Keresés

Részletes keresés

snepf Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45356

Nekünk csak ebben az évben..

Január 2-án indulunk újra..

 

http://keptarolo.com/pictures/1758505bf8d26d164ff10eccf03debe4.jpg

Előzmény: sere (45343)
lustica Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45355

Örülök, hogy meglett:-)

 

Melyik volt az ő hirdetése? Csak hogy tudjuk, hogy már otthon van;-)

Előzmény: Ciklámennn (45354)
Ciklámennn Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45354

 

Köszönöm a segitséget, délután megtalálták a kutyát, de a befogadó hirdetését is megtaláltam az általad irt linken.

A gazdik még éppen plakátokat raktak ki és egy nem távoli utcában rátaláltak, egy házaspár befogadta.

 

Már otthon van és nagyon boldog mindenki.

 

Kivánok minden fórumozónak nagyon Boldog Új Évet!!!

Előzmény: lustica (45345)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45353
BÚÉK Nektek is!!!!

Hogy a fenében maradt ilyen fehér a Kyra mikor az egész csapat feketéllik a sártól?
A Carlo portréja egy csúcs apám!
Még azt a fejet!!!
Előzmény: Eni79 (45341)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45352
Nem tudom Gabi.Ez csak akkor derül ki ha kipróbálom.Most mindenesetre még az van,hogy nyitva lehet a bejárati ajtó akármeddig,sarkig tárva,a kutya nem lép át a küszöbön soha.Ott ül az ajtóban akármeddig,de akkor sem lépi át a küszöböt ha engem nem lát.Ott sorakoznak a cipők,de nem lop belőle órákon át (kipróbáltam)pedig tudod,hogy milyen kártékony a mi kutyánk amúgy a kertben.
Előzmény: Gabiiiiii (45338)
sere Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45351

Hát, a mi radiátorunkon is ez volt a második luk (az elsőt behegesztették), úgyhogy kicserélték- jelzem, még csak három éves volt. "Természetesen" nem találtunk ugyanekkorát, úgyhogy a komplett rendszert le kellett ereszteni, meg a csöveket átforrasztani, a felfüggesztést átméretezni, hogy legalább a frissen felújított fürdőbe ne kelljen újabb lukakat fúrni a csempébe. Teli volt a hócipőm rendesen...

 

Majd írd meg, milyen volt a buli :)))

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (45349)
Bodzaakutya Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45350

Bodzakutya mindenkinek Boldog Újévet és petárdamentes Szilvesztert kíván! :)

bodzakutya.blogspot.com

 

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45349
Ne is mondd a fűtést,nekem ma reggel is itt volt a Vaillant szervíz,ebben a hónapban 4.szer.
Már termosztátot is cseréltek a múltkor,és anyagilag 40 000-nél járok (ebből 20 000 a 4 kiszállás) és mire ideérnek mindig megjavul ez a hülye kazán.
Sáros szerelők,sáros udvar,este meg a kutya jön be.
A könyökömön jön ki már a felmosás!!!
Előzmény: sere (45343)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45348
Tinik is lesznek,vagyis az 5-es fiam 2 oszt.társa,majd nekik ugrálok fel a tetőtérbe max,mert mi lent leszünk a Ginával.
Én örülök is kicsit,hogy Ginával leszek................
Előzmény: snepf (45340)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45347
Nem vagyok vele egyedül.Az ÉMI-ék (nem messze tőlünk,ő is labi,3 hónappal fiatalabb Ginánál) gazdája meg a házuk pincéjében lesz az Émivel 23.00-tól,mert náluk sokan lesznek,és van egy nő a társaságban aki allergiás a kutyaszőrre.........
szóval gazdanő otthagyja a vendégeket-tartsa a frontot a férj meg a 3 gyerek,és levonulnak a pincébe a kutyával.
Émi tegnap már borzalmasan félt azt mondta,-így ma reggel a patikában vett neki valami gyógynövényes nyugtatót amit óránként ad be neki.

Jó ötlet ez a pakol a kutya nem pakol a kutya,ezt ma ki fogom próbálni.
A kockás nagyplédet már bevittem a garázsba meg a báránybőrét,de a két kis lábtörlőjét ami éjjelre a házában van,azokat meg berakom az előszobába az L alak csücskébe,onnan a TV-t is jól lehet látni,-még jó,hogy a konyhában is van TV..........
Előzmény: snepf (45340)
lustica Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45346

Szia!

 

Általában megnyugszanak, ha bent lehetnek gazdi mellett:-)

 

Vannak vényköteles gyógyszerek is, mint írták, de nagyon jókat hallani pl. az SOS Bonbon nevezetű gyógynövényes nyugtatóról, direkt ilyen tüzijátékos időszakra lett kitalálva. DAP feromon is segíthet, bár ha kinti kutya, akkor nem tudod hol párologatni...

Előzmény: blumpen (45333)
lustica Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45345

Szia!

 

Vedd fel velük a kapcsolatot, hátha belefutnak a kutyába!

 

http://www.retrieverhelp.hu/index.php?id=2

Előzmény: Ciklámennn (45332)
blumpen Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45344

Halihó!BÚÉK!

 

Mindenkinek Boldog Új Évet kívánunk!

Mackó és a kiszolgáló személyzet.

sere Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45343

Jók a képek :))

Nálunk tegnap volt az utolsó társas vadászat. Mi meg fűtést szereltünk helyette(kilukadt a fürdőszobai radiátor) :(((

Előzmény: Eni79 (45341)
sere Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45342

Jesszus Györgyi! Vidd be azt a kutyát arra a néhány órára, jóhogy nem majd Te mégy ki éjjelre. Ennyitől nem fog beszokni. Viszont valószínűleg nagyon jól fogja érezni magát :)

 

Nálunk még nem tudom, mi lesz, tegnap éjjel már volt durrogtatás rendesen, kimentem megnézni őket, de szerencsére a fülük botját sem mozdították. Ma biztosan durvább lesz a helyzet, úgyhogy ha fosnak, be fogom engedni őket.

 

 

 

Előzmény: czaltikgyörgyi (45337)
Eni79 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45341

Sziasztok!

 

 

Először is boldog, békés, sikerekben és egészségben gazdag új évet kívánok minden két illetve négylábúnak!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mi az utóbbi pár napban az erdőben töltöttük a napjainkat, kutyáink nagy örömére, barátainkkal.

Kutyák rettenetesen élvezték! :-)))

Peti! észt vettünk az első "esti húzásunkon" is! :DDDDD Sajnos kacsa nem esett, így csak a fegyelmi részt tudtuk tesztelni, azzal nem volt gond. Ellenben a holdvilágnál a sötét mezőn sétálni vissza a kocsikhoz 3 fekete kutyával és egy fehérkabátossal, nos, felemelő élmény volt... :DDDD

 

Györgyi, és a Többiek!

Szilveszter. Kutyája válogatja. enyimek lesz@rják a petárdákat, meg a tüzijátékot, Kyra sétálgat a kertben, Carlos pedig elfekszik a kert közepén unalmában ha ilyenkor kimegyünk velük a házból. Anyukámnak van egy lövésfélő németjuhásza, ő konkrétan befosik, de ezt is lehet kezelni, tréningezni rá. (jövőre nézve)

a lényeg, ilyenkor nem kell nyunyujgatni a kutyát, ne erősítsetek rá a félelemre azzal hogy abjgatjátok őket. Játszani vele, kizökkenteni a stresszből, ennyi a lényeg.

Györgyi, egyetértek, vigyétek be éjjelre Ginát (legalább hajnalig) és játszatok vele. Ennyitől nem fog beszokni, ráadásul Te mondod meg ha jól gondolom mikor mehet be és mikor nem, így ez nem rajta áll.

 

most megyek, mert vár a lencseleves, de mégegyszer BUÉK mindenkinek!

Előzmény: snepf (45340)
snepf Creative Commons License 2009.12.31 0 0 45340

Szia!

 

Ez csak egy ötlet volt.. :) Nem akarom én átrendeztetni a portát.

Nekem Chaka ágyikója a "háza". Sokszor ha megyek vadászni akkor beteszem a kocsiba és simán elalszik a kutya a csomagtartóban amíg lesen ülök. Persze nem -20 fokra kell gondolni.

Amúgy nem hiszem, hogy egyszeri beengedéstől az jön le, hogy bent maradhat örökre. Egy ilyen kellemes ingert is többször meg kell erősíteni, hogy biztos legyen benne. Ha holnaptól megtiltod határozottan akkor rájön, hogy ez "véletlen" volt.

Általában ivarérés után kezdenek a kutyák "lövésfélők" lenni, idősebb korban valami rossz élmény hatására következhet be. És van akinél sohasem..

Amúgy ha fél egy kutya, akkor elbújik és nem pakol :)

Ha meg pakol, akkor nem fél :)

 

Elég érdekes tinis szilveszteri buli elé nézel :D

Előzmény: czaltikgyörgyi (45337)
cheereck Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45339
ne is mondd, ma mellettünk is elrohant egy kis pici fehér kutya, szegény fejvesztve menekült valami elől, a gazdája meg füttyögve jött utána, de a kis bolond nem állt meg, hanem csak ment. ráadásul Bluestól is megijedt, ahogy az odaszaladt hozzá, esélyem sem volt elkapni.

nálunk a kutyák ilyenkor lemennek nagymamámhoz, mi nem leszünk itthon, ő meg egyedül van, bent nála a lakásban szépen elvannak. Pötyi amúgy most öregkorára kezdett el félni a vihartól, nem tudom, hogy a tűzijátékra hogy fog reagálni.
(ma voltunk amúgy dokinál, augusztus óta majdnem 4 kgt fogyott, már csak 25 kg :(( látszik is rajta nagyon, pedig kap enni, most már meg is növeltük az adagját, majdnem fél kg tápot kap naponta :( a dokitól ma kaptunk gyógyszert a botladozására, remélem használni fog...)
Előzmény: czaltikgyörgyi (45337)
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45338
ez is egy megoldas,raadasul nem is a rosszabbik fajtabol valo.Biztos vagy benne,hogy ha beengedned,nem lehetne okelmet tobbet kizarni?
Előzmény: czaltikgyörgyi (45337)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45337
Sziasztok.

A ma esti sétánknál csak 2 autós állított meg,hogy nem láttam-e egy németjuhászt,ill.egy fehér pulit a környéken.....
Nem tudom mi lesz holnap,de egy picit kíváncsi is vagyok hogyan fog viselkedni Gina.
Snepf!
Ha most a teraszról beviszem a házát a garázsba abból nem az jön le neki,hogy nagy a baj?Ha egész éjszaka otthagyom a házat a garázsban akkor az autóval kell kiállnom az utcára,mert reggelre lehet az én kocsimat is tönkretenné.
Ha beteszem a házát a sufniba és nyitva hagyom a sufniajtót (ez a teraszról nyílik,ahol a háza eredetileg van) ott sem hagyhatom felügyelet nélkül mert reggelre mindent szétszedne amit ott tárolunk.
Egyébként a garázsba és a sufniba is bejáratos a kutya-de csak felügyelettel.

A kutyával fogok szilveszterezni ez már biztos! (hahaha)
Reggel ki is tekerem a radiátort a garázsban (befűtök) és kiviszek egy autós kis TV-t magamnak.Kaja-pia,meg a kutya.Jól elleszünk az már biztos!
Azt mondják,ha behozom a kutyát a házba-soha többé nem fogom tudni kiszoktatni innen.

Azt is hallottam még ,hogy volt akinek a kutyája kiskorában nem félt a tüzijátéktól,öregségére viszont borzalmasan.
Gabiiiiii Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45336
hu basszus,latom ez mekkora problema mashol...Nalunk is elkezdtek mar tegnap este durrogtatni pont akkor,mikor lent voltam a kutyaval.Hala istennek a fule botjat nem mozgatja ra,fel se nez,labdazik tovabb..De mivelo szobakutya es egy belsoudvaros lakasban lakunk,szerencsere ide nemigen er fel az utcai durrogas,kiveve,ha bedobjak az udvarra
Előzmény: dora8808 (45335)
dora8808 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45335
sziasztok

Hát sajnos nálunk is nagy probléma a szilveszter!!!Döme iszonyatosan fél ráadásul kedves szomszéd már ma este úgy gondolta hogy szilveszter van!!!Mikor meg szóltam neki hogy nem lehetne e befejezni mert a kutya szétszedi az ajtót csak annyit mondott "drágám szerintem most van itt az ideje!!" idióta.....és inkább még jobban durrogatott petárdázott.....Döncimnek a menedéke a pince lesz de ha nagyon fél akkor muszáj lesz neki adnom valamit....
Van egy szoba pincsim na ő is iszonyatosan fél őnála már kb2-3 éve bevált szokás egy 0.25 frontin attól nem lesz kába de higgadt és nyugodt lesz tőle,mivel nagyon öreg félünk hogy a nagy riadalomba nehogy szívinfarktust kapjon......
Úgy hogy mindenkinek merem ajánlani egy db 0,25 frontint ha már nagyon kivan a kutya.....és mondom ez nem üti ki de lenyugtatja......
Ciklámennn Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45334

Bocsi hogy beleszólok, de a szomszédaimnál lévő nagy kutyáknak az állatorvos szokott adni tablettát amivel normálisan átvészelik az éjszakát.

Nekünk hála istennek inincs szükségünk ilyesmire, mert a tibeti terrierek 90 %-a egyátalán nem fél, sőt a durrantás irányában szaladgál az udvaron és ugatja.

Ennek ellenére mi is beengedjük az előszobába, de csak azért, hogy nehogy valami sérülést szenvedjen egy eltévedt tüzijátéktől, vagy petárdától.

 

 

blumpen Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45333

Sziasztok!

Mi családi házas övezetben lakunk, és ilyenkor nálunk is komoly probléma a petárdázás, ami elkezdődik már este hat óra felé és hajnalig tart.

Mackónk ( 4 éves golden retriever fiú) ilyenkor majd meg bolondul. Bezártam a szuterén részbe, de ott is szétszedte már a vasajtót is.

Már komolyan fontolgatom valamilyen nyugtató beadását, mert különben nem lehet magára hagyni.

Kedves fórumozók! Ti hogy vészelitek át ezeket a napokat?

Ciklámennn Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45332

29.-én a Ciklámen u-ból elveszett egy zsemle szinű labrador retriver 1 éves kan. Nagyon szép és barátságos, persze nem kizárt, hogy ellopták.

 

Kérem segitsetek, aki látta valahol, vagy valakinél kérem értesitsen.

 

A gyerekek és a felnőttek is nagyon várják haza.

snepf Creative Commons License 2009.12.30 0 0 45331

A kutyák többsége eltérően reagál a petárdázásra.

Vannak bepánikolós kutyák, anyukám palotapincsije ilyen volt.. de ez idővel elmúlt, érdekes módon akkor amikor a kutya vénségére megsüketült :)

A helyedben betenném a házát a garázsba, hogy be tudjon bújni és biztonságban érezze magát. Ezért írtam korábban, hogy a háza legyen a biztonság szimbóluma.

Semmi esetre sem változtatnék életmódot, mert a kutya leveszi, hogy baj van és ez erősíti a pánikot.

Ha a kutya retteg és önveszélyes, csak akkor adnék állatorvossal megbeszélt nyugtatót.

 

Nálunk Brit ki szokott jönni a teraszra és együtt nézzük a tüzijátékot. Ő kifejezetten szereti, nála csak arra kell vigyázni, hogy ne menjen egy bedobott petárdához.

Csacska nem szereti a tüzijátékot, a nagy ragadozó madarakat, és a fegyver látványát a lakásban. Ő elmegy a helyére és lefekszik ilyenkor. Sosem megyek hozzá megnyugtatni, játssza le magában. A legmókásabb, amikor a fiam solymász barátja átjön. Tüntetőleg hátat fordít a madárnak, és nem néz rá :)

Előzmény: czaltikgyörgyi (45330)
czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.29 0 0 45330
Sziasztok!

Szerintetek hogyan és miként tudnánk felkészülni Ginával a szilveszteri égzengésre???
Ma olyat is hallottam,hogy állatorvostól kapott nyugtatóval kábítja el valaki a kutyáját...........
Én mindenesetre nem szeretnék ilyesmire fanyalodni,de nem tudom,hogy mit csináljak.
Legyek kint vele az udvaron este 11-től éjjel 1-ig?Vagy hozzam be a garázsba erre az időre és legyek ott vele?
Azt mondta ma nekem valaki,hogy hiába vagyok kint vele az udvaron,ilyenkor megbolondul a kutya és elkapni sem bírom ha menekülni akar.Meg hogy átmegy a 2 méteres kerítésen is ha nagyon fél.............
Beubabu Creative Commons License 2009.12.28 0 0 45329

Sziasztok! Lécci segítsetek, ha tudtok! A képen látható kutyi december 26. óta ideiglenes befogadónál (nálam) van, viszont kéne neki egy végleges gazdi, mert nálam nem tud maradni (sajna a párom nem engedi 3. kutyának). Ha tudtok valakit akinek pont ő hiányzik lécci írjatok vagy hívjatok a 06-20 333-3593-as számon.

A kutya másfél év körüli szuka. Egészséges (állatorvossal megnézettük), chip nincs benne. Emberekkel nagyon barátságos és a kutyákkal sincs baj. Nagyon habzsolós, de ez érthető hiszen elég sovány... Neveletlen, de nagyon igyekszik :-) A XVI. kerületben Árpádföldön kóborolt már napok óta éhesen, koszosan. Lakásban és kertben is elvan.

 

 

 

 

 

 

Ez a nyakörv volt rajta...

czaltikgyörgyi Creative Commons License 2009.12.25 0 0 45328








Tapi&Maya Creative Commons License 2009.12.25 0 0 45327

Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt Kívánunk!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!