Keresés

Részletes keresés

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.24 0 0 45324
Mindenkinek boldog karácsonyt kívánunk!

Gináék


Döme-Ádám Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45323

Mi is nagyon boldog karácsonyt kívánunk Mindenkinek!

 

lustica Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45322

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és boldog Újévet kívánunk mindenkinek!

 

 

Eni79 Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45321

MINDEN KEDVES KUTYÁS BARÁTUNKNAK EZÚTON IS KÍVÁNUNK BÉKÉS, BOLDOG, SZERETETBEN GAZDAG KARÁCSONYT!

 

 

Enikő és a retrieverek

 

 

 és néhány -számunkra-kedves kép, mely egy felejthetetlen vadászaton készült barátainkkal...

 

 

 

 

 

 

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: sere (45320)
sere Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45320

A folyamatosan kint tartott kutyák máshogy működnek, dúsabb bundát növesztenek télire. Amin meglepődtem, hogy Fáncsinak erőteljes kutyaszaga is lett, korábban sose éreztem, de most szellőztetnem kellett utána.

Előzmény: Gabiiiiii (45318)
sere Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45319

Hát én is ki vagyok akadva rajtuk. Illetve csak a labradoron, a kominak a -15 meg se kottyan...

Azért éjjelre összebújtak, mint a malacok, Fáncsi alig látszott ki a raszta szőr alól :))

De a házba nem ment be, és a lakásban sem akart aludni.  

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (45316)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45318
ertem en,de ezek a kutyak mar nem azok a kutyak..Valoszinuleg tenyleg jobban viselik a higedet,mint mas fajta,de mivel az enyem "szobakutya" kert hijan,ezert a szoktatas miatt valoszinuleg megvenne az Isten hidege kint..Gondolom szoktatas kerdese IS.De hogy a hotol meg van kergulve,az tuti:)
Előzmény: nettomazsola (45317)
nettomazsola Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45317
tudod, h a labradornak mi volt az eredeti!! szerepe?
jeges vizböl (is) kapkodta ki a halaszok cuccait.
semmi bajuk nem lesz! a hoban alvastol sem. imadjak ... eredetileg nem szobacicak, csak kivaloan alkalmasak arra IS!
Előzmény: Gabiiiiii (45304)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 45316
Szia Topi!

Ezer éve nem írtál!
Sajnos Gina féltékeny a férjemre vagy mi,mert nem hagyta békén a kocsiját.Nem volt olyan éjszaka hogy ne ugrott volna fel rá.Az ablaktörlőket behoztuk éjszakára mindig ,mármint a 3. garnitúrát.
Én is nagyon behoztam volna Ginát,(hideg) de mivel ilyen kutyaütő lány nem mertem megkockáztatni.Nálunk előszoba sincs,vagyis L alakban együtt van a konyhával.A garázsból meg ki kellett volna állnom az utcára az autóval.
Különben vasárnap amikor a - 15 C volt,már azon voltam,hogy kinyitok egy fotelágyat az előszobában és ott alszom a kutyával(hogy ne tegyen kárt)
Ki is mentem ,de nem jött elő a házából én meg nem keltettem fel.
Fogalmam sincs hogyan viselkedne ha beengedném éjszakára.A kaka dolgot sem tudom.
Ezzel a hőfüggöny témával én is tele vagyok,a bolti csavarokat hőfüggönyöstől 1 mp alatt leszedte,már úgy néz ki a háza mint a rakétakilövő állomás.
Ráadásul olyan vacak ez a Fressnapfos ház,ócska lambéria,reped mint a fene egy nagyobb csavartól.

Olyan rágásokat csinált,hogy már attól féltem szétesik az egész ház,az összes fém élvédőt ráraktuk már(az volt itthon),sőt az oldalához a férjem fém küszöbvédőt vett (egyik sem olcsó kategória)
A hőfüggönyt kb 10-12 cm-es csavarral,+ anya,+ fa,+ fém alátét tettük fel már vagy sokadszorra.Amióta hideg van azóta nem bántja.
Ma elvettem tőle a nagyplédet és a báránybőrt-az a héten nem kell a házba.Reggel már olvadt,ki is cipelte a kapuhoz őket a latyakba.Most száradnak a garázsban.

Sere kutyáin kivagyok akadva,hogy a lábtörlőn aludtak ebben a hidegben.Gina 0 C körül már bemegy a házába és ha - 1-2 C van,már a betonra sem fekszik le csak kizárólag a lábtörlőre.
Előzmény: Topi328 (45306)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45315
Tudom.Hiába hordtam a meleg vizet,megszagolta és kész.Rá 10 percre pedig már megfagyott.
Mást sem csináltam csak vizet hordtam,nem sok eredménnyel.Viszont mindig bő meleg levesbe tettem a tápot amikor a nagyon hideg éjszakák voltak.Viszont a jégdarabokat előszeretettel ropogtatta.
Most + 3 C van,Gina újra a lábtörlőn alszik.
Ha szél van,vagy esik az eső akkor bemegy a házába mindig ;ezt a kettőt nem csípi.
Előzmény: snepf (45302)
dora8808 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45314
Döncikém is élvezi a havat
cheereck Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45313
néhány havazós kép:
cheereck Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45312
szia, nálatok mi a helyzet, mikor hozol képet?:))
Előzmény: koszacica (45310)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45311

Az a jeges hó nagyon csúszik."

 

na ezt az enyem is megtapasztalta.Tegnapelott,mikor az a kellemes hofuvas volt es hozza minusz 20,tukorjeg volt a lepcsohazunk.Csorikam akkorat esett,mint az olajto..Igy is haromlabazik allandoan,belemegy az ujjai koze a jeg,a ho meg a so es olyankor bicebocazik,amig ki nem szedem..Aztan minden seta utan langyosvizes labmosas...Mondtam mar,hogy utalom a telet??

Előzmény: tor.ontal (45307)
koszacica Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45310
Ne haragudj, nem akarok beleszólni, de nem tesz túl jót egy 8 hónapos, még igencsak növésben lévő kutyának, ha egy 25-30 kilót húz. Én biztos nem csináltatnám a kutyámmal, mivel könnyen tönkre mehetnek az ízületei.
Előzmény: tor.ontal (45307)
cheereck Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45309
szia!

az ilyennel vigyázni kell, mert hosszú távon az ízületeinek nem tesz jót. ha jeges vízben fürdik, akkor az a legjobb, ha utána átdörzsölitek a bundáját, és minél hamarabb hazamentek, nem jó utána még órákat sétálgatni.
Előzmény: tor.ontal (45307)
tor.ontal Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45308
tor.ontal Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45307

Április elején született és lány. Szerintemm inkább fehér.

Magától ment bele kétszer, kirázta magát, majd belefekükdt a jégbe, végigszaladta az erdőt, hazakocogott és bent megszáradt.

 

Tegnap nem volt nálan semmi kamera, de láttátok volna, - a szánkóval a gyereket, aki első osztályos úgy húzta mint a pinty. Hihetetlen élmény volt, még nekem is, aki csak nézte. Amikor kimozdúl a szánkó álló helyzetből, akkor nagyon kis erő kell a mozgatásához. Az a jeges hó nagyon csúszik. Mind a szél! Eszméletlen volt....

Előzmény: kata vagyok (45305)
Topi328 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45306

Sziasztok!

végre tudtam kicsit jöni olvasni hozzátok.sajna nagyon sok a meló mostanában!

Sajnos elég durva történt Félix-el, mire gyik nap a múlt héten hazamentünk, a hátsó jobb lába (mancsa) hatalmas volt és nem is lépett rá. iszonyúan fájlalta és óriási duzzanat volt a két középső lábujja felett. na reggel mindjárt doki, röntgen. valószínű, hogy eltörött/megrepedt. azt ne is kérdezzétek, hogy hogyan, mert fogalmam sincsen. az udvarunk gyerek és kutyabiztos, sehol semmi veszélyes. amikor szöges lécek voltak kint, nem engedtem ki. szóval nem tudom, doki szerint beszorult vhova (de hova???9 vagy rosszul ugrott. mindegy. inekciót kapott.

másnap már simán ment rajta. 4 nap múlva vissza, és a doki megkérdezte hogy rálép?mondom rá. mert hogy ez még mindig annyira fájhat neki. szóval azt mondta nagyon kemény kutya. úgy hyagta nyomkodni a gyulldat területet, ami tegnapra kifakadt. és azt is mondta hogy látszik a szemén, milyen okos!:-) szóval most kapott megint szurit és krémet, amit séta előtt kel bekenni. remélem az ünnepek nyugiba telnek s addigra rendbe jön a Drágám

 

Üdv az újaknak!

Kaja ügy:én is tápot próbáltam (volna) ha megette (volna). így áttértem a főzére, aitől szépen gyrapodott. most tulajdonképpen midnent megszik:tápot is, főzöttet is8hus+rizs+zölség) és a maradékot is. én nem vagyok az egyoldalú táplálás híve. így vegyesen jobb a kuzyának és nekem is.

 

Hát megmodnom őszintén, én biza nem hagytam kint ebben a hidegben. 2 előszobánk van, abból a kisebbikbe, hogy ne fázzon, beengedtem aludni éjjelre. nagyon hálás volt  érte. ott 7-8 fok van. teljesen jó. én nem aggodalmaskodok, hogy megfázik. a háza szigetelt, tettünk bele neki alulra padlószőnyeget, amit kirángatott (le volt szegelve!) és a hőfüggönyt is. pont. én többet nem teszem visza. nappal nem fázik, éjjel meg ha hideg van, bejön.

érdekes., ő ugye nem aludt még itbennt és első nap elkezdett ugatni, kimente, hogy maradjon csendben mert felébred a kis gazdija 8a fiam) és elhallgatott.

gyakorlatilag este 8-9 től aludt reggel 7 ig, egy nyikkanás nélkül!

 

én sem látom hogy inna olyan sokat, biztos eszik havat is. de én reggel és este is viszek neki friss langyos vizet és akkor a kaja mellé tud inni, amennyit szeretne.

 

Györgyi!Gina leszokott már az ablaktörlő leszedéséről?

 

Amúgy Félix egyszerűen imádja  a havat, majd én is teszek fel képet!

puszi mindenkinek!

kata vagyok Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45305
dejóóóó!! az enyém is ilyen zsemleszínű, s majd egyszer biztos meg is nő ekkorára.. :))
Előzmény: tor.ontal (45303)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45304
most hulyeseget fogok kerdezni..Nem fazik meg ettol a jeges furdotol??
Előzmény: tor.ontal (45303)
tor.ontal Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45303
snepf Creative Commons License 2009.12.22 0 0 45302

Pedig nagyon fontos, hogy igyon. Mindig legyen előtte olyan víz amiből ihat. Én mindig meleg vizet tettem ki.

Ha nagyon szomjas akkor eszi a havat is. A goldenem simán megcsinálja vadászaton, szerencsére ő nem kényes rá.

Előzmény: czaltikgyörgyi (45301)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45301
Szia!!

Na végre már valaki a régiek közül!
Mindenki eltűnt,-igaz mostanában én sem értem rá jönni.
Pedig vannak képeim,csak ,--hát,---- most már sűrűsödik az ünnepek előtti tennivaló.......
Nagyon hideg volt tegnap éjjel -ez tény.Én még éjfélkor kimentem akkor volt - 15 C.
Vittem neki egy kis meleg tejet,de ki sem bújt a házából.
Ez amióta kemény fagy van-nem iszik semmi vizet.Engem meg ez aggaszt.Már azt is csinálom,hogy kilépek a bejárati ajtón és egy kis műanyag edényben tartok a pofája elé vizet.De nem iszik!
(várja a tejet biztos)
Előzmény: sere (45299)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45300

Ki van nyalva neki a feneke!"

 

 

hat az ki:) Mivel mentett kutya,neha kozlom is vele,hogy ritka jo helyre tette azt a kis segget es becsulje meg magat:) Meg egy papucsszetragas es mehet ki a folyosora kinti kutyanak

Előzmény: czaltikgyörgyi (45298)
sere Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45299

Nagyon jó képek, édesek így együtt! :)))

 

Ha már a hideg szóba került: tegnap éjjelre be akartam Fáncsit engedni, hát úgy kb. negyed óra múlva kikéretőzött. Még a kutyaházba sem ment be egyik sem, itt aludtak a teraszon. Pedig nagyon hideg volt...

Előzmény: Gabiiiiii (45294)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45298
baromi jó dolga van ám ennek a Szaffinak ahogy így elnézem.Ki van nyalva neki a feneke!

Most pörölök Ginával.Van egy kis plusz (+ 1 C) de máris kicibálta a báránybőrét a kapuhoz,meg a 2,5mx 3 m-es kockás plédjét is és azon várakozott amíg hazaértem.
Most hol a fenében szárogassam meg neki a cuccait??
Éjjel azért nem volt semmi hőmérséklet nálunk. (- 15 C)
Előzmény: Gabiiiiii (45294)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45297
Istenem,de édes kis gyerekek!!!zabálnivalóak.
Előzmény: Gabiiiiii (45294)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45296

csak a gyerekebe:)

 

valamiert vagy a kolykenek,vagy a testverenek tekinti,mert meg kajat is visz be neki neha,nehogy a gyerek ehenhaljon.Nem olyan jo belefekudni egy szalonnahejba:)

 

Ugyhogy szinte naponta huzok neki agynemut,de nekem megeri,ahogy elnezem oket osszebujva:)

Előzmény: kata vagyok (45295)
kata vagyok Creative Commons License 2009.12.21 0 0 45295
köszönöm a sok infót! én is úgy gondoltam, hogy a vegyes a legjobb, és totál igazat adok abban, hogy az állatorvos azt szponzorálja, ami neki jó..
nagyon szép a kutyus, bemehet az ágyba is? :))
Előzmény: Gabiiiiii (45291)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!