Keresés

Részletes keresés

real_geri Creative Commons License 2009.04.07 0 0 5002
gyerekek, ma bekötöttem a saját cipőmet :)
nem semmi fejlődés ez.
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 5001

Könyvelek, ülőmunkát végzek. Az első 2002-es hagyományosan végzett gerincműtét után (LV-SI) az idegsebész 4-6 órás munkavégzést -ülést-engedett a jövőre nézve.

 

Én 8-10 órákat dolgoztam vele a cégnél, mert egy áfazárásnál nem állhatsz fel 4 óra után ha nem vagy kész.

 

És még: lakásfelújítottam, bútort cipeltem, festettem, ezért kell most csavarozni 7 év után. Cipelni hajolni most is jól tudok, igaz, gerincövben.

Az övet szeretném végleg eldobni.

Előzmény: avandia (5000)
avandia Creative Commons License 2009.04.07 0 0 5000
Szia!

Akkor lesz 4 nagyon jóképű csavarod:-)))) A teljes gyógyulási idő kb 1 év, na ne ijedj meg, de a csontosodási folyamat annyi időt vesz igénybe! Amikor a csontosodás befejeződik, onnantól lesz teljes a stabilitása a gerinc szakasznak. Az én stabilizációs műtétetmet megelőzte 4 sérv műtét, azokhoz hasonlítva nem nehezebb a felépülés. Az biztos, hogy olimpiai bajnok nem leszel, de élhető életet kapsz. Nem tudom mit tanulsz, mi leszel, ha nagy leszel?:-))) Lényeg, hogy hajlással való terhelést nem fogsz bírni és valószínű becsipogsz a repülő téren:-))). Most jelenleg mik a panaszaid? Ha megosztod velem, még több tapasztalatot le tudok írni neked!
További szép napot, és jó tanulást a vizsgákra:-))

Üdv:
avandia
Előzmény: kristaly02 (4999)
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 4999

Az Országos Baleseti Intézet Idegsebészetén Zsolczai Sándor műt. Május 12.

Az LV-SI. szakaszon csavaroz. Elvileg.

Minden gyakorlati tapasztalatnak örülök. :-)

Előzmény: avandia (4998)
avandia Creative Commons License 2009.04.07 0 0 4998
Kristály!

Az az általános szokás, hogy stabilizációs műtét után 6 nappal engednek haza, ha nem jön semmi szövődmény közbe! Nekem sajnos 4 nap után ujra kellett műteni, mert szétcsúszott a szett amit beültettek, de nem ez a jellemző, így én két hetet voltam benn. Mint említettem az általános protokoll, műtét után 4 nappal csinálnak egy ellenőrző RTG-t és ha minden rendben, akko 6. nap hazamehetsz. Ami a vizsgáidat illeti, tapasztalatom szerint, meg fogod tudni csinálni, nem mondom, hogy egy sétagalopp lesz, de menni fog. Jelezned kell a vizsga elnöknek, hogy ilyen problémád van és időnként fel kell állnod, mert hosszú időn át képtelen leszel ülni. Szintén tapasztalatom szerint ez megoldható, nekem is engedélyezték, időnként felálljak. Én a PTE-n vizsgáztam ebben az időszakban és nagyon rugalmassak voltak!
Hol műtenek? Hány csigolyát érint a stabilizálásod? Járni fogsz tudni, abban biztos lehetsz, mert a műtét utáni napon már a gyógytornász lábra állít, utána egy pár napig segédeszközzel fogsz közlekedni, de mire jössz haza, már ilyen gondod sem lesz. Nekem azért volt hosszadalmasabb, mert a műtét előtt én már járásképtelen voltam, kerekesszékben ültem, de egy hónap után már segítség nélkül tudtam járni. Azt nem mondom, hogy egy 80 éves idős ember nem előzött meg, de jártam))) Gondolom neked nincs ilyen problémád még, ezért gyorsabb lesz a felépülés. A lényeg, hogy mindent be kell tartani amit mondanak!
Ha van valami kérdésed, nyugodtan tedd fel, válaszolok rá szívesen!

Üdv:
avandia
Előzmény: kristaly02 (4994)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4997
Szia!
Kaposváron.
Előzmény: ed30 (4996)
ed30 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4996
gatesz ! Téged is Győrben műtöttek ?
real_geri Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4995
szia

szerintem a csavarozás után gyorsabb a felépülés, mert a szett tart majd

DE

én nyelvvizsgára mentem 2007-ben úgy, hogy épp előtte egy héttel csípődött be, és annyi gyógyszer volt bennem, ami csak fért, mégsem bírtam fél óránál tovább ülni.
elején odamentem(már az is látványos volt) a vizsga elnökhöz és elmondtam, hogy sajnálom, nem tudok ülni, ezért valószínű, fel fogok állni kezdés után, és állva írom meg, így kérek olyan ülőhelyet, ahol ezzel nem zavarok. kiültettek az első sor szélére, és nem volt baj.

szerintem nálad is megoldható
Előzmény: kristaly02 (4994)
kristaly02 Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4994

Avandia kedves! Informálnál egy kicsit?

Téged a csavarozás után mennyivel engedtek haza?

Mikorra tudtál normálisan állni ülni menni?

Azért kérdem mert nekem május 12 a csavarozásos műtét és június 7-12 közt két szigorlat meg egy államvizsga vár az egyetemen. Tudni szeretném van -e eshetőségem addigra helyrejönni.

 

köszike.

Előzmény: avandia (4970)
janise Creative Commons License 2009.04.06 0 0 4993
Szia!Ne aggódj,nekem is volt utána hőemelkedésem egy hétig. Na persze ez egy komoly műtét,az érzékenyebb szervezet így reagál rá ,ez természetes.Műtét után 3 hétig kellett szednem az aflamint,ez is csillapította a hőemelkedésből adódó rossz közérzetet.Csak ágyban fekve tornázz és inkább 2x 3x egy nap,de rövidebb sétákat tegyél.Tegnap voltam egy 10 km-es gyalogtúrán de nekem már szabad 1év után.:))Üdv:Janise
Előzmény: real_geri (4990)
real_geri Creative Commons License 2009.04.05 0 0 4992
de jót sétáltam ma is :)
egész fáradásig.
aztán eldőltem, felnyomtam e TENS-em, és lazítottam...
GAtesz Creative Commons License 2009.04.05 0 0 4991
Csontkinövés 32 évesen?
Ha legközelebb találkozok a dokival, meg fogom kérdezni, hogy mi is volt ez a csont faragás dolog.

Kata-flan: csak kedden tudnék menni mert hétfőn itthon ások.. :D
Real Geri: nekem nem volt semmi hőemelkedésem.
real_geri Creative Commons License 2009.04.04 0 0 4990
nekem műtét másnap 37,7 volt a lázam, kaptam 2 paracetamolt, aztán végig nem volt (cs-p) csak ma picit 37,2.

valakinek van ilyen jellegű tapasztalata?
fájni nem fáj hanyatt fekve sem.
mondjuk ma sétáltam sokat...
Kata-flan Creative Commons License 2009.04.04 0 0 4989

Jöhetsz hozzánk is, nálunk kerítéshez kellene alap.:D

 

Az a lényeg, hogy optimista vagy, ez már fél gyógyulás, és hogy jól érzed magad.

Előzmény: GAtesz (4987)
real_geri Creative Commons License 2009.04.04 0 0 4988
amit írsz, inkább a hegesedés, műtét nélkül meszesedés. porcből nem lesz csont.
csontkinövés a csigolya szélén csőrszerűen keletkezik, és nyomhat az is.
Előzmény: Shilcor (4986)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.04 0 0 4987
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.
Hallgatok a nép szavára! :) Nem megyek úszni. (még)
Tegnap volt 1 hete , hogy műtöttek. Ahhoz képest szerintem egész jól vagyok. (nehezemre esik feküdni)
Nem merem elkiabálni, de mintha a vádlim zsibbadása, feszülése is enyhülne.
Azt hiszem hétfőn kimegyek és kiásom a garázsnak az alapot :D
Shilcor Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4986
Ha jól rémlik úgy magyarázta a gyógytornász istennőm, h a csontkinövés azért keletkezik, mert sérül a zselés anyag a porcnál és elkezd csontosodni (csontkinövés)
De ezt most nagyon konyhanyelven írtam :)
Előzmény: Kata-flan (4974)
maria73 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4985

sziasztok!

nem vesztem el,csak mostanában inkább olvasgatlak benneteket!

friss műtéteseknek gyors és fájdalommentes gyógyulást kívánok!

 

Viszont nem bírom megállni:a többieknek teljesen igaza van!ilyet még nem hallottam,hogy 2 héttel a műtét után mégha light-osan is ÚSZÁS???

Te tudod!pedig én már hallottam furcsa dolgokat!

hallgass a többiekre,nagy a fertözés veszélye!vagy gondolj bele,ha megfázol,hogy fogsz köhögni meg trüsszögni??az én véleményem,hogy jól gondold meg!

 

addig is szigoruan betartani mindent,és szép lassan gyógyulgatni!

a többiek már mindent leírtak!

kellemes és fájdalommentes napsütéses hétvégét mindenkinek!

Előzmény: GAtesz (4966)
bela2200 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4984

Hát a ligth-os úszás két hét után, nyilvános uszodában nekem is meredek.

Nem kell a sebnek elfertőződnie, elég összeszedni egy rondább influenzát, megfázást, köhögéssel, aztán annyi a gyógyulásnak.

 

Vagy elég ha valaki nekedjön a vízben erősebben, vagy hanyattvágod magad a csúszos kövön.

Amíg az izmok nem erősödnek újra, sokkal nehezebben kompenzálja az ember az egyensúlyvesztéses helyzeteket, mint előtte.

 

Úgyhogy szerintem "langsam spazieren", azaz nem lóverseny. Az uszoda nem szalad el.  (amúgy nekem is azt mondták, hogy 6 hétig semmi uszoda, termálviz, rehab, csak a spec gyógytorna és sétafika. )

 

 

ring9 Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4983

GAtesz! Kata-flannak igaza van, jobb ha mindennek magad jársz utána. A rehabot a szakorvos úgyis elintézi a 6 hetes kontroll után, de ennyi, amit általában megtesznek. Nekem a háziorvos sem írt ki gyógytornát, lehet, hogy ha külön kértem volna, akkor megteszi. Az információ hatalom, nyilván, ha tudod mihez van jogod, akkor ha kéred, nem tudják megtagadni, de ha nem tudod, előfordul, hogy "elfelejtenek" megadni valamit, amire pedig szükséged lenne.

 

Amúgy én mostanában elég vacakul vagyok (megint), egy ideig az időjárást okoltam, de már kezdek aggódni. Nem tudom van-e valakinek hasonló tapasztalata, de az én hátam gyűlöli a gyógytornát. Amíg az úszás általában javít rajtam kicsit, addig a torna alatt/után erősödnek a fájdalmaim. Miközben tudom, hogy az uszizás magában nem elég, a torna gondolatától is irtózom.

real_geri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4982
muhahaha, gyógytornász :)

erre nekem ezt mondták: Nem volt itt a tornász?
- de igen
- na azokat, meg ami a papíron van, kell csinálni, nem kell ide gyógytornász :)

majd a házidoki...
Előzmény: GAtesz (4980)
Kata-flan Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4981

A háziorvos tart betegállományban és ő kéri le neked a gyógytornászt. Rajta! Ha jól emlékszem 10-szer vagy 15-ször jön ki házhoz, annyi idő alatt jól meg is tanít a gyakorlatokra és otthon mindent megbeszélhetsz vele.

Nekem már a kórházban tanítottak gyógytornát, amit a 3. naptól már csinálni kellett, és kaptam még hozzá leírást, amivel a 2. héttől kellett kiegészíteni a tanultakat. Azóta is tornázom, tök jó izmos lettem, pedig amúgy már az 55 évem löttyedtsége erősen látható volt.:P

 

Az az igazság, hogy akik műtenek, azok nemigen foglalkoznak a rehabilitációval, ha nem jársz magad utána, akkor úgy maradsz és végülis te fogod kitapasztalni, hogy mi a jó neked. A műtét utáni első időszakban én a háziorvossal tartottam a kapcsolatot, aztán beírattam magam a 6 hetes kontrollnál egy nappali kórházba, ahol tornáztattak, maszíroztak, elektromos kezeléseket kaptam, majd visszamentem a reumás dokibához fürdőjegyért, amivel welnesseltem a tb. terhére, aztán elhúztam dolgozni. Arra végig ügyeltem, hogy a napi 1 órás séta meglegyen, és hogy sok üléssel ne terheljem a gerincem. Nekem ez a rehab nagyon jó volt, viszont én nem siettem vissza dolgozni, így 5 hónapig lazsáltam. Nem bántam meg, mert úgy érzem, hogy sikerült rendbe jönnöm.

 

Előzmény: GAtesz (4980)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4980
Köszi a bíztatást!

"csak tartsd be amit mondanak" :D Pont ez a vitatárgya :D
A "gyógytornász" szó a kórházban el sem hangzott...honnan szerezzek??
Nem erőltetek semmit. Csak sétálok. Ma 2x fél órát mentem, az pont jó volt. Azon kívül fekszek.
Tegnap vettük le a sebről a tapaszt (szintén az orvos mondta) Szerintünk, elég szépen összevarrták. Még a cérna sem látszik. A feleségem csodálkozott is erősen, mivel naponta lát sebeket, mert a kórházban dolgozik.

Egy szónak is száz a vége.: Gyógyuljunk! :)

Atesz
Előzmény: Kata-flan (4974)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4979
Nagyjából én is így vagyok.
Nekem is felszívódós varratom van.
Jobbulást!! :)
Előzmény: real_geri (4975)
GAtesz Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4978
Nem sértődtem, csak válaszoltam.
Az úszást pedig nem 2km-rell indítani,hanem csak a vízben mozogni.
A 2 hét számora is kevésnek tűnik. De mint mondtam az orvos mondta.
Aki egy főorvos, és naponta több sérvest műt. Meg ha jól tudom koponyát is.
Előzmény: sziporka66 (4972)
real_geri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4977
real_geri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4976
az ogk tájékoztatója itt, ami kiszedős varrattal és szívócsővel számol, érdemes olvasmány

www.gerisoft.hu/letolt/servmutet.pdf
real_geri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4975
ne vitázzatok már :)

nekem a következőket mondták itt:

- felszívódó varrat esetén 6-8 napig, kiszedős varat esetén szedésig nem érheti víz. utána egy két hétig zuhany, utána fürdő

- mozgatni, tornáztatni másnaptól!!! előbb lightosan, egy hét múlva mehet több gyakorlat is, séta míg nem teher. ülni nem!!

- gyógyszerek: ha fáj, veszek be, de tegnap is csak este vettem be, ma is kitart tán addig az akarat. a jelszó ez volt: itt nem tablettákkal gyógyítunk :)

----

én alakulok. fele zsibbadás elmlt, és a javulás máris gyorsabb, mint a reumán volt. hamarabb mozgókiépes voltam. T+48 órában már az udvaron sétálgattam :)
Kata-flan Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4974

Ha volt némi csonkinövés, azt simán lekapják a műtét során, nem cicóznak.

Volt és van is még időnként zsibbadás (9 hónapja műtöttek), na nem vészes egyáltalán, így lehet, hogy az neked is megmarad. Megszokja az ember, én már csak akkor veszem észre, ha figyelek rá. A zsibbadás ellen az egyetlen orvoság a mozgás.

Nem tudom, hogy jó lesz e, ha úszol, ha lehet akkor kérjél otthonra gyógytornászt és vele is beszéld meg. A gyógytornászok rendelkeznek a legtöbb tapasztalattal az utókezelés terén, ők vannak a legszorosabb kapcsolatban a lábadozókkal, ők tudják a leginkább, hogy mi hogyan hat a betegre.

És mindennel óvatosan, semmit ne erőltess! Ha lesz egy kis visszaesés, amiatt se aggódjál (szokott ilyen lenni), csak tartsd be amit mondanak.

Előzmény: GAtesz (4966)
Kata-flan Creative Commons License 2009.04.03 0 0 4973

Tavaly augusztusban itt a nagyfaluban nekem is azt mondta a nagyon neves főorvos (nem az, aki műtött, hanem a főnöke) a varratszedésnél, hogy 1 hét múlva mehetek pancsolni. Én nem mentem, de csak azért, mert ülni viszont nem engedtek, s nem volt aki hurcoljon autóval. Egy cimborám pedig a műtét után 4 héttel elkezdett úszni, nem lett semmi baja, sőt attól rohamosan kezdett javulni.

Tényleg lehet, hogy már más szemléletek uralkodnak. A seb lezárása pedig már valami nagyon jó eljárás lehet, mert 10 nappal a műtét után nekem márcsak egy csík volt némi kis lilás árnyalattal, semmi heg, semmi var.

Előzmény: avandia (4970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!