Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2018.03.04 0 0 22415

Köszönöm!

Előzmény: Coop (22410)
Route.66 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22414

Ha megtalálod a tuti kombót, akkor miért akarod eladni?

Előzmény: Thomaster__ (22358)
jó ha van Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22412

Mit értesz az alatt, hogy zsúfoltabb az Alfa csöve?

Előzmény: parazstaposo (22405)
Coop Creative Commons License 2018.03.03 0 1 22410

Szia. Igen lehet, kell vinni a fegyvert is hozza. 12.000.- ft. az ara. Udv.

Előzmény: W_B (22408)
W_B Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22408

Acél dobot lehet külön kapni?

 

Alu polír Revengém van, jól mutatna benne egy felpolírozott acéldob..

Előzmény: Coop (22406)
TGS65 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22407

Az acélt kilehet polirozni.

Tükör fényesre.

Csak több törődést igényel.

A duotone izlés kérdése☺

Előzmény: Coop (22406)
Coop Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22406

Muvekben aceldobos revenge kaphato, vajon polir revengehez menne a dobja duotone stilusban...

 

parazstaposo Creative Commons License 2018.03.03 0 1 22405

Az Alfák csöve jóval zsúfoltabb mint a Revenge-é. Régebben Thomaster leírta, hogy az Alfáknál a cső hosszának növelésével arányosan nő az energia.

 

Ha jól emlékszem a G020 kb. 45-55J, míg a G060 kb. 75-85J.

Előzmény: jó ha van (22401)
Bengur Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22403

Szerintem kizárt. Max. 50-60 tudhat, majd a főmérnök úr korrigál, ha kell :)

Előzmény: jó ha van (22401)
jó ha van Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22401

Szia! Javíts ki kérlek, ha tévedek, de ennek a logikának mentén, az Alfa is tud 80 J körül 12-es gumival? Előre is köszönöm a válaszodat!

Előzmény: Thomaster__ (22398)
Donci62 Creative Commons License 2018.03.03 -6 0 22400

Köszönjük!

Korrektül és pontosan megmagyaráztad az általad bedobott keverés miatt felvetődött kérdéseket!

Csak így tovább!:-)

Előzmény: homedefi2 (22396)
asus43 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22399

Üdv,mivel a pilisvadász árul itt 95-ért uj török fegyverböl átalakitott gumis puskát,viszont a terepszinü felületkezelés nem bejövös igy a hirdetett KRALL 12-es fegyveredért ajánlatom 115 eft kp.

Előzmény: Törölt nick (21824)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.03.03 0 3 22398

Revenge 17-M:

 

Méretben pont akkora, mint a normál Revenge 14-M. Igen, nagyobb mint az Alfa, főleg a szélessége. Az Alfa dob átmérője 37 mm, a Revenge-é 45 mm.

 

 

Vasporos gumik: azzal a 17-M nem működik. A dobfurat 9 mm, a cső 12 mm. A tizes gumi lötyög a csőben, a .43-ast már bele se lehet préselni a dobfuratba, és még az is lötyög a csőben. De a normál 12-es gumival és Ruag patronnal is 80-90 J-t tud, az szerintem nem rossz.

Előzmény: security89 (22393)
Kallard Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22397

Sziasztok!

 

Eladó 50 db lengyel, vasporos, .68-as (17,2mm) gumilövedék. 4500 Ft + postaköltség.

 

panzerschiff kukonya citromail pont hu

 

T.

Babfaló Béla Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22394

Kis mennyiség készúlt belőle. Talán egyszer volt. Akkora, mint bármelyik Revenge.

Előzmény: security89 (22393)
security89 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 22393

Hölgyeim, uraim!

 

Keserű Revenge 17M-ről gyakorlati tapasztalat? Lengyel fémporos gumilövedékkel kb. milyen erős Geco Nc, Walther Nc patronnal? Méretben az Alfa G030-hoz képest sokkal nagyobb, ergo nehezebben rejthető? Köszönöm előre is azoknak akik válaszolnak!

Grauwolf Creative Commons License 2018.03.03 0 3 22392

...attól, hogy VIP vagy, most nincs igazad.

A gyártó el.urta a tervezést és nem tesztelt alaposan.Igenis tesztelniük kellett volna minden kereskedelemben kapható cuccal, s nem Thomasternek kellene ezt végigjátszania.Nincs imentség.

Sok cégnél kirúgják az ilyen "fejlesztőt", nekünk miért kellene védelmükbe vennünk?

Nem is tudom, hogy miért nem a Tamást alkalmazzák !?😉

 

Előzmény: Donci62 (22390)
Donci62 Creative Commons License 2018.03.02 -3 0 22390

" Ha van gerinced, nem süllyedsz a személyeskedés szintjére "

 

Te már rég megtetted! Akkor most hogy is van ez a gerinced dolog?

Ráadásul továbbra is csak terelsz és mellébeszélsz, próbálsz visszafordítani!

Ez üzletkötői technikában általában jól beválik a gyakorlatlanok ellen, de itt nem!

Bebuktad a konkrétumokat és ebből már nem fogsz tudni jól kijönni, hiába is próbálkozol különféle kommunikációs trükkökkel!

Inkább adj fel velük.

Thomaster igen megbecsült tagja minden fegyveres fórumnak és kétség nem fér a korrekt tájékoztatás tényéhez részéről!

Miért vonod ezt kétségbe??????????????????

 

" ez neked ismerős eljárás;) "

 

Valóban, részedről/általad/tőled kénytelen voltam megismerni!;-)

 

" Részemről csak "udvarias" voltam veled, ahogyan te is:) " 

 

Ha így folytatod, Én viszont nem leszek az a továbbiakban. 

Viszont, hogy ne távolodjunk el túlságosan sem személyeskedéssel, sem trükközésekkel, sem tereléssel az alap témától, felvetődött néhány kérdés hozzád az utóbbi egy-két hozzászólásban!

Lennél szíves válaszolni rá, mindenféle blabla és terelés nélkül?

Köszönjük!

Előzmény: homedefi2 (22389)
homedefi2 Creative Commons License 2018.03.02 0 2 22389

A második képen egy logó is látható-olvasásra képesek meg is fejtik bötűit...ha ennek jelentésével-képességével nem vagy tisztában, az a te tudatlanságod s hibád, így kenegessed mocskod magadra.

 

A google használatának elsajátítása megint mindenki magánügye...ki keres, az talál.

 

Nem terelek semmit, te mocskolódsz itt, mert marhára unatkozol érdemi hozzászólás hiányában és csak egy meteorittal kellene fenéken lőni párszor, hogy normalizálódj szerintem;)

 

Mellesleg Thomaster is írhat bármely értéket eredménynek...hiteles vagy sem, sose tudjátok meg...persze, buzgolkodhat egy videofelvétellel alátámasztásnak a teljes tesztről vágatlanul, ha akar természetesen, mert egy "V" betűs felhasználó még nem mérvadó szkeptikusoknál.

A mai világban a gyártó is fizet a jó eredmények publikálásáért...ugye s az igaz tényeket meg mint mindenhol, szeretik elnyomni haszonért sárdobálással...ez neked ismerős eljárás;)

 

Ha van gerinced, nem süllyedsz a személyeskedés szintjére, mert látod semmi értelme...meg nem erről szól a topik normálisaknál.Részemről csak "udvarias" voltam veled, ahogyan te is:)

Előzmény: Donci62 (22388)
Donci62 Creative Commons License 2018.03.02 -3 0 22388

"  amelyről tök egyértelmű s annyit bámulta mindenki ezeket már,  "

 

Olyan túl sokat nem bámulhatta ezeket a képeket senki, miután nem nagyon jelent meg még sehol sem külön-külön, sem egymás mellett!

Azért lehet próbálkozni tereléssel, meg kimosakodással, csak ilyen egyértelmű bukta után nehéz lesz!:-DD

 

" 2 külön dolog "

 

Mégis úgy tüntetted fel,mint ha egy és ugyanaz a dolog volna!

Erre vajon mi okod volt?:-)

Előzmény: homedefi2 (22380)
Donci62 Creative Commons License 2018.03.02 -3 0 22387

Kérlek, máskor, mielőtt egy ilyen hozzászólást megírsz, alaposabban néz körül az előzmények terén!:-)

Én nem Thomaster korrekt és alapos információira értettem a "lejáratást" és ha kicsit figyelmesebben olvasol és értelmezed is az olvasottakat, magad is rá fogsz jönni egy-két érdekes összefüggésre!

Hajrá, mindent bele próbáld csak meg!:-)

Előzmény: parazstaposo (22379)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.03.02 0 2 22386

Ilyesmiket gondolok én is. 

 

A ballisztika, azon belül is a belballisztika, azaz a lövedéknek a fegyveren belüli viselkedése, az egy külön tudomány, amihez itt a fórumtagok közül valószínűleg senki se ért. Innentől kezdve csak annyit tehetünk, hogy mérünk,  aztán ötletelünk, én is, és próbáljuk a mérési eredményeket összhangba hozni az ötleteinkkel.

Előzmény: Mr. Pepe00 (22384)
VéPeti Creative Commons License 2018.03.02 0 1 22385

Szerintem is várjuk meg Thomaster olvtárs további méréseit, és előre is köszönet érte.

Hazaérve természetesen ki akartam azonnal próbálni az új szerzeményt, és mivel kinn repkednek a minuszok, így a garázsban (nem kellett volna). Gondoltam rálövök egy fűteni való tölgyfa kuglira. Védőszemüveg volt rajtam (füles is kellett volna). RWS-kemény gumi kombóval kb 6 méterről az első félbéna lövésem csak súrolta a kuglit, majd gellert kapott a beton padlón, és egy másik helyiségben az autókozmetikai cikkekkel teli vödröt átütötte, és a benne levő műszerfal ápoló illatosított sprayt is. Asszem ennyi indoor elég volt. Most szellőztetem a garázst. :)

 

Érdekes tény, hogy az Omertám puha gumibogyói abszolút egyben maradtak, akár fel is lehetett őket használni, ez a kemény gumi viszont bár egyben maradt, de roncsolódott. Joulokról nem tudok beszámolni, de összességében engem meggyőzött a cucc. Hátrafelé kifújást nem tapasztaltam. Holnap outdoor teszt.

Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 22384

Laikusként egy konstrukciós hibára gyanakszom. Központos furat esetén egy tolónyomás jön létre, ahol a surlódás csökkenti a haladást, jelen esetben az eltolt furat (kilőtt tárgy mögött) egy oldalsó nyomást alkot, ami lágy eszköznél kifúj, kemény eszköznél egy forgó-toló nyomást eredményez. Ez esetben energiavesztéssel jár, mert forgatni akarja a tárgyat, ami extrém surlódásnak van kitéve. Lehetne csökkenteni síkosító anyaggal, de abból túl sok is fékező erővel bír. Annyit lehetne, hogy az átömlőfuratnak ferdén kellene lennie úgy, hogy a gumi alatt középen helyezkedjen el. Az sem ideális, de jobb mint most.

 

Bocsánat a szakmaiatlan hozzászólásért

Előzmény: Thomaster__ (22377)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.03.02 0 0 22382

Az a kép nem olyan, mintha a nyomás meg akarná pörgetni a gumit?

Előzmény: homedefi2 (22381)
homedefi2 Creative Commons License 2018.03.02 -1 0 22381

Köszi a képet....ez elbatott alkotás véleményem szerint és nem is meglepő a bogyó melletti szellentés...

Amúgy, a globnál bőven lehet korrigálást-fejlesztést végezni erre vágyó gyártóknak ( ami nekik szabad ), mert az átvezető furat falvastagsága kb 5-7mm. Bizonyára teljesítménye is nőne és a töltény sem roncsolódna továbbiakban...

Előzmény: Thomaster__ (22377)
homedefi2 Creative Commons License 2018.03.02 0 1 22380

Nem gondoltam, hogy feliratoznom kell 2db képet, amelyről tök egyértelmű s annyit bámulta mindenki ezeket már, mint egykor Cicciolina cickóit:D, hogy 2 külön dolog bár hasonló, mint globzi és matyika...

Előzmény: Donci62 (22372)
parazstaposo Creative Commons License 2018.03.02 -1 2 22379

Mi a lejáratás abban, h valaki leírja egy mérőműszer által mutatott eredményeket?

 

A vevők nagy százaléka azzal a gumilövedékkel és tölténnyel fogja használni amit a boltban adnak hozzá vagy meg tud venni, rendelni a legközelebbi vadászboltban, webshoppan.

Aztán majd éles helyzetben vagy gyakorlás során jön a meglepi. Ezért a legelterjedtebb lövedékkel és tölténnyel illik kipróbálni a gyártónak és egy min. 80J-t produkálni, szerintem.

 

Ott van pl. a Pitbull amit sok helyen feketelőporos tölténnyel árulnak, de nem emlékszem, h lett volna tesztelve az energiája az adott tölténnyel.

 

Amúgy meg mindenki tisztában van vele, h Soros keze van ebben is, de nem törünk meg!

 

 

 

 

Előzmény: Donci62 (22376)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2018.03.02 -1 3 22378

UraK!

Én tanácsot nem tudok adni, mert nem értek hozzá, ezért kussba vagyok, Viszont minden tiszteletem Thomaster Úrnak, aki időt, pénzt, fáradságot nem kímélve próbálja egy új termék használhatóságát tesztelni és átadni a köznek.

Úgy gondolom, hogy minden variációt ki fog próbálni a fegyver átalakítása nélkül.

Kiváncsian, érdeklődve várom a következő tesztek eredményeit.

 

üdv.

Előzmény: Thomaster__ (22377)
Thomaster__ Creative Commons License 2018.03.02 0 2 22377

Gyors fotók a saját 4Matic-om töltényűrkötegéről. Az átömlőfurat az eltolt töltényűrrel központos, a gumival nagyon nem. Úgy látszik, az előző típusnál még tudtak valamit, amit az új típusnál elfelejtettek.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!