Keresés

Részletes keresés

Aneri Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101046
Nem tudom milyen sapkara gondolsz en leirok neked ket sapka mintat en piciknek ezt szoktam kotni.Mivvel nem tudo milyen fonalbol kotod en irom neked az en meretemet-amit szoktam kotni.A minta 3 sima 1forditott,a masik sorban ugykell kotni hogy a forditott a kozepso sima szem.64szemre kell kezdeni,11-12cm kotunk egyenesen,ket szelen 24-24 szemet segedture teszunk.Akozepso resszel kotunk tovabb ugy hoy minden sor elejen egy-egy szemet a segedturol egybe kotunk az elso szemmel.Addig kotunk mig a segedturol a szemek elfogynak ,felszedjuk a ture a ket szelen levo szemeket,ha kotovel akarjuk kotno akkor mind ket felen teszunk meg30-30 szemet,hogy fekudjon a nyakra a kozepso reszen2-3 szemet egybe veszunk ,sima es forditott szem valakozasaval3cmm kotunk

Amasik mintat is lefogom majd irni de pontosan ki akarom szamolni
Előzmény: szedit99 (101038)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101045
Szuerintem nem! Ügyesen kihasználtad az élet nyujtotta lehetőséget!
Előzmény: ZsebiB (101044)
ZsebiB Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101044

Sziasztok Lányok, Fiúk!

 

Gyorsan beköszönök, még mielőtt letámadnak mégtöbb munkával. Közben a külföldi anyacégtől mászkálnak körülöttünk, jöttek felmérni az irodai helyzetet, mi hogy működik stb...

 

Annyira jó látni, hogy nagyban folynak Mindenkinél a karácsonyi előkészületek, bámulatosan szépeket alkottatok! :-) Az a fránya idő meg csak rohan, mindjárt itt van a Mikulás!

 

Nem tudom, hogy valaki volt-e hétvégén a Petőfi Csarnokban a Kézműves kiállításon. Én nagyon jól éreztem magam, sokan voltak, sok ötletből lehetett ihletet meríteni. :-)

 

Képzeljétek mi történt! Az egyik Volántársaság sofőrje, aki többek között Fehérvár és Budapest között is szokott járni, már többször látta, ahogy a buszon nagyokat alkotok. Pénteken említette, hogy otthon a padlásukon talált maradék fonalat és hogy nem érdekelne-e engem. Én persze rögtön rávágtam, hogy dehogynem! (ennyit a fogadalmamról). Tegnap elhozta a fonalat és nem fogadott el érte pénzt!! Vagy 6 kg fonal és nagyon jó minőségűek!!! Mindenképpen készíteni fogok neki valami karácsonyi dolgot a kedvességéért! Szerintetek bűnös vagyok? :-/

 

Páromat tegnap ki kellett hívnom este a buszmegállóra, mert annyira tele volt a kezem és még boltba is kellett mennünk, hogy egyedül már nem bírtam volna. :-))) Ja, és persze kinevetett, hogy jajj már megint fonal... :-)))

 

És van egy kis szívfájdalmam. :-))) Elkezdtem a szép karácsonyi harangokat horgolni, és akárkinek mutatom, mindenki azt kérdezi először, hogy, - Jé, mi ez? Kissapka?

Én meg ledöbbenek és mondom, hogy nem kissapka, hanem harang... És akkor látom a döbbenetet az illető arcán, hogy jaaa, tényleg. :-))))) Szörnyű :-))))) Szóval, kissapkákat gyártok a karácsonyfára! :-))

 

Azért vissza is olvastam... Bár ilyen pörgésnél és minta-arzenálnál képtelenség.. :-)))

 

Jolimama! Nagyon ügyesen gyártod a hajócska angyalkáidat! :-) Tényleg kezd enni engem a sárga irigység, hogy többen belejöttetek a hajócskába, én meg egy gyűrűnél többet nem vagyok képes összehozni. :-))) Szörnyűű :-)))

 

perzsi! Jajj de klasszul néz ki a bogyósod! Mint valami prémes sál. Elnézve a bogyókat, tényleg nem lehet egyszerű megalkotni ezt a sálat...

 

Annamária! Nagyon aranyosak a sapik! Ahogy elnéztem azt a 4 kötőtűt, rájöttem a lényegére, lehet hogy én is kipróbálom így kötni a sapit. Eddig 2 felet kötöttem és azt akartam összehorgolni, de nem tetszett a végeredmény, ezért felbontottam. :-(

 

kpbeata! Kész a karácsonyi hadsereged! jajj de szép az a sok minden, amiket készítettél! :-)

 

Jucus! Ügyesek a lánykák! :-)

 

nenca:  horoszkópok nálunk úgy vannak, hogy Párom vízöntő, én mérleg (állítólag a 2 jó párosítás) - tanusítom, hogy így van :-) és vannak olyan barátnőim, akik skorpió jegyűek.. :-) Nálam a necces jegy a nyilas és az ikrek...

 

marino! Igenis nagy művész vagy! Csodálatos ez a babaruha! A babaművész cégért is ragaszd a többi mellé magadnak! :-)

Párom nővérének cicája sem hagyja magát simizni, csak akkor, amikor őfennsége úgy gondolja, ő ráadásul kandúr.. Húú, de nagy gőggel tud néha járkálni :-))

 

Na jó hosszúra sikeredtem, de már 20 perce kezdtem el írni az elejét...

 

A végére egy köszöntés:

 

Antal Laci!! Isten éltessen Sokáig!!

 

 

 

 

 

Szép napot Mindekinek!!

ZsebiB

pmárti Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101043

Szép napot mindenkinek!

Jolimama  Május Marika köszönöm a fonalügyi felvilágiosítást! Akkor nem a fonalam a vastag lehet hogy nem csomózok nagyon szorosan, meg szerintem elvéttem 1-1 helyen:-(((

A szoknyarész hozzácsomózása nem egészen világos nekem hogy hány pikóba is kell rögzíteni , az oldalán értem hogy ott nem kell. Az ívelken van 3-3 pikó a képről nem tudom kivenni hogy melyik pikóhoz kapcsolódik, de megoldottam úgy hogy a szoknyát egy gyűrűvel összehúztam de nem tökéletes, sajnos.

 

Antal Laci Boldog Szülinapot kívánok én is!!!!!

csirip46 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101042
SZEDIT. Ez egy mérettáblázat. Ha megvan már a sityak, tudsz arányosítani.
Előzmény: szedit99 (101038)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101041
Boldog születésnapot Laci!!!!!!!
csirip46 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101040

nyüzike Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101039
Szép napot mindenkinek!

Antal Laci boldog szülinapot!
szedit99 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101038
Jónapot, Lányok!

A segítségeteket kérem. Hoztam magammal egy bébi sapka mintát, kb. 50 éves. Talán vannak, akik emlékeznek erre. Sajnos, képet nem tudok róla küldeni innen. Megpróbálom leírni.
a nyaknál kell kezdeni, olyan gallér-szerűséggel. 10-12 cm. mackó kötés, utána 3 cm patent, arra 18-20 cm. mackókötés. Ezután a két szélén befejezni, és középen kötni 12 cm.-t. Befejezni, összevarrni.
Hát én pontosan így csináltam, és akkora lett, hogy az én fejemre jó.

Ki tudna nekem egy hét hónaposnak való méretet küldeni?
pilcher Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101037

Szép napot!

 

Mutatok még két hímzést, a két unokahúgomnak készültek. Ló, lovas kép nálunk minden mennyiségben jöhet, ezért ilyenek készültek, párnahuzat lett belőlük.

A képeket a kisebb unokahúgom készítette, úgyhogy próbáljatok koncentrálni, hogy ezek párnák, amelyek élőben egész jól néznek ki...:)))

_tyúkanyó Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101036
Nenca, Jolimama, Perzsi- köszönöm!

Judit szerintem temari gömbözik. :) /Legalábbis remélem, h nem betegség miatt hiányzik../ Én is megvettem róla a könyvet, de nem most fogom kipróbálni. Amúgy is csak egy jó méretű hungarocell gömböt kaptam, azon pedig keményíteni akarok majd.
Jaj, szedtem gyönyörű sárga leveleket is.. Megint nem tudok majd a dolgomra figyelni. :D
No azért csak megyek dolgozni... :-/ (Egyelőre itthon.)

Szép napot mindenkinek!
/Egyelőre nálunk "szép" ködös.. Kira lányom kitalálta, hogy ő lesz a köd királynője. Karina meg erre a köd úrnője lett- nem volt baj, h a királynő hatalmasabb. :)/
H.Stefi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101035

Mindenkinek szép napot !

 

Laci! Nagyon boldog szülinapot kivánok Neked! Meg még minden jót, amit Te szeretnél!

 

Lia Drága! Megtaláltam a mintát, nagyon köszönöm.

 

Megint nagyon sok szépséget alkottatok, nagyon jó kicsit nézegetni.

 

Csiripke Nagyon szépeket küldesz, nagyon köszönöm.

 

Képzeljétek, itt a faluban is van kézimunkakör. Nagyon aranyosak a hölgyek, a zsinórhorgolásokat készitik többen. Hát valami gyönyörüségek kerülnek ki a kezük alól.

taptapo Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101034

Május16-Marika ! - megérkezett az ajándékod! Köszönöm szépen, nagyon aranyos kis terítő - még a férjem is elismeréssel nézegette - már meg is van a helye! puszillak

 

 

László - boldog születésnapot kívánok! taptapo-magdi

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101033
Jó reggelt!

Mindenkinek köszönöm a köszönést.
Tegnap kisit korán elvonultam aludni, mert elfáradtam. Munka, majd anyagvásárlás, és este még elkezdtem heggeszteni a gépet. Ha minden igaz ma is tudok rajta dolgozgatni... (nem fog elkészülni, mert csapágyházam még nincs)
Előzmény: perzsi (101032)
perzsi Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101032

Szép napsütéses napot Mindenkinek!

 

Laci!  Boldog születésnapot kívánok!

 

Lívia néni! Szép nagyon a jégcsap angyalkád.

Marinó! Gratulálok!!

Petfox! Nagyon jó lett a gömböd.

Tjucus! Gyönyörűek az angyalkáid. A lánykék pedig tündériek.

Annamária! Tetszenek a sapik.

Tyúkanyó! Szuperek a karkötők.

 

Szeretném megmutatni a bogyós fonalból, nagy nehézséges árán kötött sálat.

 

 

A képtáramat is frissítettem egy kicsit, ha valakit érdekel.

http://perzsi.xfree.hu

fpárduc Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101031
Jóreggelt!
Antal Laci!
Boldog szülinapot!
Merre jársz? És Judit?

Lassan megyek dolgozni. Szerintem már van itt két kamion.
Szép napot mára! Kézimunkázzatok sokat, hogy estére mire beesek közétek, legyen mit nézegetnem, ha már nem tudok én alkotni semmit... :(

:D De remélem ma már nem lesz olyan zűrös, fárasztó nap, és kezembe vehetek fonalat.
nenca Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101030

 

       Antal Laci!

      Nagyon boldog születésnapot kívánok szeretettel!

karpamer Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101029
Szép álmokat Nektek!
nenca Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101028

 

   Jó éjszakát és köszönöm!

Előzmény: Jolimama (101027)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101027
karpamer-Merci, nézd meg, milyen jól néz ki ez a hozzászólásszámod:-))

Három tizes:-)


Én elköszönök, nyugodalmas jó éjszakát, szép álmokat Mindenkinek!
Előzmény: karpamer (101008)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101026
Jucus, nehogy kimaradj:-)) Jó éjszakát Neked is!
Előzmény: TJucus (100995)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101025
Ez az, a képet én is megtaláltam, a mintát nem, pedig biztosan meg van.
Most felteszem majd egymás mellé - holnap.
Mindjárt olvasok levelet is:-))
Előzmény: nenca (101023)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101024
Mint tudjuk, véletlenek pedig nincsenek:-)
Előzmény: karpamer (101022)
nenca Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101023

  Hogy kever megint az index...alig vettem észre.

Igen...ők azok...olyan édesek! A te albumodban találtam meg : munkáim 125.kép.

Nagyon köszönöm!

Előzmény: Jolimama (101015)
karpamer Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101022
Ez nem igaz!!!! Én is ilyeneket szeretnék horglgatni . Véletlen lehet, hogy egy dolog tetszik ?)))
Előzmény: Jolimama (101015)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101021
tyúkanyó, tényleg nagyon szép. Jó lett így színesen.
Előzmény: _tyúkanyó (101013)
nenca Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101020

  

  Előlem bújkál...:))) Pedig nem ússza meg a fülhúzást...

Előzmény: karpamer (101018)
nenca Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101019

  

  Nagyon klassz...

Előzmény: _tyúkanyó (101013)
karpamer Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101018
Egy családban elég egy szűz !!!! Kettő már felesleges, sőt kóros :)))


Tényleg, hol van Laci?
Lehet, hogy már ünnepel?
Előzmény: nenca (101017)
nenca Creative Commons License 2009.11.16 0 0 101017

   Elhamarkodtad:))))))))))))))))))))))) Látod,látod...

A zuram szűz...arany ember.

Előzmény: karpamer (101016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!