Keresés

Részletes keresés

Május16 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101094
Bocsi,hogy kotnyeleskedtem. De olvasgatok meg horgolgatok is közbe.MÁJUSKA
Május16 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101093
JOLIMAMA! A Horgolási ötletek Special 3-ban van amiből tudsz ADRIMAMÁNAK segíteni.
Előzmény: Jolimama (101075)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101092
Sziasztok!

Befutottam.
Köszönöm a(z újabb) köszöntéseket.
vmartina Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101091
Á, nincs hideg, csak mutatni akartam:-) Ráadásul a férjem fején van, mert csupa olyan képet csinált, amin a faragott ember fejfedője látszik, de az enyém alig. Így én vettem a kezembe a gépet, ő meg viselte (viselhette a kalapot) a sapkát.:-)
Előzmény: Jolimama (101072)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101090
Kedves Ildibea én patentkötéssel készítettem ilyen nyakmelegítőt, régen, amikor ilyet kötöttem a gyerekeknek. Vágj bele, menni fog:-)
Előzmény: ildibea (101084)
margitmama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101089
adrimama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101088

Jolimama!

 

Köszi, hogy ilyen hamar írtál!!:))

 

A mintát az én újságomban találtam, nem a képtárban. Azokkal mindíg bajom van a nagyítás, nyomtatás terén,na meg nem is mindig az én agyamnak való (:)) ) és ezért kutakodtam itthon. Ez pedig tényleg a "Diana horgolási ötletek 3. számában van. Az a címe, hogy "bármilyen alakú asztalon jól mutat". 8-9.oldal.

 

Addig, amíg nem kapok segítséget, elkezdtem egy kereket, mert azt szoktam tudni. Persze előtte megnézem, mindent értek-e:))

 

Most egy kicsit "beindultam", valószínű a sok napsütés is segített. Az ezután ígért borongos, esős idő, megint nem kedvez a depiseknek, de harcolni már megtanultam. Nem adom könnyen fel!:))

 

A fényképezőgép most itthon van, holnap tényleg fotózok már, bár nagy dicsekvésre nincs okom....de mégis az én munkám, igaz? :)))

 

 

Még maradok, és olvasok!

 

Adrimama

Előzmény: Jolimama (101075)
margitmama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101087
A KÉP LEMARADT!!
margitmama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101086
ANTAL LACINAK!!!! BOLDOG SZÜLETÉS NAPOT KÍVÁNOK.!! LEGYEN SIKERES ÉLETED .margitmama
Lia63 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101085

Zsebibkém!

 

Ha ez megnyugtat - fogadalom, ide-avag oda - én sem cselekedtem volna másként, rácsaptam volna mint az a bizonyos tyúk .... arra...:))))

Kár lett volna kihagynod!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: ZsebiB (101083)
ildibea Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101084
Kedves Kötős-horgolós Hölgyek!

Én nagyon amatőr kérdést fogok feltenni, de azért remélem, hogy válaszoltok nekem. Megtaláltam nusa-szeged albumját, amikor nyakmelegítő leírás után kutattam a neten. Nem vagyok járatos a kötésben, de most szeretnék egy ilyent kötni magamnak. Viszont nem tudok turbán kötést, a leírás alapján sem. Kérdezem, hogy sima-fordítottal is meg lehetne kötni ezt a klassz kis darabot? Mert csak azt a két kötésfajtát ismerem. :)
És amúgy hálás vagyok a leírásért! :)
Én varrásban tudok segítséget adni, ha szükség van rá.
ZsebiB Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101083
Hát látod!! :-))

Ez nagyon nagy mézes madzag volt és sajnos ráharaptam!! :-) :-)
Előzmény: Lia63 (101080)
karpamer Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101082
Antal Lacinak!

Tudom, hogy kicsit sok lett a gyertya...A feleslegeseket fújd csak el! :))


Boldog szülinapot - köztünk is!










Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101081

Kedves Druszám  Boldog szülinapot!

 

 

Lia63 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101080

Ejnye Zsebib!

 

Hagytad magad elcsábulni, ejnye,bejnye .....:) :) :) :)

Előzmény: ZsebiB (101044)
ZsebiB Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101079
Jucus! Köszönöm neked is a nem-bűnösségemet. :-) Már úgy vagyok azzal a sok fonallal, hogy lassan már az ágyneműtartóba is az fog kerülni! :-) Rengeteg a maradékom is, illetve amiből csak egy pici gombolyag van, na abból készülhetnek a színes hatszögek! :-) Majd egyszer.... :-))
Nagyon megnézném a sógor-cicát! És hogy még beszél is az illetőnek, aki szimpatikus neki? Az igen! :-) Biztos nagyon mókás lehet! :-) Kíváncsi vagyok, hogy a szimpatikus ember ilyenkor hogy próbál kommunikálni vele :-) Amúgy tényleg igaz, hogy öntörvényű állatok..

KHTeri! Jajj de szeretem a lecsót! :-) Párom sajnos nem szereti, így ritkán csinálok, egyedül nem bírok olyan sokat enni :-) Örülök, hogy unokák fogékonyak a kézimunkára.
Nagyon bízom abban, hogy sofőrbácsinak tetszeni fognak a harangok. :-)
Nekem a 2 öcsém mellett van egy húgom is, ő most 18 éves.. Totál ellentétem.. nem volt sok türelme a kötéshez sem, hamar repültek a falnak :-))...
Kis óvodásként sokat néztem nagymamámat, aki rengeteget kézimunkázott, édesanyám pedig le volt döbbenve, ahogy így elvoltam, a mamát néztem. Volt, hogy órák teltek el így: :-) csak azt sajnálom, hogy akkor nem volt nagyobb szám, hogy megkérjem őt, tanítson meg mindenre...

vmartina! Nagyon szép helyen jártál! Hmm de jól esne most egy jó meleg fürdő :-)

szedit! Köszönöm Neked is! :-) Remélem, jól vagy és sokat pihensz!

Este megpróbálom a kapott fonalakat is lefotóztatni. :-)

Jajj lányok, még fél óra és mehetek a Népligetbe a buszomra!! :-) Már nagyon türelmetlen vagyok :-)
Előzmény: TJucus (101063)
Lia63 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101078

Antal Laci!

 

Isten éltessen sokáig!!!!!!!!!!!!

Jolimama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101077
Akkor hétvégén küldöm a pelerin mintájával együtt. Ahhoz is van sapkaminta :-)
Előzmény: szedit99 (101070)
fpárduc Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101076
Szervusztok!
Megjöttem! :)
Végeztem mára!
Jöttem közétek :)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101075
adrimama, nem szabad befordulni, jelentkezz, írjál, és továbbra se engedd ki a kezedből a túket.
Nem tudom beazonosítani, hogy mit is horgolsz, Lívia néni albumában nem találtam ilyen nevű albumot, így nem tudok segíteni.
Talán erre jár Lívia néni és tud segíteni Neked.
Megkerestem a Horgolási Ötletek újságot, a 3-at, de abban nem találtam kockamintákat.
Előzmény: adrimama (101068)
szedit99 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101074
Kedves Aneri!

Ezzel fogom kezdeni. Valahogy olyan ismerősnek tűnik. Köszönöm!

Leírtam Csirip mérettáblázatát is.

Ezt a sapit a hét hónaposnak szánom, otthon majd a két évesnek kötök Jolimama készletéből, azt hiszem az ördögsapkát.
Előzmény: Aneri (101046)
petfox Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101073
Nagyon jók ezek a karkötők! Nem nehéz több színnel dolgozni? Te hogyan dolgozod el a szálakat?
Előzmény: _tyúkanyó (101013)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101072
vmartina-Rozika, nagyon szeretem a képeidet:-))
Köszönöm, hogy megosztod velünk.
Olyan hideg volt, hogy szükség volt a sapkára? Jó meleg lehet.
További szép napokat, élményeket kívánok a hátralévő időre.
Előzmény: vmartina (101067)
petfox Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101071
Perzsi, örülök, hogy tetszett a gömböm, még próbálkozom majd hasonlókkal. A Te sálad is jól néz ki. Én is nézegettem a LIDL-ben a fonalat, de nem mertem megvenni, mert azt gondoltam nehéz lehet vele bánni Meg az az igazság, hogy már nagyon régen közöttem utoljára.
Előzmény: perzsi (101032)
szedit99 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101070
Zsebibaba! BŰNÖS? szerencsés!!!!!!

Köszönöm a sok segítséget a sapihoz. Jolimama! Jövő héten már otthon leszek, ráérsz oda küldeni a mintákat.

Marino! Épségben megjött a tű, köszönöm! Ha tartozom még valamivel /pőstaköltség/ kérlek írd meg, és otthonról utalom. Azonnal kipróbáltam, nem csak világít, horgolni is lehet vele.:-)
Előzmény: ZsebiB (101044)
petfox Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101069
Sziasztok!

Ilyen csúnya esős, ködös napon szép estét kívánok Nektek!

Antal Laci, nagyon sok boldog születésnapot kívánok! Nekünk ma van a 25. házassági évfordulónk, és a férjemnek holnap lesz a szülinapja. Ja, és a kisfiam László napon született. Látod mennyi egyezés? :D
adrimama Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101068

Sziasztok!

 

Kicsit "befordultam" az utóbbi napokban, csak olvasgattam itt. Közben szerencsére a tűk nem estek ki a kezemből, de csak úgy "idegből" böködtem. Ez arra jó volt, hogy a lábzsák (amin már csak egyenesen kellet, lustakötéssel haladni), majdnem kész. Még pántok, meg gombolás rész kell.

Ma végre vettem keményítőt. Csak 1 féle volt: miss texi.

Itt kérdezném meg, hogy nem lehet elmenteni a hozzászólásokat, amikre vissza szeretnék térni? Már nem tudom, hol volt szó a keményítésről is pl.?

 

Lívianéni!  Elkezdtem egy mintát, a másodiknál kéne már kapcsolódnom, de nem értem. Pontosabban, amikor olvasom, úgy tűnik felfogom, de amikor odaérek, mégis csak forgatom a tűt és a kockát! Sajnos, már írtam, hogy itt nincs scan. így csak azt tudom írni, hogy a horgolási ötletek 3.-ban van és a 4-es minta. Ha esetleg így nem megy, akkor segíts  keresni, légyszives egy olyat, amit meg tudunk vitatni. Mindegy, csak ne legyen bonyi, és kockából, csillagból....álljon.

 

A már emlegetett nagyim is ilyesmit horgolt, mint amit találtam. Olyan "retrós" szerintem, ezért akartam ezt.....de váltok szívesen, csak értsem.

 

A baba kép szépen halad, még nem hibáztam, csak egy fonalam elfogyott (pár szál kéne csak), és itt nincs ilyen....

 

A hátizsák, a leírás szerint, ugyan csak fél pánttal, elkészült, de azért is tettem félre, mert nem látom benne, hogy hol a "hátizsák":)))

 

 

Elnézést, ha sok voltam, de összegyűlt:)))

 

 

Adrimama

vmartina Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101067

Kicsit nehezen jöttem rá, hogyan kell ezen a gépen átméretezni a képeket.

Tettem még egy plusz képet az új sapkámról, ez olyan mint az unokámé, csak más fonalból kötve.

KHTeri Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101066

Egészségedre a finom ebédet! Én most csak egy kis lecsót főztem, mindjárt jön a férjem, majd csak vele ebédelek. Utána el kell mennünk, úgyhogy ez már estebéd  /így összevonva/  lesz.  Gondolhatod milyen képet vágtam a vasmacskához, mondtam is, hogy van fantáziája. Biztos így készülnek az új dolgok, hogy "jé, tényleg hogy hasonlít, egy kis elhagyással, hozzátoldással azt is lehet belőle csinálni".

A sofőr bácsi biztos fog örülni a harangnak, én is örülnék, ha kapnék valakitól. Az én két lányom azt hiszi ő a csipkerózsika. A nagyobbik még csak-csak varrogat a gyerekeknek, de a kisebbik irtózik a tűtől, biztos fél, hogy száz évre álomba szenderül. Hiába próbálom őket rávenni bármi kézimunkára.  Tőlük biztos sosem fogok ilyeneket kapni. Az unokákat annál jobban érdekli, a két nagyobb lány már tanul hajócskázni.

Megjött drága párom, megyek teríteni.

Szép, kézimunkázós estét!

Előzmény: ZsebiB (101060)
vmartina Creative Commons License 2009.11.17 0 0 101065

Sziasztok!

Ebédutáni csendespihenő van.Ma jártunk bent Egerben( Egerszalókon vagyunk). Az idő kicsit párás, de sok szépet láttunk. Megnéztük itt a fürdőt, a kertben is csináltunk néhány képet. Mutatom a kilátást az ablakból. Egy pincészet vendégházában lakunk. Majd még a pincébe visszamegyek a fényképezővel, de Antal Laci addig is Isten éltessen ezzel a két hordócska borral.

Ó jaj, a képek majd mindjárt jönnek, elfelejtettem lekicsinyíteni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!