Keresés

Részletes keresés

pszab2 Creative Commons License 2009.08.28 0 0 99
Eleve még akkor is fizet a delikvens amikor még nem is a sajátja hanem a banké... és ebben benne van legrosszabb lehetőségként, hogy sosem lesz a tulajdona, de ez nem számit semmit...
Előzmény: sweileh (98)
sweileh Creative Commons License 2009.08.28 0 0 98
Szerintem is 15 millió felett kell fizetni. Nekem az adásvételi szerződés aláírása után hamarosan kiküldték a levelet az adóhivatalból. A lakás bruttó ára /telek+lakás+ÁFA/ - 15 millió forint után számoltak. Enyhe sokként ért hogy két évvel korábban már adózom valami után mielőtt valóban birtokolnám. Úgy látszik van amiben gyorsak vagyunk...
zero 4 hero Creative Commons License 2009.08.28 0 0 97

Szia Gabokat!

 

Flash08 kolléga által említett oldalon http://ingatlanjog.hu/index_main.php van egy illeték kalkulátor, valamint kérdezni is lehet, üdv Z.

Előzmény: gabokat (95)
pszab2 Creative Commons License 2009.08.28 0 0 96
Üdv közöttünk. Igazából nem túl rég pörgött fel a fórum :)
Ami a kérdésedet illeti, eddig én úgy tudtam, hogy az új épitésű lakásoknál csak 15 millió fölött van illeték. Azt nem hinném, hogy a telekhányadra külön vonatkozna bármi is. Remélem a többiek megerősitenek.
Előzmény: gabokat (95)
gabokat Creative Commons License 2009.08.28 0 0 95

Sziasztok!

 

En meg uj vagyok a forumon es orulok, hogy megtalaltalak Titeket.

Fontanas vagyok, utoljara aug 7-en lattam a lakasomat. Ez ev julius vegen kaptam az illetek hivataltol egy levelet, melyben telekresz utani illetekemet kellett volna mar "evekkel" ezelott megfizetnem. Nem eleg, hogy meghokkenesemre tobb, mint fel millios a befizetendo illetek, meg kesedelmi potlekot is felszamoltak 2008-ra, valamint ezidaig! Persze magamat is okolhatom, amiert a szerzodesem olvasasakor nem tunt fel, hogy a lakas vetelara ket reszbol all, igy jon a 10% illetek a telekhanyadra. Probaltam megnezni korabbi levelezeseiteket, hatha rajtam kivul mast is foglalkoztatott a dolog. Viszont azt is megtudtam ugyvedemtol, hogyha 3(vagy 4) even belul hasznalatba-veteli engedely van, nem kell illeteket fizetni. Mielott elmelyednek a temaban, kerdeznem tud-e barki erre vonatkozoan informaciot adni. Koszi :) 

pascas Creative Commons License 2009.08.27 0 0 94
Sziasztok!

Amikor bent jártam az épületben én is azt tapasztaltam, hogy közel sincs kész, burkolatok, ajtófélfák, stb stb. mind hiányoznak. Valaki esetleg utána járt hogy mi a helyzet ezzel a "Készre jelentem" papírral? Mi ez? Mi van kész? Ezzel ő tényleg felmenti magát a kötbér alól? Ez így szokás és normális?
flash08 Creative Commons License 2009.08.22 0 0 93
Nem volt rá időnk, mert elutaztunk (most nyaralás közben nézem a fórumot), ha megkérdeznéd, megköszönjük, ha nincs rá lehetőséged, akkor szeptember elején mindenképpen beírok az ingatlanjog.hu-ra.
Előzmény: zero 4 hero (92)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.08.20 0 0 92

Szia!

 

Megkérdeztedd a weboldalon a kötbéres témát, vagy megkérdezzem? Hívtak valakit a műsuaki átadásra?

 

Z.

Előzmény: flash08 (88)
flash08 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 91
vagy mégse -)
flash08 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 90
ködbér = kötbér
bocs
a linket meg sikerült linkként belinkelnem:
flash08 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 89
ködbér = kötbér
bocs
flash08 Creative Commons License 2009.08.16 0 0 88
Sziasztok!
Üdvözlet a leendő sétánylakóknak! Örülök, hogy rátaláltam a fórumra! Gyorsan át is futottam az eddigi beírásokat.A ködbérrel kapcsolatos kérdések úgy tűnik minket is érinteni fognak.. Mi a Fontanaban vettünk lakást és augusztus végén válna esedékessé az átadás.
A készre jelentésről szóló levelet mi is megkaptuk julius31.-i dátummal. Akit érdekel a teljes használatba vételi engedély szövege(a készre jelentéshez csak az első oldalát csatolták), letöltheti az alábbi linkről:

www.lamp.hu/fontana.htm

A 8 oldalas engedély még több tucat feltételt tartalmaz, amit a végleges engedélyhez teljesiteni kell.
A lakásba egyébként májusban volt lehetőségünk bejutni, megpróbálok a hét elején feljutni, de ha nem megy, akkor csak szeptember elején tudok legközelebb, mert elutazunk. .Utóbbi bejárásnál tapasztaltunk néhány problémát, de állítólag ezeket orvosolják. Nagy érdeklődéssel figyelem a további hozzászólásokat.

Egyébként van egy ingatlanjog.hu oldal, ahol nagyon korrektül válaszol két ügyvéd néhány napon belül a feltett kérdésekre, ott rá lehet kérdezni a kötbérrel kapcsolatos dolgokra.
Előzmény: Liquidz (66)
zero 4 hero Creative Commons License 2009.08.13 0 0 87

A munka minőségére nagyon odafigyelnek, ez tény. Olcsón, gyorsan, jót.... ebből egyet szokás választani :-)

Liquidz Creative Commons License 2009.08.13 0 0 86
Nálunk a parketták & szaniterek & radiátorok hiányoztak ma, és egy-két apróbb hibát/hiányosságot kell javítani/pótolni (kilincsek és hasonlók). Ketten dolgoztak bent egyszerre, így valószínűleg hamar kész lesz.
MINDEN egyéb megvan (fugázás-konnektorok-kapcsolók...), és első távoli ránézésre pontosak és tervkövetőek.

A loggia van kvázi befejezve (leütésekkel és egyebek), egyébként nagyon jól néz ki, a színei és anyagai is korrektek, szép széles a parapet (nem egytégla vastagságú) és így alacsonyabbnak is tűnik.

A külső narancs roló áttetsző hálós (szúnyogokat is fogja). Kétszer 90fokban hajlítható kurblis redőnymozgatót biztos láttatok már irodákban, na olyan van itt is. Rá kéne tenni egy kismotort :-)

Összességében azt látom, hogy jól dolgoznak - és véleményem szerint inkább legyen tökéletesen befejezve, mint hamar.
Előzmény: pascas (84)
pszab2 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 85
Történt valami? Kiváncsian várjuk a beszámolót!
Előzmény: pascas (84)
pascas Creative Commons License 2009.08.11 0 0 84
Sziasztok!

Én is ma értem haza pihenésből. meglepődtem a levélen mert a keltezése előtt pár nappal jártam arra és közel sem tűnt késznek. Ma délután megpróbálok bejutni a "kész" lakásomba, majd megírom mit tapasztaltam. Valakinek van valamilyen élménye ezzel kapcsolatban?
pszab2 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 83
Ez a 16+3 hónap jól ki van találva... :((
De remélem a hbv-től kezdve már nekik is ketyeg vmi kis határidő. Remélem.
Előzmény: Liquidz (82)
Liquidz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 82
Konkrét időpont nincs megadva. Addig, amíg jogerőre emelkedik a hbv + kb 15 nap (ez kell az ügyintézésre, átutalásra, stb). Nem számítanak rá, hogy a szomszédok megtámadnák, de azzal el lehet húzni sok-sok hónapig minden további nélkül.
Viszont ha a műszaki átadást elfogadod és kifizeted a teljes összeget, bármikor átveheted a lakást.
Nyilván ez nem sokaknak opció, de a szerződés átadásától számított 19 hónap + 3 hónap letelte után elállhatsz a szerződéstől (ha még nem sikerült átadniuk). Ekkor visszajár a foglaló kétszerese + az addig befizetett vételárrészletek + a teljes kötbér + az általad kért módosításokra kiadott összeged mínusz az általad kért módosítások eredetire való visszaállítása.
Előzmény: sweileh (81)
sweileh Creative Commons License 2009.08.07 0 0 81
Én külföldön dolgozom és nincs itt az adásvételi szerződésem. Tudja valaki, hogy aszerint még meddig húzhatják?
pszab2 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 80
A beruházó felelőssége hogy elfogadta igy késznek a házat. Nekünk nem muszály egyetérteni ezzel, de innentől a Cordiát is kötik a határidők. Szóval mégegyszer: ha valaki van aki tudja, hogy hogyan ment ez az egész folyamat a Premier háznál, az megirhatná, ott mikor történt meg a készre jelentés és onnantól kezdve mikor milyen esemény történt, mert ebből kiindulhatnánk itt mi lesz, mivel biztos szépen kihasználják a maximumot időkeret mindenre...
Előzmény: sweileh (79)
sweileh Creative Commons License 2009.08.07 0 0 79
Köszi szépen a képeket.
Kívülről már két hete is kb így nézett ki, gondolom kicsit nagyobb rend van a ház körül. Nekem inkább avval volt problémám, hogy belül nem volt semmi. Nehezen tudom elképzelni, hogy két hét alatt beszerelték az összes fűtőtestet, csapokat, WC, kád stb, mindent leburkoltak és kifestettek. Természetesen "Cordia" minőségben. Lehet, hogy a műszaki átvételkor csak a bemutató lakást tekintették meg.
Liquidz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 78
Bocs ez a link nem akart bemenni: hbv
Előzmény: Liquidz (76)
Liquidz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 77
Magányosan...
Sarok

Apróbb hibákkal....
Aprohiba

De látványosan :)
Latvany
Liquidz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 76
Király, hogy ilyen sokan összegyűltünk, köszi mindenkinek aki eljött!

A hír a többieknek a következő: a ház az összegyűltek szerint nagyon jó állapotban van! Megközelítés kissé még kétséges, de mindenképp normál módon lehetséges (mondjuk elesve nem hasít beléd egyetlen kiálló vasdarab sem). Van néhány hiányosság és elmaradás, de ezek talán a ház 1-2%-át érintik, amit nyilván el tudnak készíteni 2-3 héten belül.

Bent nem jártunk.

Jogilag: a használatbavételi engedélyt azt hiszem, még ki sem adhatták volna, mert a feltételei szerint (is) az erkélyeken korlátnak kell lennie, így biztonságossá téve a lakást, ezzel is rendeltetésszerű használatra alkalmassá téve az ingatlant. A korlátok keretei megvannak, de egy ötéves gyerek kiesését semmi sem akadályozza meg!

Innentől kezdve persze el lehet dönteni, hogy ki mit kíván tenni (nekem épp nincs erkélyem, így a lakásom a fentiek szerint valószínűleg rendben van).

Íme néhány kép kívülről:

Nyugatról: Nyugat
Keletről: Kelet
Délről: Del
pszab2 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 75
Ez jó ötlet :-D
--
Más, valaki van aki tudja, hogy hogyan ment ez az egész folyamat a Premier háznál?
A Cordiát is kötik a határidők és jó lenne tudni ott mikor történt meg a készre jelentés és onnantól kezdve mikor milyen esemény történt Gondolom szépen kihasználják mindig a maximumot, ebből lehetne következtetni...)
Előzmény: Liquidz (74)
Liquidz Creative Commons License 2009.08.07 0 0 74
Igen pont ezzel az ötlettel ébredtem:DD
Előzmény: dodala (73)
dodala Creative Commons License 2009.08.07 0 0 73
És mai újság a képen? Egy régi amcsi krimiben láttam.....:)
Előzmény: pszab2 (72)
pszab2 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 72

Gondolom kb csak akkor hiteles, ha visztek magatokkal közjegyzőt :-D  :-S :-S

Előzmény: Ixion77 (71)
Ixion77 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 71
Azt ne felejtsétek el, hogy utólag bizonyítani kell tudni, hogy a képek valóban 2009.08.07.-én készültek, nem pár héttel korábban... A fényképezőgép dátuma nem jelent semmit!
Amúgy drukkolok nektek, mivel én is csalásnak, a kötbér alóli kibújásnak érzem ezt a kiértesítést, amikor egyértelműen látszik még kívülről is hogy a ház lakhatatlan.
Liquidz Creative Commons License 2009.08.06 0 0 70
Sziasztok,
aki jön holnap du 5-kor, dobjon meg egy emaillel (esetleg benne egy telszámmal, hogy egymásra is találjunk) légyszíves.

Megvan a hbv teljes szövege aláírással pecséttel dátummal (07.31), elviszem a találkozóra.
Előzmény: dodala (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!