Keresés

Részletes keresés

LRJudit Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100224

Adrimama!

A leírásban valóban 4 van, de ez szinte mindegy.

A fülek, a sarkok folytatásai.

Ráhajtás!

Köszönöm, nem ismertük, de nagyon gyorsan be fogom szerezni!

Majuska!

Igen, használok eldorádót és én is rendeltem már a Reatextől.

Victoire!

A Móriczon a röltexnél láttam már színátmenetes fonalat!

Másik kis röltex a néhai cipőkellékes helyén van, a Kosztolányin, a Móricz felé buszmegállóban.

Jolimama!

Köszönöm!

Reaung!

Köszönöm! De biztos, hogy nagyobb gömbön jobb lesz.

De most már csak akkor fogok vele foglalkozni, ha azt a könyvet magamévá tettem!

A sorbaüléshez vittem kézimunkát, csak a pupillatágítót hagytam figyelmen kívül. Sikerül bökdösni, de amikor elkezdtem megint látni, kiderült, van fejteni való!:-)))

De egy szavam sincs, legalább 2 órával elöbb hazaértem, mint számítottam!

Előzmény: adrimama (100205)
reaung Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100223
Lrjudit, hát ez nagyon mutatos!

A Drops-sapka minta annyira megtetszett, hogy gyorsan kötöttem még egyet.
Drops-sapkám
Előzmény: LRJudit (100157)
Május16 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100222
CSIRIP! Köszike! Letöltöm feltétlen. Bár most már más munkába kezdtem egy pár napig most nem angyalkázok.De feltétlen megcsinálom ezeket is.Találtam is hungarocell gömböt,majd a keményitéshez.Épp ma került az is a kezembe Biztosan nektek is ennyi kis "kacatotok" van .És ezek mind kellenek a horgoláshoz nekem is.De mennyi kis apróság.Ha keresek hirtelen valamit azt meg alig találom. MÁJUSKA
Előzmény: csirip46 (100221)
csirip46 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100221
MÁJUSKA. Aranyosak!
Az angyalkáim mintáját felraktam a nyaraldába. Ha tetszik, onnan letöltheted.
Előzmény: Május16 (100220)
Május16 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100220
JOLIMAMA! Köszönöm! Időközben megtaláltam a REATEX TEL számát.Lerendeztem
Még egyszer köszönöm.A nagy pakolgatássomba eltettem a FOnalas tel számokat ahonnan régen rendeltem,de hál Istennek meglett.
Azért az uj csapattagokat is fényképeztem este. IME:






Előzmény: Jolimama (100216)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100219
Igen elküldtem:-) Csak rövidebbnek tűnt de ugyan úgy 2 óra volt mint mindíg:-) Jótársaságban repül az idő:-) de ezt mi nagyon jól tudjuk:-))
Előzmény: Jolimama (100218)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100218
Szia marino! Miért rövid a foglalkozás? Vagy csak az idő ment el gyorsan?

Elküldted már a címedet exiefonak?
Előzmény: Törölt nick (100217)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100217
Előzmény: Május16 (100212)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100216
Szép napot Mindenkinek!

Májuska, Judit csak délután lesz gépközelben - előreláthatólag -, így választ akkor tud Neked adni.
Előzmény: Május16 (100212)
csnemarika Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100215

Gratulálok a 100.000 hsz-hez Mindenkinek. Én ilyennek ismertelek meg Benneteket:

 

Teremts meg minden boldogságot, amit megteremthetsz; szüntess meg minden gyötrelmet, amit megszüntethetsz. Minden nap hozzájárulhatsz mások öröméhez, vagy enyhítheted kínjaikat. És az öröm minden egyes magja, amit mások szívében elvetsz, saját szívedben hoz gyümölcsöt; míg minden szomorúság, amit embertársad gondolataiból és érzéseiből kiszedegetsz, gyönyörűséges örömöt és békét hoz lelked szentélyébe.

Victoire Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100214
Sziasztok topiktársak! Először is egy kicsit megkésve ugyan, de gratulálok magunknak a 100000. hozzászóláshoz.
Jolimama, köszönöm én is a kis visszaemlékezésedet a fórum indulásával kapcsolatban, nagyon jó volt olvasni a kezdetekről, amiben én még nem vettem részt. :)

Más: tud valaki olyan boltot Budapesten a XI. kerületben vagy környékén, ahol tudnék hajócskázáshoz szinátmenetes fonalat venni? Tegnap megvettem a második hajócskámat (már a splitringek is mennek! Hurrá!) és szeretnék valami szép fonalat, amivel dolgozhatnék, de sehol nem találok szinátmeneteset.
csipkekata Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100213

Nekem is "szívem csücske"-i a mintakendők!

De nem merek belefogni, mert így is sokféle kézimunka van már darabban/folyamatban. De remélem majd egyszer... (sóhaj)

Előzmény: pilcher (100211)
Május16 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100212
SZÉP REGGELT MINDENKINEK!
CSIPKEKATA! CÍmet megkaptam a terítőt postázom.
JUDIT! Te szoktál EDORÁDÓBÓL dolgozni.LÉgyszives egy címet ahonnan tudok rendelni 4319 sz.sötétzöldet.
Megyek visszaolvasok. MÁJUSKA
Előzmény: LRJudit (100203)
pilcher Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100211

Szép napot!

Jolimama - köszönjük a "Tyúkanyóskodást", ami nélkül valószínűleg nem ért volna meg a fórum 100.000 hozzászólást, vagy csak nagyon-nagyon sok idő múlva.:)

 

 

Köszöntök minden a közelmúltban vagy -jövőben név- vagy szülinapot ünneplőt is!

 

Ma már süt a Napocska végre, mindjárt más az ember hangulata.:)

 

Rece-fice! A képtáramban a saját munkákhoz én is feltettem a mintát, ott megtalálod.

 

Taptapó! Ne gondold, hogy olyan macerás ez, fele olyan sincs, mint a Te fonalváltogatósod. Még tavasszal kezdtem, aztán hosszú-hosszú hónapokra álomra vonult, és ősszel befejeztem. Összességében, ha minden nap hímeztem volna egy kicsit, akkor simán kijön egy hónapból is. Nagyon jó készíteni, élvezet nézni, ahogy egy-egy forma előbújik a vászonból. Egyedül a sarkoknál lévő mintacsíkok voltak "nemszeretemek", viszont szépek, és kellenek az összhatáshoz.:) Továbbra is ezek a mintalapszerű xszemesek a kedvenceim, szeretem rajtuk pihentetni a szemem, ezért szeretnék még sokat-sokat készíteni, hogy otthon, élőben is megtehessem ezt.:)

margitmama Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100210
erzsimami Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100209

Kicsit megkésve a százezres fordulóhoz:

http://picasaweb.google.com/ULAhafty/BRATKI#

 

Szavak helyett:)))

Előzmény: Jolimama (100192)
csipkekata Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100208

Szép jóreggelt, kedves Cérnatündérek!

Köszönöm mindenkinek, aki a munkámra szavazott! Persze én is minden munkához gratulálok, tényleg jó lett volna többre is szavazni.

Köszönet Jolimama a 100 000-hez kapcsolódó összefoglalóért, és a fórum életének terelgetéséért. Remélem a jövő májusi nagytalin én is ott lehetek.

Azsúr! minden jót születésnapod alkalmából! És minden ünneplőnek kívánok szépet és jót!

Rece-fice: igen, szőröstül-bőröstül. A Picasa képtáramban a 2009-es munkák albumban további – és közeli – képek is vannak.

Májuska Marika! @ ment.

csipkekata

ráhajtás Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100207

http://book.hu/konyv/5792/Terbeli-fonalgrafika-temari-gombok.html

Jó reggelt!!

 

Néztem tegnap LRJUDIT gömböcskéjét és találtam egy ilyen oldalt!!Lehet már ismeritek,akkor elnézést!!:)

erzsimami Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100206

Szép napsütéses reggelt!

 

Igaz, csak kapkodtam kicsit.

Előzmény: LRJudit (100203)
adrimama Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100205

Erzsimami, LRJudit!

 

 

Nagyon köszi a segítséget! Valami hasonlóval küzdöttem az este még, azt hiszem kialakult a dolog. Kivéve, hogy a sarok elött, Erzsimami (ha jól értem) 3 lsz-t ír, én meg 4-et láttam a leírásban, és annyit is csináltam. Kicsit ki is " csücsösödnek a sarkok, de nem tudom, hogy ahogy halad a minta, mennyire lesz ettől "ortopéd". Inkább 3 legyen?

 

Aztán tovább olvastam.... a pántnál is több variáció jött be nekem. Nem tudom, hogy most akkor mikor és hol kezdjem...most a munka közben, vagy a végén?

 

adrimama

Előzmény: LRJudit (100203)
csirip46 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100204

LRJudit Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100203

Szép Jóreggelt!

Adrimama!

Minden igaz, amit Erzsimami írt, kivéve a sarokmintát, ami 2x2 pálca közte 1 láncszemmel. Ezt csak azért írom, hogy ne keveredj meg!

Előzmény: erzsimami (100195)
Rebeka 55 Creative Commons License 2009.11.12 0 0 100202

Sziasztok!

 

Örömmel olvasom   100 000 . hozzászólás   Gratulálok!!!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100201

Ma is voltam a kézimunkakörben:-) Nagyon jó volt, csak sajnos nem tartott sokáig. . . Szépen haladnak a csipkével. ezt a mintát elkészítették és volt aki ujabbnak is nekifogott. egy kicsit játszottam is az egyik anyuka kislányával. Nagyon aranyos 18 hónapos kis tündér:-)) Megmutattam a tűs hajócskázást is, mert már hallottak róla és meg szerették volna ismerni. Na meg persze megmutattam Anna fotóját is amunek eredménye az lett hogy legközelebb személyesen is meg szeretnék ismerni őt:-))

nenca Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100200

  Szevasztok! Szép estét !

Jöttem üdvözölni,aki még itt van és máris megyek.Ma más irányú elfoglaltságom volt ,fáradt vagyok és visszaolvasni sem volt időm.Kötni meg egyáltalán,

majd holnap! De .....vettem szép gyöngyöket a leendő  nyakláncomhoz. 

Jó éjt és szép álmokat mindenkinek   !

Rece-fice Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100199
Kedves Mindenki!

Tegnap esti műszakban még 'csomagküldő szolgálatom' volt a NOÉ-ban(a karitászholmi között turkálva gyakran szép kézimunkákra is bukkanok...) Ezért nem tudtam bekapcsolódni az ünneplésbe...

100 000 üzenet! Szívből örülök ennek a szép kerek számnak! Kívánom, legyen mindig üzenetünk egymásnak, és minél többen kapjanak rá a kézimunka szeretetének ízére, ami összeköt bennünket!!!!

Jolimama: szuper az idézeted!

Sok türelmet és testi-lelki egészséget kívánok a további 100 ezer üzenethez! Csirip-Judit, Marikje, nektek is köszönet a fáradhatatlan válaszolgatásokért és a topik fenntartásáért!


Nagyon örülök a ritkábban jelentkező régiek beköszönésének! Remélem a sok új névhez is sikerül hozzárendelni az arcokat/stílusokat, és éppoly biztos oszlopai lesznek a fórumnak, mint pl. Marino, TJucus, Andik, Annamáriák és Anton!

A havi kézimunkák szépsége meg párját ritkítja! Különdíjat küldök mindazoknak, akik mindjárt a mintát is mellékelték a művekhez!
GAGA és Pilcher! Különösen a Ti munkáitok mintájára fáj a fogam (tán nem csak nekem:-)
CsipkeKata! Ne haragudj, ha megkérdem: a hímzésed szőröstül-bőröstül kézzel készült....? Lélegzetelállító....
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100198
Nagyon szépek!
Előzmény: csirip46 (100179)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100197
Kicsit felpörgött a fórum. Ahogy nézem ilyen tempóban másfél év múlva ünnepelhetjük a következő 100-at...
szirmok Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100196

Sziasztok!

 

Ma 12 órát voltam a boltban és most kicsit pihenés képpen olvasgattam.

100 ezer? Azt hittem rosszul látok! Nagyon szép szám és tényleg jó visszagondolni a kezdetekre valamikor 2000. és 2500. hozzászólás körül leltem a fórumra.

Hogy elmúlt az idő...

Jolimamai, köszönöm a sok fáradozásod ennek a topiknak a fenmaradásáért!

 

Erzsimami!Köszönöm, h gondoltál rám.

Olvasni gyakrabban be be nézek, de írni, mostanában nehezebb, mindent át kell állítani a munkagépen.

Lassan megyek is mert reggel megint én nyitok.

erzsimami Creative Commons License 2009.11.11 0 0 100195

Hát igen! Valószínű olyan írta a leírást, aki maga sem nagyon tud horgolni. Ugye a 14. sorban lácszemes íveket kell készítened, mégpedig ha jól emlékszem 5 láncszemből. Na most a sor kezdetén ugye csak egy fél ívre van szükséged, ezért kell a három láncszem. Ha ívekben gondolkodsz, akkor mindjárt rájössz.

Tehát a sarok után 3 láncszem és rövidpálcával leöltesz, aztán 5 láncszem, rövidpálcával leöltesz, végig a soron, ahogy írja, a sor végén szintén a rövidpálca után 3 láncszem és mindjárt jön a sarok a három egyráhajtásos pálcákkal. A következő sorban szintén három láncszem helyettesíti az első félívet, és az előző sor első félívébe öltöd a rövidpálcát, utána már az ötláncszemes ívek tetejére.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nem tudom mennyire fog látszani.

Előzmény: adrimama (100145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!