Keresés

Részletes keresés

drtm Creative Commons License 2016.11.16 0 0 407

Sziasztok, három napja rémes fejgörcsöm van és ma már hánytam is tőle. Semmi nem használ rá, olyan migrénes rohamom van. Valakinek valami ötlete esetleg?

gombóc63 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 406

Migrén kapszulát szedtem, de abban őszi margitvirág van és nem olaj. Nekem nem vált be.

Előzmény: Picur1969 (405)
Picur1969 Creative Commons License 2016.11.04 0 0 405

Sziasztok. A migrén olajkapszuláról van vélemény? Most akarom kipróbálni, gondoltam hátha akad aki már próbálta. Köszi.

gombóc63 Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 404

Várom.

Előzmény: JammieB. (403)
JammieB. Creative Commons License 2016.09.29 -2 0 403

emailedre írhatom?

Előzmény: gombóc63 (402)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.29 0 1 402

Nosza:-) hallgatlak.

Előzmény: JammieB. (401)
JammieB. Creative Commons License 2016.09.28 -6 0 401

Akkor tudok megoldást a migrénedre. Eddig 4 emberen segített; kettőnek én ajánlottam, a másik kettő pedig az apukám és én lennék. (Ahogy ezt leírtam azonnal lesz a nevem mellett 3-4 mínusz, az csak a rajongótáborom :)  )

Előzmény: gombóc63 (400)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 400

Miért ne szabadna?

Előzmény: JammieB. (399)
JammieB. Creative Commons License 2016.09.27 -3 0 399

Itt szabad ajánlani gyógyszeren kívül más megoldást is?

Előzmény: gombóc63 (398)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 398

Köszi szépen, én is sumatriptannal oldom a fájdalmat, jelenpillanatban is péntek este óta egy enyhébb migrénem van, nálam az enyhébb ha nem hányok. Melyik Q10-t szeded? Megpróbálom, nincs vesztenivalóm.

Előzmény: Delle (397)
Delle Creative Commons License 2016.09.18 0 0 397

Gombocka! :)

Probald meg a Q10-et szedni . Feljebb irtam rola. En sulyos, agyban fekvos migrenes vagyok es a ket hetente elofordulo migrenem eltudom vele nyujtani 2 honapig is. Csak nem kellene abba hagyni mert akkor surusodnek az elofordulasi idok. Nekem ez a legjobb a kemeny Divascan, es Szumatriptan mellett. Delle voltam. :)

Előzmény: gombóc63 (391)
Delle Creative Commons License 2016.09.18 0 0 396

Sziasztok!

En sulyos migrenes vagyok es szeretnem leirni a tapasztalataimat, hatha ezzel tudok segiteni masoknak.
Szoval sulyos, amolyan agyban fekvos migrenes vagyok. Eleg kemeny gyogyszereket szedek, mint Szumatriptan es Divascan. Ezek tompitjak a migrennel jaro kinokat, mint fejfajas es hanyinger, de magat azt a nagy rosszulletet sajnos nem. Szoval a harom napbol kettot agyban nyomok es utobbi idoben mar ket hetente elert a kor es kitolodott, volt ugy hogy egy hetig is szenvedtem tole. En is mint mas probaltam kiszurni a migrent okozo tenyezoket. Probaltam elhagyni a csokit a kakao miatt, a fustolt eteleket.. s.t.b. Amit eszre vettem az az hogy a fustolt etelek, mint hus, hal rogton kihoztak a migrenem mient megettem. Igy voltam a Camembert sajttal is.  EZeket jobb ha elhagyja az aki erzekeny ra! DE! Megis talaltam olyan szert amitol ha el nem mulik is vegleg, de ki tudom tolni az elofordulasi idejet a migrennek. Tavaly nyaron szedtem Q10-et es ket honapig nem voltam migrenes. De abba hagytam mert hat az is penz... es ujra gyakrabban tort ram a migren. Legutobb ket hetente megint szenvedtem tole, mikor is ujra elkezdtem szedni a Q10-et. Rettegve szamolgatom a napokat de mar megint tul vagyok 1 honap + 1 heten es meg mindig jol vagyok. Es szerintem kisebb szuneteket tartva de folyamatosan fogom szedni mert en azt vettem eszre hogy ez eleg nagy ellenfele a migrennek. Hat probaljatok ki, nagyon remelem hogy nektek is segiteni fog!

hisztaminhorror Creative Commons License 2016.09.12 0 0 395

Sziasztok!

 

A hisztamin intoleranciáról bővebben olvashattok az alábbi oldalon: http://hisztaminhorror.blogspot.hu/ Nagyon fontos, hogy a migrénes fejfájás az egyik tünete!

Itt részletes listát találtok a hisztamintartalmú/hisztaminmentes élelmiszerekről! Talán segítség lehet a hasonló problémával küzdőknek! 

Előzmény: Pralus (364)
tőzike1 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 394

Szia, köszi a választ.  Csak az a gondom, hogy nekem nem folyamatosan tart, hanem a látászavar elmúlik kb. 15-20 perc alatt majd jön a fejfájás, ez tart kb 2-3 órát, de nem durva.  Másnak megint u.ez előről, és most megint érzem a fejfájást, de még szerencsére nem volt látászavar. SZóval azért zavar,  hogy ilyen sűrűn jön, és lehet valami mástól lenne?

 

Előzmény: gombóc63 (393)
gombóc63 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 393

Hogyne, van akinek 3 napig tart. Mostanában én sem úszom meg egy nappal.

Előzmény: tőzike1 (392)
tőzike1 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 392

Sziasztok!   Lenne egy kérdésem.  Előfordulhat olyan, hogy 2 nap egymás után migrénes fejfájása legyen valakinek?  Szemvibrálással kezdődött, majd ezt követte egy nem olyan erős fejfájás.  Ez tegnap és ma is előfordult.

 

gombóc63 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 391

Bár akkor még "csak" krónikus fejfájásom volt, de nekem a Divascan nem segített. 7 éve fáj a fejem, 2 éve van migrénem. Rengeteg mindent kipróbáltam. Valaki ajánlotta tavasszal a migrén kapszulát, őszi margitvirágot tartalmaz. 3 hónapig szedtem nulla eredménnyel, de van akinek segít. Próbáljátok ki! Még sem gyógyszer...

Előzmény: Attila Szervác (390)
Attila Szervác Creative Commons License 2016.09.07 0 0 390

Sziasztok Probáltam én mindent q10 , omega 3, MG, Cink, B komplex , melatonin, 5HTP, de semmi !!!! 

 

Nekem 3 hetente 2 szer auramigrénem van 15 éves korom óta most 37 vagyok a munkahelyemről mindig kirugtak az életem romokban és semmi sem segitett mostanáig,  a lényeg semmi nem használt testmozgástól a szerotonin emelésen át mindent kipróbáltam de eddig ez a legjobb szer . Ezt egy neurologus irta szerezzétek be mert hat.: DIVASCAN 2,5 mg tabletta , a legjobb hogy nem kell állandóan szedni mert évekig tünetmentes leszel. 1 évente érdemes megismételni a kurát de ez a gyógyszer csak Magyarországon és Lengyelben kapható.

 

 

A levél:

 

Dr. Kerekes Éva válasza a migrén kezelés témában

Tisztelt Érdeklődő! Pontosan nem tudjuk, hogy hat a Divascan a migrén megelőzésére, csak azt, hogy hatékony (ezt nevezzk empirikus kzelésnek, amikor nem tudományos érvek, hanem a tapasztalat miatt választunk egy szert). A Divascan általam tapasztalt egyedüli mellékhatása a hízás, más egyéb mellékhatást a betegeimtől nem hallottam. Sok olyan migrénes betegem van, aki 6 hetes Divascanos kezelés után évekig rohammnetes. Ritkább esetben fordul elő, hogy a 6 hetes kúrát 3 hónaposra kell meghosszabítani, de ekkor is bekövetkezik a hónapokig tartó panaszmentes időszak. A kúrát néha megismétlik 3-12 hónapos kihagyás után, de minden beteg csak néhány kúrát alkalmaz az életében. Tartós panaszmenteséget kívánok!

 

 

REMÉLEM SOKAKNAK TUDTAM SEGITENI !!

 

tofi76 Creative Commons License 2015.11.24 0 0 387

Van 4 doboz bontatlan divascan-om, ha esetleg a migrénre ezt írják fel valakinek, átadnám, mert én nem tudom szedni. Árban megegyezünk. tofifi76@gmail.com

 

60 db és 2.5 mg / doboz...

umea.. Creative Commons License 2015.09.15 0 0 386

Pár éve Kínában jártam és ott egy eszperantó nyelvű folyóiratban találtam az alábbiakat.

Magyarra lefordítottam és közre adom

 

Ez az egyszerű és könnyen végezhető testgyakorlat hasznos az inak, csontok és izmok erősítésére, az izületi mozgások élénkítésére, a vérkeringésre, valamint a belső szervekre és az anyagcserére. Ütögessük egész testünket tenyérrel, vagy ökölbe markolt kezünkkel különösen akkor, ha izületeinket fáradtnak, merevnek, izmainkat feszültnek érezzük. E módszerrel ellazulás, testi és szellemi élénkség következik be.

 

            Alábbiakban néhány gyakorlatot ismertetek. Ezek nemcsak a test frissítésére, a fáradtság enyhítésére, hanem bizonyos betegségek megelőzésére és gyógyítására is alkalmasak.

 

            Első gyakorlat: A fej ütögetése. Tegyük ezt állva, vagy járás közben. Lazítsuk el testünket, különösen a vállakat és ütögessünk állva. Ha járás közben végezzük, úgy haladjunk lassan és zavartalanul. Ütögessük a fej bal oldalát a bal kezünkkel, a jobb oldalát a jobb kezünkkel. Végezzük az ütögetést a homloktól a tarkóig oda-vissza 50-szer. Figyelmesen végezzük és lélegezzünk egyenletesen. Ez a módszer hasznos a fejfájás, szédülés, a vérkeringési panaszok enyhítésére, megelőzésére.

 

A többi gyakorlatot itt nem ismertetem, mert azok más betegségekre vonatkoznak

Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.10 0 0 385

Rendben! Ám ha egyszer meggondolod magad, itt megtalálsz!
Jó lábadozást!

Előzmény: gombóc63 (384)
gombóc63 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 384

Köszi, de nem. Úgy hiszem sok kört futottam már az ügyben, orvosi, alternatív vonalon is. Mindamellett térdműtét után vagyok, még hetekig a szobám foglya:-((

Az idézet tetszik és igaz.

Előzmény: Harmónia Egészség Műhely (383)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.10 0 0 383

Van ötletem bőven.
Szeretnék segíteni neked. Szükséges hozzá, hogy találkozzunk, beszélgessünk.
Tudd, hogy nem szeretnélek rábeszélni, nem szeretnék rád erőltetni semmit. Hallgass a megérzésedre! (De ne az elméd által képzett gondolatra!!!) :) 
Ha úgy érzed találkoznunk kell, akkor találkozunk, beszélgetünk. Azon nem múlik semmi! Ha nem, nem!

Van egy Lucien del Mar idézet, egyik kedvencem:
"Aki nyavalyog, de nem változtat, annak még nem fáj eléggé!"

Segíthetek?

Előzmény: gombóc63 (382)
gombóc63 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 382

Na mesélj...mert én már kifogytam az ötletekből.

Előzmény: Harmónia Egészség Műhely (381)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.08 0 0 381

Akkor most együtt élsz a fejfájásoddal?
Nem muszáj! Biztos van rá gyógymód!

Előzmény: gombóc63 (378)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.08 0 0 380

Szia Lilesz!
Novemberi a hozzászólásod. Azóta van valami változás? 
Ne hagyd magad! Ne légy kísérleti nyúl!
Természetgyógyászok mit csináltak veled? Milyen masszázst próbáltál?

Előzmény: Lilesz (372)
Harmónia Egészség Műhely Creative Commons License 2015.04.08 0 0 379

Szia szu87!
Használod még a kúpot? Ha igen, milyen időközönként?
Kicsit sántít nekem ez a dolog. Nem a szavaidban kételkedek, hanem a hatásmechanizmust nem értem. Nem lehet ez egy placebo hatás?

Előzmény: szu87 (376)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 378

Ahogy az is sokaknak biztos hihetetlen lesz, hogy nekem pedig egy műtét miatt adott vérhigitó mulasztotta el a fejfájásomat, ahogy abbahagytam visszatért. Kétszer is megtapasztaltam. Sajnos ezt nem szurkálhatom egy életen át és a neurológus is értetlenül áll ezelőtt.

Előzmény: szu87 (376)
avatarzsofi Creative Commons License 2015.03.23 0 0 377

próbáltad már a jógát? 

szu87 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 376

Sziasztok.sokatoknak bizonyàra hihetetlen lesz amit ìrok,de hàtha másnál is bevàlik.Egy vìrusos hànyàsos betegségre deadalon végbélkúpot ìrt fel nekem a doki..időközbe rájöttem hogy a migrénes fejfájásomat is 5-10perc alatt teljesen elmulasztja..azòta csak ezt hasznàlom.sokat szenvedtem vele igy gondoltam megosztom hatha segithetek vele masnak is..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!