Keresés

Részletes keresés

Csaba110 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5217
Sziasztok!

Eladó egy 3m-es szerelt kémény gázfűtéshez 130-as belső átmérővel.Ha valakit érdekel dobjon egy emailt

Üdv:Csaba
siokemeny Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5216
Sok mindent nem értek, de látom nem csak én.

Az égéshőt nem tudja megemelni, legfeljebb az égés hőmérsékletét, de azt is hogyan, mikor a huzatot csökkenti. Az égést tökéletesebbé tenni pedig másodlagos levegő bevezetésével lehetne inkább.

Ez tulajdonképpen egy valamilyen mértékű fojtás a kémény tetején? Akkor én biztos, hogy nem építeném be a kéményembe, hiszen mi van akkor, ha a füstben lévő még éghető alkotók nem a készülékben, hanem a kéményben gyulladnak meg? Fojtást csak a készülékben (pl pillangószeleppel a füstcsőben) szabad létrehozni, a kéményben szigorúan tilos.
Előzmény: Grox (5211)
siokemeny Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5215
Nagyon reális, sőt ...

ALU-KO ok.
Előzmény: nemazoty (5213)
kod1111 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5214
," A Grox huzatszabályzó úgy segít, hogy megemeli az égéshőt a tűztérben illetve a kéményben is, tökéletesíti az égést, ezáltal megakadályozza a korom és a kátrány kicsapódását, lerakódását, illetve néhány hét, esetleg hónap alatt kitakarítja (kiégeti) a régi lerakódásokat is. "



Igaz, hogy nem én nekem volt címezve és nem is vagyok szakkember, de érdekelne, hogy az égéshőt hogyan tudja meg megemelni a tűztérben. Eddig azt gondoltam ezt leginkább alsó huzatszabályozónyílás(primer és szekunder) változtatásával tudom szabályozni. A magasabb égéshő, gyorsabb égést eredményez, hamarabb leég a tüzelőanyag. Ha magasabb a füstgáz hőmérséklete, a tüzelőberendezés hatásfoka csökken.
Üdv:kod1111
Előzmény: Grox (5211)
nemazoty Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5213
150-es a kazan fustcsove.

Egyebkent 10m 150-es 0,8-as savallo beles + 2 ajto parositasra kaptam 130e ft-os arajanlatot anyag+munkadijra. +12e ft lenne a bontas (baromira katranyos a kemeny belseje). A 160-as +10e lenne, igaz meg egy szukito is kellene akkor hozza a fustcsonel. Ez realis ar?
Van valamilyen gyartmany, amitol odzkodni kellene? Az Alu-ko 94 Kft. listajat nezegette.

Az 1mm-es vastagsagra nem adott arat. Azt mondta, hogy boven jo a 0,8-as. Meg hogy Nemetorszagban(?) is ez a szabvany vastagsag.

Az 5206-osra esetleg valaki? ;-)
Előzmény: siokemeny (5210)
Grox Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5212

Valóban nem vagyunk messze egymástól, és továbbra is szívesen várjuk telephelyünkön. Amennyiben ellátogatnak hozzánk, meg tudják nézni a már évek óta működő/üzemelő termékeket, valamint méréseket és egyéb adatokat tudunk Önöknek bemutatni. (Telephely:Répcelak, Petőfi 84.)

Előzmény: kinizsi45 (5181)
Grox Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5211

Tisztelt Uram!

 

1., Sajnos válaszlevelét nem kaptuk meg, pontos e-mail címünk: info@grox.hu

 

2., Kérdésére válaszolva: ha a kémény maga nem kátrányosodik, tehát nem hideg, akkor a Grox huzatfokozó sem fog kátrányosodni, mert amint a füst elér a huzatfokozó-szerkezetig, a turbina olyan sebességgel fújja ki magából a füstöt, hogy annak nincs ideje visszahűlni, illetve lerakódni.

 

3., A Grox huzatszabályzó úgy segít, hogy megemeli az égéshőt a tűztérben illetve a kéményben is, tökéletesíti az égést, ezáltal megakadályozza a korom és a kátrány kicsapódását, lerakódását, illetve néhány hét, esetleg hónap alatt kitakarítja (kiégeti) a régi lerakódásokat is. 

 

Valóban nem vagyunk messze egymástól, és továbbra is szívesen várjuk telephelyünkön. Amennyiben ellátogatnak hozzánk, meg tudják nézni a már évek óta működő/üzemelő termékeket, valamint méréseket és egyéb adatokat tudunk Önöknek bemutatni. (Telephely:Répcelak, Petőfi 84.)

Előzmény: siokemeny (5179)
siokemeny Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5210
150-es, vagy 180-as füstcsöve van a kazánnak?

10 méteres kéménynél bőven elegendő akkora átmérőjű béléscső, mint a kazán füstcsöve. Ha csak fával tüzelsz elég a 0,8mm-es falvastagság, ha szénnel is akkor az 1mm-est ajánlom.
Előzmény: nemazoty (5209)
nemazoty Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5209
Egy 40kW-os Totya utanzatu vegyestuzelesu kazannak mekkora atmeroju es anyagvastagsagu kemenybeles kell minimum es mennyi az optimalis? A kemeny magassaga 10 meter lenne, egyszer a kiomlo utan lenne egy konyok, illetve kb 5 meternel egy kisebb elhuzas.

Azert kerdezem, mert egy kemenybelelo szakitol es egy forgalmazotol is mas-mas valaszt kaptam.
siokemeny Creative Commons License 2009.08.05 0 0 5208
Csak Schiedeles cumót használj ahhoz a kéményhez. Ahol ilyen kéményt forgalmaznak, ott tudnak intézni neked ragasztót.
Előzmény: tibi61 (5207)
tibi61 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5207
Sziasztok!
Kézalól vetem egy Schiedel kéményt de csak egy tubus / hőálló sziloplaszt/ samott ragasztó volt hozzá.
( saválló-hőálló 1000c fok ig)
Magam rakom össze és kellene még legalább kettő.
Sehol nem kaptam a környékünkön. Siófokon a BUDAI-nál ajánlottak Soudal hőálló kályha tömitőt (1500c-fok ig) 1450 Ft
Szerintetek ez jó erre a célra.

Előre is köszönöm: Tibi
nemazoty Creative Commons License 2009.08.04 0 0 5206
Szerintetek egy hasznalt vegyestuzelesu kazant a futeskorbol kiszedve meddig lehet tarolni, hogy ne legyen baja (ne lyukadjon ki)? Nyilvan vizzel fel lenne toltve, hogy ne rozsdasodjon. Lehet igy allva valami baja? Az alagsor, ahol tarolva lenne 5-15 fok homersekletu. Jelenleg meg a szabad eg alatt van, vizzel feltoltve.
isti72 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 5205
Keresem kőművest, vagy valakit, aki olcsón, profi módon csinálja a kéményt és körüli dolgot Etyeken. Itt van ?
Előzmény: halaloszto (5202)
siokemeny Creative Commons License 2009.08.01 0 0 5204
Igen, az úgynevezett kéményveszteség növekedne, amit ugye nem engedhet meg magának egy kazángyártó cég.
Előzmény: dako60 (5203)
dako60 Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5203
Hát mert akkor csökkenne a hatásfoka, ha meleget fújna a kéménybe.
Előzmény: siokemeny (5201)
halaloszto Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5202
zavar kerult az erobe.

leolvasztja a jeget. csak hangosan csorompol amikor megerkezik a badog esocsatornaba. meg amikor a csatorna megtelt, akkor oklomnyi jegek hullanak az ereszrol.

vajk
Előzmény: siokemeny (5201)
siokemeny Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5201
Tökéletesen igazad van!

Csak akkor nem kellene sírni, hogy jegesedik kitorkolás.

Vagy! Az a 300 ezres készülék miért nem tudja megoldani a jég leolvasztását is? Csak annyit kellene csinálnia, hogy a gáz égetése nélkül a hőcserélőről meleg levegőt fújjon a füstelvezetőbe.
Előzmény: halaloszto (5199)
halaloszto Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5200
a konkret jegesedessel kapcsolatban: nem latom ilyien muszaki oka van, hogy ezek a koncentrikus kitorkollasok olyan miniatur nyilasokon szivnak-fujnak. lehetne egy szep meretes nyilas a tetejen, es nem lenne gond.

vajk
Előzmény: siokemeny (5198)
halaloszto Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5199
ha egy 300ezer forintos kazanhoz, amiben szamitogep, tobb motor, szivattyu, mindenfele speci dolgok vannak, ujabb 300ezer forintba kerul egy 8meter hosszu lyuk, akkor abban engedtessek mar meg hogy egy kis lehuzast lassak.

vajk
Előzmény: siokemeny (5198)
siokemeny Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5198
Pont erről, beszéltem.

Az mindegy, hogy biztonságosabb egy megoldás, abban a hozzád hasonlók rögtön a lehúzást látják.

Sehogy sem jó.

Van sapkája, nincs sapkája...
Előzmény: halaloszto (5197)
halaloszto Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5197
Es nem alaptalanul.

vajk
Előzmény: siokemeny (5195)
pjotrkolja Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5196
T kod1111!
Mint írtam, nem javaslom ezt az elvezetési módot ... de mivel a tulajdonosi felfogás a megoldom én azt olcsóbban felé hajlik, a jegesedés kivédhetetlen ... a kibúvóval meg legalább biztonságosan "kezelhető" a probléma ...
Amúgy nem véletlen, hogy ezt a technológiát sem Szibériában vagy Alaszkában fejlesztették ki ... totálisan óceáni éghajlatról érkezett ahol a repkedő mínuszokról még csak nem is hallottak. De ugye így olcsó, akkor így kell ... Ha a tulajdonos nem így szeretné orvosolni a problémát akkor építsen egy LAS gravitációs kéményt ... szvsz, akkor inkább a kimászást fogják választani ...
Előzmény: kod1111 (5190)
siokemeny Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5195
Sajnos a turbós kazán "kipuffogóit" megtiltani nem lehet, csak ajánlani tudjuk helyette a LAS kéményrendszeres csatlakozást, csak amikor kiderül, hogy menyibe is kerül egy ilyen kémény rögtön kikerül a számításból.

Ha esetleg valamilyen komolyabb kéménygyártó cég lobbyja elérné, hogy csak kéménybe lehessen vezetni (és itt nem a falazott kémény-koax csőre gondolok, ugye te se?), akkor meg természetesen megint a kéményesek ellen fordulnának az okosok, és újabb lehúzásnak tartanák.
Előzmény: gmkiev (5191)
gmkiev Creative Commons License 2009.07.31 0 0 5194

Tehát!

Műszakilag, a biztonságos üzem szempontjából, az oldalfali kivezetés a jobb.

Mert onnan legalább, olvadás esetén,nem a készülékbe folyik a lé.

Amúgy ez a fogyasztói jégeltakarítás nagyon tetszik.

Ha ezzel ajánlanák a berendezéeket,igen nagy keletje lenne!:)))))))))))))9

Előzmény: halaloszto (5193)
halaloszto Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5193
telen oklomnyi jegdarabok gyulnek a csatornamban....

vajk
Előzmény: kod1111 (5192)
kod1111 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5192
Pedig ha megnézed az új építéseknél szinte kivételnélkül majd mindegyiken van egy turbós kémény(kb. 1m-es) és télen szépen jeges a kivezetője.
Előzmény: gmkiev (5191)
gmkiev Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5191

"Akkor szerinted az az a megoldás, hogy hidegebb téli napokon akár töbször is fel kell mászni a padlásra, majd a kibúvón keresztül a kéményhez és leveretgetni a jeget a kéményről. Kíváncsi lennék a használók közül hányan szeretnék így orvosolni a bajt."

 

Attól tartok a tetőkibúvót valóban nem a fogyasztói jégtakarítás könnyítésére találták ki. :)))))

Én inkább válaszoltam volna megoldásként, egy zárt égésterű, de kéménybe kötött megoldást. A "tetőparapet" erőltetése, csak rontja az üzembiztonságot. Új házaknál én sem engedélyezném.

Előzmény: kod1111 (5190)
kod1111 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5190
Mit javasol a kémény szakember a jégcsapos, függőleges turbó kivezetés jégcsaptalanítására?

Ez oldal kivezetésnél lényegesen ritkábban előfordúló betegsség, és ritkán befolyásolója a működésnek.

3. A "kéményes szakember" sohasem preferálja a turbós elvezetést ... egy kéményseprő pedig (ha oda juthatna) tervszinten felhívná a figyelmet, hogy nem kitolásból találták ám ki a tetőkibúvót, amin keresztül az általad jelzett jegesedési probléma orvosolható. ...

Akkor szerinted az az a megoldás, hogy hidegebb téli napokon akár töbször is fel kell mászni a padlásra, majd a kibúvón keresztül a kéményhez és leveretgetni a jeget a kéményről. Kíváncsi lennék a használók közül hányan szeretnék így orvosolni a bajt.
Előzmény: pjotrkolja (5182)
gmkiev Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5189
Köszönöm!
Előzmény: pjotrkolja (5182)
bazsa111 Creative Commons License 2009.07.30 0 0 5187
szia
nem értek a kéményekhez de egy kis gondban vagyok
"Szerelt technológiás kémény építése nem engedélyköteles"-ez mit jelent pontosan?
hol tudok utána nézni a neten?
köszönöm

Előzmény: Törölt nick (5185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!