Keresés

Részletes keresés

Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13906
jah, és bocsesz, nem tudom, Svájcról hallottál-e... ott szinte mindent népszavazással döntenek el...
Előzmény: senior önkormányzó (13905)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13905
Nyuszika! Kicsit kevered a dolgokat! Vagy parlamentáris demokrácia, vagy népszavazás! Mindkettő a demokrácia egyik formája... A baj éppen abban van, hogy az Alkotmánybíróság is alaposan összekeverte a fogalmakat!
Előzmény: Fehér Nyuszi (13892)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13904
És persze O.V. miatt van itt a gazdaság, ahol van, őmiatta kellett kormányzás helyett hazudni és elbaszni mindent, és miatta van ott a gazdaság, ahol... áááh...
Előzmény: senior önkormányzó (13903)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13903

Kedves Gyümi! Ne csinálj úgy, mintha nem tudnád, hogy ez a cirkusz nem a 300 forintokról, hanem Orbán Viktor melletti szimpátiatüntetésről szólt, amit a nyolcból három millió be is vállalt. Az a három megint át lett b.va, mert se kormánybuktatás, se forradalom nem lett belőle... (a fényes győzelem dacára, ezért vagy Te is olyan ingerült..) A helyzetértékelésed az adó és tbjár. ügyben (akár nyuszi és bp is) alapvetően helyes és igaz! Csakhogy, ebben semmi új nincs, mindenki tudja, még a kormánypártok is. A nóta ma már arról szól, hogyan lehetne ezen változtatni. A vizitdíj, napidíj, tandíj megoldások nem igazságosak, szakmailag sem korrektek, pénbzben sem jelentettek túl sokat. Gondold el. Az állami költségvetés bevételi oldala ebben az évben cca. nyolcezer milliárd forint, a népszavazás pedig huszonöt milliárdról szólt! Szimbólikus jelentősége volt az ügynek! Azt akarta szimbolizálni, hogy a magyar társadalom a szar helyzetében ország-világ elött bizonyítja, hogy képes egy fél lyukat húzni a gatyaszíjján a cél érdekében, amit elvár tőlük a fehér emberek világa! (amellett, hogy az általatok is említett anomáliákat lassan, de biztosan felszámolja). Nos, ez a bizonyítás, az igazságkeresés helyetti összefogás nem sikerült! Ennek következtében olyan mély lett az árok, a szakadék, hogy immár Gy. F. után O.V. nek sem fog soha sikerülni! És, erről az unokáink fognak majd mesélni...

Előzmény: Schaumari Gyüttment (13894)
viricsi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13902

Az ötmillió nem egy egységes massza, hanem ötmillió egyed összessége. A mostani ötmillióba például én is beletartoztam, a korábbiba nem.

A népszavazás intézménye valóban erősíti a demokráciát, ha arra használják, amire való.

Ha az, amit leírtam, nem tény, akkor szivesen olvasom a tényekkel alátámasztott cáfolatot.

Szerintem, ha kellően megöregszel, rájössz majd te is, hogy ez a rizsa a lényeg, a többi nem fontos.

 

 

 

Előzmény: Fehér Nyuszi (13892)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13901
"bérkölcségedből" költség, ezer bocsi:-)
Előzmény: Fehér Nyuszi (13893)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13900
http://www.youtube.com/watch?v=ElAn3epkXnQ
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13899
Meglepően jó a helyesírásod.

Ja, vagy copy/paste volt?

:-D
Előzmény: bp0414 (13885)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13898
András, ezt nem kellett volna.

Erről fog írni ad nauseam.
Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (13884)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13897
Akkor ne szólj hozzám, te magasszintű látens panelproli.
Előzmény: bp0414 (13882)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13896
"Azzal viszont továbbra sem tudok mit kezdeni, ha valaki sz.ros kézzel nyúl a billentyűzethez és csak otromba trágárságra futja az érveléséből, mert abból sosem lesz beszélgetés, csak veszekedés."

Ne szólj be, baszki. Főleg ne Nyúlnak címezve. IGNORE ON, az IGNORE ON.
Előzmény: viricsi (13878)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13895
Cicikém!

Bevallom őszintén, csak Neked, bele a ragyogó fekete szemedbe, hogy most ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚGY összesz4rtam magam az ijedségtől, hogy félóráig kellett mosakodnom utána.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

PS: A múltkor megijedtél, mi? Látszott rajtad, menekültél be a játékboltba... pedig nem bánt ám a bácsi :-PPPP
Előzmény: Franco CC (13877)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13894

Sörkorikám!

 

Ez eddig rendben is van, de szerinted az kóser, hogy mi fizetjük Európa egyik legmagasabb TB-járulékát, és PLUSZ megsarcolnak minden egyes torokgyulladásnál???

 

Ahogy Nyúl írta korábban: tisztességes adó- és járulékterhek mellett nem lenne gond egy 300 Ft-os vizitdíjjal. De hadd ne örüljek neki, ha állambácsi havonta sokszázezret nyúl le tőlem ilyen jogcímen, és az összes ingyenélő minimálbéres vállalkozót és retkes cigót is én finanszírozom.

Előzmény: senior önkormányzó (13876)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13893

Ha már benne vagyok a bérkérdésben:

 

2008-ban havi bruttó 300.000 Ft a munkaadónak 402.450 forintjába keül.

Ebből a dolgozó, ha nincs kiskorú gyereke hazavisz: 166.500 Ft-ot.

 

235.950 Ft megy a 300eFt-os bér után az államnak.

 

Részletezve:

 

Munkaadói járulék (3%): 9.000 Ft

Munkaadói TB járulék (29%): 87.000 Ft

Eü-i hozzájárulás: 1.950 Ft

Szakképzési alap hozzájárulás (1,5%): 4.500 Ft

Munkavállalói járulék (1,5%): 4.500 Ft

Munkavállalói eü-i járulék (6%): 18.000 Ft

Állami nyugdíjjárulék (1,5%): 4.500 Ft

Magánnyugdíjpénztári befizetés (8%): 24.000 Ft

SZJA: 82.500 Ft

 

 

A lényeg: 402450 forinból hazaviszel 166500-at, az államé 235.950 Ft

 

Az összes (szuperbruttó) bérkölcségedből 58,7% az államé, a többi 41,3% mind a tiéd:-)))

 

 

 

 

 

Előzmény: bp0414 (13885)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13892

Kedves Viricsi!

 

Ha a "szerintem" kezdetű mondatokban szereplő dolgokat tényeknek vesszük,igazad van. Gondolsz valamit, de ez attól,hogy te gondolod, nem lesz tény.

 

Remélem visszaolvasod a hozzászólásod és te is olyan jót nevetsz az érveléseden,mint én. Hogy lásd az empátiám,nem rajtad, veled nevetek.

 

Lehet,hogy másik 5 millió megy el szavazni, de akkor már többen mentek,mint amennyien vagyunk....

Annak kifejezetten örülök,hogy nem vitadod a népszavazás erdményét, ebből tudom,hogy érzelmileg siklottál ki, és nem agyvérzésed van.

 

A NÉPSZAVAZÁS pedig nem kétségbe vonja, hanem megerősíti a parlamentáris demokráciát. Tudod ez a legfőbb eszköze...

 

Persze te simán ráhagytakoznál az akárhanyadik MSZP pártkongresszus határozataira is, mivel lojalitásod határtalan.

 

A többi amit írtál rizsa, de ezt betudom annak,hogy kellően öreg vagy:-)

 

 

Előzmény: viricsi (13878)
Fehér Nyuszi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13891

Drága Cici!

 

Az adóforintjaim köszönő viszonyban sincsenek az egészségüggyel.

 

Minden hónapban a bruttó bérem 29%+6%-a megy az egészségügynek TB járulék és egészségügyi járulék címén, továbbá fix 1950 Ft egészségügyi hozzájárulás.

Egyéb bevételek után is fizetek 14% Egészségügyi hozzájárulást, míg el nem érem az éves 450.000 Ft-os felső EHO határt.

 

Mivel ezeket forintosítani tudom és kifejezetten egészségügyre fizetem, kissé zavar,mikor le akarnak rántani nagyedszer és ötödször is kórházi napidíjra meg vizitdíjra öngondoskodás címén.

 

 

 

 

 

Előzmény: Franco CC (13867)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13890

Igazad van, meg nem is!

A cinizmus az önvédelem egy formája!

Volt rá példa, hogy Te értesűltél elsőnek dolgokról. Igaz fogalmam sincs, hogy hány órát ücsörögsz ott, mert - tényleg én sem vagyok egésznap.

Köszönöm a kritikát! Megfogadom!

T.

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (13884)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13885

Feladat!

Lehet: RÁGÓDNI, GONDOLKODNI, SZÁMOLNI, INDOKOLNI, ÉRVELNI, stb.,

           "ANYÁZNI" NEM!

 

Régi tervem, hogy végig követem, mennyire zsákmányol
>>> ki az állam ebben
>>> a marha nagy demokráciában.
>>>
>>> 2006-os adatokat találtam, ennél asszem egy picit
>>> rosszabb lett azóta a
>>> helyzet (például bevezették a különadó intézményét
>>> hogy csak egy példát
>>> mondjak).
>>>
>>> Tételezzük fel, hogy én egy igen jó dolgozó vagyok,
>>> ezért a
>>> léggömbhámozó bt ahol dolgozom azt mondja, ad nekem
>>> 300.000 Ft
>>> fizetést. Jó sok pénz ez, örülök is neki!
>>>
>>> Aztán jön az állam, és azt mondja a bétének,
>>> gratulálok a bevételedhez,
>>> és amiért ezt a pénzt a dolgozónak adod, itt ez a pici
>>> lista arról, hogy
>>> mit kérek tõled:
>>>    Nyugdíjjárulék (18%)  54 000 Ft
>>>    Egészségbiztosítási járulék 33 000 Ft
>>>    Egészségügyi hozzájárulás  1 950 Ft/fõ
>>>    Munkaadói járulék (3%) 9 000 Ft
>>>    Szakképzési hozzájárulás (1,5%)  4 500 Ft
>>>
>>> Így aztán mire a a munkáltató levegõt vesz, máris
>>> kifizetett az
>>> államnak 102 450 Ft-ot, a fizetésünk tehát rögtön 402
>>> 450 Ft-jába
>>> került, úgy is vehetjük, hogy 400.000 ft a bruttó
>>> fizetésünk, hiszen
>>> ennyibe kerülünk a cégnek.
>>>
>>> Nade mi sem lélegezhetünk fel, hiszen miután megkapjuk
>>> a pénzt, a
>>> kedves Nagy Testvér ismét megjelenik, most nálunk, és
>>> azt mondja, itt ez
>>> a pici lista arról, hogy mit kérek tõled:
>>>
>>>    SZJA  84 750 Ft
>>>    Nyugdíj járulék 8,5 %  25 500 Ft
>>>    Egészségbiztosítási járulék 4% 12 000 Ft
>>>    Munkavállalói járulék 1%   3 000 Ft
>>>
>>> És mire feleszmélünk az állam lenyúlt tõlünk 125 250
>>> Ft-ot, 174 750 Ft
>>> forintunk marad.
>>>
>>> Persze ezzel még nincs vége a sornak, elmegyek a
>>> boltba, vásárolok
>>> ezt-azt. A termékek árában további 20% ÁFA került
>>> bele, tehát ebbõl a
>>> pénzbõl valójában csak 145 625 Ft értéket
>>> vásárolhatunk, állam ismét
>>> eltesz 29 125 forintocskát.
>>>
>>> Ezt a legegyszerûbb eset volt, lehetne még lehet
>>> fokozni, ha a
>>> pénzünket félretesszük, és lakás veszünk belõle,
>>> hiszen azután
>>> illetéket fizetünk (a duplán adózott pénzünkbõl
>>> vettük), és ha pár év
>>> múlva eladnánk, ismét illetéket fizetünk (a triplán
>>> adózott pénzünk
>>> után negyedszer).
>>>
>>> De autóvásárlással se járunk jobban, átírási illeték,
>>> gépjármû
>>> adó,üzemanyagba épített ÁFÁ-n felüli terhek.
>>>
>>> Ha pedig bankba rakjuk, a kamat után 20% adót
>>> fizetünk.
>>> Hogy ne legyen szép az élet be fogják vezetni a
>>> vagyonadót, úgyhogy a
>>> 2-3x adózott pénzbõl vett dolgaink után még évente
>>> fizethetünk majd
>>> megint adót.
>>>
>>> Nézzük tehát a végeredményt:
>>> Én dolgoztam, a munkáltatóm üzleti kockázatot vállalt,
>>> munkahelyet
>>> teremtett, létrehozott  valamit. Ehez képest ki
>>> keresett a legtöbbet?
>>>
>>> ******************************************************************
>>> Az állam keresett a 300.000Ft-os fizetésemen 256
>>> 825Ft-ot,
>>> vagyis 85,6% elvesz.
>>> Én pedig vehetek árut 145 625 Ft-ért.
>>>
>>> ******************************************************************
>>>
>>> Emlékszem az átkosban tanultuk (fiatalabbak kedvéért
>>> nem volt
>>> adó!),hogy a sötét középkorban a gazdag földesúr
>>> kizsákmányolta a
>>> parasztokat, és 10%-át elvette a termelt javainak,
>>> aztán jöttek a papok,
>>> és elvittek másik 10%-ot! Hogy sajnáluk szegény
>>> parasztot, és kérdeztük,
>>> dehát milyen alapon? 20% - istenem, húsz százalék volt
>>> MINDEN teher amit
>>> fizettek!
>>>
>>> Ebbõl a 20%-ból fényûzõ paloták és templomok épültek,
>>> hadseregeket
>>> tartottak fent, kövérre híztak a gazdagok. Most
>>> pontosan 85%-át húz az
>>> állam a fizetésemen, vagyis durván megfordult az
>>> arány. Még sincs
>>> pénz semmire, el kéne ezen gondolkozni, kihez folyik
>>> az a rengeteg
>>> pénz.
>>>
>>> Még jó, hogy vége a sötét középkornak!
>>>
>>>
>>> Count your blessings, not your troubles, Count your age by friends, not
>>> years. - "Minden magyar felelo:s minden magyarért". -

Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13884

Kedves Tibor!

 

Hosszú ideje folyamatosan nem értem, mire jó részedről ez a mindent elsöprő (néha már kimondottan erőltetettnek tűnő) cinizmus. Mit jujjogsz tucatnyi felkiáltójellel, mint egy szűzlány?!? Igenis meglep, mert én sem a községházán szoktam tölteni a fölösleges szabadidőmet. Mint ahogy - gondolom - te sem.

 

Mellesleg nem örülök, hogy a helyesírásodra tett múltkori, egyetlen megjegyzésemen annyira megsértődtél, hogy azóta szinte minden hozzászólásodban előhozakodsz a témával. Felőlem ugyan azt csinálsz, amit akarsz, de remélem, azért legalább saját magad számára nem vagy unalmas...

 

A.

Előzmény: bp0414 (13883)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13883

 "Az mondjuk nekem is meglepő, hogy rövid időn belül ennyi távozás halmozódott volna fel..."

Juj!!!!!!!!!!! Már Te sem tudod?

(Te tudod, - kaki a helyesírásom, BOCS)

Előzmény: Fixpont*foszerkeszto (13880)
bp0414 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13882

No-ne-má!

Egy szint alá azért nem megyek! (ha kaki a helyesírásom is)

Előzmény: Schaumari Gyüttment (13856)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13881

ha valakinek csak otromba trágárságra futja az érveléséből, abból sosem lesz beszélgetés, csak veszekedés.

 

Nagyon egyetértek. Részben erről próbál szólni az e héten megjelenő FixPont is...

Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13880
Úgy tudom, akadt olyan dolgozó, aki bejelentette a kilépési szándékát (de nem mostantól, pár hónapig még marad, hogy elvarrja a rá kiszignált, függő ügyeket), akadt olyan, aki nem végzett elég jó színvonalú munkát, és akadtak - talán többen is - akik sokkal jövedelmezőbb állást találtak magáncégnél vagy más köztestületnél, magasabb beosztásban. Az mondjuk nekem is meglepő, hogy rövid időn belül ennyi távozás halmozódott volna fel...
Előzmény: Franco CC (13874)
Fixpont*foszerkeszto Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13879
Kicsit konfúzak ezek a pályázati kiírások, dr. Hanselka Ágnes aljegyző kisasszony időnként megbízottként szerepel, időnként meg nem. Az ellenmondásokat feloldandó, úgy tudom, hogy már megválasztották, tehát kinevezett aljegyzőként vezényelte le a népszavazást is.
Előzmény: hirdetőtábla1 (13873)
viricsi Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13878

Kedves Nyuszi!

 

Szerintem semmit nem hazudok el, mert az általam leírtak tényszerűek, még akkor is, ha ez nem nem szimpatikus számodra. Nem lennék abban teljesen biztos, hogy mindig ugyanaz az ötmillió ember megy el szavazni. Természetesen egy percig sem vitattam, hogy a ténylegesen szavazók többsége az igenek mellé voksolt, sőt, meg fogsz lepődni, bár korábbi hozzászólásaimból ez kiderülhetett, hogy minimum egy, de valószínűleg két kérdésre én is igen választ adtam volna, ha elmentem volna szavazni. De nem mentem el, mert ez a cirkusz nem oktatásról és az egészségügyről szólt, hanem a hatalomért folyó harcról, a legitimáció és ezzel együtt a parlamentáris demokrácia szabályainak kétségbe vonásáról szólt. 

Nem diktatúrát, hanem demokratikus rendet szeretnék látni, olyan rendet, ahol az ellenzék a Parlamentben és nem az utcán politizál, ahol politikusok képesek a nemzet érdekében konstruktiv, alkotó munkára. Az nekem nem játékszabály, hogy egyik fél kijelenti, hogy nincs játékszabály, de azt tartsd be, mert én azt mondtam.

Azért választunk négy évente képviselőket, hogy minket, állampolgárokat képviseljenek, ne a pártjaikat. Ideje lenne bizony belenőnünk a demokrácia nagykabátjába és nem a pártérdekeknek alárendelni a szimpatizánsok erejét.

Hidd el, k.rvára nem az érdekel engem, hogy ki mondja, hanem az érdekel, hogy mit mond és ahhoz már kellően öreg vagyok, hogy elfogadjam bárkinek is a mézes madzagocskáját. Te is tudod a nagybetűs életből, hogy a legjobbnak látszó ajánlat mindig gyanús, azt általában a szélhámosok szokták tenni.

Én mindig elolvasom az apróbetűs részt is az ajánlatokban és a szerződésekben.

Így vagyok ezzel a politikusaink esetében is.

Most mondd meg, ezen a népszavazáson ki nyert? A révészt továbbra is fizetni kell valakinek. És ez a valaki, te, én, mi, az adót fizető állampolgárok leszünk és nem azok, akik ezeket igénybe veszik.

 

Többször írtam már, én a tényeket szeretem, a tények mentén szeretek beszélgetni, sőt vitatkozni, de nem sosem célom mások véleményének megváltoztatása, vagy el nem fogadása. Én tiszteletben tartom mások meggyőződését, véleményét, még akkor is, ha vitatkozom vele. Azzal viszont továbbra sem tudok mit kezdeni, ha valaki sz.ros kézzel nyúl a billentyűzethez és csak otromba trágárságra futja az érveléséből, mert abból sosem lesz beszélgetés, csak veszekedés.

Előzmény: Fehér Nyuszi (13865)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13877
Jösz te még az én utcámba...

és ha legközelebb nem ijedek meg tőled annyira, akkor majd jól megmondom a magamét, bele a szemedbe:))))
Előzmény: Schaumari Gyüttment (13875)
senior önkormányzó Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13876
Gyümikém! Az eü. ellátásokért így is, úgy is fizetni kell, fizeti is mindenki ! Legfeljebb azt mondhatnád, ha már hálapénzt fizetek, vizitdíjat ne kelljen!
Előzmény: Schaumari Gyüttment (13875)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13875

Cicikém!

 

Milyen érzés kurva sokat adózni (tb-t fizetni), utána meg fizetni még egyszer?  Ja, vagy te nem adózol és nem fizetsz tb-t? akkor nyugodtan támogasd a vizitdíjat....

Előzmény: Franco CC (13867)
Franco CC Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13874
Emberek, mi az csuda folyik az Önkormányzatnál? A dolgozók egy emberként felálltak és elhagyták a süllyedő hajót? Ki tud valami benfentes információt? Azért az ijesztő, hogy mennyi álláshírdetés jelent meg az elmúlt fél évben.
hirdetőtábla1 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 13873

Pályázat

 

Solymár Nagyközség Polgármesteri Hivatal aljegyzője pályázatot hirdet a Műszaki Iroda település- és tájrendezési előadói álláshelyének betöltésére.
Alkalmazási feltételek:
 Magyar állampolgárság
 Büntetlen előélet
 A munkakörhöz igazodó, a köztisztviselők képesítési követelményeiről szóló 9/1995.(II.3.) Korm.rend. szerinti képesítés
 Számítógépes, CAD és GIS ismeretek
A pályázat elbírálásánál a közbeszerzési ismeretek előnyt jelentenek.
Ellátandó feladat: A jegyző hatáskörébe tartozó település- és tájrendezéssel, növényvédelemmel kapcsolatos igazgatási és koordinációs feladatok, ezek térinformatikai alapú feldolgozása, kapcsolattartás a területi tervezés szereplőivel, valamint a képviselő-testület és bizottságai döntéshozatalának szakmai előkészítése.
Kinevezés:
Határozatlan idejű köztisztviselői jogviszony, a köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. Tv. Alapján.
Illetmény:
A köztisztviselők jogállásáról szóló 1992. évi XXIII. Tv. alapján.
A pályázathoz csatolandó:
 Szakmai önéletrajz
 Szakképzettséget igazoló eredeti okirat vagy annak hiteles másolata
 Erkölcsi bizonyítvány
A pályázat benyújtható:
Polgármesteri Hivatal (2083 Solymár, József A. u. 1.) Dr. Hanselka Ágnes mb. Aljegyző részére, zárt borítékban. A borítékra kérjük írják rá: pályázat település- és tájrendezési előadói álláshelyre.
Pályázattal kapcsolatos információt nyújt: Páva Józsefné mb. Műszaki Irodavezető a 06 26 560 602 telefonszámon.
A pályázat benyújtásának határideje: a
www.solymar.hu honlapon való megjelenéstől (2008. március 11.) számított 15 nap. Az elbírálás határideje: a benyújtási határidőtől számított 30 napon belül.
A pályázat kiírója fenntartja a jogot az eljárás bármely szakaszában a pályázat eredménytelenné nyilvánítására.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!