Keresés

Részletes keresés

Freddy4 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19723

Bátran kijelentem,  (leirom) hogy nincsen olyan nagy vész kútbéléscső ügyben. Nagy-

on jó példa erre saját szakmai tapasztalatom. Én az 1980 -as évek végefelé kezdtem

foglalkozni házikutak fúrásával. Akkoriban a Budafilter -es,  stb. kútbéléscsövek még

 

seholsem voltak. Mi annó, a 160 mm. -es KG PVC csővel kezdtünk dolgozni, olyan fo-

rmában, hogy 300 mm. -es fúrólyukat képeztünk ki előtte, a megfelelő szűrőkavics

vastagság és a csőközpontosság végett. Számtalan sok kutat fúrtunk KG csővel, de

soha semmilyen visszajelzést nem kaptam, hogy az beszakadt volna. Pedig voltak

 

még  -150,0 m. -es mélységűek is. Itt  a lényeg : -  a fúrólyukfal és a csőoszlop mi-

dig legyen függőleges,  a csőátmérőt meghaladja  2 -szeresével legalább. Plussz :

sosem hagyjuk a csőrakatot kólinkózni a lyukban rogyott állapotban kavicsolás és

cementkötés előtt. Tehát mindig tartsuk azt bilincsben. Igy a KG cső is lehet erős !!! 

kosztoglotov Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19722

Ha a kútfúró javasolta, akkor nem hiszem hogy nagy kockázata lehet a dolognak, mivel ha összetörik a cső az a fúrós problémája, nem pedig a megbízóé.

Feltéve persze ha olyan vállalkozóról vagy cégről van szó akinél a garanciális igény érvényesíthető.

Előzmény: Szelíd motoros (19707)
bohrer Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19721

A színt csak azért írtam mert így ismeri a közvélemény, természetesen mezőfalvira gondoltam Én is.

 

Kistarcsán 1900Ft a 4mm-es telecső métere a narancssárga pedig 1000Ft egy 15 m-es kútnál tényleg egy szombati bulin elkölthető összeg a különbség.

Előzmény: Törölt nick (19720)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19720

Üdv

 

Létezik kék színben csatornacső is és létezik kútcső más színben is mint kék. Vannak olcsóbb ragasztótokos csövek és drágább menetes csövek is. Tehát a szín kevés. Nem akarom senkinek rontani a bizniszét de ha kék mezőfalvi ragasztótokos csőben gondolkodunk annak az ára a neten publikus. Nyilván ez a legdrágább de hogy számot is mondjak a 125-ös  5-ös szűrő 4200 körül van méterenként, a 4 es telecső pedig 2500. Az 5 ös telecső 3000. Ha jól emlékszem 15 méter körüli mélységről van szó esetedben ez kb 5 méter szűrő és 10 méter telecső. A telecsőből már 4 es jó biztonsággal neked. Persze ettől olcsóbban is vehetsz import csövet, különösen a szűrő lesz olcsóbb. Én biztosan nem szórakoznék ezért a pénzért sárga csővel ami külön macera megszűrőzni.  (Persze okos emberünk majd azt mondja bevagdossa flex-el csak hát az nem lesz 0,3-0,5 ös szűrőméret ha épp majd az kellene.)

Arról pedig már ne is beszéljünk hogy egy rendes kút meg van tervezve és abba azt kell rakni amit a tervező előírt.

Pl mlas45 nek miért nem jut eszébe ha házat épít a betongerendát olcsóbbra cserélni, a falazóblokkot vékonyabb és olcsóbbra cserélni ? Pedig azzal is megállna a ház, de eszébe se jutna. Ha úgy lenne ahogy írja akkor itt mindenki Johnson szűrőt meg saválló béléscsövet akarna beépíteni.

Előzmény: Szelíd motoros (19711)
bohrer Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19719

Nem indítasz lavinát, de a kék cső a jobb.  A béléscső árát minden esetben a megrendelőnek kell fizetni ha beleépíti a mester a munkadíjba , ha külön megveszi a tulaj .

Az Interneten minden béléscső ár elérhető nem hinném hogy a béléscsőre valaki is nagy árrést alkalmazna. Így is nehéz a szakiknak  már ezt az árat lenyomni a megrendelő torkán, megértetni miért fontos ez. Legtisztább szerintem ha a tulaj elautózik saját benzinköltségén  saját szabadidejéből a legközelebbi kereskedésbe és megveszi az adott méter csövet és szűrőcsövet , belátása szerint a mester úgyis tájékoztatja az adott kockázatokról, és tud mérlegelni . Hazárdírozik  ( sárga ) , 4mm-es kék csövet vesz, vagy 5mm-es kéket.

 

Értem én mire gondolsz  de a kútfúróknak általában nincs csőkereskedésük, nem az árrésen gazdagodnak kufárkodnak, hanem kétkezi munkával készítik a kutakat

 

Sajnos mindenre igaz legyen az élelmiszer, kínai cipő, kínai flex ,a legolcsóbb megoldás a legritkább esetben működik, kifizeted majd hamarosan venned kell egy jól működőt is, a kettő együtt már nem is olyan olcsó.

Előzmény: mlas45 (19712)
oljeg12 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19718

Ha veszed a fáradságot és vissza olvasol néhány hozzászólást, akkor találni fogsz egy eladó szerkezetet.

Előzmény: fürészes (19717)
fürészes Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19717

 

.Tiszteletem!Van itt olyan valaki, aki elakarja adni a fúrószerkezetet, mivel én venni akarnék, de úgy hogy ki is fúrna vele nálam egyet, mivel így tapasztalatot is tudnék szerezni, vagy legalábbis valameddig ott lenne, ha jól működik, már fizetném is, persze ha az ár megfelelő számomra, Emailem korong@citromail.hu 

z123456 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19716

Hello!

 

Vizeslaci, koszi a segitseget.

 

 

Szoval az igazi problema az, hogy az 1300-Wattos szivattyu tul gyorsan kiszedi a vizet a 4 m mely 20 cm atmeroju furt kutbol. 

 

Egy puffertartalyt szeretnek tolteni, milyen szivattyut ajanlanal ami halk, es kb 250 litert fel ora alatt hoz fel?

 

Min Max kapcsolos rendszert nem szeretnek, mert tul surun kapcsolna be (kb 8-10x mire meglenne a 250 liter.

 

Udv,

 

Zsolt

 

 

gyonyoruorszag Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19715

Igazad lehet, de ha túl nagy a szivattyú a kútra akkor miért nem csökken 6óra elteltével a vízhozam? 750wszivattyút néztem rá az elmondásod szerint jobb lehet mert nem terhelem túl a kutat.

 

vizeslaci

 

Sajnos nem tudom megnézni az üzemi szintet mert nagyon macerás lenne kihúzni a csövet L

 

Lenne még egy kérdésem, ha nem gond, a melóban van ez az 1100w-os Pedrollo ami behalt. Szeretnénk újat venni, a kérdésem az lenne hogy elég csak a szivattyút cserélni vagy kell a hidrofor tartályt is?

 

 Mellékelek képeket róla, elég viharvert (9éve van lent egy aknában) de szerintem még bírni fogja évekig csak megerősítést kérnék vagy épp az ellenkezőjét.

 

Köszönöm az eddigi segítségeteket.

 

Azt hittem belül valami gumilabda van, de ez nem úgy néz ki

 

Előzmény: bohrer (19679)
Giovanny75 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19714
Sziasztok!
Sajnos azt kell mondjam, hogy a jó kút feltétele a jó anyag. Sárga csövet én max 20 méterig épiteném be mert ott még TALÁN elbirja a nyomást.
A sárga csöves kutak szoktak üzemelni jó esetben pár évet. Ha szerencséje van az illetőnek talán örök darab. De!! Inkább most 100ezer plusz mint késöbb egy új kút! Mert ha törik akkor nem javítható!
Előzmény: mlas45 (19712)
beetee Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19713

Nálam pl. elroppant egy sima, sárga 125-ös KG csövezés a fúrás után 3 évvel. De mindenki kérheti ezt ettől függetlenül magának garancia nélkül.

Előzmény: mlas45 (19712)
mlas45 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19712

Nehéz úgy fogalmazni, hogy ne bántsak meg senkit, és ne indítsak lavinát, de akik ebből élnek, nyilvánvalóan a legdrágább megoldást fogják ajánlani...

Ugye, az általában a legjobb is, és nekik az az érdekük, hogy ne legyen probléma a kúttal, meg ugye azon lehet a legtöbbet keresni is - tehát semmi okuk gyengébb megoldást javasolni, mégha az is tökéletesen működhet, akkor se.

Előzmény: Szelíd motoros (19711)
Szelíd motoros Creative Commons License 2013.06.24 0 0 19711

Kedves, lalibatyo!

 

Az ajánlatok között 5-6 ezer forintos különbség van a két béléscső között, a Neten kutakodva azt látom, ekkora eltérés nem indokolt. Egyébként a "mester" javasolta

a sárga csövet, szerinte megfelelő, de ha a kéket kérem Ő azt is beépíti.

Így a kettő között 100 e ft is kijöhet, persze ez is elverhető különösebb nekifeszülés

nélkül.

Nem feltétlenül az olcsóság vezérel, de mivel nem értek hozzá marad az hogy "mester"-hez fordulok, aki nem válaszolja meg a dilemmám.

A válaszokból az következik hogy, kék, vagy rosszul értem ?

 

Köszönettel: Sz. m.

Előzmény: Törölt nick (19708)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19710

Hello Laci

 

Erről beszélek :) Nem akarok megbántani senkit, de mikor normális anyagból kellene normális kutat csinálni akkor sok esetben megy a fillérbaszás miközben a "megspórolt" összeg vagy annak sokszorosa olyan dolgokra megy ami valóban felesleges még kútfúró szemmel is. Aztán mikor elkészül szar anyagból a szar kút kókler kivetelező által akkor megy a sírás hogy mit lehetne tenni hogy .....  

Utólag már nem sokat, de előtte rengeteget !

Szerencsére a kérdező okosan még az elején kérdezett nem pedig akkor mikor már csak a csoda segít. Aztán hogy mit fogad meg az az Ő dolga.

Előzmény: vizeslaci (19709)
vizeslaci Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19709

Helló lalibatyó!

 

Az a különbözet összege a mai árakon valószínüleg kevés is lenne a kocsmára!

 

Üdv: vizeslaci

Előzmény: Törölt nick (19708)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19708

Üdv

 

A "mester" nem ajánl sárga vagy mosogató ill szarsurrantó csövet, legfeljebb a megrendelő kifejezett kérésére többnyire garancia nélkül beépíti. Esetedben méterenként 1-2 ezer forint többletköltségen matekolsz ami  összességében egy "görbére" sikeredett este bármely kocsmában  elkölthető különösebb duhajkodás nélkül. 

Vagy tévedek ?

Előzmény: Szelíd motoros (19707)
Szelíd motoros Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19707

Tisztelt, Fórumozók!

 

Csepelen, Királyerdőben lakunk. A magas víz+csatorna költségek miatt kútat szeretnénk fúratni. Több mesterrel beszéltünk, azt mondják szerencsés a talaj szerkezete a jó kút készítéséhez.

A kérdésem a következő lenne: a béléscső esetén vállalható-e a sárga cső (tömör, 125 mm, 3,2 mm vastagság ), vagy ragaszkodjunk a kék kútak számára gyártott csőhöz ?

Hosszú távon gondolkodunk a működést illetően, szükséges-e kétszeres befektetés ami a

bekerülést illeti ?

 

Minden véleményt köszönök.

 

Üdvözlettel : Sz. m.

 

keruksz Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19706

Azonnal munkára fogható kútfúrógép eladó. Irányára 1650000Ft

AHazFuraUra Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19705

Megoldva. A lábszelep nem nyitott ki teljesen, szelepcserével a kút több mint erús sugárban lövi a kizet a növényekre Levegőnek, Vákuumnak nyoma sincs.

Előzmény: AHazFuraUra (19701)
vizeslaci Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19704

Helló z123456!

 

Mint a nevében is szerepel Keringetőszivattyú!

Az emelési magasság csak azt jelenti hogy addig képes eljuttatni a vizet ami benne van.

Szivni ez a szivattyú nem tud,tehát nem alkalmas a feladatra!

 

Üdv:vizeslaci

 

Előzmény: z123456 (19703)
z123456 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19703

Hello,

 

Vettem egy futes keringeto szivattyut. Emelesi magassaga 5m.

 

A cel, hogy 4 m melyrol szep lassan megtoltson egy 200 literes puffertartalyt. Erre a celra ez megfelelo?

 

 A kut kicsit homokol.

 

Udv,

Zsolt

gamate Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19702

Üdv A HázFuraUra!

 

A szívó oldalon tömítetlenség lesz ott.

Ha a szivattyú leállása után eltűnik a buborék a szűrőházban, akkor vákuum, ha megmarad, akkor levegő...

 

gamate

Előzmény: AHazFuraUra (19701)
AHazFuraUra Creative Commons License 2013.06.23 0 0 19701

 

Házi vízművet használok kert öntözésére, új Elpumps 1300/25.

 

Mindenhol 1" cső van kiépítve, a víz kb 3 kűtgyűrű mélyről jön, bőven nincs meg 9 méter.

 

Jól működik a vízmű, de csak kis vízszállításra. Szívóoldalon van bent egy Aquafilter 10" hosszú, 1"-os kék fedeles "nép" szűrő, 10 mikronos betéttel.

 

Ha megnyitom a csapokat, egy idő után levegődösni kezd a szivattyű, majd a szárazonfutásgátló leold. Az Aquafilter felső harmadában láthatóan a vízoszlop helyén levegő alakul ki

(vagy vákuum). Leoldás előtt a nyomásmérő leugrik 2-3 barról 1-2 értékre, és ott az 1-2 értékek közt ugrándozik a mutató. Ha kevesebb vizet veszek fel, pl. egy mofém csapot csak 1/4-ig nyitok ki, akkor minden rendben van.

 

A tömítések jók, sehol egy vízcsepp. Szerintem a szivattyú szívna, erős is, de nem kap elég vizet, ezért leold.

 

A szívóoldalon a következő elemek vannak: 2db KPE könyök, 1" lábszelep, Aquafilter.

 

Van tapasztalatotok azzal, hogy talán az Aquafilter fogja meg a vizet? Ha belenézek a filter bekötésénél a szerkezetébe, a szűrő becsatlakozási pontjánál biztosan nincs meg itt-ott az 1", le van szűkítve rendesen. És a KPE idomok is elég szűkek a kanyarban, jó esetben hagynak bennük 1/2"-nyi likat, a falvastagság miatt.

 

A szivattyú kivett szűrőbetéttel is ezt csinálja.

 

Köszi!

ilias Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19700
Sziasztok!
Azt vettem észre, hogy ha lemosom a lábam a kútvízzel, akkor pici idő után elkezd viszketni. Kiütéses nem lesz. 24 méter mély a kút, XIX. ker.
Milyen összetevőtől lehet ez? Normális a jelenség?
köszi
Kapocska Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19699

Üdv Jena307!

Én is 3 kútról írtam.
Mivel a vízadóról semmit nem tudunk ezért a javaslataim
elvi jellegűek.Véleményem szerint érdemes lenne a következő
vízadó réteget is megvizsgálni.
Mert, ha megfelelő  akkor lehetne két kútpár aránylag közel egymáshoz
a különböző vízadók miatt.
Üdv

Előzmény: Jena307 (19697)
Jena307 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19698

köszönöm, végül is ki lehetne számolni ha tudnám méterenként egy 125 vagy 110es csövön mennyi és mekkore lyukak vannak, meglenne a 2cm, meg ugyanezt a 63ason, és kiderülne mennyi az annyi . Ezt jó lenne nagyon tudni, nagyon sürget az idő és napokon belül lépnem kell.

Amúgy nekem is szinpatikusabb lenne a 2db 110es kút, csak a fúrási technológia nagyon megdrágítja, a 63asat bátyám is meg tudná fúrni jó áron és kiszálási díj nélkül, a 110eset kéz fúróval meg nem mert ha jól tudom kellene neki vagy 200as lyuk, azt meg már nem lehet 50es csővel megfúrni, vagy lehet hogy lehetne csak nagy lutri.

Előzmény: gamate (19696)
Jena307 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19697

Nemigen ad már többet, így is úgy áltam hozzá, hogy az adott 5.5kw os motor addig átétteleztem még be nem állt a 10A-re, és leszartam hogy a centrifugál túl van e pörgetve, mert ha túl is van hát kavitáljon csak, szóval az adott kút csúcsra van  járatva, de zt a kutat vissza kell adnunk az önkormányzatnak onnan kaptuk kölcsön, szomszédos a telek, és magunknak kell fúratni.

Én 3db 63asat szeretnék és azért mert jelenleg is messzire visszük a vizet 200m-re 50 es csövön, és 2db7mm átmérőjű es és 2db 10es átmérőjű fúvókán keresztül jut ki a víz, malupe agro 190es öntöződobokon,  tavasszal elbírja még a 7/12est is, de már nem, abad a 125ös kút, és azért gondolok a 3db 63asra, mert hátha úgy még ilyenkor is elbírná a 7/12est netalán a 7/14est, ilyen melegben nagyon nem mindegy mennyi ml vizet juttatok ki egy éjszaka, sokszor reggelre belocsolok és estére száraz.

Előzmény: Kapocska (19693)
gamate Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19696

Üdv Jena307!

 

Általánosságban elmondható, hogy a kútcső keresztmetszete csak áttételes módon befolyásolja a vízhozamot.

 

MIvel a nagyobb átmérőjű csőnek nagyobb lyukat kell fúrni, így nagyobb felület adja a vizet, és ez a lényeg.

Az alábővítés is egy olyan megoldás, ahol a vízadót nagyobb keresztmetszetűre tágítják, mint a felette lévő nem vízadó rétegeket.

 

A másik, amiben számít a kútcső átmérő, hogy a szűrőn lévő nyílások gyengítik a csőfalat. Minél több a réselt felület, annál nagyobb a vízáteresztő képessége,

de annál gyengébb a cső...

Ennek megelőzésére vannak speciális szűrők, pl. az un. tekercselt szűrő, ahol nagy az áteresztőképesség, de a mechanikai stabilitás is megfelelő.

 

Én a nagyobb keresztmetszetű kutat preferálom..., de nem én használom és nem én fizetem....    :-)))

 

 

gamate

Előzmény: Jena307 (19675)
Kapocska Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19695

Üdv GAtesz!

Csat.cső gyűrűmerevsége SN8 esetén:
8 kN/m²   =   0.008 N/mm²

Budafilter
Ragasztó tokos csövek
.
 
Méretek (mm) és súlyok     Külsőnyomás szilárdság       
Névleges átmérő     Külső átmérő     Falvastagság     Legnagyobb külső átmérő a toknál     Súly     Telecső       
DN     d     s     d5     kg/m             N/mm2       
80     90     3,5     97     1,43         0,45       
100     113     3,5     121     1,91      0,25       
100     113     5,0     123     2,54       0,55        
115     125     4,0     134     2,40      0,25       
115     125     5,0     126     2,92      0,55       
125     140     5,5     151     3,79      0,45      
Gyakorlatból nem tudom,de ezekből az adatokból erősebb.
Üdv

Előzmény: GAtesz (19690)
Kapocska Creative Commons License 2013.06.22 0 0 19694

Üdv klausman!

Az érdemi válaszhoz kevés az infó a kútról.
Általánosságban amire figyelni kell szerintem:
- a te esetedben legalább 5-6bar végny.sziv.legyen
-meríthetőségi mélység ellenőrzés(sziv.adatlap)
-min.50g homoktűrés
-kábel hossza
Ajánlott a pedrollo sziv. de a neten van más is.
Üdv

Előzmény: klausman (19686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!