Keresés

Részletes keresés

MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1174

Szívdobogás, ilyesmi nincs, csak nagyon hamar megizzadok, és kb. azóta mióta elkezdtem kilókat is felszedni. Mindenki másnak használt a 90 napos diéta, csak nekem nem. Egy másik diétától a főnököm 15 kilót fogyott, míg én 3-at, és pár hét múlva 6 jött vissza. Akinél először voltam (na, jó, nevén nevezem, Földes I), azt mondta, hogy az alulműködéstől max 2-3 kiló jön fel. Nem értem... neten olvasgatva mindenki erre panaszkodik, hogy sokat szedett föl. Ha helyreállnak a dolgok odabent, akkor is szigorú diétázás kell ahhoz, hogy fogyjak?

Előzmény: Zitka (1173)
Zitka Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1173

Közvetlen tapasztalatom nincs, de ahogy a "sorstársak" mesélték, nem kellett túl sokáig várni időpontra.

 

Az izzadékonyság (plusz remegés, szapora szívdobogás, stb.) inkább a túlműködésre jellemző. De annyira sokféle tünet jöhet elő (korábbi hsz-aimban egyszer bemásoltam egy ilyen listát), hogy én már azon sem csodálkoznék, ha pont az izzadás is ennek a tünete lenne....

Előzmény: MGordon (1172)
MGordon Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1172

Az első dokinál is fizettem, de tőle gyakorlatilag nem tudtam meg semmit. Még a leletemet sem értelmezte. Ha azt mondjátok, hogy ilyen jó a Solymosi doki, felkeresem. Sokkal előtte be kell hozzá jelentkezni?

 

Ja, és egy tünettel kapcsolatos kérdés... előfordulhat, hogy izzadékony lesz az ember?

Előzmény: Zitka (1169)
kkmd Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1171
Ne haragudj, elfelejtettem: alul vagy túlműködsz? Ha túlműködésre szedsz gyógyszert, akkor ennek komoly jelentősége lehet, azonnal el kell menni vérképet nézetni, mert legyengült immunrendszer lerobbanhat. Ha alulműködzs, akkor nem tudom :-)))
Előzmény: Tilia (1170)
Tilia Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1170
Nektek volt a pajzsmirigy miatt valamilyen száj/íny problémátok?
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1169

Babával kapcsolatosan sajnos (vagy szerencsére?) nincs tapasztalatom, nálam 40 fölött derült ki az alulműködés. De amennyire utánaolvastam a témában, bizony fokozottan oda kell figyelni ilyenkor a pajzsmirigy működésre, és már kisebb eltérést is korrigálni kell hormonpótlással. Ezzel ki lehet küszöbölni az esetleges vetélést.

 

Ha jók az infóim, 7e ft a vizit Solymosi doktornál, szerintem ennyit bőven megér, hogy nem idegeskedsz, és türelemmel meghallgat, tanácsot ad, stb.

Akár előzetesen e-mailben is kérdezhetsz tőle.

Előzmény: MGordon (1168)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1168
Igen, vannak, de a legfontosabb, hogy kisbabát szeretnék, és mindenhol azt olvasom, hogy ahhoz le kell vinni az értéket elég rendesen. De a doki egyébként már akkor minősíthetetlen stílusban beszélt, mielőtt bármi panaszt mondtam volna, már ahogy beléptem az ajtón. Arról nem beszélve, hogy rám se nézett egész idő alatt.
Előzmény: Zitka (1167)
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1167

Gondolom, vannak panaszaid, azért mentél...

Való igaz, hogy 10-es érték alatt nem igazán foglalkoznak komolyan az alulműködéssel - de csak akkor, ha NINCSENEK tünetek.

 

Előzmény: MGordon (1166)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1166
Nagyon szépen köszönöm! A múlt héten dr. Konrády Andrásnál jártam, aki gyakorlatilag azt kérdezte, hogy minek vagyok ott... meg, hogy 10-es érték alatt nem is szoktak gyógyszert fölirni, örüljek hogy a másik doki egyátalán felírta. Arról nem beszélve, hogy meg sem vizsgált, de a vizsgálati lapot aláíratta. Én hülye meg mérgemben aláírtam. Már bánom. :-(
Előzmény: Zitka (1165)
Zitka Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1165

Dr. Solymosi Tamás

 

http://www.konzilium.hu

 

Róla mindenki csupa jót tud mondani.

Előzmény: MGordon (1164)
MGordon Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1164
Szeretnék egy normális pajzsmirigy szakembert találni. Tudtok ajánlani valakit? Már kettőnél jártam, de sajnos egyiktől sem kaptam használható információt, pedig az egyk magán doki volt...
macogi Creative Commons License 2009.03.21 0 0 1163
szijasztok

lenne egy olyan kérdésem h pajzsmirigy uh-n találtak 5mmes cisztát, hormonra tsh 2,290 t4 1,08 , t3 pedig 4,26 pg/ml. (hormonértékre ha jól vagyok informálva normális, ám nyakamon sokszor akadályoz levegövételben, meg eléggé feltünö h ott van, hajam száraz,bőröm is és hát nemtudom. Áprilisban megyek izotópis vizsgálatra. Sztetek elképzelhetö h sok panaszomat ez okozza?

Zsu
Tilia Creative Commons License 2009.03.04 0 0 1162
Tegnap voltam kontrollon. Most épp megint alulműködök. A vasam lement a béka feneke alá. Kezdek mindent előlről. (Na, jó. A TSH-m már nem 100, hanem csak 6.)
Előzmény: Tilia (1161)
Tilia Creative Commons License 2009.02.20 0 0 1161

Pipacscs! Sajnálom, hogy Neked is fájdalmaid vannak, de mindazonáltal örülök, hogy nem vagyok egyedül! :-)

 

Én nem szoktam no-spa-t bevenni, ami lehet, hogy hülyeség, majd egyszer kipróbálom. Mivel a baloldali fájdalom előtt nem volt epekövem, én már hasnyálmirigy-gyulladásra is gyanakodtam, ezért mentem hasi UH-ra, ahol megtalálták a köveket. Azóta azt gondoltam, hogy valami különleges eset vagyok, és nekem mégis az epém fájhat bal oldalt. :-))

 

Voltam gasztroenterológusnál, neki is mondtam, hogy olyan, mintha a csontom fájna, de nem tudott rá mit mondani... most megyek hozzá gy.tükrözésre, hogy nem gyomorfekély miatt van-e?

 

Szeretném, ha még írnál majd, hogy min mész keresztül, ha nem baj. Én rengeteget szenvedtem, mire beállították a hormont, kívánom, hogy Neked ne legyen ennyi gondod! (Elgondolkodtam, hogy ha "rendes" munkahelyen dolgoznék, és ott nem tudnék 3 hónapig teljesíteni, akkor mi lenne...)

Előzmény: Törölt nick (1160)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1160
Meglepődtem,amikor olvastam a panaszod!Alulműködő vagyok,euthyrox-tabl. kaptam ,jövőhéten kezdem el, ha minden jól megy. De, nem is ez a lényeg! NEKEM IS a lengőbordám balos, vagy közvetlen mellette fáj! Bele döglök , mikor el kap! Uh is voltam, blgyógy, kardiol, tüdőg.gasztroenteo.nőgyógy. onkológ. Nem tudják, hogy mi!!! MINDEGY mit eszem, azért degeszre nem szeretek jól lakni!Menzesszel, lehet összefüg.van, de adoki szerint semmi köze nincs hozzá! Ezek után azon gondolkozom, hogy kérek egy ct, mert egyre gyakrabban jelentkezik afájdalom.És bizony nem a no-spa segit., ha nem az algopyrin.Szintén a korom nem indokolja, de én is klimaxolok. A HÁZIORVOSOD KIJELENTÉSÉN KIBUKTAM! NA.,MIT SZÓLSZ?
Előzmény: Tilia (1156)
demjengi Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1159
Hátha valaki errejár, aki többet tud erről a betegségről. Én ehhez nem tudok hozzászólni. Semmi ilyen bajom nem volt. Nekem csak a szemem a probléma, le is fognak százlékolni vele.  
Előzmény: Tilia (1158)
Tilia Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1158

A dokim is ki van akadva... mindenféle nem tipikus dolgot produkálok...

 

A szemem is romlott kb. 3 hónap alatt, ha sokat kell dolgoznom, már alig látok el a billentyűkig... de a szemész szerint nincs bajom. 

 

A bőröm még mindig száraz, - de legalább a lábamon már nem, és a szőröm is visszanőtt, ez utóbbi: sajnos. Most, hogy már gyógyultnak kéne lennem, viszont allergiás lettem "mindenre" vagy inkább valamire. Napokig vakarózok egy-egy takarítás után. Tudom, hogy van gumikesztyű is a világon, de nekem a homlokomon is előjönnek a mittommik, és kézmosást már csak nem lehet kesztyűben csinálni. :-) Voltam bőrgyógyászaton, egy méregdrága krémet ajánlott, ami csillapítja a viszketést, és nem tudja mi lehet...

 

Nekem még a melleim is nagyon-nagyon fájtak a 3. vagy a 4. hónapban, vagy egy hétig még a pólótól is "sikítoztam", ha hozzáért. Küldtek mammográfiára, de szerencsére nem volt semmi baj, persze azt nem tudták, hogy miért van...

 

Minden kaja átfutott rajtam, többször küldtek székletvizsgálatra, és a gasztrós doki már vastagbéltükrözést akart, de amikor vége lett a túlműködésnek helyreállt a rend, úgyhogy nem mentem el a tükrözésre...

 

Az izületeim is egyenként fájtak, a vállaim, a térdem, a bokám, sőt olyan helyek is, amikről eddig még nem is tudtam. A reumás doki szerint gerinckopásom van, és ez lehet a bal borda fájdalom oka is. De nem vagyok biztos benne, hogy ez az igazság.

 

Voltam a Solymosi dokinál, mert tejcsorgásom is volt, de szerinte, ha szedem a hormont, akkor nem a pajzsmirigy okozza a bajt, (ezt nem is gondoltam), és jobb, ha beletörődök, hogy klimaxolok. Sajnos, ha a családi vonalat nézem, akkor kb. még 10 évem lenne a klimaxig, így neki sem tudok igazán hinni.

 

És a hab a tortán, hogy 1 hónapja kiderült, epeköveim lettek. Pont az alulműködés "felfedezésekor" voltam utoljára hasi UH-n, és akkor még nem volt semmi...

Előzmény: demjengi (1157)
demjengi Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1157

Hát ez számomra nagyon hihetetlenül hangzik.

Voltam alul és túlműködő is de ilyet nem tapasztaltam.

Én jól el vagyok viszont a szemproblémámmal. Ennyi féle tünete lenne ennek a betegségnek?

Előzmény: Tilia (1156)
Tilia Creative Commons License 2009.02.16 0 0 1156

Hát, ez egyszerűen nem igaz. Én tavaly május óta kapom a hormont alulműködésre, októberre átlendültem túlműködésbe, végigjártam a kardiológiát mire kiderült, mert csak havonta lehet ellenőriztetni a TSH-t. Kb. 1,5 hónapig lehettem ilyen, és csak 3 kilót fogytam ekkor, de összesen 10-et. Sajnos, semmit sem fiatalodtam. :-((( Most beállt, és nem fogyok semmit. :-((

 

Viszont mindenféle más bajom van. A háziorvosom szerint az alulműködéses betegnek mindig fog fájni valahol, viseljem türelemmel. Háááát, nekem olyan lehetetlen helyeken fáj, mint a bal lengőbordám, a csípőcsontom hegye, a hasam egyes pontjai... Ti mit tapasztaltatok?

Előzmény: eldarion (1146)
Zitka Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1155

Óóóó, lemaradtam a legtutibb omnipotens csodaszerről? :-)))

Pedig biztosan még az orromatistisztíccsa... :-D

demjengi Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1154

Jól tetted.

Egyetértek.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (1153)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1153

Azt a nemjóját....!

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?o=2&aq_text=&aq_cre=&user_id=984976&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=1

 

 

Úgy látom, ez a csodaszer éppúgy jó autoimmun betegségekre, mint lyme-kórra, avagy epekőre...

 

No MOST mentem el a moderációs topikba!

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1152

Szerintem akkor se ajánlja!!!

 

Ami használ X-nek, az nem biztos, hogy Y-nak is használ...

 

Tuti, valami MLM-es "csodaszer".

Előzmény: demjengi (1150)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1151

Ezt légy szíves MOST moderáltasd ki!!!!!

 

TILOS a reklám a fórumon, a kuruzslás meg végképp nem etikus.

Előzmény: gaqum (1148)
demjengi Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1150

Én nem tudom biztosra mondani, mert még nem használtam

 

Csak akkor ajánl valamit, ha használtad is.

Előzmény: gaqum (1148)
demjengi Creative Commons License 2009.02.06 0 0 1149

Hát én nem ajánlom senkinek, hogy bármivel próbálkozzon.

Nem vagyok egy egészség mániás, de éppen elkezdtem szedni valami növénynek a nedvét, hirtelen nem jut eszembe a neve.

Amikor elmentem elöszőr a pajzsmirigyes orvoshoz, az első kérdése az volt, hogy szedek-e ilyet, mert azonnal haggyam abba.

 

Előzmény: gaqum (1148)
Zitka Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1147

Sajnos nem automatikusan. :-(

Ha csak túl nem lövik a hormonadagolást, és ki nem alakul egy átmeneti túlműködés... Az viszont - tünetegyüttesileg - sokkal elviselhetetlenebb (szapora szívdobogás, hirtelen izzadságrohamok, kézremegés, stb.), tehát még egy esetleges társult fogyás ellenére sem szokták sokáig elviselni a páciensek. No meg az orvos sem engedné...

Előzmény: eldarion (1146)
eldarion Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1146
Köszönöm a válaszokat! Mert azt olvastam egy cikkben, hogy ha elkezdik adagolni a hormont, akkor a lelassult, elhízott betegek lefogynak, felgyorsulnak, visszafiatalodnak.
Zitka Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1145

Én ugyan nem híztam, csak egyszerűen nem tudok fogyni. :-)

(mondjuk nem vészes, mert 170 cm-rel vagyok 60 kiló, de sajnos deréktájt vannak párnáim ;-) )

 

Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy nem mennek le a kilók automatikusan.

A fogyókúrázást illetően pedig nem is annyira a kaja minimalizálása fontos, hanem a mozgás növelése. Ez egészségügyileg is sokkal üdvösebb.

Amíg be nem jött a nagy hideg, hetente min. 3x elmentem nordic-walkingolni, egy órát alkalmanként. Akkor le is ment 2 kiló egy hónap alatt.

Előzmény: eldarion (1143)
demjengi Creative Commons License 2009.02.02 0 0 1144
Én nem kezdtem el fogyni. :-(
Előzmény: eldarion (1143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!