Keresés

Részletes keresés

mona:) Creative Commons License 2007.08.13 0 0 26

sziasztok :)

1-2 honapon belul szeretnek kikoltozni..

munkat keresek, 1enlore egy hotelbe, panzioba szeretnek dolgozni, takaritonokent  mig megtanulom a nyelvet..ha van kedvetek kerlek irjatok par jo tanacsot, h. mire figyeljek, h. kb. milyen fizetesre szamithatok... olcso alberlet meg hasonlok...hirtelen azt sem tudom mire figyeljek..szoval nagyon szivesen fogadom a jotanacsokat...es jol jonne par barat is :) elore is koszonom !!

akire002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 25
Köszönöm az ötleteket :) aranyosak vagytok :)
viennatrader Creative Commons License 2007.07.19 0 0 24

Szia akire002!

 

Az alábbi linken megtalalod a becsi tomegkozlekedesi ceg honlapjat :

 

 

Wiener Linien

 

Talalsz utvonaltervezot rajta (Fahrplanauskunft) illetve terkepet (Verkerhrsetz).

Harom ora borzaszto keves lesz sajnos :(

Schönbrunn maga legalabb 45 per - 1 ora ha csak korbesetalod akkor is.

Talan a legjobban akkor jarsz, ha a ringre kimesz, es az 1-es, 2-es villamossal korbemesz (ugyanazon a vonalon jarnak, csak egyes oramutato jarasaval azonos iranyban megy korbe 2-es meg vele szemben). A legtobb latnivalo a belvarosban a ringen van, vagy ahhoz kozel. Igy ha megtetszik valami leszalsz es megnezed.

 

A repterre a a Wien Mitte - Landstrasse allomasrol indul vonat, ez a legegyszerubb es leggyorsabb modszer.

 

Tudsz napijegyet venni ha jol emlekszem 9 EUR kornyeken a tomegkozlekedesre.

 

Egy masik lehetoseg, hogy bemesz a Staphansplatz-ra es felulsz egy konflisra ami kobevisz a belvarosban meg a ringen. Sokkal stilusosabb, hangulatosabb, viszont 50 EUR.

 

Erezzetek jol magatokat Becsben.

 

Udv,

 

ViennaTrader

Előzmény: akire002 (21)
riki15 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 23
Bécsbe= Bécsben
Előzmény: riki15 (22)
riki15 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 22

Hello,

Bécsbe mindenhova nagyon jól el lehet jutni a tömegközlekedéssel.

Ha a Westbahnhof-tól elindulsz gyalog a Mariahilferstrasse-n (ahogy kijösz a pályaudvarról egyenesen át a lámpánál a másik oldalra és a jobbra lévö utca) lefelé kb. 20 perc alatt lent vagy a Maria Terézia Platz-on.

Schönbrunn-ba az U4-el tudsz eljutni. Repülötérre pedig Wien Mitte-töl (szintén U4) megy egy CAT nevü gyorsvasút. Kellemes sétát Becsben.

 

Előzmény: akire002 (21)
akire002 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 21
Sziasztok Kedves Bécsiek :)
 
A segítségetekre lenne szükségem :) 1 napos kirándulást tervezek Bécsbe :)
Az odáig oké hogy vonattal kijutok a Westbahnhofra, de hogyan tovább a tömegközlekedéssel ?
ez milyen messze esik a központtól (Pl Mária Terézia tér, vagy Schönburg).
U-Bahnnal eljutok mindenhová ?
Lehet hogy bután hangzik, de nem voltam még kint tömegközlekedéssel :)
Az is érdekelne, hogy a városból hogyan jutok a repülőtérre, mivel ismerősöm onnan indulna vissza Németországba :)
Arra is szívesen várnék ötleteket, hogy mi az amit mindenképpen érdemes megnézni.
Azt hiszem, sajna csak 3 órám lesz városnézésre :(
 
Előre is köszönöm szépen a segítséget !!
viennatrader Creative Commons License 2007.06.18 0 0 19

Szia p_anna!

 

Sajat kezbol nincs meg tapasztalat iskolaval kapcsolatban. Nalunk meg bolcsode/ovoda a jelenlegi stadium, es egyenlore szeptemberig mindenkeppen otthon van a kislanyom... Amit eddig hallottam:

 

Iskolakat 1-12 kozott akarjak osszevonni, ami itt egyenlore remult varakozassal fogadtak a kisebb gyerekek szulei (vegzos gimnazistaktol fogjak ellesni a viselkedesi mintat az 1-4 osztalyos kicsik?!?). De egyenlore tapasztalatok nincsenek az uj rendszerrol, es nem tudom hogy csak pletyka szintu a valtas, vagy mar szeptembertol elesben megy...

 

Ugy tudom a magyar kozosseg mukodtet egy magyar iskolat is, de a szinvonalarol sokat nem tudok. En mindenesetre szeretnem ha a lanyom nemet nyelvu oviba menne, minel hamarabb ragad ra a nyelv annal konnyebb dolga lesz, nem akarom elszigetelni attol a tarsadalomtol amiben elni fog, ha nem is elete vegeig de hosszu ideig. De van magyar iskola ha ezt preferalnatok...

 

Oviban mar kicsit jaratosabbak vagyunk: van egy kozponti irodaja a becsi allami ovodaknak, ahol tudnak informaciot adni arrol, hogy hol van meg ures hely:

Ovodak

 

Attol fuggoen hogy melyik keruletbe koltoztok, az allami ovodakban eleg sok kulfoldi gyerek jar (torok/jugo/magyar/roman/stb.) ezert az osztrakok inkabb a maganovodakat preferaljak. Ezekrol is talalsz listat a fennti oldalon. Magyar arakhoz kepest eleg dragak, 150-300 EUR attol fuggoen hogy melyik es hol. De lehet szukseg lesz ra, mert az allami ovodakban valamikor marcius kornyeken volt beiratkozas, es most mar csak a maradek helyekre tudnak beiratni, ami meg lehet messze lesz a lakastol, ha nem akkor mazlitok van :-)

 

Erdemes meg TB-tol kijelentkezni es kerni rola valami igazolast is, igy itt konnyebb lesz intezni a csaladi potlekot. Plusz ami meg fontos lehet, hogy csak ugy bereljetek lakast, hogy a meldezettle-t (ami a magyar lakcimbejelentovel egyenerteku) hauptwohnsitz-kent (allando lakcim) toltsek ki, mert egyebkent nem fognak keruleti lakoskent regisztralni, ami mind iskola mind ovoda szempontjabol megneheziti a dolgotokat + pl. autot se tudtok osztrak rendszammal regisztralni...

 

Ha mas kerdesed meg akad irj, ha tudok segitek szivesen.

 

Udv,

 

ViennaTrader

Előzmény: p_anna (18)
p_anna Creative Commons License 2007.06.05 0 0 18
szia Viennatrader,

engem nagyon erdekelnek a tapasztalataid, tanácsaid, a nyar derekan koltozunk becsbe. nagylanyunk ott kezdi az elso osztalyt (egyelore nyelvtudas nelkul...) a masik oviba fog jarni. ha vannak iskolaztatasi tapasztalataitok, az foleg jol jonne, de minden egyebnek is orulnek, amit emlitesre meltonak gondolsz:-)

koszonom!
p_anna
Előzmény: viennatrader (16)
viennatrader Creative Commons License 2007.05.10 0 0 16

Szia!

 

Kuldtem e-mailt, de itt is szivesen valaszolok, hatha masokat is erinthetnek a kerdesek/valaszok, vagy masnak is van (jobb) tanacsa.

 

Udv,

 

Viennatrader

Előzmény: T.Zs. (15)
T.Zs. Creative Commons License 2007.05.09 0 0 15

Szia Viennatrader!

 

Örömmel olvastam beírásod és szeretnék Tőled egy elérhetőséget /e-mail/ kérni és megkérdezni egy pár dolgot, ha nem bánod :)

Az én e-mail címem: info@qualityflashlights.at

 

Üdv.

Zsuzsa

Előzmény: viennatrader (14)
viennatrader Creative Commons License 2007.05.09 0 0 14

Udv mindenkinek!

 

Mi kis csaladommal aprilisban koltoztunk Becsbe, igy a letelepedessel es eletkezdessel kapcsolatos tapasztalataink elegge frissek. Ha akad olyan aki mostanaban tervez atkoltozest, eziranyu kerdesekre vonatkozoan szivesen megosztom tapasztalatainkat.

 

Sajnos ugy latom ez a forum nem igazan mozog, egy tipp meg az elejere az erdeklodoknek: a viennahu oldal levelezolistaja a felsegem elmondasa szerint "porgosebb".

 

ViennaTrader

mikorhol Creative Commons License 2006.12.21 0 0 13

Sziasztok,

 

Bécsben szeretnénk új vállalkozásba kezdeni a szépségiparban. Szeretnénk nyitni egy végleges, tartós szőrtelenítéssel foglalkozó szalont, és ennek vezetéséhez keresünk egy kint élő magyart, aki tökéletesen beszéli a német nyelvet. Nem ragaszkodunk Bécshez, más nagyobb város is szóba jöhet. Ha tudtok vkit akit érdekelne munka kérem írjatok nekem. Köszönöm: Báthori Béla

info@szormentes.hu

tombrez Creative Commons License 2006.12.13 0 0 12

Hogyan kaptal munkavallalasit?

 

Előzmény: baba75 (9)
malenykij polgar Creative Commons License 2006.08.13 0 0 11
Ilona-Stüberl. Persze nem árt, ha ott civilizáltabban viselkedsz. Nesze link.
Előzmény: Altero (1)
tombrez Creative Commons License 2006.08.13 0 0 10
Mar adnak Becsbe munkavallalasit?Szerintem nem..
Hogy van ez?
baba75 Creative Commons License 2006.08.10 0 0 9

 

 

   Szia Pepe,

 

 én egy 30 éves lány vagyok aki most kezdi az életét Bécsben.

 Keresel-e még ilyen ismerőst?

 

  Andi

Előzmény: pepedino (6)
gasperini Creative Commons License 2006.08.03 0 0 8

Sziasztok! 

 

Segítséget szeretnék kérni. Szeptembertől albérletet keresünk Bécsben a férjemmel, előreláthatólag 3, esetleg 6 hónapra. Van valami ötletetek, hogy álljak neki a keresésnek, mire kell odafigyelni, mennyibe kerül egy bútorozott garzon, stb....? Esetleg nem tud valaki egy jó kis lakást? 

 

Előre is köszönöm. G

pucok10 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 7
Sziasztok! Olyan dologban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék olyan Ausztriai cégekkel kapcsolatot létesíteni akik, Big Bag zsákok gyártásával, vagy forgalmazásával foglalkoznak. Aki tud kérem segítsen nekem, mivel nagyon hiányos a német nyelv ismeretem. Előre is köszi.
pepedino Creative Commons License 2006.07.23 0 0 6
Sziasztok. Bécsben élő 30 as barátnőt keresek. pepe
buffa Creative Commons License 2005.06.21 0 0 5
sziasztok!
era25 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 4
Kedves motetta!és mindenki ajánlom figyelmetekbe a nők lapja ausztria illetve bécsről minde4nt topicjait!
era25 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 3

Szia altero!

Ajánlom a bécsi telefonkönyv arany oldalát,ahol megtalálod a magyar éttermeket,bár sok nincs a legjobb,ha kocsiba pattansz és elautózol mosonmagyaróvárra.az csak 80 km innen én 3/4 óra alatt hazaérek!

motetta Creative Commons License 2005.03.17 0 0 2
Kedves magyarok! Segítsetek! 36 éves vagyok, s szeretnék házvezetőnői munkát vállalni Bécsben. Tudtok-e arról, milyen feltételeket szabnak a "befogadó" családok, milyen időközönként lehet hazajönni, hol lehet és mennyiért szállást szerezni?
Altero Creative Commons License 2005.03.01 0 0 1
Annyira hasznos, hogy azonnal mondd meg, hol találok egy fasza kis magyar kajáldát itt Bécsben, különben nagyon nagy bojkott lesz!!!
bindera Creative Commons License 2005.02.28 0 0 0
+0
Cida_509 Creative Commons License 2005.02.27 0 0 topiknyitó
Kedves Bécsben élő vagy Bécsbe látogató barátaim! Annak örömére, hogy összejött a 30 hozzászólásom, megnyitom ezt a topikot, remélve, hogy azért hasznos is lesz:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!