőr Afrikában, Piszkos Fred, a kapitány és a Menni vagy meghalni.
Wágner úr Creative Commons License 2003.06.04 0 0 171
Van már www.rejto.hu/..., no csak úgy szóltam... hukk, bocsánat... Egészség!
popzi Creative Commons License 2003.06.04 0 0 170
Nem hallott még senki a Tizennégykarátos autó kazettáról. Már az antikváriumon keresztül is kerestettem de nem tudnak róla. Pedig annak idelyén nagyon hirdették.
Előzmény: popzi (163)
raider Creative Commons License 2003.06.04 0 0 169
Koszonom a helpet.
Előzmény: LYGIA (168)
LYGIA Creative Commons License 2003.06.04 0 0 168

Ezen az oldalon a Szőke Ciklon és a 14 karátos autó megtalálható angol nyelven.

http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/rejto/index.html

Előzmény: raider (167)
raider Creative Commons License 2003.06.04 0 0 167
Fijugg,

Tartanátok egy kis rovancsolást, és utánanéznétek, van e Rejtő műveinek jó angol fordítása? Van egy idegennyelvű barát, akinek be kellene ezt mutatni. Kössz.

bratyes Creative Commons License 2003.06.04 0 0 166
köszi
Előzmény: Thibi (165)
Thibi Creative Commons License 2003.06.03 0 0 165
A Járőr a Szaharában című kisregényben
Előzmény: bratyes (164)
bratyes Creative Commons License 2003.06.03 0 0 164
Meg tudja valaki mondnai, hogy melyik regényben és ki volt az aki valami villamosban vagy vasúti kocsiban lakott és volt egy kecskéje ami az ulés belsejet eszegette? Valami irat is volt benne, ez volt a baj ...
popzi Creative Commons License 2003.06.01 0 0 163
Segítsen aki tud! '90 környékén kiadták A tizennégykarátos autó-t kazettán. Gálvölgyi János előadásában. Már akkor sem tudtam megszerezni. A Tanár úr kéremmel együtt jelent meg. Bármilyen formátumban meg lehet-e szerezni? Nem hiszem hogy ne lenne rá kereslet, hiszen kuriózumnak számít. Üdv: Popzi
peaso25 Creative Commons License 2003.05.15 0 0 162
mondjátok már meg nekem legyetek szívesek, melyik Rejtő könyvben található beszélgetés szeszcsempészekkel....(gondolom minden másodikban, de itt valami ominózusról lehet szó).Köszönöm!!ja, és holnapra ha lehet!
Setni Creative Commons License 2003.05.05 0 0 161
Üdv!
Már kapható az Elátkozott part c. regény képregényváltozata. A régi, klasszikus rajzokat kiszínezték. Rejtő képregény - fórum
Kiadó
LYGIA Creative Commons License 2003.04.11 0 0 160
Köszi, ez nekem is jól jön.
Átnézem a könyvtáramat.
Előzmény: Thibi (157)
Lordgreg Creative Commons License 2003.04.10 0 0 159
yepp...

Köszi

Előzmény: Thibi (157)
Gázszerelő Creative Commons License 2003.04.06 0 0 158
Olvastam valamikor , hogy Rejtő idegklinlkán lakott , mert idegbeteg volt.Asztá csak azt nem értem hogy errő hogy nem maradt meg semmi irás vagy zárójelentés. Egyépként meg aszt monták hogy mivel nem volt dühöngő őrült, igy kibe járkálhatott a diliházba. Deviszont este 9 vagy 10 órára bekelett érnie. Asztá egycer elkésett osztmá bevót zárva a nagykapu. A portás/gondnok meg alutt. Hiába kopogott nem jött a portás. Naosztámmá a végin már rugdosta a kaput piszkosul, na erre má aztá nagy dérrel durral előjött a portás is a kulcsal ,oszt monta Rejtőnek:
-Ember,mit dörömböl ugy,há normális maga?!
-Ha az lennék akkor nem itt laknék .- válaszolta neki Rejtő nagy nyugodtan.
Thibi Creative Commons License 2003.04.06 0 0 157
Nomégegyszer
Esetleg itt
Előzmény: Lordgreg (155)
Lordgreg Creative Commons License 2003.04.06 0 0 155
Ahoy!

Fel tudná vki sorolni (és ideírni) Rejtő össz műveit?
Vagy ha ez túl nagy munka, estleg egy linket, ahol meg tudom nézni...

Danke
Lordgreg

Vegetable Creative Commons License 2003.04.05 0 0 154
Dátumosat nemigen tudok, de azért érdemes lenne elolvasnia Hámori Tibor: Piszkos Fred és a többiek... történetek Rejtő Jenő életéből c. könyvet :o) Link: a legközelebbi könyvtár :o)
Előzmény: feri60 (153)
feri60 Creative Commons License 2003.04.05 0 0 153
Sziasztok!

Fiamnak a leckéjéhez szüksége lenne egy Rejtő-életrajzra. Az indexen talált nem az igazi, olyan kéne, amelyik röviden, a tényekre és dátumokra koncentrálva foglalkozik a témával.

Tudnátok segíteni, egy link erejéig ??

Köszi:

Feri

Thibi Creative Commons License 2003.03.13 0 0 152
Egy könyvesboltban megláttam a Megyek Párizsba... új kiadását,mivel a borító nem teljesen olyan volt mint az első kiadás,levettem a polcról és belelapoztam. Meglepődve láttam,hogy az van benne,hogy első kiadás.Rövid töprengés után tünt fel,hogy nem a Megyek Párizsba van a kezemben,hanem egy vadonatúj Rejtő könyv. (Hogy tudtam így elnézni,az örök rejtély marad)
No már sikeresen el is olvastam. A Bedekker a Megyek Párizsban-hoz hasonlóan a töredék Rejtő-hagyatékból került összeállításra. Inkább szomorú,mint vidám elbeszélések vannak benne. De ismét találkozhatunk például a Vanek úr Párizsban-ból megismert Sír Lajossal (az alanyi költővel)
Előzmény: Thibi (151)
Thibi Creative Commons License 2003.03.13 0 0 151
Előzmény: Thibi (149)
Thibi Creative Commons License 2003.03.13 0 0 150
Előzmény: Thibi (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!