Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76230

Kedves József,

 

senki nem kritizálta az iskoládat, téged, vagy a tudásodat, hiszen arról nincs ismeretünk.

 

Amit viszont kritizáltunk, az a honlapodon fellelhető Kamuhi Ryu Tai Do stílus leírást. Az ebben szereplő információk, állítások

bizonyos kérdéseket vetnek fel, és bár nem szerettem volna darabokra szedni, hiszen csak egy ismertető, most meg fogom tenni.

 

"Ez egy ősi japán rendszer, amelyről nyilvánvalónak tűnne, hogy a szamurájok harcművészete volt, de ez nem így van."

 

Amennyiben ez egy ősi japán rendszer, szeretnénk látni a származás levezetését, ugyanis a japánoknál minden egyes stílusnak komplett eredettörténete van, amit papirok mentén vissza lehet követni. Nincs egy magára valamit adó stílus, ahol ez nem állna rendelkezésre, különösen egy ősi stílus esetén.

 

"Alapja az Észak-Japán területén élő ősi japán nép harcművészete volt."

 

Szeretnénk tudni, hogy melyik az az ősi japán nép, aki Észak-Japán területén él? Vagy a japánoké, akik észak-japánban élnek? Ez nem volt teljesen világos.

 

"Ők azonban nem a szamurájok kasztjába tartoztak."

 

Milyen népcsoport volt, mely harcművészetet gyakorolt, észak japánban élt, és nem volt a szamuráj kaszt része?

 

"Az idők folyamán persze rengeteg hatás érte a Kamuhit így a Szamuráj hagyományok is."

 

Értjük, hogy rengeteg hatás érte a Szamuráj hagyományokat - bár ugye hogy pontosan mi, az kimaradt, tekintsünk is el felőle - de mégis, hogy jön ide a Kamuhi?

 

"A Kamuhi magában foglalja az absztrakt harcművészetet, életvezetést, gyógyítást, filozófiát. "

 

Mit értünk az alatt, hogy absztrakt harcművészet? Ha gyógyítás, akkor milyen gyógyításról beszélünk?

 

"Teret kap ebben a stílusban csakúgy, mint a Yi Quan-ban a test szellem teljes harmonizálása az időzítés minden sejt szintjén. "

 

Most a Yi Quan-nal kapcsoljuk össze a Kamuhi-t, bár nem értem, ez hogy jött ide, de mindegy. Mit értünk az alatt, hogy az időzítés "minden sejt szintjén"? A mondatot nem tudtam értelmezni. De ha már itt tartunk, mivel lehet igazolni hogy minden sejt szintjén történik egy harmonizáció? Mit értünk harmonizáció alatt, és ezt az állítást milyen mérésekkel tudjuk alátámasztani?

 

"A Kamuhi pusztakazes formagyakorlata magába foglalja a tizennyolc alapfegyver használatát is."

 

Egy pusztakezes formagyakorlat hogy foglalja magába az "alapfegyverek" használatát? Milyen 18 alapfegyverről beszélünk? 18 alapfegyvert a shaolin rendszerben használnak, a japánok soha nem használták ezt a rendszerezést, illetv ezeket a fegyvereket a kínai formájukban.

 

"Ez a stílus is mint pár más mozgásrendszer, többek között arra is hivatott, hogy megteremtse a gyakorló kapcsolatát mind a mikro, mind a makrokozmosszal."

 

Ez inkább egy filozófiai kijelentés, ezzel kapcsolatban nincs kérdésem.

Előzmény: Fazejozsi (76229)
Fazejozsi Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76229

Üdvözlök mindenkit!

Fazekas József vagyok. Az Atman harcművészeti iskola az én vezetésem alatt áll, én oktatok benne. Egyik kedves ismerősöm hívta fel a figyelmemet arra, hogy az iskolámat, engem, a tudásomat kétségbe vonják ezen a portálon, ha a portál a megfelelő megnevezés, mert a számítógépes világban meglehetősen csekély a tudásom. Amennyiben valakit érdekel, hogy mi az, amin alapul minden amit csinálok, tanítok, akkor szivesen elmondom, ha felkeres, felkeresnek. Egy ilyen kötetlen eszmecsere után, bizonyos vagyok benne, hogy mindenki, velem együtt gazdagabb lenne az információk terén. Természetesen a kételkedés joga mindenkit megillet, sőt a véleményem szerint az az egészséges hozzáállás mindenhez, ha kételkedünk. Bízom benne, hogy lesznek közöttetek, akik annyira érdeklődőek, hogy megkeresnek. Szivesen látok bárkit!

Üdvözlettel: Fazekas József

0630/272-3141

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76228

 

 

  Nem ok nélkül volt a dublőre 4 filmben is...

 

Előzmény: Maitréja buddha (76220)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76227

 

 

  Szia SCH!

 

 

 

  Igazad van. Pont ezt és csak ezt bizonyítaná: a mozgásutánzás képességét. Ami nagyon sok mindentől függ. És gondolj bele: ha már egy ilyen egyszerű feladatnál hatalmas különbség adódhat, akkor milesz később, ahogy a tanítványok haladnak.

  Egy bizonyos, voszonylag rövid idő után már nem a tanulással eltöltött idő számít.

 

 

 

  Üdv.

 

 

 

  Gao

Előzmény: Sch.... (76209)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76226

hmm...lehet testgyakorlás, egészségmegörzés sport..... 10 éves gyereknek mégsem tanítható az így szúrd torkon metodika...

 

pedig tudom, a nem is teljesen eredeti, de japánosabb edzésrendszernek nagyobb piaca lenne, mint ennek...

 

á...ördögi kör....

Tiran-V Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76225

az a baj,hogy ez az eredmény csak úgy tartható fenn, ekkora országos taglétszám mellett, hogy vagy csinálsz egy versenyzői klubot, vagy ha van egy tehetség, akkor arra fordítod az energiát...

mindkét esetben karateszempontból lassú öngyilkosság...

 

/Viszont hogy egyáltalán vmi szponzorpénzhez, állami támogatáshoz jusson a szövetség, szállítani kell az eredményeket- a 22-es csapdája.../

 

khmm... és ha japán látja, hogy errefele erre vevő az edzőtáborokban megjelenő edzői réteg, akkor ezt fogja adni..

 

főleg ha komolyabb dolgot elmondja x-szer és látja hogy hiába...

az üzlet az üzlet...

 

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76224

Azt azért nem fejtettem ki (megint) de nyilván mint sportolókat, megbecsülöm a magyar versenykaratésokat is

- csak nekem, és itt a nekemen a hangsúly, az nem karate.

 

Ettől függetlenül minden tiszteletem az övék, nem hiszem hogy itthon lehet ezt űzni foglalkozásszerűen, a sok lemondásért.

És nyilván gratulálok a kislánynak.

 

A gondom nekem az, hogy szerintem a versenykumite/kata egy más állatfaj mint a karate.

Persze izlés dolga, van aki azt mondja, ez az, csak más idők, más vetületek.

Nekem nem, de ez persze egyéni szocprob.

Előzmény: Tiran-V (76222)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76223

Szúnyogháló.

ez remek, köszönöm....

 

Tök zenes dicséret, egyfajta koan, mivelha mélyebben belegondolunk mennyire nélkülözhetetlen dolog tud az a bizonyos háló, miközben nem nem takarha el a kilátást a messzi hegyekre.

 

Ha megengeded, ezt használni fogom.

Tiran-V Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76222

khmm... Jka tavalyi Eu bajnokságát végignéztem, és konkrétan sírtam....

 

nem az örömtől...

 

abban reménykedek, a karatét konkrétan pároslábbal kivágják az olimpia sportágra pályázók közül, mert sok a keresztbeversenyzés, a csak hogy képbe legyünk, meg onnan félgőzzel is elhozzuk a zaranyat mentelitás alapján..

 

Pedig a mennyiség önmagában nem garantálja ugye a minőséget...

 

elmondtam ezt hangosan is, meg is kaptam a"rohadt alma a kosárban, ami tönkreteheti a többieket is" titulust szó szerint:)

 

na viszont el is kell hogy dicsekedjek:

 

Korosztályos EB-ről unokahúgom, (élete első nemzetköz versenye) elhozott két bronzot....

 

Bár egy kertitörpe szerb kiscsaj nagyon lekumitézte....

 

Rekedtre üvöltötte magát szurköoás címén...

 

Azt is megtanulta, Belgrádon nema legjobb ötlet a válogatott melegítőjében csapatosan sétálni.... valamiért jó pár helyi morcos lett:(

Előzmény: Maitréja buddha (76220)
sz332 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76221

https://www.youtube.com/watch?v=IkC35VbWGvw

 

Taikiken (Japán Yi Quan verzió) vs Kyo

Előzmény: Maitréja buddha (76220)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76220

Üdv Gao

 

Elnézést hogy belevau,de Tyran-t nem mondanám trollnak.

 

Hosszu évek óta ir ide, ugyan én is szoktam vitatkozni vele, de erre van ez a platform.

Valamiért döbbenetes gyakran vált nicket, általában japán hadihajók nevein fut, gondolom ez a katonai érdeklődésnek köszönhető.

Őszintén szólva én megkedveltem az évek alatt (ja, szerintem ide is kb azóta irogat, mióta te is- tőlem régebben, pedig én is vagy 5-6 éve)

 

Azt értem hogy te most min sértődtél meg, de a történelmi hűség kedvéért megjegyezném, hogy valami olyasmit irt,

ne vegye senki magára- és szvsz igazság is van benne, nem hiszem hogy nehéz lehet kinai "álmestert" felhajtani, sőt a 

nagymesterig visszavezethető szál se biztositék, nevet nem mondok, mert végül is nem tudom mi a lófax lehet az a kapuzárás utáni tanitvány.

Kapuzárás utáni pánikról már hallottam.

 

A JKA Magyarországon tanitó japán karatésainak szaktudásához se férhet kétség.

 

De !!!

Hiryu is meggondolhatná kit bánt meg, főleg azok után a JKA videok után amiket linkelgetek neki évek óta :P

A te mestered (azért irom igy mert te annak nevezed) szemmel nem tűnik nekem rosszabb anyagnak, mint akármelyik JKA instruktor,

impozáns az "eredménylistája" is.

Persze, lehet mondani, hogy messziről jött ember... de egy JKA életrajzban is az, hogy valaki ilyen-olyan világbajnok...lol.

Vagy, hogy Nakayamától tanult. (mit, bottal dobást, kérdezhetném ha rosszmájú lennék :)

 

Egyébbként az egésztől elvonatkoztatva, én azt vallom, hogy ugyan a shotokan is örökölt mindent, ami ahhoz kell hogy hatékony legyen, baromi szarul csinálják.

A wado ryu visszatud nyulni a ju jutsu részéhez, ami amennyire tudom, igencsak jelentős részét képezi.

A kyo ban Oyama a fizikai erőre, a törésekre, meg  full kontakt bunyóra helyezte a hangsulyt, ez a nagy tartalék bennük.

(Sőt, valahol azt olvastam, hogy az elején, amég nem lett a Kyo is echte japán és önálló, még Yi quant is oktattak a dojojukban.

Az elején még a goju val is össze voltak fonódva, de a shotokan gyökerek is- amég élt Oyama, addig jók voltak.)

A shito ryu gyakorlatilag adoptálta az egész okinawai karatét, minden benne van.

A goju megőrizte a kinai körives, közelharcos technikákat, ráadásul jó bunyós irányzatai vannak (ugye Oyama se az ujjából szopta a kyo-t)

 

De mije van a shotokánnak ?

A versenyei ? Amiken bohócok rángatják orditva hikitébe a kezüket ?

Ja, hát nem fogom... ez emelt , japáni dolog . Lol. És Japánban mindig a japán nyer :P

A katái, amiket teljesen kiheréltek ? Lehet linkelni nekem a faxa shotokanos kata értelmezéseket...mert az kevés, hogy a JKA szentkönyve azt mondja ... az attól még se nem logikus, se nem működik.

 

Szóval, lehetne azt mondani Hiryu  söprögessen kicsit a saját háza táján is, mert lehet hogy a kinaiak exportálják a kung funak látszó "melegitőket"

de az a polár dzseki se jobb, amit nagy marketing filozófiával, csucstechnikával legyártanak szorgos japán elmebetegek, csak éppen megfagysz benne a Sarkkörön :P

 

Ps. Amugy Gao mestere hasonlit Jet Li re,  elég huncut szeme van :P

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76219

Kedves Tyran!


Egyszerű vagy, mint a szúnyogháló... Ugye nem baj, ha nem etetek trollokat? Neked csak annyit kívánok szívem minden jóindulatával, h soha ne tanulj olyan mestertől, aki az adott harcműveszetet szinte születése óta tanulhatta és eredeti forrásból. Jó lesz Neked a Dadiads meg a Reobek!
Előzmény: Tiran-V (76215)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76218

Sch....,

 

Eddig nem válaszoltak a kérdésédre, de gyanítom, hogy csak páros formagyakorlatokat végeznek. Még soha sem láttam kínai víváshoz védőfelszerelést, szóval igen-igen kicsi a szabadvívás valószínűsége.

Előzmény: Sch.... (76206)
Tiran-V Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76217

....adovégrehaj-to

Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76216

Csak a játék kedvéért.

 

1. katana (tachi)

2. wakizashi

3. tanto

4. yumi (később tanegashima)

5. yari

6. naginata

7. jutte

8. kanabo

9. kusarigama

10. kusari-fundo

11. bo, jo, hanbo, tanbo

12. ...

Előzmény: Maitréja buddha (76212)
Tiran-V Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76215

Ne vegy ezt most senki magára, de le kell csapnom magas labdát:

 

"kínai mestereim voltak"

 

nekem meg Rebook és Addidas/Adios  edzőruhám négy csíkkal....

 

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76214

Ettől függetlenül lehetett a szamurájoknak is, ezért néztem utána.

 

Előzmény: Sch.... (76213)
Sch.... Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76213

18 alapfegyvere a shaolin kung-funak volt, de ők kínaiak.

Előzmény: Maitréja buddha (76212)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76212

Ok.

 

Konkrétan én szamurajnak a következő fegyvereket találtam.

A legfontosabb a kard. Nyilván lehet tipusokra bontani, de szerintem nem érdemes.

Talán a wakizashi meg a tanto kicsit más műfaj, ezekkel azt hiszem inkább szurtak.

Jó, legyen kettő, a kard meg a tőr.

Ezenfelül az íj, meg a lándzsa, esetleg a naginata, de arra azt mondták, női fegyver, ha jól tudom.

Később a tűzfegyverek, de az azért nem egy jellemző szamurájfegyver, mint ahogy a különféle speciális, alkalmi,

vagy rendfentartó eszközökre se mondanám.

 

Szóval én nem tudok 18 at összeszedni. 

 

Előzmény: Maitréja buddha (76211)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76211

Üdv Sch.

 

Én ezt másképp látom kicsit.

Nekem kicsit bonyolultabb és 

A legjobb analogia nekem a nyelvtanulás.

 

A technikák szavak, idiómák, amik a nyelvet alkotják, de nem ez a beszéd.

A beszédbe nmegjelennek elemei, de maga a folyamatos, kötetlen beszéd, amin pld. vitatkozhatsz, más.

 

Most egy anyanyelvi beszélőnél, akár költőnél , mi dönti el, hogy  mester, költőóriás, vagy mi a fene...

Még csak nem is az, hogy ugy tudja csavarni a szavakat, hogy mindenkit legyőz vitában.

És más egy harcos, vannak született küzdők, harcosok, katonák...de a mester (nekem )megint más.

Az már valaki olyasmi, ami túlmutat ezen...

 

Aki megtanit valamire, az még csak oktató.

Akivel gyakorlok, fejlesztem ezt, az partner.

Ehhez a többlethez kell a kor szvsz, egyszerűen egy fiatalember a valójánál fogva nem tudja azt kommunikálni nekem,

vagy ez igen ritka, hogy ő egy "mester"

És ez amugy független a hm től, azt mondanám, hogy Teréz anya egy mester- pedig nem tudott kung fuzni.

A dalai láma is az, ha olvasom, az olyasmi,a mire ezt kell mondjam.

Sok kinai papó, akit látok a tube-on valószinűleg ugyanezt elérné , pedig majdnem mind veszitene egy átlagos boxolo srác ellen is valószinűleg, olyan ellen is akiknek meg se jegyezném a nevét. 

 

De az is lehet, hogy ilyen ember csak ideaként létezhet.

Nem tudom. Nem olyan egyszerű ez.

 

 

Előzmény: Sch.... (76209)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76210

Üdv Gao

 

Én még a cikkre használtam a f***ság szót, mégcsak nem is a stilusra, ugy emlékszem.

Az meg önbizonyitó :)

 

Erős szó ez a bűnhődés, de ebbe nem folyok bele. 

Ti oktatók vagytok, és mint ilyenek, gondolom jó, ha ügyeltek a magyar hm. élet tisztaságára, 

bár tippelem, ez szélmalomharc.

 

Az utolsó mondatod nagyon is igaz, bár (talán rosszul fogalmaztam)

de nem volt szándékom Józsi urat bármiben kritizálni.

Az, hogy azt irtam "nekem ő nem mester" az nem minősités, semmiképp nem felé, valószinűleg bennem van a hiba.

 

A cikket igen, a japáni mestert is merem gyanusitani az olvasottak alapján, meg amiatt, hogy  nem találok semmit róla.

Illetve ami van, az olyan is...azt hiszem ő lőtt le egy komplett seal tesztet japán ijjal :)

Szvsz japánban nincs annyi családi stilus, ami van, ami megmaradt, annak kell legyen nyoma a neten.

De lehet hogy van, csak a japán oldalakon.

Éppen még a 18 japán alapfegyver lehet is igaz, biztos van annyi japán eszköz, ennek utánanyomizgatok.

 

Ok, az acsarkodás is erős lehet, sorry.

Lehet, hogy magamból indulok ki, én szoktam, ha nem értenek meg, vagy ha az autokrata természetem kerekedik felül :)

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (76207)
Sch.... Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76209

Ha a kínai mester itt él (és úgy látom nálatok ez a helyzet) az valóban hiteles tanítás. Ha ideruccan évente egy hétre, az nem az - legalábbis szerintem.

 

Amit írtál, nem egészen értem, mit bizonyítana. Szerintem csak a mozgásutánzási képességeket. Én pl ismerek számos ütésfajtát, több különböző tradícióból, de mégis csak egy töredékét tudom használni készségszinten. Márpedig ahogy lentebb írtam a mester fogalomnak számomra ez az egyik alapvetése. 

Azzal viszont simán együtt tudok élni, hogy másoknak mást jelent ez a fogalom.

 

 

Előzmény: Törölt nick (76208)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76208

 

 

  Szia SCH!

 

 

 

 

  Dícséretet köszönöm. Nem megyek bele abba, hogy miért írom azt a kínai metserkről, amit. Évtizedek óta kínai mesteriem vannak-voltak. Hiába is mondanám, nem értenétek. Kérdezzétek ARhat-ot, Louhan-t, hogy csak azokat említsem, akik hirtelen eszembe jutottak.

 

 

  A fegyveres formák adta készségeket, technikákat  azután kezdjük párokban gyakorloni, hogy az adott tanítvány elsajátította a Mester szerint az adott fegyver alapvető kezelését.

 

 

  És most egy egyszerű, baráti invitálás: gyere le hozzánk. Veszünk egy videót,  megnézzük egy egyikünk által nem ismert forma egymás utáni 10 mozdulatát. majd adunk egymásnak 2 percet, hogy elemezzük, megtanuljuk.

  Majd megnézzük, ki a jobb. Nos, lesz különbség. Lehet, hogy a javadra. És akkor majd rájössz, mekkora butaság a mesterré válást időhöz kötni. ( Persze egy bizonyos idő kell, nem tagadom. Csak annyi mindentől függ még, hogy ki mikor éri el az áhított szintet, hogy ezért nincs értelme konkrét időt meghatározni!!! )

 

 

 

  Üdv.

 

 

  Gao

Előzmény: Sch.... (76205)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76207

 

 

  Szia M.B.!

 

 

 

 

  Kérlek, hogy kicsit figyelmesebben olvass!!! Azt írtam: ha a stílus tényleg kamu, akkor Józsi barátom feleni fog ezért. De a másik 2 stílusban igen is nagy tudású mester. Azt is írtam: nekem személy szerint is nagy csalódás lenne, ha ez így lenne és ezért, amig nem tudom a hátteret, én bizalmat szavazok Neki, mert NEM ILYENNEK ISMEREM!!!

 

  Azt is írtam, hogy Nekem - és még sok embernek - a Mester mást jelent, mint akár Neked is. És ezt ÉN ELFOGADOM. Nem akarlak rászorítani arra, hogy azt lásd, azt gondol, amit én. Ennyi.

 

 

  Ami meg a faszságot és acsarkodást illeti: azt gondolom, hogy ugyanúgy objektíven kellene hozzáállni valakihez, AKIT NEM ISMERTEK, mint én, aki azt mondja: ismerem, nem hiszem, hogy erre a kamu dologra szüksége lenne, de ha így van és igazatok van, akkor bűnhődjön!!!

  De tudod Te is: amíg nincs bizonyíték, nincs minden részlet ismertetve, addig mindenki ártatlan. És nekem ez nem tetszett Világtalan Béla posztjában sem...

 

 

 

  Üdvözlettel

 

 

 

  Gao

Előzmény: Maitréja buddha (76200)
Sch.... Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76206

Gao: Még egy kérdés, és befejezem a spammelést.

 

Láttam nálatok kardot és szablyát. Vívtok is vele, vagy csak formagyakorlatok vannak?

Sch.... Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76205

Gao:

 

Egyébként felkeltetted az érdeklődésemet, és megnéztem a honlapotokat. Meg kell mondjam, hogy tetszik, amit láttam, és a ti iskolátok üdítően hitelesnek tűnik azon benyomások alapján, amit a személyes élmények nélkül meg lehet szerezni.

Előzmény: Törölt nick (76193)
Sch.... Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76204

SZERINTEM (szigorúan saját szerény vélemény):

 

Mester az, aki az adott mozgásanyagot készségszinten ismeri és a mozgásanyag létrejöttét előidéző körülmények között azt teljes körűen, a mozgásanyag belső logikai elvével teljes összhangban, a szituáció által megkívánt adaptációs fokon alkalmazni tudja. (a készségszint elérésének módja viszont megvan a jegyzetekben ;-) )

 

Harcművész mester:

 

A mester szónak a harcművészetek kapcsán van egy "oktatói" jelentéstartalma is. Emiatt ahhoz, hogy HM mester legyen valaki oktatónak is alkalmasnak kell lennie. Ez különbség az egyéb sportokhoz képest.

 

A harmadik különbség pedig az, hogy a HM egyfajta filozófiai tartalmat is jelent. (anélkül ugye küzdősportról beszélhetünk) Ez pedig a mester címhez feltételez egyfajta - az adott filozófiai/erkölcsi rendszer szerinti - személyiségbeli érettséget is.

 

Előzmény: sz332 (76202)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76203

Egyébbként meg, a mester azért jelentsen már egy - a fizikai tudást meghaladó- erkölcsi, szellemi tartalmat is.

Mert ilyen alapon, pont Kinában, ha eldobsz egy követ, biztos hogy fejbever egy "családi kung fu mestert" minimum.

Még ugy, is , hogy a komcsik a 90% át behajtották a Jangcéba.

 

Én pld. nem azonositom azt, aki meg tud csinálni egy spárgát 70 évesen, automatice egy mesterrel, ugyanis tanultam egy régebbi topiktárs példameséjéből, aki belefutott egy ilyen "meg tudja csinálni amit mond" de "lenyulja még a tehened tejét is" tipusú kinai "mesterbe"

 

De én már csak ilyen gyerekes, idealista hülye vagyok, a ragadós kéz nem azt jelenti szvsz hogy ellopunk mindent amit látunk, 

a mester meg nem az, aki cigizve, kurvázva karattyol kinai tanmeséket, akinek meg nem tetszik, azt pofán bassza.

 

Manapság már a harcművészet dolog maga is elég felemás, lehet, hogy le tudja kesztyűzni teremben pillanatok alatt a favellák alultáplált törpéit a "mester", 

de azok a termen kivül röhögve kivágják a veséjét.

Ugyhogy mégegyszer értetlenkedésem fejezném ki erre a "gyere, kesztyűzd le a Józsival" dologra, a világ elég veszélyes anélkül is, hogy magunkra vonnánk direkt a bajt.

 

 

 

Előzmény: Maitréja buddha (76200)
sz332 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76202

Definiáld légyszives, hogy szerinted mi a mester. Az edzéselmélet/módszertan jegyzetben nem emlékszem a mesterré válás

kritériumaira, de biztosan nem figyeltem oda :)

 

Válogatottság: vajon az, hogy valaki ügyes egy sportban, sok időt beletol, attól ő mesterré válik? Vagy kell hozzá oktatói képesség? Edzésvezetői

képesség? Edzéselmélet és módszertani tudás? Pszichológiai tudás? Hány válogatott sportolóból lesz edző? Ugye hogy elhanyagolható... és hány

olyan kiváló edző van, aki csak közepes szintig jutott el egy adott sportban, mégis, képes átlátni a sportágát, motiválni a gyakorolókat, és eljuttatni

akár az olimpiai csúcsra. Nem olyan egyszerű ez...

Előzmény: Sch.... (76201)
Sch.... Creative Commons License 2013.05.31 0 0 76201

ehh.. írtam hosszan, és elnyelte a blog. Nincs kedvem még egyszer beírni, de tömören:

 

- senki nem lesz attól mester, ha megtalálta az Útját. Majd ha végigjárta, esetleg.

 

- Nem urban legendekre alapozom, amit mondok, hanem mindenféle eretnek, modern hülyeségekre, mint mozgástanulás, fiziológia, pszichológia, edzéselmélet stb. Meg az elemi matek. 

 

Nézz meg egy élsportolót. Görbicz Anita mestere a kézilabdának. Napi átlag 4 órát edz, általános iskolás kora óta, azaz 20 éve. 2002 – ben lett válogatott, azaz kb akkor érte el a mester szintet. Azaz addig kb 14 000 órát edzett.

 

Ez teljesen egyezik a szakirodalom által is mondott elvnek, miszerint minimum 10 000 óra gyakorlás kell egy valódi mesteri szinthez (nézz utánna, nincs kedvem linkelgetni)

 

Ez napi 2 óra edzéssel 13 év alatt jön össze. De akkor minden egyes nap 2 órát edzettél, még szenteste is! Majdnem annyit, mint egy olyan ember, aki gyerekkora óta ebből él.

 

Ezért nevetséges, amikor valaki 10-15 év után kikiáltja magát mesternek 2 stílusból is. Az valamit kompenzál, általában kisebbségi komplexust. Az ilyenek meg általában hamar megtalálják azokat a szektásodásra hajlamos, sérült személyiségű embereket, akik a valós világban elszenvedett kudarcaik elől menekülve belemerülnek ebbe. Ez pedig mindennel ellentétes, amit a harcművészeteknek tanítani kellene.

 

Azok meg, akik idejönnek, és leadnak “10 évnyi” anyagot egy hétbe sűrítva, nagyon-nagyon gáz arcok. Egyszerűen szélhámosok, vagy abszolút nem valók embereket tanítani – még ha piréz ősmesterek, akkor sem.

 

Ennyi idő alatt az emberi elme és test egyszerűen képtelen valamit megtanulni. Aztán a nagymester elmegy, a tanítványok meg ittmaradnak a megválaszolatlan kérdéseikkel. Ha jól sül el a dolog, akkor brazil jujitsu lesz belőle, de nem ez az általános végkifejlet, hanem valami félezoterikus, szektaszerű  belterjes társulat.

 

Előzmény: Törölt nick (76193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!