Keresés

Részletes keresés

MG Petimester Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2681

Kinek van tapasztalata az Alakor gabonával ? Cikkek tömkelegét találni rolla de a gyakorlatban mi a stájsz ?Köszi minden infot.

tripla3 Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2680

Mifelénk kezd elterjedni az őszi zab. 1/3-ával többet terem és nem gond a tavaszi

vízállás sem.

Én most szereztem 1 fél marék kopasz zabot, majd szaporítom !

Előzmény: déizvel (2679)
déizvel Creative Commons License 2014.03.16 0 0 2679

Ha időben és tisztességes módon el van vetve, kevés esélyt hagy a gyomoknak: nekünk még sosem kellett gyomirtani. Vetésfehérítő viszont szereti.

Előzmény: Csőlámpás Beni (2678)
Csőlámpás Beni Creative Commons License 2014.03.10 0 0 2678

Sziasztok!

 

Zab termesztésével van valakinek tapasztalata? A növényvédelme érdekelne. Mi az igénye, mivel lehet gyomirtózni? Ha valaki ajánlana valami konkrét szert, megköszönném!

Petyuskám Creative Commons License 2014.03.08 0 0 2677

Szia Alatau!

 

Szereték kérdezni a hesston bálázóról egy két dolgot privátban.

Megadnád az e-mail címed?

az enyém.tothpetya92@freemail.hu

Köszi.

Előzmény: alatau (2661)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2676

Szia, "füttyöst" nektek is. A talajvíz nálunk csak a téli időszakban okozhat gondot, Kikelettől már kevésbé, mert laza homokszerkezetü a felső réteg. Körte alma és cseresznye itteni fajták bírják jól. Ezért is gyüjtögettem vad alanynak valókat idevalósit. üdv. Bandi

Előzmény: tripla3 (2675)
tripla3 Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2675

Madárfüttyös szép reggelt mindenkinek !

Szevasz Bandi !

 

Ebben a döntött faültetésben lehet valami. 1 időben béreltem néhány lánc hereföldet

és ott az 1ik szomszédnak volt 3 sor gyümölcsfája. Idős tanárember volt a gazdája, aki azt mondta hogy a magas talajvíz miatt ültette őket így.

Előzmény: MG Petimester (2674)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.28 0 0 2674

Igen a közti oltás az ismert már jövőre rá is fanyarodok, mert permetezni nem szeretnék már a későbbiekben. A birs gyökere nem megy le olyan mélyre így rövidebb az élethossza és többet kel talajt javítani hozzá, ahogy a "nagyok" okosítottak. Mivel elég hiteltérdemlő infó ,igy kipróbálom majd. Csak szép lassan ,öregedősen... A kutyám is 15 múlt, így  ő is csak rafináltan meg - meg nyalogatja a... szemöldökit.  ,-)) üdv.

Előzmény: kavicsos64 (2673)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 2673

Úgy van bujtással szaporítható, bár némelyik körte fajta nem fejlődik rajta szépen. Ebben az esetben hármas oltást kell alkalmazni . Ezt írja a könyv.

Előzmény: MG Petimester (2671)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.27 0 0 2672

Mint ha úgy emlékeznék ,hogy a birs tő sarjai ha ledöntöd meg gyökerezik , mert kiásni a gyökér sarjait az igen nehéz, szét ágazó gyökér rendszere van ,inkább csak csákánnyal lehet fel fezgetni Felütök valami könyvet és megnézem!

Előzmény: MG Petimester (2671)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.27 0 0 2671

Szia. Lehetséges, hogy a kemény tél (telek) miatt sarjadzott ki ??  Nem tudom persze. Elhagyott telken találtam a körte fa tövében, amit begyüjtöttem most. Birsel is szeretnék próbálkozni alany szempontjából de azt errefelé nem találtam sajnos. Körtének szánnám "alváznak".  ,-)) Azt mondják a tanúltabbak, hogy rövidebb életü de ízletesebb, jobb és szebb a gyümölcse viszont ,megfelelően tápdús talajon. üdv.

Előzmény: kavicsos64 (2670)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2670

Érdekes hogy sohase nőtt ki nekem a tövén sarj, csak az elmúlt két évben ,és olyan erősebb is csak tavaly lett amibe júniusban be szemeztem az eredeti fa rügyét, és szépen meg is erősödött, eddig nincs is elhalás sem rajta ,úgy tűnik jól be értek a vesszők. Eszt most nem is tőbe raktam hanem fentebb mert fel akarom tölteni a környékét ,mert időnként magas a talajvíz szintje és ez nem tesz jót a gyökérzetnek.

Előzmény: MG Petimester (2664)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2669

Amiket én láttam azok 1-1,20 m magasan volt az alja, és körbe volt lemezelve, olyan lemez perem volt körbe és ez akadályozta meg az egerek bejutását.

Előzmény: alatau (2662)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2668

A kora miatt kéne cserélni , elmult 20 éves és vissza van már pusztulva a sok metszegetés miatt.

Előzmény: alatau (2661)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2667

Ahogy elnézem fel kell kössed a gatyád !

Előzmény: alatau (2660)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2666

Ja ez le maradt és a tyúk és a struc keverékén nem gondolkoztál ? olyan nagy lenne mint a struc de olyan szelíd mint a tyúk!!! Ez csak vicc!!!!!!

Előzmény: sykata (2659)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2665

Hú de irigy vagyok, én is szeretnék horgászni menni, de nincs munkám igy erre a hobbira nem telik.

Előzmény: sykata (2659)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2664

Szia, kavicsos 64. Mikor oltottad az őszidet ? Szemzésröl hallottam inkább és a magoncába ajánlották, mivel a feka mandula nyavajára hajlamos a "nagyok" szerint. Édes mandulát is inkább ajánlották,ha magonc helyett az lenne az "alváza".  üdv.   u.i. Ezt a "kutya-rác" górét a lemeztetővel hol találom meg a neten ? ..

Előzmény: kavicsos64 (2658)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.26 0 0 2663

Szia, egy dekát sem árulok belölle, hiszen örültem ,hogy rátaláltam. Mi a gond a gyökér hajtotta "sarjakkal". Ezek mind azok szerintem. Nevesincs téli permet mentes 70-80 éves fákról spejzoltam oltó vesszőket a hűtöben és azt szeretném belenyomni majd jövő hónap dereka után. Minden jó tanácsot szívesen vennék. üdv.  u.i. Ez a "csodaszer" valami meszes ...kénes izzéé  ? Kertben is javalt ha savanykás a ph érték ?? Egy ár is jó volna ha meg osztanád. Fél HA  vagy picit többa gazosodó ca.(5000nm). Minden ami ehető menne bele. xDDD. 2 öreg, 4 gyerek és egy unoka a ránknövő... állomány miatt.  ,-))

Előzmény: alatau (2656)
alatau Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2662

Hejőpapin láttam akkora új ikergórét, hogy több vagon tengeri beleférhetett, de az utóbbi időben már nem láttam benne egy csövet sem. Valószínűleg nem jött be neki. Én azért nem szeretem a górét, mert feszt tele van egérrel ...

 

Előzmény: kavicsos64 (2657)
alatau Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2661

Elvileg megmaradhat, csak legyen már normális lombja az oltványnak, mert különben szerintem vagy rengeteg tősarj lesz, vagy kipusztul az egész. De az is lényeges, hogy miért kell kivágni a fát, mert ha valami fertőző betegség miatt, akkor a gyökéren keresztül átfertőzheti az oltványt is, szóval nem biztos, hogy jó ötlet.

 

Mi azért nem foglalkoztunk a gyökérsarjakkal, mert mindegyik egy karvastagságú gyökérből nőtt ki, hajszálgyökér meg egy szál se és a kertész cimbi szerint így nem sok esélyük lett volna, szóval inkább ki sem ástuk őket.

Előzmény: kavicsos64 (2658)
alatau Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2660

Mostanában (egy-két éve) egyre komolyabban gondolkodom rajta, hogy belevágok valamilyen igényesebb kultúra termesztésébe.

 

Velük kéne versenyezni:

 

 

 

Hááááát ...

sykata Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2659

Nincs górém és 65vévesen már nem is akarok építeni!

 

Néhány éve csövesen akartam learatni kb 1,5 ha kukoricát-az alacsony ár miatt úgy számoltam hogy jobban értékesül ha eltüzelem-, de kb. másfél hónapig hitegetett egy csőtörős vállalkozó (valamiért nem ért oda) Egy másik csőtörőssel is próbáltam learattatni- de Ő annyira fontos embert a vízügynél, hogy szintén nem ért oda. (Valamikor közösen próbáltunk vállalkozást kezdeni, kedveztem neki hogy majd felfogja és kedvet kap, a 80-as MTZ kuplungszerkezetét is kölcsönadtam neki-meg sem fordul a fejében hogy valahogy rendezni kellene)

Ilyen viszonyok között én már nem nagyon akarok energiát belefektetni. Egy fél munkáséletem ráment arra hogy vártam, kialakul a magánszektor. Most már a befektetett tőkét visszaveszem és felélem. Én már nem akarom megváltani a világot. Ha valakit mégis érdekelne, szíveasen átadom tapasztalatom, de nem nagyon erőlködöm. (Jelenleg baromfi keresztezéssel kísérletezek. Nagytestű tyúkokat akarok kitenyészetni, amelyek a hús mellett aztz a néhány tojást is adják, amire a családnak szüksége van. Úgy néz ki hogy jó úton járok mert a francia és amerikai nagytestű tyúkokat is hasonló keresztezéssel tenyésztették ki)

Amúgy a fő tevékenységem a boilis horgászsás és az unokámban gyönyörködés.

Előzmény: kavicsos64 (2657)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2658

 És a gyökér sarjak nem maradnak meg ha helyben hagyom őket, és az eredeti fát meg levágom mellőle ? Tavaly sikerült oltanom elsőnek őszibarackot ami át telelt eddig legalább is csak le kéne vágnom mellőle a régi fát. Azért csináltam eszt a szokatlan oltást mer ez még keserű mandula alanyú fa volt.

Előzmény: alatau (2656)
kavicsos64 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2657

És azon nem gondolkoztál még hogy csövesen arasd és ,pl Szerbiában olyan nagy hengeres kukorica górék vannak beton hálóból, úgy 6m magasak és abban tárolják. Az alján meg szedik ki és trakival morzsolják és etetik vagy eladják. A teteje horganyzott hullám lemez tető kibújóval és azon keresztül töltik bele a csöves kukoricát. Vagy ez nem járható út, az értékesítés rövid ideje miatt.

Előzmény: sykata (2649)
alatau Creative Commons License 2014.02.25 0 0 2656

Üdv! Nem tarkák, limuzinok, meg "vegyes vágott" fajtakörbe tartozó állatok, bár utóbbiakat ki fogom selejtezni, mert heterózis hatás ide, cseppvér keresztezés oda, azért a fajtatiszta limuzinok hozzák a legjobb borjakat minden évben (pedig charolais -val is próbálkoztam). A tarkát szeretem, de akkor tartanám, ha fejném is őket, mert különben a nagy ráma hátrány. Fejni viszont még egy darabig biztosan nem fogok!

 

A legelőre 150 kg/ha karbamidot szórtam. Így kora tavasszal hatalmasat lök a gyepen. Egyszer beállítottam egy kísérletet, azóta nincs az a pénz, amiért kihagynám.

 

Mi is gyűjtöttünk a kertész cimbivel vadkörte magoncokat az erdőn. Az első próbálkozás marha jól sikerült, az összes galagonyánk kihajtott ... ;-)   (levél nélkül nehéz megkülönböztetni). Második nekifutásra találtunk körtét, de mind gyökérsarj volt és teljesen használhatatlan. Szóval felhívtam egy faiskolás cimbit és rendeltem tőle tavaszra 10 magoncot ... az a biztos!  :)

 

Nem soká indulunk is neki az oltásnak. De arra vigyázz, hogy ne nagyon áruld, mert növényútlevél köteles!!! Szóval inkább csak saját felhasználásra. Milyen fajtákat oltasz?

 

 

Előzmény: MG Petimester (2655)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2655

Szevasz, tarkák ? Jó magam meg vadkörtét és almát gyüjtögettem és beiskoláztam saját célra. lett aztán egy kombi hátsót megtöltő adag, Oltóvesszök pihennek a hűtöben.  ,-)) Kukoricád várat még egy kicsit. xDD. Ja, mit szórtál ki a legelőre? üdv.

Előzmény: alatau (2654)
alatau Creative Commons License 2014.02.22 0 0 2654

Üdv!

 

Épp most fejeztem be a gyep trágyázását. Ha így megy tovább nemsokára mehetnek a tehenek a legelőre.

Előzmény: MG Petimester (2653)
MG Petimester Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2653

Szevasztok "Jó-lelkü" MG-sek. Hamarosan itt a kikelet. üdv.

alatau Creative Commons License 2014.02.20 0 0 2652

Én évek óta 290-es FAO számú hibridet vetek és annyiból bejött, hogy nem kell szárítani, de a terméseredmények kiábrándítóak. Tavalyelőtt az Ondina szinte mázsára annyit termett, mint az őszi árpa (Laverda), feleakkora termelési költség mellett!

 

Mondjuk a határ más részén ugyanez a fajta 7 tonna felett hozott és az már nagyon megérte. Valamiért nálam nem szeret a tengeri ... idén nem is vetek, csak a kertbe.

Előzmény: sykata (2649)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!