Keresés

Részletes keresés

il titolo2 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4689

Arbataxban van ilyen!

Előzmény: tucsok13 (4685)
il titolo2 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 4688

sima jogosítvánnyal lehet hajót bérelni,fél napra 80 euró volt

a kikötőben megmutatták a kezelését,és elindultunk...megfeleztük az időt,majd vissazafordultunk:)meseszép volt

 

Előzmény: tucsok13 (4685)
tucsok13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4687

köszi a tippet:)

Előzmény: abdul2 (4686)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.09 0 1 4686

Van lehetőség, mi minden évben megtesszük, Cala Gonone-ban. Itt kb. 200 ilyen hajó rendelkezésre áll. Navarrese-ben is van kikötő, szerintem itt is lehet (és akkor nem kell átautóznotok a hegyi úton Gonone-ba), de ennek azért nézetek utána. Cala Gonone-ban fix, hogy van, a városi kikötő lényegében erről szól.

Előzmény: tucsok13 (4685)
tucsok13 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4685

Abdul2, il titolo2 - szuper, nagyon köszönöm a tippeket! Amint van egy kis időm végigguglizom a listát. Kivételesen nem érzek kényszert hogy MINDENT megnézzünk, igyekszem majd úgy összerakni hogy tartalmas de mégis "pihenős" legyen a program, hisz ez a cél.

A hajókirándulások nagyon érdekelnek - tudtok ebben konkrétat javasolni Arbataxból?

 

Esetleg van-e lehetőség kisebb motoros hajót bérelni hajóskapitányi vizsga nélkül? (tudom, hülye kérdés de Horvátországban és Floridában is van erre lehetőség)

 

Köszönöm!

 

Előzmény: il titolo2 (4684)
il titolo2 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4684

Arbatax-ból rengeteg kirándulási lehetőség van bérelt vagy szervezett hajóval a máshogy meg nem közelíthető strandokra,és igazból Cagliari is csak 140 km

mi Barisardóban laktunk,szerintem jó helyre mentek:)

Előzmény: tucsok13 (4678)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.09 0 1 4683

Én eddig csak május/június vagy szeptember/október hónapokban voltam, így személyes tapasztalatról nem tudok beszámolni, csak fotókat láttam a szezonos strandokról, az alapján azért vannak elegen.

 

Mind az északi, mind a közép-keleti oldalon lehet kis csillagtúrákat megejteni, de a kettő együtt egy szálláshellyel szerintem nem éri meg... kivitelezhető, de rengeteg idő lenne az autóban. Motorral élvezetes (mi ezért járunk ki), de autóban ennyit ülni és kanyarogni nem biztos, hogy a legüdítőbb nyaralós program. (Mi napi 400-500km-t szoktunk menni a szigeten)

 

Északon szerintem ezek a jó helyek:

- Alghero (óváros és tengerparti rész)

- Bosa (és az oda vezető tengerparti látvány út)

- Castelsardo (ezt akkor is iktassátok be, reptérre jövet/menet, ha nem északon lesz a szállás)

- Porto Cervo és Smaragd part

- Maddalena szigetcsoport és/vagy hajókázás

- Santa Teresa di Gallura (központ és a szuper városi strand, Capo Testa esetleg áthajózás egy napra gyalog Bonifaccioba Korzikára)

- Stintino (karibi strand)

- Monteleone Rocca Doria (nagyon különleges és látványos kis apró falu)

 

Kelet-középen szerintem ezek:

- Cala Gonone (kilátás, városi strand, kis boltok)

- Orosei öböl (egész napos hajókirándulás és strandolás, vagy Cala Gonone-ból vagy Santa Maria Navarrese/Arbatax-ból)

- Baunei (kis falu, gyönyörű látványos helyen)

- Baunei és Cala Gonone közötti hegyi látvány út (125-ös) (szakadékok, lovak, túrák stb.)

- Torre di Bari (strand, apró félszigeten világítótorony)

- Orgosolo (szárd falu tele falfestményekkel)

 

De mások is kiegészíthetik;) Csúcs strandokat és látnivalókat mindkét részen találsz, rosszul nem dönthettek - csak akkor ha mindent egy hét alatt akartok letudni, főleg augusztusban.

Előzmény: tucsok13 (4678)
geodo1 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4682

szia. :) örülök ha tudtál vele mit kezdeni, köszönöm. és sajnos bizony igaz, olaszország nem egyszerű ebből a szempontból, légy nagyon óvatos majd! sőt, halkan teszem hozzá, h véleményem szerint minden szempontból drágább, alkalmasint sokkal drágább, mint bárhol másutt a mediterrániumban. viszont gyönyörű. :)

Előzmény: rezeda9001 (4679)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.09 0 0 4681

Majd lesz még utunk arrafele, de a kihagyhatatlan ajánlatoknak sem bírok ellenálni :)

Előzmény: attamatta (4680)
attamatta Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4680

Maradj Kanári-fan, mint én, sokkal nyugisabb autó fronton...:))

Előzmény: rezeda9001 (4679)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4679

Szia geodo :)

Nekem nagyon hasznos volt az oldalad, mert én még életemben ennyi szőrözést a bérlés körül nem tapasztaltam, mint Olaszországban. Olyan biztosítási opciókat szabdalnak szét plusz fizetési költségekre, melyek jellemzően benne szoktak lenni a foglalási cakkumpakk árban. Máshol, ofkorsz... És a vésett kártya, mely Varsótól Teneriféig senkinek nem okoz problémát, Itáliában egy sorscsapás :D

Előzmény: geodo1 (4677)
tucsok13 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4678

Jó kérdés mi a cél, egyelőre viszonylag keveset tudok Szardíniáról.

Augusztusban mindenhol tömeget mondanak, de pl Szicílián, Malagán az elmúlt két évben ugyanekkor nem volt szörnyű. Itt rosszabb?

 

Alapvetően nagyon menősek vagyunk, amit lehet megnézünk, de ez az augusztusi 1 hét mindig pihenősebb. Azért néztem Arbataxot mert innen azért nem reménytelen egy kisebb csillagtúra, vagy tévedek? 

 

Esetleg ha van összefoglaló link vagy hsz az összegyűlt infokról azt megköszönném. Egyéb esetben meg az időpont közeledtével nekiállok visszaolvasni..:-)

Előzmény: abdul2 (4675)
geodo1 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4677

feltétlenül itthonról érdemes és ahogy az olvtársnő írja, ha az egész ott tartózkodásra szeretnél járművet akkor reptér-reptér relációban foglald (ettől nem lesz drágább egyáltalán). általános bérlési alapinfókról pl. itt is olvashatsz.

Előzmény: paynet (4673)
rezeda9001 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4676

Szia, autóbérléskor lehet kérni, hogy a reptéren vedd föl és ugyanott add le az autót (legalábbis azoknál a cégeknél, ahol én érdeklődtem és a megtekintett foglalási opciókból is így tűnt). Így megspórolható a taxiköltég vagy a feláras transzfer költsége.

Előzmény: paynet (4673)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4675

Attól függ mí a cél? Városok, hegyek vagy tengerpart? És arra készüljetek, hogy autóval (ráadásul a full teletház augusztusban) max. A gyorsforgalmin tudtok normálisan haladni. Tehát csillagtúra nem hiszem hogy belefér. Szálláshely vagy északon vagy kelet-középen legyen.

Előzmény: tucsok13 (4672)
abdul2 Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4674

Én itthonról javasolnám, biztosabb (az összeg és a foglalás is). Ha meg túlfoglalás van adott kategóriában, akkor könnyen kaphatsz ingyen upgrade-et.

taxiban nincs tapasztalat, de ekkora távolságra sok lehet nagyon. Én transzfer cégeket néznék a neten vagy a szállást kerdezném meg, hátha ők le tudnak szervezni kedvező céget.

Előzmény: paynet (4673)
paynet Creative Commons License 2015.02.08 0 0 4673

Valaki tudna abba segíteni,hogy az autóbérlést Szardinián intézzük vagy Budapestről/MO/,hogyan érdemesebb,11 napra,junius22-07.03-ig,köszönöm  ha valaki megválaszólja.

 

Az is érdekelne hogy milyen taxi árak vannak,Algheroba érkezünk és kb 46-48km-re van a szállásunk,Eden Beachen.

tucsok13 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 4672

Sziasztok.

 

Augusztus 3. hetében foglaltam repülőjegyet Alghero-ba. Tudom, tömeg meg minden, de iskolás gyerekkel nem opció az ősz-tavasz sajnos.. Igyekszünk majd olyan helyre menni ahol nincs tömeg, a gyerekek meg inkább medencések mint tengeresek.

Algheroban szállunk le, mindenképp lesz autónk, szeretünk menni sokat. Merre javasoltok megszállni? Én most Arbatax-ban foglaltam, ez mennyire volt jó döntés? Innen sok szépség elérhető?

 

Köszi a segítséget... még van pár hónapom visszaolvasni mit kell megnézni, csak a szállást szeretném letudni.

 

Köszönöm

Flower2000 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4671

Ez esetben én feleslegesnek tartom, hogy bárhova elmenjetek, hacsak nem hetekig lesztek ott. Ha van bérelt autó akkor más a helyzet persze. 

Előzmény: spain00 (4670)
spain00 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4670

Köszönöm a választ! Igazából 3 hét múlva megyünk.

Előzmény: Flower2000 (4669)
Flower2000 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4669

Attól függ mikor utazol, mert ha szezonban mész akkor van busz Stintino La Pelosa beach-re, oda érdemes elmenni. Ha nem szezonban mész akkor nincs busz oda. Sassariba nem érdemes picivel menni, Castesardoba se mert a vár magas, én felcaplattam és kiderült, hogy szieszta van és zárva. Sziesztakor meg csak étteremben tudsz lenni mást nem lehet mert kinyúlsz a hőségtől.

 

Alghero szép, ott jól el lehet lenni ekkora gyerekkel.

Előzmény: spain00 (4668)
spain00 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 4668

Sziasztok

 

Másfél éves kisgyerekkel utazunk Algheroba. Szeretném megkérdezni melyik közeli város az ahova érdemes elmenni innen, és még vállalható hosszúságú az út gyerekkel? Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4667

Itt egy kis segítség autóbérlés témában.

Előzmény: Brigi8413 (4666)
Brigi8413 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4666

köszönöm az infokat. még ebbe az autóbérlés témába jobban bele kell ásnom magam, hogy milyen plusz költségek vannak, biztosítás ilyenek. találtam a hertznél 113 euroért a 4 napra autót, de sehol nem ír semmit a depositról pl. meg kicsit zavaros hogy ezen felül milyen költségeket kell még fizetni. de azt hiszem ez egy másik topik téma lehet :)

szofi762 Creative Commons License 2015.02.05 0 1 4665

Igen, a 125-ös út pazar! És Arbatax alatt meg gyönyörű vörös sziklás partok vannak, ha van autód azt is meg tudod nézni!

Előzmény: abdul2 (4662)
szofi762 Creative Commons License 2015.02.05 0 1 4664

Mindenképpen javaslom az autóbérlést,nagyon nagy szabadságot jelent. És bár a Cala Gonone környéki legszebb öblök csak vízi úton közelíthetőek meg de azért rengeteg gyönyörű hely van arra amihez elengedhetetlen egy autó!

 

Nem kell félni az autóbérléstől, mi  minden évben bérlünk valahol, Szardínián 2x, sosem volt problémánk, pedig mi a sokat szidott Sicily by car-tól is béreltünk már, pont Szardínián. Viszont ha a kaució összege fontos akkor nekem is az a tapasztalatom hogy a Hertz emeli le a legkevesebbet. Pl. 1 hétre 180 eurot, azért az elfogadható!

Előzmény: Brigi8413 (4660)
P.Patricia Creative Commons License 2015.02.05 0 0 4663

A tömegközelekdést én kihagynám a dologból. Közvetlen járat nincs Cagliariból, a Golfo di Orosei tengerpartjai pedig kizárólag vizi uton közelíthetőek meg (lehet hegyet mászva is :-). Ezért ha nem szeretnétek naponta gumicsónakot bérelni akkor mindenképpen béreljetek autót. Próbáljátok meg a Hertz et is, náluk kis kategóriás autóra 200 euro a kaukció.

abdul2 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 4662

Ha van is busz, szerintem brutál sok ideig fog tartani. Esélyes, hogy a legoptimálisabb Cagliari-Nuoro útvonal először a gyorsforgalmin és utána onnan Gonone. Én busszal erre az útra min. 4-5 órát mondok. Autóval 3 óra Biztosan kell.

 

Vagy a km-ben rövidebb út végig a 125-ösön, ez gyönyörű hegyvidéki szakaszt is jelent sok helyen és van már egy-két helyen gyorsforgalmis rész is, viszont autóval 4 óra biztosan, busz nagyon sok lehet. (Térképen nézd meg csak a Baunei-Cala Gonone szakaszt, az a legszebb és legdurvább, csak az a rész autóval reálisan 2óra)

 

Autóbérlést itt nézd meg először: autoeurope.it, és rengeteg kanyarra készüljetek.

 

Gonone tökéletes választás, mi idén most megyünk vissza ide hetedik alkalommal. 

 

Előzmény: Brigi8413 (4660)
attamatta Creative Commons License 2015.02.04 0 0 4661

Még kérdezik, miért nem vágyom olaszba...:))

Előzmény: Flower2000 (4659)
Brigi8413 Creative Commons License 2015.02.04 0 0 4660

köszi. végül cala gonone mellett kötöttünk ki, onnan pedig a cala luna beach-re szeretnénk majd menni.

Cagliariból a reptérről megy esetleg ide busz (Cala gonone)?

autóbérlésen gondolkodunk, de mindenhol iszonyat magas a deposit. esetleg vkinek nincs vmi jó ötlete honnan érdemes autót bérelni 5napra?

Előzmény: P.Patricia (4643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!