Keresés

Részletes keresés

registration Creative Commons License 2012.05.02 0 0 143

A VITI ELSŐSORBAN PSZICHÉSEN TERHELI MEG A BETEGEKET..ez egy alattomos betegség, az esetek nagy részében társult betegségként jelentkezik, de van úgy, h előbb a viti jelentkezik, aztán a társult betegség, ez az esetek nagyobbik részében pajzsmirígy..ezek aztán önnállóvá alakulnak, azaz függetlenítik magukat a vititől, és zömében autóimmun jellegűek, tehát nem gyógyíthatóak, csak a tünetek csökkenthetőek, jobbik esetben tünetmentesíthetőek ..

 

Egyik lehetséges gyógymódja a hipnózis, mely szakértő terapeuta kezében néha "csodákra" képes..az elpusztult pigment termelő sejtek (leukociták) pótlását Cu és aminosavakat tartalmazó krémmel lehet gyorsítani és szolárium alkalmazásával, ezt célszerűen otthon kell egy arcszoláriummal végezni, kb. 40-50 cm távolságról, bőrvédő krém alkalmazásával, heti 2 alkalommal, hozzáértő szakember felügyeletével, kúra szerűen..

 

A vitisek érzékenyen reagálnak az UV sugarakra, ezért fokozott fényvédelem (80%) szükséges, ha szoláriumos terápiát akar vki alkalmazni, akkor ezt megelőzően és ezen idő alatt B3 vitamint (NIACIN AMID formájában, mert a NIKOTINSAV kellemetlen mellékhatással rendelkezik..

Előzmény: pantellll (142)
pantellll Creative Commons License 2012.05.01 0 0 142

Sziasztok,

 

én már az öngyilkosság szélén állok. Komolyan. Pedig van egy kisfiam, de nem élünk együtt az édesapjával. Lenne egy kialakuló kapcsolatom, de a foltjaim mindenben megakadályoznak. Ezt tényleg csak az tudhatja, aki korábban csinosnak volt mondható és most, mint egy szörny úgy érzi magát a foltjaival.

 

Nézegettem a fényterápiás kezeléseket. Van PUVA, OMNILUX meg még nem tudom hányféle. VAjon melyik a legjobb és legkevésbé káros, mert nem szeretnék még rákos is lenni. Ez az utolsó reményem.

 

Üdv.

registration Creative Commons License 2012.03.08 0 0 141

A CRP-t nemcsak te nem ismered, de nagyon sok orvos sem, számukra a labor vizsgálat egy ún. "kis protokoll"-ból áll, ami persze nem jelenk kivizsgálást, csak annak az elhitetését, h milyen jó és lelkiismeretes orvosvosod van, aki kezét-lábát töri, h téged meggyógyítson..a viti kivizsgálásánál ezt a tételt nem szabad kihagyni, mert nagyon fontos, esetleg további célzott vizsgálat kiinduló pontjául szolgálhat..

Előzmény: Törölt nick (140)
registration Creative Commons License 2012.03.08 0 0 139

Erre a fórumra költöztek, ahol ugyanazt az a belépési lehetőséged van, mint az előző fórumon:

 

http://www.vitiligo-hungary.hu/

 

Ha góckutatásra kerülsz, nézzd meg, h a labor kivizsgálásodra kerülésednél kértek-e C-reaktiv protein (CRP) meghatározást, ez a szervezetben jelenlévő gyulladási folyamatokra ad felvilágosítást..normál esetben ennek az értéke 0 körüli..

Előzmény: Törölt nick (137)
registration Creative Commons License 2012.03.08 0 0 136

Pl. a facebook-on..a régi honlapjuk is megszünt, másik van helyette..

Előzmény: Törölt nick (135)
FLAMARTIN Creative Commons License 2011.08.11 0 0 134

Én ott voltam..fantasztikus élmény volt..és ki volt a másik férfi, akit sminkeltél?..A találkozóról azóta konzultáltam egy híres bőrgyógyásszal (Tamási Piroska), akit évtizedek óta ismerek..Szeretettel gondolok rátok..Ha kozmetikai szalont nyitnál, sztem napok alatt milliomos lennél a felhalmozott tudásod alapján..pusz: Varga Béláné..hiszen tudod..

Előzmény: Spring_1966 (133)
Spring_1966 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 133

Sziasztok!
 

VITILIGO TALÁLKOZÓ LESZ BUDAPESTEN!
 
 
A TALÁLKOZÓ IDŐPONTJA ÉS HELYE:
 
2011. AUGUSZTUS 06. SZOMBAT 11:00 ÓRA
 
DUNA PLAZA BEVÁSÁRLÓKÖZPONT - II. EMELETÉN LÉVŐ - NAGY ÉTTERMI RÉSZ.
 
 
AZ ASZTALON EGY VILÁGOSKÉK ZÁSZLÓ LESZ, arról ismertek meg bennünket és tudjátok majd, hova kell jönni.
 


Várunk Mindenkit szeretettel! Gyertek el minél többen!
És hozzatok Magatokkal sok-sok jó ötletet és információt!

 

(Lásd bővebben a VITILIGO HUNGARY weblapon:

www.vitiligo-web.fw.hu )

Cuki0526 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 132

Kedves Piroslabda!

Ugyanebben a cipőben járok, de vmi történt tavaly októberben. Felkerestem egy természetgyógyászt, aki mindenfélét mondott. Túl sok volt. De úgy gondoltam, h adok egy esélyt a javaslatainak. És amikor az első szombati ebédemet csináltam, akkor döbbentem rá, hogy 7 évvel ezelőtt, amikor diétáztam, ugyanezt ettem és akkor szinte teljesen elmúltak a foltjaim.

Szóval, ha 1x bevált, miért ne sikerülne még1x. Azóta egy kicsit lazítottam, de a környezetem szerint is látható a javulás, pöttyösödnek kívülről befelé.

Szóval, ha érzed magadban az erőt, akkor hajrá.

Teljes étrenváltás. Nincs hús, nincs tej, sajt, cukor, fehérliszt. /Ebből nálam a hús visszaszivárgott, de a többit igyekszem kihagyni./ Ugyanakkor szedek 1x5 mt ezüst és 1x5ml arany kolloidot - ha neten rendelsz, akkor 1/2 liter kb. 2500 és 2700 Ft és sokáig elég -, grapefruit mag olajat 1450,- a DM-ben, sokáig elég, PABA vitamint 2x1 kapszula - a neten 250 db 4600 Ft, B komplexet ez kb. 1400, ami kicsit húzósabb tétel Detox /ha nagy tételben veszed, akkor havi 4000- ha havi mennyiségben, akkor 7000,- + 13 gyógynövényből iszom 1 liter gyógyteát citromfű, cickafark, körömvirág, pásztortáska, apróbojtorján, kakukkfű, szurokfű, mályvagyökér, kutyabengekéreg, szennalevél. Heti 2x szolizok olyan csöves gépben, ahol az UVB arány a nagyobb.

Ha ez így sok, akkor javaslom Dr.Török Mária bőrgyógyászt, a Déli Punál rendel. Ő aminósavas kezelést kombinál szolizással. Nekem az is használt, de az aminósavas port nem tudtam lenyelni, mert öklendeztem és szörnyű fejfájásom lett tőle. Talán Neked nem lesz. Ez egy kicsit húzósabb, mert én 57 kg-ra egy adag port 3000 Ft-ért kaptam + a szoli díja. De 10 alkalom után látszódott a javulás.

Sok szerencsét kívánok! Remélem sikerül.

Üdv

Cuki

 

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 131

sziasztok,

 

 

én gyerekkorom óta szenvedek ettől a betegségtől, és aki azt mondja fogadjam el magamat, annak azt mondom, hogy majd akkor mondja ezt, ha ő is ettől a betegségtől szenved. Mert igaz, hogy fájdalmaim stb. nincsenek, de nem vagyunk egyformák, és nekem totálisan romba döntötta az önértékelésemet, önbecsülésemet, önbizalmamat.

Ettől függetlenül elég jól elvoltam, mert vannak területek, ahonnan eltűntek a fehér foltok.

Viszont pár hónapja újabb jelent meg az arcomon, ami teljesen kiborított, és elkezdtem újfent olvasgatni a témában.

 

A fényterápiában bízom, de nagyon drága egy kezelés (kb. 12.000,- ft, amiből minimum 12 kell. Viszon láttam olyan weboldalt, ahol venni is lehetne ebből a lámpából.

 

 

Arra gondoltam esetleg összedobhatnánk a pénzt, és klub keretén belül kezelgethetnénk magunkat.

 

 

Üdv: V.

floranna7 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 130

Sziasztok!

Az anyukámnak vitiligoja van és most sugárterápiát fog kapni a nem rég diagnosztizált mellrákja miatt. Van-e valakinek valamilyen tapasztalata vagy tanácsa ezzel kapcsolatban? Okoz-e sérülést a sugárterápia, ha fehér foltot ér a sugár? És ha barnát? Hogy lehet ezt megelőzni vagy mit lehet utólag tenni? Előre is köszönöm, mindenkinek minden jót!

 

 

Gyimu Creative Commons License 2010.01.21 0 0 126
Sziasztok!

Előre le szeretném szögezni, hogy nem reklámozni akarok, csak információkat adni.
Egy olyan cégnél dolgozom, ahol orvostechnológiával, bőrgyógyászati, esztétikai rendszerekkel foglalkozunk, így sok mindennel találkoztam már a témában, sőt kapcsolatban állok természetesen néhány bőrgyógyásszal is. Segítettünk már vitiligo-ban szenvedő embereken UV-terápiás eszközökkel.
Azért írok, mert véletlen rátaláltam a fórumra és szeretnék, amiben tudok segíteni, mert nekem is már sokat segítettek más topic-okban.
Szóval UV fényterápiás eszközökkel foglalkozunk, ha valakit érdekel valamilyen szinten a dolog, akkor nyugodtan kérdezzetek a gyima77 kukac hotmél pont com-on.
Szép napot, mielőbbi gyógyulást Mindenkinek!
Üdv, Gyimu
Varga Béláné Creative Commons License 2010.01.14 0 0 125
A lényege röviden ennyi:


"Lézerterápia Szegeden, a bőrgyógyászati klinikán:
Magyarországon egyedülálló lézeres kezelésben részesítik a pikkelysömörben szenvedőket a Szegedi Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikán – tudtuk meg dr. Kemény Lajos tanszékvezető egyetemi tanártól. Az eljárást az egyetem bőrgyógyász és lézerfizikus szakemberei dolgozták ki. A speciális lézerberendezést az Egyesült Államokban gyártották. A terápiával a hagyományos kezelést helyettesítik. Előnye, hogy kizárólag a beteg bőrfelületre, ötször-hatszor kisebb dózisban érkezik a fénynyaláb, amely nem tartalmazza a rosszindulatú folyamatokat beindító UV-sugárzást. A klinikán fekvő betegek kezelését a társadalombiztosítás támogatja".
Előzmény: Varga Béláné (124)
Varga Béláné Creative Commons License 2010.01.12 0 0 124
Sziasztok!

Ma hajnalban halotta az ECHO TV-n egy adfásuk ismétlését, ami érinti a viti-t is, ha van időtök, és vkit érdekel, érdemes megnézni teljes képernyővel( jobb alsó részén katt a bal egérgombbal):

http://www.echotv.hu/20100109_rakerdes.html
Varga Béláné Creative Commons License 2009.11.19 0 0 122
Jobb alsó sarokra katt a bal egérgombbal: teljes képernyő!
Előzmény: Varga Béláné (121)
Varga Béláné Creative Commons License 2009.11.19 0 0 121
Egy kis folt csak szépít:

http://www.indavideo.hu/video/Feny_es_arnyek?action=video_site&video_title=Feny_es_arnyek%3Ftoken%3D5e1c28fb07cf9348da806b96b4cf0e50
Varga Béláné Creative Commons License 2009.08.15 0 0 116

http://www.metacafe.com/watch/yt-X7F3calBvRY/michael_jackson_vitiligo_clips/
Előzmény: Varga Béláné (114)
Spring_1966 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 115

Kedves Fórumozók!

 

ELKÉSZÜLT ÉS ADÁSBA KERÜLT A VITILIGORÓL SZÓLÓ RIPORT:


- 2009. AUGUSZTUS 04-ÉN kedden az RTL KLUB 19:35 órakor kezdődő FÓKUSZ című műsorában.

A videót megnézheted: www.rtlbulvar.hu/video/65076

vagy www.rtlbulvar.hu/video ; Fókusz (video) menüpont. Itt az adás dátuma alapján ki tudod keresni és meg tudod nézni a riportot.


és


- 2009. AUGUSZTUS 06-ÁN csütörtökön az RTL KLUB 13:30 órakor kezdődő FÉL KETTŐ című műsorában.

http://www.rtlhirek.hu/video/65309

 

A Fókuszban leadott műsor elsősorban azokhoz szólt, akik nem ismerik ezt a betegséget, nem érintettek a betegségben.

Illetve sikeresen felhívta a figyelmet (betegekét és orvosokét), hogy van magyar vitiligo weblap és Vitiligos Közösség, mely szeretne segítséget nyújtani a betegeknek, hozzátartozóknak.


A hazai médiában ez volt az ELSŐ jelentős riport a vitiligoról!

 
És az RTL-KLUB jóvoltából mi (a vitiligos betegek Közössége és a VITILIGO WEBLAP Szerkesztősége) is aktívan résztvehettünk a műsor összeállításában, elkészítésében.

 

A műsor jó volt, empatikus, tömör, szakszerű, felvilágosító, érthető az átlagos néző számára is.


A riportot nagyon köszönjük

 

- a weblapunkat képviselő betegeknek: Orsinak (weblapszerkesztő), Zsuzsinak, Józsinak
- a többi szereplőnek: a kisfiúnak, Marcinak, az édesanyjának, Cilinek és a megszólaló orvosoknak
- a műsor készítőjének Kapin Zsolt szerkesztő-riporternek és az RTL KLUB-nak!

 

Ez még csak a kezdet volt...
Az RTL-KLUB és Kapin Zsolt szerkesztő-riporter segítségével szeretnénk tovább folytatni a megkezdett munkát!


Lehetőségünk lesz rá, hogy a többi fontos dologról is beszélhessünk, elmondhassunk mindent, ami az első (5 perces) riportba már nem fért bele.

 
Nóri
szerkesztő
VITILIGO WEBLAP

Varga Béláné Creative Commons License 2009.08.06 0 0 114
Az RTL TV a vitiligo betegségről forgatott egy műsort, Michael J. halálával kapcsolatban, aki szintén vitis volt, da a magyar sajtó folyamatosan azzal vádolta, h azért fehéritette magát, mert nem akart sötét bőrű lenni..Ennek kapcsán készült a megemlékezés, h legalább halákla után kiderüljön előttünk is az igazság..A műsort itt lehet megnézni:

http://www.rtlbulvar.hu/video/65076

Vágó lappal beteszed a címsorba, és le enterezed..
Varga Béláné Creative Commons License 2009.07.12 0 0 113
http://209.85.129.132/search?q=cache:onwAvCBqfsYJ:www.medical-tribune.hu/action.php%3Faction%3Dpdf%26pid%3D8%26sid%3D439%26aid%3D6312+vitiligo+treatment&cd=9&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&lr=lang_hu&client=firefox-a

Összefoglaló a bőr pigment zavarairól..A címsorba vágólappal kell betenni, és leenterezni..
Varga Béláné Creative Commons License 2009.07.02 0 0 112
EMBER volt, akit nem ismertünk, mert ideológiai okokból nem ismerhettük meg:

http://www.youtube.com/watch?v=lQ6b7kHGsSg
tud Creative Commons License 2009.06.11 0 0 110

Tudja valaki hol lehet kapni a kubai méhlepénykivonatot? Mi a gyógyszer neve?

Állítólag egy hatásos szer.

Nekem először  30 évvel ezelőtt kezdődött a betegség, kaptam rá gyógyszert a bőrklinikán. kb fél évig szedtem, de nem történt változás, inkább egyre több lett a fehér foltjaim száma. majd terhesség miatt abba kellett hagyjam a gyógyszer szedését  és mire megszületett a gyerek teljesen elmúlt spontán minden foltom. Most pár hónapja újra kezdődött. A bőrgyógyász nem sok jóval kecsegtet.Az egykor kapott gyógyszer ma már nem is létezik ,de szerintem a gyógyuláshoz nem volt köze akkor sem.

A sárgarépát, sütőtököt, sárgadinnyét gyakran és szívesen fogyasztom, szerintem jobb, mint bármilyen kivonat

Varga Béláné Creative Commons License 2009.06.01 0 0 109
Vitiligo

A bőr foltos festékhiányában (vitiligóban) a melanociták hiánya miatt sima felszínű, fehér foltok jönnek létre a bőrön. Az elváltozás oka ismeretlen, de elképzelhető, hogy az egyén immunrendszerének melanociták elleni támadásáról van szó. A vitiligó családi halmozódást mutat, és gyakran társul más betegségekhez is. A vitiligóban szenvedő emberek majdnem egyharmadánál pajzsmirigy betegség van jelen, de a két betegség közötti összefüggés nem tisztázott. Cukorbetegségben szenvedőkben, Addison-kórban, anémia perniciózában is valamivel nagyobb a vitiligó kialakulásának a valószínűsége. Létrejöhet sérülés, vagy a bőr leégése után is. Ugyan a betegség nem jelent orvosilag problémát, viszont jelentős lelki stresszt okozhat. A vitiligó a betegek egy részében egy-két éles határú folt formájában jelentkezik, másoknál pedig nagy testfelületet borít be. Az elváltozás a sötét bőrűeken a legfeltűnőbb. Gyakran érintett terület az arc, a könyök, a térd, a kezek, a lábak és a nemi szervek. A pigmenthiányos területek rendkívül hajlamosak a leégésre. A beteg bőrterületen a haj (szőr) is fehér, mivel a szőrtüszők melanocitái is hiányoznak. A haj korai őszülése még akkor is előfordulhat, ha az alatta elhelyezkedő bőr nem érintett

MÁS FORRÁSBÓL, EGY KICSIT MÁSKÉPPEN:


A vitiligo szerzett, körülírt pigment hiányt jelent a bőrben.

Többnyire fiatal felnőtteknél kezdődik, nők gyakrabban betegszenek meg.

Az esetek kb. 30%-a családon belül halmozódik.

Genetikai háttere igazolt.

Multifaktoriális vagy poligénes (több gén együttes hatása szükséges) kórkép, ezért néha nemzedékeket is kihagyhat.

Megjelenésében fontos szerepet játszhatnak a szervezet letokolt, gennyes betegségei, az ún. gócok.

A bőrben körülírt területeken a festéktermelő sejtek (ún. melanocyták) pigment termelése károsodik, pigment hiányos foltok keletkeznek.

A folyamat sokszor lassan halad előre, spontán visszafejlődést nagyon ritkán látunk.

Gyakran kimutathatók a betegségben ún. autoantitestek (a szervezet saját anyagai ellen termelt ellenanyagok).

Autoimmun betegségekben a vitiligo lényegesen gyakrabban fordul elő.

A vitiligo lehet:

- lokalizált: ekkor általában a hajas fejbőrön, arcon, kézen ill. nemi szerveken és azok környezetében észlelhetők a tünetek.

- generalizált: ekkor számos kisebb-nagyobb folt látható a legkülönbözőbb bőrterületeken.

- vitiligo universale: alig látható normálisan pigmentált terület.

A pigment hiányos, jellegzetes fehér foltok nemcsak esztétikailag zavarnak, az érzékeny, védtelen területek fokozottan érzékenyek napfényre, akár enyhe napfényhatásra is komoly gyulladás, napégés alakulhat ki.

Ez néha a betegség terjedését is provokálhatja, ezért legfontosabb kezelés a vitiligo esetén a fényvédők használata (SPF 50+, melyből létezik színezett, a zavaró foltokat teljesen elfedő változat is: lsd. PHOTODERM)

A kezelésben végleges megoldást adó eljárás jelenleg nem létezik, de intenzív kutatások folynak ebben az irányban, és az erdmények "kézzel fogható" távolságban vannak..

Az úgynevezett fotokemoterápia (PUVA kezelés) repigmentációt eredményezhet, az esetek egy részében azonban a kozmetikai eredmény a tagolt pigmentáció miatt az eredetinél rosszabb is lehet. Ez főleg akkor fordul elő, ha az érintett bőrterület nincs előkészítve (kondicionálva) a fénykezelésre, és a fénykezelés napozásból áll, ahol a fény különböző összetevői meghatározatlan mennyiségben jutnak el az érintett területekre..Senkinek nem javasolt ez a "módszer"..

Helyileg hormonhatású készítmények (szteroid kenőcsök) eredményesek lehetnek, de ez -szerintem-csak akkor jöhet számításba, ha ezek a szteroidok az alapbetegség (ún. társult betegség) gyógyítására szolgálnak..

Bőrgyógyászati praxisunkban a repigmentációt (a festék újraképződését) elősegítő kenőccsel (Vitix) - sok esetekben - eredményt értünk el, de ebben közre játszhatott az ún. pszichés hatás is, ami fokozottan jelen van a vitiligónál..Ezért (is) szokott sok esetben spontán repigmentáció is előfordulni..
Mellesleg: 50 ml 10.500 fT-ÉS 9.700 Ft közötti áron kapható, naponta 2X kell használni, és ajánlatos mellette lámpázni is..


Személy szerint ismerek több személyt, aki használta a VITIX-et: (ezt 6 hónapig ajánlatos használni)..Volt, aki az anyagiak miatt csak 1 hónapig alkalmazta: semmi eredmény; volt aki 6 hónapig használt, és kezdődött a bőr barnulása, de nem ott, ahol kellett volna, magyarul: MÁJFOLTOS lett..Ettől még lehet, h van, akinek használ, és pénze is van ennek a kísérletnek az elvégzésére..A hatóanyaga elsősorban sárga dinnye kivonat, ami sok béta karotint(is) tartalmaz..Ezt mindenkinek csak ajánlani tudom, tablettában is kapható, sokat tartalmaz belőle a sárgarépa (ha elég piros), sütőtök, stb. Ez csökkenti a vitis foltok, és a normál bőrszín közötti árnyalatot, és némiképpen véd is a napfény károsító hatása ellen, és az "A" vitamin előanyaga, amire a szervezetnek nagy szüksége van..
Varga Béláné Creative Commons License 2009.06.01 0 0 108
Erről ezt írnak net-en (nyers fordítás):

A vitiligo gyógyítása folyamat 100% természetes / gyógynövény.
We have made vitiligo cure tablets with the following herbal ingredients: Tettünk vitiligo gyógyítása tabletta a következő növényi összetevőket:

Melia Azedarach Melia Azedarach
Cuminum Cyminum Cuminum Cyminum
Fumeria Parviflora Fumeria parviflora
Melia Azadirachta Melia Azadirachta
Lawsomia Alba Lawsomia Alba
Piper Nigrum Piper nigrum
Rosa Damascena Rosa Damascena
Satalum Album Satalum Album
Tephrosa Parpura Tephrosa Parpura
Terminalia Chebula Terminalia Chebula
Baluhinia Veriegata Baluhinia Veriegata
Cassia Abus Kasszia Abus
Berberis Aristata Berberis Aristata
Echinop (spp) Echinop (SPP)
Cordiandrum Satinum Cordiandrum Satinum
Indications: Javallat:
These tablets are effective in skin eruption, Rashes, Pimples, Prickles, Boils, Ringworm, Absces, Scabies, Psoriasis and specially in vitiligo. Ezek a tabletta hatásos kiütések bőr, kiütések, pattanások, Prickles, kelések, sömör, Absces, rüh, psoriasis és a kifejezetten a vitiligo.
Dosage: Adagolás:
2 tablets thrice a day. 2 tabletta naponta háromszor.
www.superherbalcare.com www.superherbalcare.com



Én olvastam a hozzászólásokat is, erről nem akarok véleményt mondani, illetve idézni..
Előzmény: sbryta (107)
Varga Béláné Creative Commons License 2009.05.25 0 0 106
A "lipovitan", ami a másik Fórumban napirendi téma (ami állítólag gyógyítja a vitiligót), nem más, mint szárított élesztő..Ez, illetve ennek előállítása (is) szerepel a Magyar Gyógyszerkönyvben (PhHg V)..A lényege, hogy az élesztőt inaktiváljuk, ezzel megszüntetve a puffasztó hatását,és víztartalmától megfosztva megnő az eltarthatósága is..Ennek persze ára van: 2 óráig kell 100 C fokon tartani, miközben a vitaminok nagyobbik része lebomlik..Akár tablettákká préseljük, akár így fogyasztjuk, mindenképpen azonos a Szlovákiában reklámozott LIPOVITAN-nal..Egyesek azt hiszik, hogy ha valami szrepel a Gyógyszerkönyvben, az gyógyszer is..Persze ez nem így van..Ez nem gyógyszer, hanem egy termék, ami esetleg megfelehet egy étrend kiegészítőnek..Akit érdekel a magyar "lipovitan" előállítási módja, megpróbálom bemásolni az említett könyből..
lazsak.a Creative Commons License 2008.10.16 0 0 100

   Voltam  14-én a bőrgyógyászomnál és a rákos mirigyet eltávolító műtét (3 éve ) utáni rendszeres szemrevételezés után említettem a foltjaimmal kapcsolatban véleményemet a gombás fertőzésről. De a doktornő nem akceptálta és ajánlotta a VITIX-et. A gyógyszertárban nem volt , de az árát megmodták a gélnek: 9 ezer felett volt.

 Ezután estem neki a netnek és végigolvastam a fórumot.

 Krisztina 2005.10.01.-es hozzászólására levelet írtam neki, de a cím már nem létezik. Én is szegedi vagyok , így  Kohán dr. -nál én is tudok érdeklődi magam is. Krisztinától csak a felajánlott infókat akartam beszerezni.

Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2008.10.03 0 0 99

Valaki javasolta a körömvirágot, hogy a nagynénjénél (ha jól emlékszem) bevállt. Mások mondták, hogy náluk semmi...

 

Hát, ugyan elkiabálni nem akarom, de úgy néz ki, mi is a szerencsés kategóriába tartozunk.

Férjem napi háromszor iszik egy kis vízbe csepegtetve negyven cseppnyi körömvirágolajat, és még én is úgy látom, hogy javul az állapota! Még mindig eléggé foltos, ugyanannyi foltja van, mint eddig (ha nem több), de a foltok elkezdtek sokkal kevésbé elütni az eredeti bőrszínétől.

Remélem, hogy ez így is marad! :)

Előzmény: Stoppermutter (93)
lazsak.a Creative Commons License 2008.09.23 0 0 98
Kedves fórumozók !

 Most gondolkodásra szeretnélek késztetni benneteket!

--Lehet, hogy gomba okozza a fehér vitiligó foltokat!!!  

  Én 3 éve kerültem a szegedi bőrklinika páciensei közé, mert miteszerből kiinduló dudor eltávolításakor rákos sejteket diagnosztizáltak. Akkor tudtam meg, hogy a fehér foltok a kézfejemen és karomon vitiligó. Szerintük !!

Mert a háziorvosom egy évvel korábban gombaként diagnosztizálta és úgy gondolta, hogy hajmosáskor került a karomra a fertőzés. De valami drogista hajsampont írt fel, ami nem hatott.

 --Most jött a bukfenc 2008-ban.

 Fülgyulladást kaptam 6 hete élményfürdőzés után és a doki gomba okozta betegséget állapított meg. Először Canasten oldatot adott, amivel csepegtetni kellett volna. A baj csak az volt, hogy lyukas volt a dobhártyám , és a folyadék befolyt a középfülbe és még a torkomban is éreztem, amitől inflenzaszerű gyulladásom lett.  Ezért egy hét múlva áttért a doktor poszerű gombaírtóra.  Három hét alatt siker koronázta a terápiát.

 

--- Én meg hasznosítani akartam a gombaírtót!

  Kipróbáltam a combhajlatomban is , amire már sokféle kezelést írt fel bőrgyógyász . Bevált!  De a kiírtott pigmentek nem térnek vissza gyorsan, viszont a gomba kellemetlensége eltünt.

-- Kipróbáltam a sarokrepedésemre is . Ott is hatásos volt . Ezt is gomba okozta !!

--Ezek után azt mondtam , akkor lehet, hogy igaza van a háziorvosomnak!

 Így bekentem a karomat is és a lábszáramat is, mert egyre több a fehér folt rajta.

  A bőrklinikára okt. 14-én megyek ellenőrzésre (1/2 évente kell a rákos mirigy eltávolítása miatti utógondozás miatt) , és akkor megkédem, hogy mi a véleménye a doktornak a vitiligó és gomba lehetséges összefüggéséről ?

Majd megírom, ha kíváncsiak vagytok rá

lazsak.a Creative Commons License 2008.09.23 0 0 97

Sziasztok fórumozók !

 

  Nem gondoljátok-e, hogy a pigmentírtásért nemcsak az immunrendszerünk lehet felelős, hanem gombabetegség is lehet az ??

 Próbáljátok megakadályozni a foltok terjedését a Canesten oldattal (recept nélkül kapható)!

 Amikor a háziorvosom a karomon meglátta a foltokat, akkor gombatámadásnak vette. A baj csak az volt, hogy nem a megfelelő ellenszert írta fel ( valamilyen gyógy-hajsampont).Ez kb 4 éve volt.

 3 éve a felkaromon egy miteszerből kialakuló rákos dudor eltávolításakor kerültem a bőrklinika felügyelete alá és 1/2 évente ellenőriznek azóta (most okt.14-én esedékes ismét). A bőrgyógyász vitiligót állapított meg , de terápiát nem mondott hozzá , sem tanácsot !

 --Viszont 6 hete fülgyulladás miatt fülészetre mentem, ahol az orvos gombát talált a füljáratban és Canesten oldatot írt fel . De később kiiderült, hogy nem használhatom, mert ki volt lyukdva a dobhártyám, s az oldat átment rajta, ami belül gyulladást okozott. Ezért porral oldotta meg a gombaírtást ( Nystaki por--eléggé nehezen olvasható a doktor írása).

---Ezután hasznosítani akartam Canesten oldatot és kipróbáltam a sarokrepedésemen és bevált!   Meglepetésemre a sarokrepedést gomba okozza!!

   Ekkor a combhajlatomban is kipróbáltam, ahol már sok szerrel próbálkoztam sikertelenül. Itt is jó lett !   Természetesen a gomba nemcsak kellemetlen szagot okozott, hanem a pigmentet itt is kiírtotta. De ezt a folyamatot sikerült megállítani.

 

  Sok sikert kívánok a próbához!

Stoppermutter Creative Commons License 2008.09.11 0 0 96

Meg kell tanulni együtt élni vele, és ha nagyon zavarja, leplezni, sminkelni. De szerintem szükségtelen. Eleinte borzasztó, de aztán szinte észre sem veszed.

 

Előzmény: Mrs Fred Weasley (95)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2008.09.10 0 0 95
Koszonom szepen a tanacsokat...igyekszem megfogadni mindet.

Ugy becsulom a lelkierejet... De nem tudom eldonteni, hogy tenyleg ilyen eros vagy csak egyszeruen nem fogja fel, amit mondunk neki. (Nem hulye :)), nem azert, hanem mert mi angol nyelvteruleten elunk, es az o angolja erosen kifogasolhato, szoval, az orvos nekem mondta el, hogy mi ez, mi lesz, hogyan lesz, en meg probaltam az en erosen kifogasolhato portugalommal visszaadni neki mindazt, amit en hallottam. Persze, elolvasott o minden fellelheto brazil oldalt, es nekem mindegy is, honnan meriti az erejet, amig nem adja fel es pozitiv.)
En meg tamogatom mindenben, amit kitalal, es amitol jobban erzi magat, kiveve az olyan lokottsegekben mint pl tegnap este, amikor chillipaprikaval kenegette a foltjait... azt azert ne...
Bar, ki tudja...

:)

Koszonom meg egyszer, nagyon jol estek a szavaid.
:)
Előzmény: Stoppermutter (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!