Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1542

Érdekelne ez a Magnet bank, jópofának tűnik.

De a fiókjain kívül sehonnan se lehet befizetni készpénzzel ingyenesen?

 

tangerine Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1541

Persze, oda kell figyelni rá. Van egy határidő, amire be kell gyűjteni a számlákat. Na meg bármikor ellenőrizhetnek, hogy hol az a 15 radiátor, ami a számlán van.

Én nem vállalnám be, főleg ebben a mostani időszakban.

Szeretek nyugodtan aludni. :)

 

A Magnetes ügyre majd a legvégén is kíváncsi leszek.

Remélem megkapod.

Előzmény: karoly.ignac (1540)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1540

Szervusz, kössz a választ! Természetesen úgy lenne az igazi, hogy nincs sok munka és idegeskedés ez extraprofitért. Ha már rendszeres odafigyelést igényel a dolog, akkor sanszos, hogy nem éri meg az ember idejét az extra kb 4 max 5% kamat a havi 15E(?)-re..

 

A MagNet-es kérdésedre válaszolva a Magnet akciós betét havi 50E Ft-os bejövő utalás kritériumáról:

 

Voltam benn a magnetnél, lekötni friss pénzt és rákérdeztem mintúgy mellékesen erre is. Nos a MagNet-ről nekem az a véleményem, hogy hasonlóan az AXA-hoz induláskor nagy káosz volt, az ügyintézőknek fogalma sem volt róla, hogy mi hogy működik stb, össze-vissza mondtak minden hülyeséget, az induláskori fejetlenségről tudnék egy érdekes sztorit is mondani, de nem való ide a fórumra. (nem huggyozok a trambulinról a medencébe)

 

Na lényeg a lényeg az ügyintéző úgy értelmezte az akció kitételét, hogy naptári hónaponként kell érkezzen 50E-Ft, tehát ha egy hónapban beérkezik két részletben mondjuk 50E+100E, akkor is csak 1 hónapra teljesítetted a kitételt és nem két hónapra.

(a kérdést pozitívan fogalmaztam)

 

Ezután rákérdeztem a törthónapos teóriámra, amit lejjebb már előadtam, ezt sikerült az ügyintéző szájába adnom, azt mondta, hogy ezek szerint teljesülhet az akció feltétele akkor is, ha elfeledkezel egy hónapban az 50E-s utalásról.

 

De hangsúlyozom, a MagNetnél még nem érzem az ügyintőzőkön azt, hogy minden apróságban biztosak lennének. A vége az lesz, ha nem kapom meg az akciót akkor csinálok egy mini balhét és valszeg megkapom a prémium kamatot a végére, ez nekem elvi kérdés. Legalábbis ebben bízom.

 

KI.

 

 

 

Előzmény: tangerine (1539)
tangerine Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1539

Nem nagyon tudod. Szerintem garázsra sem lehet, csak lakóingatlanra (kiköltözöl lakni a garázsba :))

Persze lehet trükközni. Ismerős kocsit vett belőle, aztán sógor-koma-jóbarát hordta neki a számlát, ha valami építőanyagot vett, az ő nevére kért számlát (már ahol számla nélkül nem volt olcsóbb az adott cucc). Szóval elég nehézkes annyi számlát begyűjteni, és reálisnak kell lenni, azaz nem lehet 20 csaptelep, meg 6 fürdőkád egy panelben. :)

Én biztos nem kínlódnék vele.

Előzmény: karoly.ignac (1538)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1538

Tudom, hogy félig offtopic, nem is akarom elvinni a témát, de:

 

a 4 éves Fundamenta LTP egészen jó, biztos hozamot ad az állam pénzéből. Az egyetlen bökkenő, hogy lejáratkor csak lakás célra használható fel.

 

-Tudja valaki, hogy mennyire lehet ezt a "lakáscél"-t rugalmassan értelmezni?

-Megoldható, hogy általános célú fogysztásra használjam a pénzt? (TESCO bevásárlás, tankolás stb)

Elvégre a Tesco-ban is vannak lakásfelújításhoz használható dolgok, ezeket pedig autóval/BKV-val kell hazavinni.

 

-Lehet garázst is venni? Haszonbérletbe lehet utánna azt adni?

 

-Még jobb lenne, ha el sem kellene költeni a pénzt.

 

Van esetleg a szabályozásban valamilyen pont amit ki lehetne használni a magsabb újrabefektethető hozamok érdekében?

 

KI.

endruboy79 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1537
Feb. 9 óta sajna semmi. Januárban kétszer is volt
Előzmény: norbi33 (1533)
diagnet Creative Commons License 2012.04.03 0 0 1536

Unicreditnél 9% és nincs semmi feltétel. 1%-ért nekem nem érte meg pestre utazgatni.

Előzmény: karoly.ignac (1534)
Yooha Creative Commons License 2012.04.03 0 0 1535

Nagyságrendileg 1-1,5 havonta van. Legalábbis ilyen hosszúságra szokott szólni a lekötés, de hogy kitolásból az előző lejárata előtt pár nappal van-e a következő - hogy pont ne tudd megint lekötni - azt még nem figyeltem meg. Hogy mostanában mikor volt, azt nem tudom.

Előzmény: norbi33 (1533)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1534

Magnet Prémium Betét 3 hónap, 9,6% Kamat (10,03% EBKM) új forrás esetén.

Előzmény: diagnet (1503)
norbi33 Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1533

Nem tudja valaki volt manapság csúcskamat nap az Ersténél? Milyen gyakran szokott lenni?

tangerine Creative Commons License 2012.04.02 0 0 1532

Majd írd meg, hogy mi lett a végeredmény!

Előzmény: karoly.ignac (1530)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1531

Köszi, visszafele olvastam a fórumot, most látom csak a megnyugtató válaszokat. Köszi!

 

KI

Előzmény: Törölt nick (1522)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1530

Szerintem ez a havi bontásod :

 

1. jan. 13. - feb. 12.

2. feb. 13. - márc. 12.

3. márc. 13. - ápr. 12.

4. ápr. 13. - máj. 12.

 

nem jó, mégpedig azért mert én eddig hónapon belül össze-vissza utaltam, hol hónap elején, hol hónap végén stb eddig nem volt gond, igaz minden naptári hónapban ment pénz.

 

Ha nem kapom meg az akciós kamatot, akkor kapok valami szánalmatos 5-6/-os kamatot a TELJES 4 hónapos időszakra :(

A guta fog megütni.

 

valszeg arra fogok játszani, hogy a saját korábban leírt bontásom szerint megérkezik a 4x 50E. Majd ha nem kapom meg az akciós kamatot /amire jó nagy esély van/, akkor nagy balhét csapok a fiókban, panasztétellel, stb.

 

Eddig nekem reklamálással általában tapasztalatokat szereztem...

 

KI

 

Előzmény: tangerine (1525)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1529

Nem kell, tapasztalatból tudom...

Előzmény: pgyafi (1526)
tangerine Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1528

Fizetésátutalást (van ahol ugye azt kérik) sem tudsz több példányban teljesíteni, hacsaknem több munkahelyed van. :)

Előzmény: pgyafi (1526)
tangerine Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1527

Nagyon jó kérdés! :)

Szerintem nem. A logika azt diktálja.

Előzmény: pgyafi (1526)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1526

Ha több betét van, akkor többször kell teljesíteni a havi 50e utalást?

 

tangerine Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1525

Szerintem nem darabra kell meglenni, hanem _havi_ 50. Le van írva.

Erre megy ki a játék, hozd a pénzed magas kamatra, de ha nem muszáj inkább nem fizetünk.

Ellenben a _havi_ kitétel vitatható. Szeintem rosszul bontottad fel az időt 5 részre, és csak 4 periódus van.

 

Esetedben (nekem ez a logikus):

 

1. jan. 13. - feb. 12.

2. feb. 13. - márc. 12.

3. márc. 13. - ápr. 12.

4. ápr. 13. - máj. 12.

 

A végén 2 napot buksz, mert hétvégén jár le, de csak hétfőn (máj 14) tudod felhasználni.

 

Szóval szerintem április 12-ig tudod utalni a harmadikat, ha az első kettő rendben van.

Amúgy rákérdeznék, és ha nem ok, azonnal feltörném, és vinném a pénzt máshova.

Előzmény: karoly.ignac (1521)
uhu20 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1524

Rafi ügyfélszolgálattal vigyázni!

 

Március elején és végén betétet kötöttel le náluk. A call centeres viszont az új forrás értékét (febr. 24. utáni összeg) rosszul számolta ki, megzavarta, hogy ugyanilyen betétből volt már egy (a március eleji lekötés).

 

Másodszori telefonálásra és határozott fellépésre (hivatkozás a hirdetményükre, pszáfra) volt szükség, hogy le tudjam náluk kötni akciós kamatra a pénzem.

 

Az nyári Erste lekötésem is lejár, azt is hozzájuk terveztem vinni, remélem, simábban fog menni a dolog.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1523

Ne izgulj, főként ne idegeskedj, csak darabszámra kell meglennie az 50ezreknek.:)

Előzmény: karoly.ignac (1521)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1522

annó amikor én ilyet akartam nekem azt mondták, hogy

 

a te esetedben a 4 hónapos lekötésnél 4 x 50 e Ft-nak kell beérkeznie, de nem muszáj havi bontásban, elvileg jó úgy is ha egy hónap kimarad és a következőben kétszer utalsz

 

a legegyszerűbb, ha felhívod őket, de nem hiszem hogy gond lesz belőle

javaslom a hasonló esetek elkerülésére, hogy ilyenkor állíts be állandó átutalási megbízást a másik számládról havi 50 e Ft-os értékben minden hónap x-ik napjára, és akkor tutira nem felejted el legközelebb

 

de szerintem nem lesz gáz

Előzmény: karoly.ignac (1521)
karoly.ignac Creative Commons License 2012.04.01 0 0 1521

Sziasztok!

 

szétvet az ideg.

 

2012 januárjában a MegNet-nél lekötöttem némi pénzt, 4 hónapos "Kamat Roll" betét keretében.

 

az akciós kamat feltétele a hirdetmény szerint:

....., illetve a lekötési idő hónapban mért hosszának megfelelő számú, min 50 000 Ft havi jóváírás a fizetési számlán. .... 

 

Én meg elfelejtettem március hónapban a szokásos 50E Ft-t átutalni a magnet-es számlámra. :(

 

 

1,

-Most akkor mi lesz? Ti hogyan értelmezitek a feltételeket? elegendő, ha a következő hónapban (április) 2x 50E-t utalok át a számlára és akkor meglesz a 4x50 E a négy hónapra és minden rendben van?

 

2,

-Jan 13-án kötöttem le a pénzt, május 14-én jár le, ha ezt lebontjuk havi periódusokra, akkor:

 

  1. periódus: jan 13 - jan 31
  2. periódus: feb 1 - feb 29
  3. periódus: márc 1 - márc 31
  4. periódus: ápr 1 - ápr 30
  5. periódus: máj 1 - máj 14

Jól látható, hogy a betét futamideje öt hónapot érint, ha mindegyikben utalok 50E Ft-t, akkor 5x utaltam pénzt, míg a kritérium csak 4x utalás-ról szól.

Tehát menthetem a helyzetet, ha a további hónapokban szorgalmasan utalok, beleértve májust is a lejárat előtt?

 

Volt valakinek ilyen jellegű problémája?

 

Előre is köszönöm a tanácsokat!!

 

KI

 

 

 

 

 

dombay63 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1520

Áprilistól az FHB is csökkenti az aktív betéti kamatokat fél-fél %ponttal a 6 illetve 12 hónapos időtávon, 0,25-tel 3 hónapon.

sa52 Creative Commons License 2012.03.23 0 0 1519

Újra itt van, újra itt van - a hazai betétek elinflálásának időszaka
http://privatbankar.hu/ongondoskodas/ujra-itt-van-ujra-itt-van-a-hazai-betetek-elinflalasanak-idoszaka-245752

ijedos Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1518

Üdv!

 

Egész pontosan a fenti menüsorban a betétkezelés menü alatt található a betétfeltörés opció. Ami még szuper jó az egészben, hogy a feltörés után ha bezárod a számlatörténetedet majd újra lekéred rögtön jóváíródik a feltört betét összege, szerintem nagyon korrekt módon működik a netbankjuk. Egyedül a scrollozás megtévesztő kicsit, hogy előcsalogasd a kislakatot....

 

Aktív betéthez még némi infó: március 14 után módosult a 4000ft feletti kártyás vásárlások darabszáma, pl. az 1 éves lekötésnél a 16db-t 22-re emelték.

Előzmény: Advantech (1517)
Advantech Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1517

Nagyon sokat segítettél! :-) Köszönöm!

 

Legközelebb majd kipróbálom.

Előzmény: ijedos (1516)
ijedos Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1516

Ne a betétek felsorolásánál keresd, ott nem lehet! Viszont a fent a menüben van betétek feltörése opció, oda kattintva felhozza a betéteidet, majd az adott betéttel egysorban található egy kis kék lakat szimbólum, azzal lehet feltörni (további biztonsági sms kód megadása után). A lakat csalóka, mert böngésző típustól/képernyőfelbontástól függően előfordulhat, hogy vizszintesen scrollozni kell a képernyőt ahhoz, hogy a lakat jobboldalt előbújjon......! :) Remélem segíthettem.

Előzmény: Advantech (1515)
Advantech Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1515

Ha tudod, hogyan lehet mégis feltöni netbankon, akkor szívesen venném az infót. :-)

 

Nekem így jelenik meg:

Előzmény: ijedos (1513)
Advantech Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1514

A netbankos felületen lehet lekötni, de sajnos nincs lehetőség a feltörésre. Nincs feltörés gomb és ki van írva, hogy hívjam a telebankot. Biztos nem hívogatnám őket, hogy meghallgassam a különböző termékek tukmálását, ha a neten fel tudnám törni a betétet...

 

 

Előzmény: ijedos (1513)
ijedos Creative Commons License 2012.03.22 0 0 1513

"Az Aktív betétet lekötni lehet neten is, de feltörni csak telefonon keresztül." Ez speciel nem igaz! Netbankon fel is törheted, nem csak telebankon.....

Előzmény: Advantech (1510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!