Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45273
ne csinald,az enyem nem hajlando bemenni a vizbe,csak amig leer a laba:) En meg ennyire gyagya labrador-fajzatot nem lattam..Egyebkent imadja,csak leerjen a laba
Előzmény: kata vagyok (45270)
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45272
:))) nagyon kis kajlák bírnak lenni! akkor most színváltós kutyád lett :))
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45271

tavaly ilyenkor az enyem is ilyen picike volt,de a mellig ero hoban ugralt kilometereket

 

most  meg,miota leesett a ho,sulyos problemak lettek a hallasaval...Megy,mint a meszes vilagnak es szabalyosan bukfencezik a hoban:)

 

aztan persze visszajon,de addigra jegcsapok lognak rajta,az egesz kepe megfagyott es a fekete kutyam tiszta feher:) Tisztara begozolt a hotol..De ahogy elnezem,a kutyahaverjai is.Mind hulye

Előzmény: kata vagyok (45269)
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45270
nem, jövő héten kapja meg az utolsó oltást, aztán rá egy hétre már vihetem bárhová. alig várom :) most itt a ház előtt szerencsére van egy kis placc, ahol nem jár semmilyen más kutya, oda levihetem azt mondta az állatorvos. így egyből arra szoktatom, hogy lent végezze a dolgát, ne a lakásban :) nyáron meg fogunk őrülni -jó értelemben-, én ugyanis a balcsin lakom, tehát víz lesz bőven :))
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45269
diego, nagyon jófej a kutyád :)) az enyém is imádja a havat, csak még olyan pici, hogy szinte elsüllyed benne :)) na majd én is csinálok képeket :)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45268

szerintem tok jol csinalod:)Ö

 

mar megkapott minden oltast ennyi idosen,hogy le tudod vinni? Az enyem ilyenkor meg bovem szobakutya volt es pelenkara jart

Előzmény: kata vagyok (45267)
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45267
igen, egyébként nagyon okos, már most visszahozza a játékát ha eldobom neki és megkérem, hogy hozza, már tudja valamelyest az "ül" és a "marad" parancsokat is. egyébként azt olvastam, hogy ha bepisil vagy bekakil, akkor határozottan de röviden szidjam le ha épp ott vagyok, ha csak később veszem észre, akkor ne mondjak semmit, csak takarítsam el. ha pedig lent végzi el a dolgát, akkor dicsérjem agyon és adjak neki jutalomfalatkát. ez így stimmel akkor? mert eddig ezt tettem :)
egyébként elég gyakran viszem le, kb óránként, szerencsére sokat vagyok itthon, és ha el kell mennem, akkor is van valaki, aki vigyáz rá, eddig max 3-4 órát volt egyedül egyhuzomban. dehát ezek a kicsik még olyanok mint az emésztőgödrök, akár 20percenként is tudna pisilni :))
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45266

az enyem megorult,miota leesett a ho,addig jatszik,amig en veget nem vetek neki,mert kockasra fagytam mar:)

 

En minden seta utan lemosom a labat langyos vizzel es vastagon bekremezem neki.Nem tudom,jo modszer-e,mindenesetre eddig nem marta ki a so

Előzmény: Damienjoy (45265)
Damienjoy Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45265

Sziasztok!

 

Szaffi,a 6 honapos kis goldim,elso hava esett le a napokban es imadja es jatszik sokat benne,csak a so az utakon elegge marja a tappancsait...van vmi jol bevalt modszer arra h ne sebesedjen ki a talpa?Szval imadja csak kicsit tusszug is...mennyi ideig szabad levinni ot?Nem tudom mennyire hotarto a bundaja...?

 

 

DonDiego08 Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45264

Halihó!


Ma délelőtt még nem esett a hó, így Diegoval gyors kimentem sétálni egyet a nagy hóban. "Kicsit" hideg volt, a séta végére mindkettőnk arcára ráfagyott a mosolyunk:

Diego

Többi kép és kis beszámolóka:

Don Diego oldala
 

Holnap, aki teheti menjen el sétálni kutyájával. Szinte az egész ország fehérbe öltözött! Már nem sokáig élvezhetjük a havat. Holnap is hideg lesz, de már sütni fog a nap!

 

 

Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45263
raadasul ugyebar ok sem egyformak,bar a labik ritka okosak:) Ha egy fajtatisztaba a fele szorult annak,mint az en  labrador keverekembe,akkor kesz zsenik:)
Előzmény: kata vagyok (45262)
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45262
köszi, na akkor oké :)) isten ments, hogy türelmetlen legyek vele, csak olyanokat mondtak nekem, hogy pár nap, max 1 v 2 hét és szobatiszta lesz.. ezért gondoltam rákérdezek :)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45261
teljesen normalis:)  10 hetes az meg nagyon baba,ne legy vele turelmetlen
Előzmény: kata vagyok (45260)
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.19 0 0 45260
sziasztok, tök új vagyok itt, most láttam ezt a labrador rajongói oldalt, és szeretném a tanácsotokat/tapasztalataitokat kérni a következő kérdésben: van egy kan labrador kutyusom, most 10 hetes, 3 hete hoztam el, lakásban lakunk és próbálom szobatisztává nevelni. a nagy dologra jelez is, de ha pisilne kell akkor nem igazán.. ez normális szerintetek ennyi idő után/ennyi idős korban még?
előre is köszi a válaszokat!
molera Creative Commons License 2009.12.14 0 0 45259

sziasztok

 

szerintem idővel "megjavulnak" a kutyák, kinővik ezeket a rosszasságokat:))bár én csak gondolom, hogy így van, tapasztalat nincs:-))

 

Bella kissé kómás:-)

 

Dalma igyekszik a pokira feküdni, mert ami szabály, az szabály, de hát Bella nem hagyott neki sokat:-))

 

ja, és képzeljétek el, Bellus már 33,8kg, megint fogyásnak indult. stagnált pár hónapig. az esti sétákat 1-2óra hosszát simát végig rohanja, ugrál, birkózik. ez nem tűnik nagy dolognak, de ez a kutya tavasszal még menni alig bírt, fulladt, olyan kövér volt, mielőtt hozzánk került.

DonDiego08 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 45258

Sziasztok!
Ma reggelre leesett az első. Diegoval egyből kocsiba pattantunk és elmentünk a szokásos Bakony-túra útvonalunkra, de most már friss hó ropogott a talpunk alatt, végre!

 

Diego

 

További képek és rövidke élménybeszámoló itt:

 

 

Don Diego weboldala
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.11 0 0 45257

mintha az enyemnek is kezdene benoni a feje lagya..Mar nem zabal cipot,ejszakara egyaltalan nem kell elpakolni,ha elmegyunk itthonrol,azert meg kuyamentesitunk,de /kopp-kopp-kopp/ egy ideje nem ragott szet semmit....Ma egy tejfolospoharat hurcolt be a kukabol,de azt bocsanatos bunnek tartom:)

 

igaz,beszeretem neki a kongot,ha elmegyunk itthonrol,megtotom neki valamivel es kuzd vele jodarabig,nem er ra mast ragcsalni:)

 

de azert resen vagyok,nem dolok be neki,gondolom csak altatja a gyanakvasom:))))

Előzmény: DonDiego08 (45256)
DonDiego08 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 45256
Sziasztok!
Elég rég jártam itt utoljára, sajnos. Mostantól megpróbálok aktívabb lenni!:)
Akik lemaradtak az elmúlt fél évünkről az itt gyorsan bepótólhatja:

http://www.dondiego.hu

Régen sok gondunk volt vele, mi hibánkból elég neveletlen és rossz csont volt. Szerencsére mára minden megváltozott: kutyaiskoláztunk, magántanárhoz jártunk, sokat tanultunk, fejlődtünk, és most már nem alakítja át saját ízlésvilágára a nappalit. Rájött, hogy az ülőgarnitúrán sokkal-sokkal jobb aludni, mint szétkaparni :)

Szép, kutyás napot mindenkinek!
Mi már várjuk az igazi telet, nagy hóval...
molera Creative Commons License 2009.12.09 0 0 45255
édes:-))hát sok volt a melója az éjszaka, érthető, ha kicsit megpihen:-))
Előzmény: Döme-Ádám (45254)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45254

Bocs, a kép valamiért lemaradt.

 

Tehát nálunk így pihente ki a Télapó az előző éjszakai nagy hajtást:

 

 

Előzmény: Döme-Ádám (45253)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45253

Köszönjük!

Ráadásként még mutatok Nektek 1 képet, amelyen a Télapó alszik.

Előzmény: molera (45251)
schleier Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45252
sziasztok!

jó a topik ;)



molera Creative Commons License 2009.12.07 0 0 45251
nagyon jól áll neki ez a sapka:-)
Előzmény: Döme-Ádám (45250)
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.06 0 0 45250
Boldog Télapót Mindenkinek!
Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.06 0 0 45249

Betadine és egy csinos zokni a lábára.

Döminek nyáron volt hasonló, s így pár nap alatt helyrejött.

Igaz éjjel mikor egyedül volt reggelre mindig az "ágya " mellé levette a zoknit, de teljesen megértettük, hisz ki az aki zokniban alszik, főleg nyáron???

Előzmény: tor.ontal (45248)
tor.ontal Creative Commons License 2009.12.06 0 0 45248
elvágta valmaiben tegnap délben a lábát, belelépett valamibe. kb-2 centis. nem sántít semmit. Ha nem terheli nem vérzik, de ha futkos akkor vérzik. Mit tegyek?
lükepék Creative Commons License 2009.12.02 0 0 45247
A kutya 1 éves koráig kizárólag előre felkapcsolt lámpa vagy fejlámpa fénye mellett szabad a lakásban közlekedni! :)

Amúgy az eredeti kérdésre: figyeljétek a jeleket, amikor elpucol pisilni/kakilni. Hamar rájöttök, és ha szerencsétek van (és nem a 10.-ről kell vele lerohanni) egyszer-egyszer időben kiértek vele, és akkor rájön, hogy jobb kint dolgot végezni. Meg ha otthon vagytok, rendszeresen (1,5-2 óránként) kimenni vele, akkor is, ha nem mutatja pisi/kaki jelét, de rászokik, hogy rendszeresen kinn van.
Előzmény: Gabiiiiii (45201)
Mentol frász Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45246
Ezt én is megfigyeltem. Amikor valami felkelti az érdeklődését, és mondjuk rárohan egy fadarabra, az utolsó lépései inkább bakugrások: olyan, mint egy hegyikecske. :-)
Előzmény: Eni79 (45239)
snepf Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45245

Mostmár felénk is fogy a nevelt fácán, most decemberben jobban a nyúlra megyünk rá és olyan helyeken fogunk vadászni ahol inkább arra lesz esély.

Én a januárt szeretem, mert több a keresgélős, nagyot menős vadászat.

 

Nem véletlenül kerül ennyibe, mert jó benne lenni és nem fogsz lábról felfázni.

Előzmény: Eni79 (45244)
Eni79 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 45244

K is ürült a jageres üveg... :DDD

 

Jaja, tudom h szét fog esni... De hát ezt is ki kell próbálni. Az  a baj ezzel a keresőssel hogy mifelénk ahol voltam ott nem sok babér termett. Mondjuk klasszikus csak keresősön még nem voltunk, nem tudom hogy ott a kutyák érdemleges munkát végeznének-e, mert még rutintalanok hozzá hogy sok ideig keressenek sikerélmény nélkül.Ahol  lehajtottuk uccsóra is a területet (jó kis bozótos, nádas, majd szántásos kukoricás volt a második hajtásos) 1 madár esése nélkül... Utána ugye volt a ládás megoldás, a 70 madárból kb esett 10-15 lövéssel... A többit a kutyák szedték össze. Khm... Mondjuk fegyelmezőnek tökéletes volt. A láb mellett követés gyakorolva lett.

 

Jaj, Te... imádom azt a csizmát!! Egyszerűen fenomenális. Mondjuk mikor fizetni kellett szívtam a fogamat érte... De aztán hétvégén végre beavattam. Kivittük a kutyák területre (Egész nap jó idő volt, abban a 2 órában esett mikor kimentünk vasárnap... no comment, a kutyáknak rohadtul mindegy volt.) és abban nyomtunk egy laza tréninget, állati kényelmes volt. Össze sem lehet hasonlítani a "normál csizmákkal". :DDDDDD

 

 

Előzmény: snepf (45243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!