Keresés

Részletes keresés

andi265 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25754

Még ha teltház is van, nem fogsz sok emberrel találkozni, max. csak étkezéseknél látod, hogy mégis mennyien vannak a szigeten.

Én mindig főszezonban voltam, de soha nem volt tömeg.

Mondjuk pl. Sun Island-en több "strandjelenet" volt több emberrel.

DE nem zavaró. Sokszor leszel egyedül 50 méteres körzetben :)

 

 

Előzmény: cyberworms (25753)
cyberworms Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25753

Zsúfoltság szempontjából milyenek a szigetek? teltházasak? Mert a videókon nem látok túl sok embert szerencsére.

Előzmény: andi265 (25752)
andi265 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25752

Szia Cyberworms,

 

Egy dolgot azért ne felejts el! Nagyon nem mindegy a reef sem!!!

Ebben Vilamendhoo-t jobbnak ítélik.

Youtube-on sok video is van róla.

Előzmény: cyberworms (25751)
cyberworms Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25751

Köszönöm a válaszodat.

 

Nagyon esélyes mindkét sziget, de mivel most mennénk először nehéz a választás. Biztos mindkettő nagyon szép lenne egyébként, hisz mindkettőt nagyon dicséri mindenki. De mégis elsőre szeretnék egy nagyon jó választást.

Filitheyo-n én is mindenképpen a Delux bungallóval szemezek, mert nem tetszik az ikerház, egyébként mennyibe kerül körülbelül a sima és a delux bungalló, mekkora az árkülönbözet? Tudom hogy a maldív egy luxus nyaralás, de azért kissé lehnagolónak találom, hogy azért a pénzért amiért akár pl thájföldön, dominikán... 5 csillagos szobát kapok, Filitheyo-n eléggé kollégista hatású a szoba. Ellenben Vilamendhoo-n sokkal szebb. Viszont a képek-videók alapján én a Filitheyo partját találom szebbnek. Vilamendhoo-n több a színes növény de a videók alalpján néha dunapartos partszakaszokat is láttam. Néztem drágább szigeteket is ahol a szoba luxus, de ezeknék vagy kőgát van, vagy part se nagyon, hanem a szoba előtt egy kőfal, vagy nincs központi medence, vagy túl zsúfolt a sziget, vagy a szemétsziget van nagyon közel, pár km-re(bodu hiti, baros, angsana ihuru), ... nehéz a választás

 

Tehát ha a kettő közül választanál azt mondod Vilamendhoo-ra mennél vissza.

 

Szeretném megkérdezni azoktól, akik jártak már mindkét szigeten, melyikre mennének vissza.

FILITHEYO vs VILAMENDHOO

 

Előzmény: noemi82 (25747)
andi265 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25750

Szia Heffi,

 

Nem vagyok irigy, gyere....nagy a bőröndöm:))

Meglátogatom a barátaidat!

 

Előzmény: Heffi007 (25749)
Heffi007 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25749

Andi, az ajánlatunk még áll, ha esetleg meggondolnátok magatokat! ;)

 

Érezzétek nagyon jól magatokat! :) Üdvözlöm a kiscápákat, rákokat, denevéreket, Nawalt, a pincérünket, Tharirt, a takarítófiút a vizivilláknál - ő majd megmutatja nektek, hol lakik a polip ;) - és a 196-os bungit! 

 

Jajj, de irigyellek benneteket! :)

Előzmény: andi265 (25748)
andi265 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 25748

Utolsó részlet fizetve, 44 nap múlva indulás Vilamendhoo-ra Emirates-el Bécsből :)

Jippiiiii :)

noemi82 Creative Commons License 2014.02.16 0 0 25747

Szia cyberworms,

 

Mi a férjemmel mindkét szigeten jártunk. Kőfal egyik helyen sincs, a homokzsákokat viszont szinte már sehol sem tudod elkerülni, bár ha ügyesen csinálják nem zavaró.

Filitheyo-n mi alapból deluxe villában voltunk, mivel ezek különállóak (míg a superior szobák ikervillák, egy közös fallal és hát az ember sose tudhatja, milyen szomszédot fog ki) és az utolsó pár éjszakára még felajánlottak nekünk vízi villa upgrade-et. Ha visszamennénk, biztos, hogy a deluxe villát választanánk újra. A vízi villa nem éri meg az elég jelentős ártöbbletet.

Part tekintetében a fő különbség, hogy Vilamendhoo teljesen körbejárható, míg Filitheyo nem.

Nekem személy szerint Vila partja jobban tetszett.

Előzmény: cyberworms (25727)
mv.andras Creative Commons License 2014.02.15 0 0 25746

Nagy lett a csend :) Mindenki Maldívon? :) 

Tojglius Creative Commons License 2014.02.14 0 0 25745

Szia Andi!

 

Kicsit megkésve kösz a választ, kösz a véleményt!

A belső helyeket én azért szeretem jobban, mert persze macerás kimászkálni belülről, de mégis inkább én zargatom fel a folyosó mellett ülőt, semmint ő zargasson engem ha klozetra megy...  A legjobb persze az, ha nem ül melletted senki... de ezen max majd becsekkoláskor lehet variálni...

Előzmény: andi265 (25711)
Heffi007 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 25744

Szia!


Óriás hangya hozzánk 3 db. tévedt be, akiket szépen kivezettünk és megbeszéltük velük, hogy a békesség kedvéért inkább maradjanak kint. :) Szúnyog első és utolsó nap volt pár darab a fürdőben. Mi is vittünk rovarirtót, mert olvastunk olyan elrettentő beszámolókat, hogy hangyasereg mászkál az ágyban, meg hasonlók, de szerencsére nálunk ilyen nem volt.


Naptejet mi 30 és 15 faktorosat vittünk. Első 2 napban a 30-asat használtuk, de semmi színünk nem lett, így áttértünk a 15-ösre. Vérlázítóan barnán jöttünk haza. :P


Hogy mi a szokás ott borravaló ügyben azt nem tudjuk. Mi kb. 60 dollárt osztogattunk el összesen. Felszolgálónak, takarítófiúnak, stb.


A mi gépünk 19.45-kor indult Maleból. Délben kellett elhagyni a szobát. Hogy mikor indul a hidroplán, azt előző nap megmondják a recepción. A miénk 15.20-kor indult, tehát addig még ebédeltünk, utoljára körbesétáltuk a szigetet, bőgtünk egy sort :P, aztán indulás. Gondolom akkor ti az utolsó járattal fogtok menni, ami 16 óra körül indul.


Igen, van pótágy is. Úgyhogy, ha minden kötél szakad, át tudsz költözni oda. De szerintem nem lesz rá szükség, mert olyan nagy és kényelmes az ágy, hogy tuti nem fogod magad hullámvasúton érezni. :)


És nincs mit köszönnöd, örülök, ha segíthetek válaszaimmal. :)

Előzmény: hegemonic (25741)
andi265 Creative Commons License 2014.02.14 0 0 25743

Szia,

A Tripadvisoron látszik, hogy van egy plusz kanapé a szobákban. A szükségnek megfelelhet.

Hangya és szúnyog, van illetve előfordul...de hát ez egy trópusi sziget!!

Én szoktam vinni szúnyogriasztót, de eddig nem kellett.

borravaló: ízlés szerint, de általában mindenki ad, ha meg van elégedve. Ahogy érzed.

A szobafiúnak, a saját pincérednek, a báros fiúknak. Hidd el, nagyon kedvesek. Megérdemlik.

Ezért visz mindenki kis címletben USD-t.

Előzmény: hegemonic (25742)
hegemonic Creative Commons License 2014.02.13 0 0 25742

Bocsi, de még egy kérdés:-)

 

Megnéztem még egyszer a feltöltött képeidet és már ott is érzem magam:-). Jól látom, hogy a francia ágy mellett van még egy pótágy is a képen? A férjecském elég sokat forgolódik éjszaka és ha olyan szállodába megyünk, ahol egyben van a franciaágyon a matrac, az az én oldalamon felér egy "hullámvasúttal":-)

 

Köszönettel:

 

Hegemonic

Előzmény: Heffi007 (25740)
hegemonic Creative Commons License 2014.02.13 0 0 25741

Szia!

 

Nagyon köszönöm a gyors és részletes válaszodat. A fénykép meg egyszerűen csodálatos. Nagyon kedves vagy, hogy feltetted!Azt olvastuk itt a fórumon, hogy előfordul hangya és szúnyog is a szigeteken. Ti mit tapasztaltatok? Vigyünk ellenük valami? Naptejet gondolom 50+-osat. :-) Mi a helyzet a baksissal? Erről is sokat olvastunk a korábbi hozzászólásokban. Mi a szokás ott? Hazafelé mikor kell elhagyni a szobát, mert ahogy néztük elég későn indul a gép majdnem éjfélkor Maleból? Ti hogy jöttetek visszafelé?

 

Köszönöm a segítségedet!

 

Előzmény: Heffi007 (25740)
Heffi007 Creative Commons License 2014.02.12 0 0 25740

Szia hegemonic!

 

Igen, a BV, az a beach villa. Ezek mind a vízre néznek. Mindenképp írjátok meg, hogy hol szeretnétek lenni! A 196-ost szívből tudom ajánlani, de a 195-ös is szuper. Akkor ilyen lesz a kilátásotok a teraszról :) : 

 

 

Itt széles a part és kényelmesen lehet napozni. Máshol, ahol keskenyebb a part, csak a bungaló előtt fér el a napágy, de itt közvetlenül a parton tudtuk süttetni a hasunkat. :) És azt is jelezzétek mindenképp, hogy ez a nászutatok lesz, mert akkor külön meglepetéssel készülnek. :)

 

Az all inclusive nekünk +170.000 Ft lett volna, de csak teljes ellátást választottunk. Így mi az italokra + a naplemente hajózásra /ez az all inclusive csomagban alapból benne lett volna/ 78.000-et költöttünk.

Plusz voltunk cetcápa túrán, de ez az AI csomagban sincs benne. Mi ketten naponta 2-4 koktélt és kb. 3 l vizet ittunk, mivel cukros üdítőt itthon sem iszunk. Ha szeretnétek napi 6-8 koktélt, esetleg a fiatal férj 6-7 sört :) , plusz üdítőket inni, akkor lehet megéri. Nekünk nem érte volna meg. Nescafe por volt a szobában, meg vízforraló is. Így naponta 2-szer a teraszon kávéztunk. A reggelihez pedig alapból jár ingyen kávé, tea, frissen facsart gyümölcslevek, üdítők.

 

Az éttermekben annyi a kikötés, hogy a férfiak trikóban nem mehetnek be, de a hosszú nadrág nem kötelező.

 

Sznorizáshoz mi vittünk felszerelést, de ott is lehet bérelni. 5 dollár/nap.

 

Hidroplánnal baromi jó volt utazni! :) Párom a repüléstől tart, de ezt még ő is élvezte. Nem dobált abszolút, szerintem nem kell félned. Azt hiszem 14 személyes volt.

 

A szállás 1 szobából állt és külön helyiségben a fürdőszoba.

 

Nagyon örülök, hogy a beszámolónk és a képek segíttettek nektek a sziget választásban. :) Garantálom, hogy nem fogtok csalódni.

Vilamendhoo csodálatos és tökéletes!!! :)

 

Ha még bármi eszedbe jut, írjál nyugodtan! Nagyon szívesen segítek bármiben. :)

Előzmény: hegemonic (25738)
hegemonic Creative Commons License 2014.02.12 0 0 25739

Még egy kérdés: a szállásnak milyen volt a beosztása. Egy légterű volt vagy külön helyiségek voltak?

Köszi

Előzmény: Heffi007 (25723)
hegemonic Creative Commons License 2014.02.12 0 0 25738

Kedves Heffi007!

 

A nászutunkat tervezzük a férjemmel. Már egy ideje nézegetjük a lehetőséget. Nagyon tetszett a beszámolód és a képek csodálatosak, Valószínűleg ezt a szigetet választjuk.Teljesen be vagyok zsongva már. Írtál a szállásról is, hogy hová érdemes foglalni.

 

"Szerintünk a szebb part - ahogy Meli is írta - az északi, ezen belül is az észak-nyugati rész. 180-196-os BV. és az összes JBV. Valamint az észak-keleti része a szigetnek, de ott sűrűbben vannak a házikók. A 133-as BV. szépséges még, itt van a lehajló pálma a hintával, ahol rengeteg fotót készítettünk. :)"

 

A kérdésem, hogy a BV jól gondolom, hogy a beach villa rövidítése? Minden villa a tengerre néz? Mi a véleményed az all inclusive ellátásról? Az éttermekben milyen ruházatot várnak el? Kötelező vacsorához a hosszú nadrág a férfiaknak? (Sajnos ezzel kapcsolatban van korábbi rossz tapasztalatunk más helyen...) A sznorizáshoz kell-e vinni felszerelést vagy lehet-e ott bérelni, ha igen akkor mennyiért? Milyen volt a hidroplánnal utazni, mert én nagyon szédülős-hányós vagyok? Hány személyes volt?

Most ennyi jut az eszembe,de ha nem haragszol még "zaklatnálak" egy kicsit később.

Előre is köszönöm a kedvességedet!

Előzmény: Heffi007 (25716)
adamsski Creative Commons License 2014.02.12 0 0 25737

mi jövőhéten kedden érkezünk oda, majd utána tudunk írni véleményt :)

Előzmény: lvikk (25736)
lvikk Creative Commons License 2014.02.12 0 0 25736

Kedves Lux Maldívra utazók! Kérlek írjatok élménybeszámolót!Köszi

léria64 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 25735

A malongon egy nagyon részletes beszámoló van a Safariról,mindent megtudhatsz de ha ez sem elég kontaktáld a hölgyet segiteni fog személyes tapasztalataival.Mi március 19 én utazunk Safarira,ti mikor indultok???

üdv

Előzmény: Wedy (25725)
mv.andras Creative Commons License 2014.02.11 0 0 25734

Szia, 

 

http://www.malongo.hu/

itt a fényképek között fogsz találni safariról pár fotót. illetve a hölgy aki felrakta, odabigyesztett egy linket, ahol még több fotóját láthatod. Agodán lehet pár értékelést olvasni. Mikor utaztok? 

üdv

A

Előzmény: Wedy (25725)
hanzelika Creative Commons License 2014.02.11 0 0 25733

Sziasztok! Most egy ideje nem olvaslak Titeket ;( Azt kérdzeném,hogy van tudomásotok esetleg vmi jó kis repjegy akcióról? Köszönöm ;)

Sborisz Creative Commons License 2014.02.10 0 0 25732

Szia! Köszi!

Csak hogy sírjatok......  :(  :(

Kis dihevi zene..... Envaguvi--ezt hallottam élőben is....

 

https://archive.org/details/Dhoani

Előzmény: Heffi007 (25722)
andi265 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 25731

Szia Heffi,

Igen, emlékszem arra, amit írsz. Rossz hazajönni:(

Nagyon várom már, hogy lássam megint.

Sorrendben Sun Island, Kuredu/Komandoo és Royal Island szigeteket volt szerencsém meglátogatni.

Minndegyik totál más, de bárhová visszamennék azonnal.

Előzmény: Heffi007 (25723)
palm beach maldives Creative Commons License 2014.02.09 0 0 25730

Bocsi Hideaway -on egy magyar lány dolgozott,a 24 elírás volt.

 

üdv

 

 

 

 

palm beach maldives Creative Commons License 2014.02.09 0 0 25729

Sziasztok!

 

 

2011-ben Bandoson, 2012-be Island Hideaway-en, 2013-ben Palm Beach-en voltunk. A legjobban Palm Beach tetszett vagyis idén márciusban visszamegyünk. Eddig közvetlenül Bécsből repültünk az Austrian-nel ( 8.5 - 9óra összesen). Szempont volt a rövid repülési idő a jelenleg 5 éves kislányunk miatt. Idén kipróbáljuk a zürichi átszállással a Swissair-rel a jóval kedezőbb ár miatt.

Bandos egyébként nagyon tetszett, első szigetnek és kisgyermekes családnak tökéletes. A viszonylag kicsi homokos part volt az egyetlen pici negatívum.

Hideaway nagyon drága, viszont buja zöld növényzettel, néptelen homokos partokkal rendelkező sziget. A tulajdonosok koncepciója, hogy minden villának saját, külön homokos partja legyen. Ezért nagyon kevés villa van , pedig az egyik legnagyobb sziget. Csak két vízi villa van.

Az odajutás nem egyszerű, az egyik legészakibb sziget. Helyi járatú, propelleres repülővel egy óra egy Hideaway-el szomszédos szigeten található repülőtérig, majd onnan fél óra motorcsónakkal, Nekünk nem volt szerencsénk, 3 órát kellett várnunk a belföldi terminálban, mert szerelték a propellereket.

A szigeten viszont szerencsénk volt, mivel egy ott éppen egy évig dolgozó 24 magyar lánynak  (Gyöngyi) köszönhetően nem a lefoglalt Raamba Retrets szobát, hanem egy Dhonakuhli Residence villát kaptunk, saját medencével. A villához járt egy komornyik is 24 órán keresztül ( Ahmed). Folyamatosan a nyomunkban volt, minden kívánságunkat teljesítette. A sziget nagysága miatt a bicikli elengedhetetlen, illetve Ahmed a telefonhívásunkra küldte a " bugg-t", az elektromos kisautót.

Ezen a szigeten nem volt svéd asztalos ebéd és vacsora, vagyis menü van, ami a költségeket minimum duplázza. Amikor befizetjük az utazást abba csak a reggeli van benne.

A hely egy celeb sziget, jó sok orosz újgazdaggal és ún. hírességekkel. Mi pl- Mr Baumann-nal, azaz Dj BOBO-val találkozunk. A reef egyébként csodálatos. Az ár-érték arány miatt viszont nem ajánljuk.

 A normál katalógusokban a hely nem szerepel, csak az 5-6 csillagos hoteleket tartalmazó Thomas Cook selectionben. Az olcsóbb nyári katalógusokban a raamba retreat minimumár 223 Eur / fő /nap míg a dhonakuhli 357/Eur/fő/nap. Plusz a kaja.


Palm Beachet viszont mindenkinek ajánljuk! Szuper kaja, részben olasz, részben indiai, maldív. Az olasz vendégek nem zavaróak, a személyzet tud angolul. A part legalább olyan jó mint Hideawayen.

üdv.

 

meli1983 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 25728
Szia cyberworms! Nálunk az egyik szempont az volt hogy ne legyen kőfal. Vilamendhoo-ra esett a választásunk. Apálykor volt csak látható egy pár beton tömb az egyik partszakaszon. Úgy hogy nem ott volt a szállásunk nem volt zavaró, de elég illúzió romboló. Nincs összehasonlítási alapom, de ez sajnos nem a sziget csillag számain múlik! A többi szépség feledteti. Vilamendhoon nem annyira zavaró, bármerre nézel gyönyörű a panoráma!
Előzmény: cyberworms (25724)
cyberworms Creative Commons License 2014.02.09 0 0 25727

Most szemezek a Filitheyoval és a Vilamendhoo-val is.

Nekem nem tetszenek a szobák a Filitheyo-n a képek alapján, ronda színek, fadobozban a tv, kopott deszkák, fakó szőnyeg. Ellenben a Vilamendhoo-n a képek alapján a szobák sokkal szebbek.

Viszont partra a Filitheyo tetszik jobban és az Admiral travel katalógusában is azt olvasom, hogy a Filitheyon a part kíváló míg Vilamendhoo "csak" szép. Vajon valaki járt e már mindkettőn hogy összehasonlítsa a két szigetet a part és a szobák alapján?

cyberworms Creative Commons License 2014.02.09 0 0 25726

Valaki tudja Filitheyon mennyivel drágább a vizi villa és a delux villa a sima villához képest?

Wedy Creative Commons License 2014.02.09 0 0 25725

Sziasztok,

volt már Valaki Safari Islandon? Megköszönném, ha írna pár sort :-)

Köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!