Keresés

Részletes keresés

liverbt Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10139

Hello!

40*50-el.

Ma láttam élőben is, kissebbet láttam beépítve, de az üzlet eladója is tanácstalan volt...

üdv:liverbt

Előzmény: kr0650 (10112)
CsRob1 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10138
Én a múlt héten "rendeltem" meg a gázt a telekre. A vezeték az utcában van (2000-ben épült), 197800 Ft-ot kellett befizetni, ennek fejében szeptemberre vállalták a bekötést a telekre. A most épülő házba jövőre tervezem a bevezetést, ami biztos, hogy terveztetni kell, ez olyan 20-25 ezer Ft körül van. Elvileg a tervező intézi a szükséges dolgokat, a belső rendszer elkészülte után lesz még egy ellenőrzés a gázszolgáltató részéről, az ő pecsétjük is kell a használatbavételihez. A belső rendszer kiépítése a méretétől és a bonyolultságától függ.
Előzmény: karlo10 (10134)
Keela Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10137
Lehet, hogy érdekel :-)

Nem találom a buderus honlapján, hogy milyen hőcserélője van ennek a készüléknek. Al-Si? Ha jól látom még a Duval-nak is az van, pedig az jóval olcsóbb, de itt a Buderusnál nem említik meg. Az urbancsok.hu-n levo megrendelés oldalon érlek el?
Előzmény: urbancsok (10135)
enginer Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10136
Tudtommal a kazán helyiségébe nem engedik a ventillátort, csak sima szellőzőt.
Előzmény: monyesz (10122)
urbancsok Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10135

Némi elfogultságom révén a Buderus-t javaslom.:))

De hogy te is elfogultabb lehess, íme az ajánlatom:

Logamax Basic U012/24/120L + heti Logamatic: bruttó 329.000.- Ft.

Ha érdekel, keress!

Előzmény: Keela (10132)
karlo10 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10134
Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy körülbelül mennyibe kerül beköttetni egy családi házba a gázt? (bekötés, házhoz vivés, terveztetés, engedélyeztetés - mik kellenek egyáltalán?) Gondolom, hogy ez igencsak sok mindentől függ, de egy kb összeg érdekelne. Külterületen lévő új építésű ház. Gáz még nincs erre, de talán ősszel hozzák.
Marcesz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10133

Igen, ez tényleg annyi, ha a tűzhely is gázos. Egy 7 kW hőteljesítményű 4-égős gázfőzőlapot (+ villanysütő) viszont már 80 m3/h-val is enged a gázművek. Halleluja! :)

 

Én viszont valós veszélyről írtam, azaz mekkora rizikót jelent egy gáztűzhely az emberi életre nézve. Főzésnél a kellemetlen pára miatt mindenképpen szokott szellőztetni az ember, és ha azt nézzük, hogy az égéstermék közel kétharmada vízgőz, ráadásul a főzendő dolog is párologtat rendesen, a vízgőz által okozott diszkomfortérzet jóval előbb cselekvésre készteti az embert, minthogy a CO2 vagy CO mennyisége elérné a kritikus értéket (bár ez utóbbi csak feltevés, nem néztem konkrét értékeket).

 

Szóval sehogy nem fér a fejembe, hogy a veszély akkora lenne, hogy szélcsatornát kelljen csinálni a lakásból (ráadásul emellett micsoda hadjáratot kell indítanunk a lakásban, hogy a meglévő, komolyabb teljesítményű, nyílt égésterű konvektor, cirkó szellőzőárama se legyen veszélyben!). 100 m3/h nagyon sok, ezt kapásból nem teljesíti egyik panellakás konyhája sem, de gyakorlatilag egy olyan házban vagy lakásban nem voltam még, ahol ez az előírás megvalósult volna.

Előzmény: monyesz (10130)
Keela Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10132
Buderus vagy Vaillant?

24 kW-os cirkót + HMV tárolót + összekötőelemeket + természtátot vennék. Körbekérdeztem, Buderust ( Logamax Basic) és Vaillant-ot (VU242-5 plus ) néztem ki, kb ugyanannyiba kerülne a kettő ( Buderus 386 ezer, Vaillant 400 ezer ).

Van a kettő között minőségi különbség?

Egy ismerősöm a Junkers Euroline-t favorizálja, ez kb 345-re jönne ki. Vagyis 40-nel olcsóbb. Megéri Junkerst venni vagy inkább maradjak a másik kettő közül valamelyiknél?
monyesz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10131
Azért minden gondja nem oldódik meg, mert a jó ablakok mellett annyi levegőt nem szökik be (ki), hogy az életvitelhez elég lenne, tehát mindenképp kell valamilyen légcserét csinálni, márcsak a párásodás miatt is.
Előzmény: urbancsok (10123)
monyesz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10130

>A gáztűzhely esetében valódi veszélyről szerintem nem igazán lehet beszélni, a szabály viszont arra is vonatkozik.

Kollégáknak feldobtam a témát múltkor és 120m3/h levegő igénnyel álltak elő gáztűzhelyhez.

Előzmény: Marcesz (10127)
monyesz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10129

wobbler74 !

Ez nem igaz, nekem is be van rakva a konyhába és a fürdőbe is ! És a nyílászáróim mindenhol 5 kamrásak 1.1-es üveggel...

Urbancsoknak igaza van, tegyél zárt égésterű kazánt (ha nem tudod kazánházba, pincébe, padlásra elhelyezni a nyílt égésterűt), a konyhába meg ha elszívó is lesz, akkor MUSZÁLY, MERT MEGFULLADSZ, úgy elszívja a levegőt !

Előzmény: wobbler74 (10125)
wobbler74 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10128
Köszönöm, megnézem.
Előzmény: Marcesz (10127)
Marcesz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10127

Hát úgyis mondhatnánk, hogy a léted megy az energiatakarékosság rovására. Az ablakgyártók nagyon szépen odaírják a hőátengedési tényezőiket, csak azt elfelejtik közölni, hogy neked odabent majd levegőt is kell venned valahogy. Meg amúgy is, hő nem csak a nyílászárókon át távozik.

 

A két berendezés közül a nyílt égésterű kazán, konvektor, cirkó mellett szigetelt műanyag ablakokat berakni szellőzés nélkül életveszélyes lehet. A gáztűzhely esetében valódi veszélyről szerintem nem igazán lehet beszélni, a szabály viszont arra is vonatkozik.

 

Ha van műszaki affinitásod, akár te is kiszámolhatod az előírás szerint szükséges szellőztetést:

http://www.mkeh.gov.hu/muszaki/nemzeti/gaz_berendezesek
Előzmény: wobbler74 (10125)
wobbler74 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10126
A gáztűzelyhez is kell szellőző (tudtommal) !
Előzmény: urbancsok (10123)
wobbler74 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10125
A ventillátoros módszer nem tűnik túl egyszerűnek. a linkelt céget már néztem, de nem adnak választ a hőveszteség nagyságrendjére.
Ha beépítenék ilyen 'kütyüt', érdemtelen lenne a K=1,1-es ablak, az 5 légkamra !
Azt veszem észre, hogy a gázbiztonsági előírások az energiatakarékosság rovására mennek !
Előzmény: monyesz (10122)
urbancsok Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10124
A hőcserélő után kell tenni.
Előzmény: d_janos (10120)
urbancsok Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10123
Vegyél zárt égésterű kazánt! Így minden gondod egycsapásra megoldódik.
Előzmény: wobbler74 (10121)
monyesz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10122

Azt írod lakásfelújítás előtt állsz. Akkor van egy másik lehetőség, mégpedig ha a szellőzést megtervezed. Egy ventillátorral kiszívod és a bejövőt pedig ezzel a kiszívottal melegíted... Ilyesmi módszert csinált valaki, a nickjére már nem emléxem, de talán magára ismer a probléma kapcsán.

A tömítéseket eltávolítani az ablakból ne engedd.

A légbeejtőknek több fajtája van, nem mindegyik nyitott egyfolytában. Többet a www.aereco.hu -n olvashatsz erről.

A friss levegőre meg szükség van, mert a mai ablakok mellett alig van légcsere, és ez a párásodásnál fog nagy szerepet játszani.

Előzmény: wobbler74 (10121)
wobbler74 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10121
Sziasztok !

Lakásfelújítás előtt állok és 'szellőztetésí' problémám lenne. A kivitelező ill. az ablakos is azt mondta, hogy a gázművek nyilt égésterű fogyasztóknál (kazán, gáztűzhely) megköveteli az állandó szellőztetést (légbevezető elem, ablak tömítésének eltávolítása).
Számomra a légbevezető elemes megoldás tűnik jobbnak. Kérdésem az lenne, hogy a fokozott légcserével nem csökken radikálisan az újonnan beépített, jól szigetelő ablakok okozta 'energiaelőny' ?
(na ezt jól megfogalmaztam:-)
A kérdést más topikba indítottam, de 'kénytelen' vagyok berakni a forgalmasabbakba.
d_janos Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10120

Sziasztok!

 

Padlófűtésnél a keverőszelepet a hőcserélő után kell tenni /mint a lenti rajzon/, vagy a hőcserélő elé érdemes.

 

Köszi

 

 

Futes
d_janos Creative Commons License 2006.06.09 0 0 10119

Sziasztok!

 

Padlófűtésnél a keverőszelepet a hőcserélő után kell tenni /mint a lenti rajzon/, vagy a hőcserélő elé érdemes.

 

Köszi

 

Jó Ember Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10118
Tisztelt Mesterek!

8 éve üzemel nálunk megelégedésünkre egy Nuvola Ocean gázkazán, 24 literes tartállyal a melegvízhez, ez hajtja a cirkót is. Egy-két évente megnézték mesterek, karbantartották, én fizettem valamennyit, de gond nem volt vele eddig, ezért nem érdekelt még e téma.

Tavaly viszont mondott valami elvégzendő munkát a mester feleségemnek, aki persze nem ért hozzá, így továbbmondani sem tudta, mit kell csinálni. A mester a munkalapra nem írt fel semmit, próbáltam utánajárni, telefonba valamit habogott kazácseréről vagy tisztításról, de nem mentem vele sokra, így le kéne cserélni (a mestert). Szerintem alapelvárás, hogyha már itt járt, fizettem, rendes munkalapot készít, akkor arra észrevételeit rendesen felvezesse. Ráadásul a tavalyi hibajelenség megint előjött: 4-5 rágyújtás után indul csak be.

E hosszú bevezető után két kérdésem van:

A fenti berendezéssel lehet-e már valami komolyabb gond? Egyáltalán, hány év vagy m3 után kell/illik ilyet cserélni, nagyjavítani, van-e valamilyen mutató paraméter, mint az autóknál a futott km? A gázfogyasztás ennyi idő alatt 25 ezer köbméter, mond-e ez valamit?

Miért nem találok szakszervízt, mely ilyen készülékre hivatkozna? Megszűnt ez a gyártó? A nuvola.com bizony elég gyatra, olasz nyitólap, intro, aztán semmi...

Ráadás: mindez Zuglóban van, igazából egy jó szervízt vagy mestert kérnék ajánlani, akivel mindez tisztázható lenne, de a kérdések szerintem közérdekűek is.
Marcesz Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10117
Hülye html. Na még egyszer!
Előzmény: Marcesz (10116)
Marcesz Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10116
Bár engem konkrétan nem érint a faelgázosítós téma, tegnap böngészés közben olvastam ezt, és most gyorsan visszakerestem, mert valami rémlett a Vigasszal kapcsolatban.

<a href="http://okopont.hu/?p=t&gy=33" target="_blank">Klikk!</a>
Előzmény: dupladopper (10113)
sokoban Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10115

köszönöm, úgy látom a kéményseprőnek kellene megépíteni.

Ellenőrző idomból kell T és egyenes is?

A külső csövek illesztésének nem kell tömörnek lenni?

 

Mikor lesz ismét isotwin condens akció ? A construmásról lemaradtam.

Előzmény: kr0650 (10110)
pynky Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10114
Köszi:)
Előzmény: Törölt nick (10098)
dupladopper Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10113
Sziasztok!

Nincs koztetek valaki, aki faelgazosito kazant uzemeltet?
Nagyon laikus vagyok a temaban, de kivancsi vagyok a tapasztalataitokra, visszajelzesekre, mert en is ilyet tervezek vasarolni, nekem speciel a Vigas tunik nagyon szimpatikusnak.

3 tipust talaltam neten buderus, atmos, vigas.

Mennyire javasolt a puffertartaly mint kiegeszito? Mert egy 1000 l-es kb 200k Ft, eleg huzos.

A buderus nev onmagaert beszel, de ahogy kivettem a doksijabol nem olyan jol szabalyozhato, mint a vigas....
Persze ha puffertartalyt veszek hozza akkor a kulso kevero megoldja.

A vigas teljesen automatizalt, ugy szabalyozod a kazant mint egy okosabb termosztatot. Itt talan meg puffertartaly sem kell?

Atmos....?

Mi az elettartamuk ezeknek a kazanoknak?
Milyen gyakran kell etetni?
Lehet e zart rendszerben uzemeltetni?
Kb milyen fafelhasznalassal lehet kifuteni vele egy ujepitesu atlagos belmagassagu csaladi haz negyzetmeteret?



Varom a hozzaszolasaitokat.

kr0650 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10112
pelgrim gwh2
40x50x21 cm.
melyik mérettel van a baj ?
Előzmény: liverbt (10111)
liverbt Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10111

Hello!

Köszi, azt ismerem, az nagy...

Más ötlet?...

liverbt

Előzmény: monyesz (10087)
kr0650 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 10110
igy lehet megcsinálni

rutinos gázszerelők megoldják.
ha kérdés van, irj
Előzmény: sokoban (10109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!