Keresés

Részletes keresés

Léna007 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 76

Azért annyira nem nyugis. Mi szeptemberben voltunk és még mindig rengetegen voltak, főleg osztrákok, hollandok és ami meglepő, olaszok voltak. Ebből kifolyólaga kajálás is kissé olaszos, azaz a tavernák kínálata. Hova mentek, melyik településbe. Olvasd el a beszámolómat, abból rengeteg információt meríthetesz. Megtalálod itt a leírások c. részben, avagy itt is egy kis keresgélés után, rengeteg fénykélppel és történettel. Ha bármi kérdésed van, ha tudok, szívesen válaszolok.

Karpathos csodálatos sziget, engem megfogott nagyon a természeti szépségeivel, de jellegében, az emberek viselkedésében nagyon más, mint egy átlag görög hely.

Előzmény: sgabo (75)
sgabo Creative Commons License 2008.05.22 0 0 75

sziasztok!

három hét múlva indulunk a szigetre. azt mondják gyönyörű és nyugis. remélem valóban nem kell kerülgetni a sok ndk-s túr-istát! :))))))))))))))

 

ez a topik kissé bágyadt nem? :))))

üdv:

sgabo

Léna007 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 74

Tegnap kipróbáltam, ha beírom keresőbe a Karpathos szót,it dob ki. Annyi vacakot dobott ki, hogy az rémes, alig van infó, arra a rengeteg képre és infóra meg, ami "nálunk" van, alig lehet ráakadni. :-(

 

Infók

Karpathosról
Előzmény: Kristi31 (73)
Kristi31 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 73

Szia itt is:-))

Sajna nem olyan keresett ez a topic,de reméljk az idei év meghozza a kedvet az ideutazáshoz másoknak is!

 

 

Előzmény: Léna007 (72)
Léna007 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 72

Illetve a beszámolók képekkel e címeken is elérhetők:

 

 

1,

 

2,

 

3,

 

4
Léna007 Creative Commons License 2008.05.18 0 0 71

Sziasztok!

2007. szeptemberben voltunk két hetet Karpathoson. Regélni tudnék róla.

Beszámolóm és kb. 500 fotóm

itt
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 70

Igen megvannak.Lefkosban lesz a szállás,hogy melyik azt még nem tudjuk,mert kombinált útnál szállást nem lehet választani,de mindegyik jó lesz:-))

Hajóról annyit mondtak kb 12-14 óra lesz  és  lesz zárt fedélzet is.

Ja ja jóóóóó lesz:D de addig még sokat kell dolgozni......

Előzmény: vkriszke (69)
vkriszke Creative Commons License 2008.01.23 0 0 69

Gratula :) Te leszel az első fecske, aki beszámolhat itt a topicban a szigetről :))

Ezek szerint megvannak az árak? Végül hova is mentek? és mondtak valamit a hajóútról, vagy még mindig nem tudnak semmit?

de jóóóóóóóóóóóó nekteeeeeeeeeeeeeek...

Előzmény: Kristi31 (68)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 68

Na akkor majd mesélek Mi ugyanis ma BEFIZETTÜK:-))))))))

Már csak menni kéne...........

Előzmény: kónyupapa (67)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.21 0 0 67

http://www.karpathos-island.eu/

http://www.amoopi.karpathos-island.eu/

Két gyönyörű oldal Karpathosról (vagyis tul.képp ugyanaz)

Egész beleszerettünk-megvan a jövő évi terv !!!:-)

kónyupapa Creative Commons License 2008.01.16 0 0 66

Mi csak passzióból mentünk a fedélzetre, mert klassz idő volt (azért hajnalra már nem annyira), de ha jó alvóhelyet akarsz, felszállás után nézz ki magadnak egyet. Persze az is lehet, hogy ilyenkor még nem lesz akkora tömeg, mi is simán alhattunk volna a fedett részen, de a tömeg helyett inkább a szabad eget választottuk:-)

Kaját-piát vehetsz rajta, ha jól emlékszem, nem is volt vészes az ára.

Előzmény: Kristi31 (65)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 65

Ha a fedett részen lehetünk akkor már semmi gond:-)

Jól emlékszem,hogy ezeken a kompokon lehet enni inni valót venni ugye?

Előzmény: kónyupapa (64)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 64

Kabint biztos nem kaptok, de nem csak a fedélzeten lehetsz, bárhol elalhatsz, lesz egy csomó zeg-zug, fotelek, ilyesmi. az éjszakát kell átvészelni, de lehet, már Santorinit megcsodálni ébren lesztek (már amennyi látszik majd belőle).

Előzmény: Kristi31 (63)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 63

Köszi:-))Nem az irodában mondták a komp menetidejét  én keretem ki a neten,hogy kb mennyi lehet az út ,bemerjük-e vállalni?Én is ezt találtam meg amit bemásoltál:D

Mi is úgy vagyunk vele,hogy odafelé szerintem kibírjuk hazafelé meg úgyis gyorsan itthon leszünk:D

Azért megkérdezem majd az irodát kompon hova vesznek majd jegyet??Mert a fedélzeten utazás közel 24 óráig azért elég húzós:-)))

Itt lesznek fakultatívok,ezért reménykedem,hogy már a kezdésnél  lesz id kint.Persze nem  nagyon akarom igénybe venni a  "szolgáltatásait" de ha valami gond lenne azért jó volna ha valaki tudna segíteni.(sajna mónem beszélünk idegen nyelvet ami azért bajban elég jó lenne..)

A 21 napos turnusra majdnem befizettünk,de aztán Lefkada lett belőle.-))

 

Előzmény: kónyupapa (59)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 62
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 61

Minden egy helyen

kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 60

Ez meg itt a honlapról az útvonaltérkép:

 

Előzmény: kónyupapa (59)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 59

http://www.ferries.gr/lane/

Azt hiszem átláthatóbb a honlapon.

Jól mondták az irodában, itt a hivatalos menetrend.

Előzmény: kónyupapa (58)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 58
Every MONDAY Every FRIDAY   Arrival Departure   Arrival Departure Piraeus - 18:50 Piraeus - 18:50 Milos 23:45 00:20* Milos 23:45 00:20* Santorini 04:10* 04:40* Santorini 04:10* 04:40* Agios Nikolaos 09:15* 09:50* Heraklion 08:40* 09:15* Sitia 11:15* 11:40* Sitia 12:10* 12:45* Kasos 14:10* 14:25* Kasos 15:15* 15:30* Karpathos 15:50* 16:20* Karpathos 16:50* 17:15* Diafani 17:10* 17:25* Diafani 18:10* 18:20* Chalki 19:15* 19:30* Chalki 20:10* 20:20* Rhodes 21:30*   Rhodes 22:30*  
Előzmény: Kristi31 (56)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.15 0 0 57

Hali!

szerintem valahol keresd meg a neten, hogy mennyi a hivatalos menetidő, biztos segít valaki, hogy hol kell keresni, sokan maguk intézik a kompügyeket, abból kiderül, igaz-e.

Mi is Piraeusból mentünk:-itthonról az egyik Tesco parkolójából indult a busz, de csak a harmada jött végig, a többiek leszálltak valahol Szaloniki táján, utána alig maradtunk a buszon. Kb. 1 óra múlva megálltunk a pusztán (eddig már millió megfelelő helyen megállhattunk volna kajálni, piálni, kaki-pisi, stb.) a kánikulai melegben egy önkiszolgáló étteremnél (2 csajszi jött velünk az irodából, ők Kosra mentek idegenvezetni, nyílván valami érdekeltségük volt itt, mert nagyon népszerűsítették a kaját, de aki bement és evett, nagyon szidta, az árai meg elég durvák voltak. Mindenesetre a lányok 2 nagy szatyorral, és a megbeszélt indulási idő után vagy 15 perccel futottak be a konyháról, mikor már jó ideje mindenki a buszon rohadt-és fostunk is, hogy ha egy dugó beesik, nem érjük el a kompot), és jó másfél órát itt kushadtunk, aki nem evett az ülhetett a buszon vagy ácsoroghatott az út mentén, más helyitt nem volt. Indulás után már csak Piraeusnál álltunk meg, ott becihelődtünk, de nem vittünk mindent a fedélzetre, csak amit használni akartunk a hajóúton. Felmentünk legfelülre, 1-1 padra letelepedtünk (a többiek a zárt részre mentek), asszonykám begubózott a magával hozott hálózsákba, és reggel leszálláskor keltettem. Én görög rádióállomásokat hallgattam, nem bírtam szunyálni-izgatott voltam a várakozástól. Aztán kora hajnalban befutottunk, már várt egy kisbusz, elköszönni sem volt időnk a többiektől, és már meg is érkeztünk a szállásunkra. Legközelebb akkor hallottunk az Aeolusról, mikor az egyik apartmanból szóltak, hogy mikor lesz a hazaindulás, mert náluk valaki orvul kiragasztotta, de a többi apartmannak nem szóltak, gondolták, feltaláljuk magunkat. Ha nem futunk össze a másik cspattal este egy tavernánál, talán még ma is ott vagyunk. Az elesettebbekkel pedig még az odaúton közölték, hogy nem tudnak segíteni semmiben, mert soha nem voltak a szigeten, fakultatívok meg úgysincsenek, jön egy szlovák csaj, de az is először jár erre. Hát nem is láttuk, állítólag a szomszéd faluban volt az iroda, de nem mert kimozdulni, mert már előre tartott az utasok haragjától, hogy teljesen láma.

Előzetesen az irodában semmit sem mondtak a kompról, de a neten kikerestem a menetrendet, egyeseknek ilyen-olyan infókkal szolgáltak, de a többség nem sokat tudott.

Ennek ellenére nem panaszkodom rájuk, mert eljutottunk oda, ahova mással nem tudtunk volna, mi meg úgyis elég önállóak vagyunk, ritkán ijedünk meg, ha nincs meg az id.vez. Egyébként az összeollózott infó-paksamétámat ott hahgytam az idegenvezetőknek segítségül, és nagyon megköszönték, mert hivatalosan semmilyen anyagot nem kaptak. Őszintének látszott az örömük:-)) Ja, és mi 21/18 napra mentünk 2 fő kb.120 rongyért (oda busz+komp,vissza repcsi).

Előzmény: Kristi31 (56)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 56

Szia!

Köszi a választ. Azért érdekel a komp nagyon, mert erről az útról azt találtam, hogy a komp este 18. 50-kor indul és másnap!! 15. 50-re van Karphatos-on:-((((

Szóval nem olyan rövid az út. Ti honnan kompoztatok? Piraeus?Az irodában amit mondtak nektek a kompról az úgy is volt?Azért kicsit sokallanám ezt az időt a fedélzeten tölteni:-( Jó lenne,fedett helyen alukálni......

Az Aeolus Szlovák honlapján van fent, fel is hívtam a magyar irodát, mondták, hogy lesz  magyar kínálatban is, csak még az árát nem tudják.

Tavaly Zakynthoson voltunk ugyan így (igaz a komp ott csak 1 1/2 óra volt) nagyon jó volt, minden flottul ment és jó volt hazafelé repülni: DDDD

Tudom, hogy nagy segítség nem lesz kint de nem baj, mindig magunk szoktuk megoldani a nyaralás kinti részét. A Hellasz fórumról segít Vojandi:-)))) ha minden igaz kapunk tőle egy "útikönyvet" az Ő német könyvét átülteti nekünk magyar nyelvre:-))

 

Ez nyár elején megy:oda busz+kom hazafelé repcsi:

8. KARPATHOS

30. 05. – 12. 06.(1)

14 dní / 11 nocí

Trasa: A, B. Prílet do BA.

Cena: 8 190 Sk

 

Ez szezon végén: odafelé repcsi visszafelé busz+komp

25. KARPATHOS

25. 09. – 08. 10.(1)

14 dní / 11 nocí

Trasa: A, B. Prílet do BA.

Cena: 8 190 Sk

Előzmény: kónyupapa (55)
kónyupapa Creative Commons License 2008.01.14 0 0 55

Szia itt!

Szóval a komps élményünk annyi (Kalymnosra), hogy du.5 után futott be a buszunk, kb.1 óra múlva indult a komp, a csomagokat közvetlenül a bejáratnál letettük, vagy 10-12 órát hajóztunk, és hajnalban a kikötőben várt egy kisbusz, ami a szállásunkra vitt. Az asszony átaludta a fedélzeten egy hálózsákban az egész utazást, én csak feküdtem egy padon és görög rádióadókat hallgattam. Csak mi voltunk a fedélzeten, mindenki len kushadt azárt részen, de meleg volt. Reggel alvás helyett inkább felfedeztük a lakóhelyünket-ennyi az emlékem, hosszú volt az út, de hát az a dolga. Rossz érzésem nem maradt a dologgal kapcsolatban.

De azt elárulhatnád, hol találtad a kombinált utat, én úgy tudtam, megszűnnak, és a prosiban sem találtam. Mindenesetre az Aeolusnál idegenvezetőre vagy egyéb infóra nem számíthatsz, készülj fel előre, nehogy valamiről lemaradjatok.

Az árak miatt szerintem ne aggódj, Santoriniről is azt hallottuk, hogy Mikonos mellett a legdrágább sziget, mi mégsem éreztük. Kis utánajárással lesz ott olcsó bolt és taverna is :-))

Előzmény: Kristi31 (54)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.13 0 1 54
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 53

Szia!

 

Igen tudom a szlovák honlapon már december elején fentvoltak a szállások,és az árak,a magyar érdekelt volna de akkor kivárom a katalógust.-))

Na igen van szálloda de:

--a kombinált útnál nem lehet szállást választani

--szerintem az utazók töbsége nem szállodai szobát kér,mert mint tudjuk felszereltsége nem nagyon külömbözik egy apartmanétól max reggelli+vacsi van az árban,de  ki akar Görögországban szállodában enni??

Na jó iztos van ilyen is,de Én az apartmanos szállásokat szeretem,és ezért sajnálom,hogy Pigadiában nincs apartmanos szállás.

Előzmény: kvalcsi (52)
kvalcsi Creative Commons License 2008.01.04 0 0 52

Kedves Kristi31!

 

Igen, mi a repülős utat választanánk. Nekünk már nagyon fárasztó lenne olyan sokat utazni mással. Legalább 40 óra szerintem az út busszal és komppal, ez önmagában is megeröltető többszöri átszállással, és még a csomagokat is cipelni kell.

Egyébként nem csak Lefkosban van szállása az Aeolusnak, hanem egy szállodája van a fővárosban, Pigadiában is.

 

Szívesen elküldeném a kért oldalakat, de sajnos nincs skennerem így nem tudom teljesíteni a kérésed. Különben az Aeolus szlovák nyelvű honlapján már megnézheted a szállásokat (http://www.aeolus.sk )

Szerintem a magyar nyelvű honlapjukon is hamarosan megjelenik az idei kínálat.

Előzmény: Kristi31 (50)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 51

Egy -két kép,hogy tudjuk hová is vágyakozunk:-)))

 

 

 

Kristi31 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 50

kvalcsi

Szia:-)))

Jó itt látni egy "ismerőst":-) Vojandi írta a Hellaszon,hogy Téges is érdekel a sziget.

De gondolom Ti a repülős utat választanátok?

Kicsit engem is megrémít,amit  Andi írt,hogy milyen drága a sziget és ami letört még,hogy csak Lefkos-ban lesz szállás és mint tudjuk ott szinte semmi sincs:-(((

 

A katalógust Én is ma kérdeztem meg:-)

Esetleg scannelve nemtudnád nekem elküldeni Karphatos és Sarti (idén ez a két uticél)oldalakat?Persze csak ha nem nahgy kérés! Mivel itt nálunk szerintem jó ideig nem lesz még elérhető a katalógus:-((

 

vkriszke

Látom szemmel tartasz:-)))

Skiathos-ról sajnos lekéstünk,pont abban az évben nem utaztatott többet oda az Aeolus mikor jól kitaláltuk,hogy oda megyünk pihenni:-((

De remélem egyszer még eljutunk erre a szigetre is.

Igen mi "buszosok" vagyunk:-)Mivel még bírjuk a buszos zötyköldést emellett döntünk minden évben.A repcsi--busz külömbözetét meg inkább elmulatjuk odakint:DDD

kvalcsi Creative Commons License 2008.01.03 0 0 49

Sziasztok!

 

Megjelent az Aeolus 2008 évi katalógusa. Nekem már megvan, de árak csak majd január 15-én lesznek. Van Karpathoszon apartmanjuk is, én is nagyon várom az árlistát, mert nálunk is szóba került ez a sziget. Az azért elgondolkodtat, hogy állítólag nagyon drága kinn az élet. Többe kerül minden itt, mint pl. Mykonoson, ami pedig a legdrágább görög szigetek egyike.

vkriszke Creative Commons License 2008.01.03 0 0 48

Kérdezni is akartam, hogy idén repülővel mentek? Mert úgy rémlett, hogy az egyéb szigetekre a buszos utazást választottátok. (Lefkada, meg Thassos topic is, ugye? ja és Skiathos)

busz+hajó? így még izgalmasabb lesz az utazás :)

 

Előzmény: Kristi31 (47)
Kristi31 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 47

Szia!

 

Nincs ismerősöm sajnos az Aeolusnál:D

Jó helyen nézted,de egyelőre csak a szlovák honlapjukon van fent az utazásról  infó:-))

Cenik felirat alatt megtalálod az árakat is.Mi a kombinált utat céluzzuk meg odafelé busz+komp visszafelé repülő.(tavaly is így voltunk Zakhyntoson és nagyon bejött)

Előzmény: vkriszke (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!