Keresés

Részletes keresés

Bela_Vak Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76260

Ha nem tanulnal olyantol, aki videorol tanulta, akkor magad is elismered, hogy nem lehet teljeserteku a tudasa...

Előzmény: sz332 (76258)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76259

 

 

  Szia SZ332!

 

 

 

  Én ezzel kezdtem és erről beszélek a kezdetektől fogva. Veleszületett képesség a megfigyelés, az értelmezés. Fejleszteni lehet, de csak azt, amit kaptál a születéskor.

  Mint ahogy a fizikai korlátaid is határt szabnak aannak, hogy miképp fogod megtanulni az alatt az adott idő alatt a mozgást.

 

 

 

 

  A lényeg, hogy végre értjük egymást.

 

 

 

  Gao

Előzmény: sz332 (76242)
sz332 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76258

Nem az volt a kérdés, hogy tanulnál-e olyantól, aki csak videóról tanult,

hanem az, hogy te magadnak tanulnál-e videóról?

Előzmény: Bela_Vak (76257)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76257

Szerintem feeback nelkuli magyarazassal, mutogatassal nem lehet egy komplex mozgasrendszert atadni, csak egy toredeket. En egy pilates vagy kettlebell edzohoz sem jarnek, aki csak videorol tanult, nemhogy bokszedzohoz. 

Előzmény: sz332 (76254)
sz332 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76256

Például?

Előzmény: dezsoKE (76255)
dezsoKE Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76255

Szerintem kulcsfontossagu dolgokat nem lehet videorol megtanulni.

Előzmény: sz332 (76254)
sz332 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76254

Szerintem igen. A gond az, hogy hiába van több száz gigabájtnyi oktató videó a gépen, ha nem dolgozik valaki egy anyagon, akkor nem

jut sehova. A leggyorsabban nyilván a személyi edzésen lehet haladni, amikor az oktató csak veled foglalkozik. Ezután jön a

csoportos oktatás, amikor van 10-15 fő, az oktató körbejár, és javítja a hibákat. Ezután jön a sufni edzés, ami egy kényszerhelyzet,

mert vagy olyannal akarsz foglalkozni, amihez nincs az adott helyen oktató (esetenként az adott kontinensen sincs, vagy mint rekonstrukció esetén

már régen kihalt dolgokat kell újrafelfedezni), vagy az időbeosztás miatt olyan a helyzet, hogy nem jutsz el edzésre, vagy nincs pénzed edzésre menni.

Vagy egyszerűen csak ami oktató van, az neked nem szimpatius. Ettől függetlenül lehet gyakorolni, fejlődni, és ha szerencséje van az embernek, akkor

olyat gyakorol, amiben van visszajelzés egy másik fél által (pl. fejbetalált-e a bottal), és így megvan a visszacsatolás.

 

De ezt a fajta kutatós, vagy akár videóról tanulós dolgot szerintem kevesen csinálják meg, egyszerűen kényelmesebb és egyszerűbb egy edzésre elmenni.

Előzmény: dezsoKE (76253)
dezsoKE Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76253

Es ugy jol megtanulod?

Előzmény: sz332 (76252)
sz332 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76252

Amiről te beszélsz, az egy rossz minőségű oktató videó. Egy jó oktató videó (elsősorban nem youtube) szépen végigmutatja a hogyan állunk, hogyan

mozgunk, hogyan ütünk, hogyan helyezzük bele a testsúlyunkat részeket, páros gyakorlattal, zsákolással, taktikával, stb. "csak" gyakorolni kell.

Előzmény: dezsoKE (76250)
sz332 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76251

Ezt nem értem. Ha veszek egy box videót, akkor ott bemutatják, hogyan kell ütni (dobod a kezed, stb.) Ha van pontütőd, vagy egy zsákod,

akkor azt elkezded ütni, és ennyi.

 

Ha veszek egy birkózó videót, ott megmutatnak egy csipődobást. Fogom a havert, és elpróbálgatjuk ugyanazt a mozgást, amíg nem sikerül.

Előzmény: dezsoKE (76250)
dezsoKE Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76250

Hat magat a mozgast lehet, de az addig csak torna.

 

Peldaul utes: okolbe szoritod a kezed, es gyorsan kinyujtod. Tudsz utni? Nem tudsz.

Előzmény: sz332 (76249)
sz332 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76249

Ezt sosem nem értettem. Miért is nem lehet mozgást tanulni egy videóról? Szerintem simán lehet, a gond az, hogy nagyon sok rossz videó van, és

ezért a szorgalmas ember a hülyeséget tanulja meg.

Előzmény: dezsoKE (76246)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76248

Barantasokat kulon nem akartam bantani, de azert objektivek vagyunk, ha bevalljuk, hogy tobben ketsegbe vonjak, mennyire tekintheto hiteles rekonstrukcionak, amit csinalnak, ill mennyire realis, hogy egy ilyet egyaltalan meg lehessen csinalni. Ez fuggetlen kerdes attol, hogy ki milyen szabadvivo.

Nem belemenve a barantarol ebbe a vitaba, a hangsuly most azon volt, hogy mig a magyarok legalabb meg elnek, es a magyar neprajz meg hasonlok fogalma letezik, mondak, mesek, tancok, targyi kultura stb valahol legalabb letezik, addig emishi nepi kultura kb annyira elo dolog, mint a vizigot vagy avar. Ill vizigotokrol es avarokrol talan meg tobbet is tudunk, de gondolom te is felhuznad a szemoldokodet, ha valaki minden pentek este a 18 avar alapfegyverbol es legzestechnikakbol kezdene el edzest tartani, lehetoleg mindezt echte avar vallasos meditacioval koritve, amikor az ember sejtjei egye valnak a vilagmindenseggel.

 

Akiknek igy konnyebb: a Mononoke himeben a fiu foszereplo egy emishi. Meg is jegyzik tobbszor, hogy fel evezrede mar mindenki kihaltnak hiszi oket, ezert titokban kell tartania kiletet ill hogy honnan jott. Szoval ha valaki inka egyeneskard technikakat akar tanulni, szivesen tartok edzestabort neki.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76244)
Sch.... Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76247

Hmm....csak tisztázás végett.

 

Nem 20-30-40 évet írtam, hanem 13 évet. Amit kétségbe vontam, az a mester fokozat elérése 13-15 év alatt 2 vagy több stílusban.

 

Illetve sok kóklerrel lehet itthon találkozni, akik miatt az ember előbb-utóbb szkeptikus lesz.

Előzmény: Törölt nick (76240)
dezsoKE Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76246

"Azt írtam, hogy megnézünk egy videót, majd adott, rövid időn belül megpróbáljuk megtanulni."

 

Szvsz ha videorol tanulsz mozgast egy idegen stilusbol, az nem harcmuveszet lesz, hanem torna.

Előzmény: Törölt nick (76240)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76245

Gao,

 

Tudnál valamit mesélni a gyakorló lándzsáról (tömege, hossza, vastagsága, mi van a végén, stb.), illetve milyen védőfelszerelést használtok a lándzsás szabadvíváshoz? Ilyenkor mik a szabályok?

Előzmény: Törölt nick (76241)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.03 0 0 76244

Béla,

Lassan gonoszabb leszel, mint Dr. Wazull :-DD

Vizigót vívókkal még nem találkoztam, pedig nagyon kerestem őket. ;-) Gondolom, a találkozás azért hiúsult meg, mert rossz helyen kerestem őket, állítólag Asztúriában (=/= Astoria) több van belőlük.

Mostanára az avar-barantások pedig teljesen asszimilálódtak, és most már - ránézesre - szinte teljesen megkülönböztethetlenek az átlag magyar barantásoktól, talán csak a rovásírásos K betűjük alapján lehet felismerni őket, megfelelő szakképzetséggel.

Egy kissé komolyabb hangnemben folytatva.

Természetesen lehet viccelődni a barantások ilyen-olyan történelmietlen dolgain, de számomra teljesen egyértelmű, hogy a központi baranta-csapatban (Zrínyi Miklós, kvázi baranta-válogatott) tagjai között van legalább 2-3 kimagasló képességű vívó, valamint 6-8+ nagyon jó vívó. Ezek az emberek félprofi módon edzenek, heti 3-4-5 alkalommal, és ez meg is látszik. Szóval, tényleg élmény ezekkel az emberekkel vívni. Azoknak ajánlom, akik nem olimpiai vívással foglalkoznak, de még a sportvívóknak is érdekes lehet egy-egy csörte velük.

Mindezt úgy mondom, hogy eddig 108 magyar és 1 külföldi hagyományőrző stb. vívóval volt lehetőségem mozogni, ami a Magyarországi, olimpiai szakágakon kívüli vívótársadalom egy jelentős részét képviseli (sacc-per-kábé 10-20%).

Előzmény: Bela_Vak (76239)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76243

Én nem értek veletek teljesen egyet, de nem a harcművészetekre gondolva , hanem elemelve arra a dologra, amire létrejöttek 

ezek az iiskolák.

Ha a gyenge fizikumú nem az erőre épit, ha a gyáva nem a bátorságra épit,

hanem a meglévő dolgokból épitkezik, nem biztos hogy alul marad.

Ami itt előny, két utcával arrébb hátrány.

Az ember mint olyan, messze alul marad az állatvilágban, nincsennek olyan ösztönei, gyorsasága, ereje, mint a legtöbb ragadozónak.

Mégis az ember uralja (azt kell mondjam , sajnos) a világot, az oroszlánok meg ketrecbe zárva büdösödnek.

 

De nagyon nem akarom elvinni se a topikot.

 

Egy érdekes karatés video, ha valaki ilyeneket talál még, szivesen fogadom.

 

 

 

Előzmény: sz332 (76242)
sz332 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76242

Szia,

 

bakker, miért nem ezzel kezdted, akkor megspóroltuk volna az egész szálat:

 

"De ha nincsenek veled született képességek, max egy jó melós leszel a harcművészetekben és az is sokkal lassabban, mint valaki olyan, aki "erre született". Tehát igen, kell egy bizonyos idő ahhoz, hogy Mesterré válj, de hogy nem 20-30-40- év, az is biztos."

 

Na ez a lényeg.

Előzmény: Törölt nick (76240)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76241

Lándzsával vállalom.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (76232)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76240

 

 

  Szia SZ332!

 

 

 

 

  Miközben Te magad is gyakorolsz harcművészeteket, urambocsá még a full kontakt-tól sem idegenkedsz, most olyan dolgot írtál, amit vagy nem gondoltál végig, vagy szimplán iszol már szombat délelőtt.

 

 

- először is hagyjuk a Fekete Lacit. Semmi köze az általam felvetettekhez és ezt Te is tudod... Fekete egy olyan szegmenst képvisel, ami nem átlagember. És mielőtt belekötsz, hogy de a harcművészek sem azok, inkább gondolkodj és fuss neki még egyszer.

 

- Mozgás nehézsége? Előzetes ismeretek? Képesség új mozgás tanulására? Miről beszélsz? Egy olyan valakinek írtam, aki maga is gyakorol valamit. De hagyjuk minket kettőnket. Tegyünk össze két 10 éves gyereket, akik semmit nem tanultak. Sokat és semmit nem tudni ugyanaz. Pont ez az egyik lényeges dolog: milyen képességeid vannak, mit kaptál a születésedkor. Ez bizony nagyban meghatározza, hogy mi lesz belőled később.

 

- oktatói képesség? Oktatói módszertan? Ember! Azt írtam, hogy megnézünk egy videót, majd adott, rövid időn belül megpróbáljuk megtanulni. Hol kell ehhez oktató és módszertan?!?!

 

 

  Érts már meg valamit: a legfontosabb az, hogy mit hoztál magaddal. Mit hoztál agyban, testben, szívben. A legjobb mester sem fog nyúlból oroszlánt csinálni. A legjobb mester sem fog balettáncost faragni egy súlylökő alkatból. Elfogadom, hogy fontos, kitől, mennyit és mennyi edzéssel tanulsz. Természetesen ez is befolyásolja a végeredményt. De ha nincsenek veled született képességek, max egy jó melós leszel a harcművészetekben és az is sokkal lassabban, mint valaki olyan, aki "erre született". Tehát igen, kell egy bizonyos idő ahhoz, hogy Mesterré válj, de hogy nem 20-30-40- év, az is biztos.

Előzmény: sz332 (76231)
Bela_Vak Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76239

Vajon harapassal terjed....?

Na nem baj, itt is "emishi rendszerek"-et irnak. Gondolom, az avar-barantasokat vagy vizigot vivokat mar csak szombatra tudtak betenni.   

Előzmény: Törölt nick (76237)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76238

baccca,,, meg....

félaláálomban ne nyissunk meg három forumot...:)

Előzmény: Maitréja buddha (76234)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76237

Kis érdekesség, itt is van kamuhi:

 

http://www.kyokushinbudapest.hu/klubunk.php?id=498

Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76236

:)

 

Illetve az élet az üzlet az élet-halál harc :)

 

De amugy megértem...multkor a sorozatos topik helyett a légios csucsragadozóknak linkeltem be valami olyat, hogy:

"Gyerekek, a My little pony új szériájában olyan rossz volt hallgatni, ahogy Pinkie Pie nagyon csunyán beszólt Princess Celestiának" :P

 

 

Előzmény: brioska (76235)
brioska Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76235

... a linkben 2x is szerepel a box szo :)

Előzmény: Maitréja buddha (76234)
Maitréja buddha Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76234

És ez abban kapcsolódik a hm/ks témához, hogy.. :PPP

Előzmény: Tiran-V (76233)
Tiran-V Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76233
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2013.06.02 0 0 76232

Ezért lenne sokkal, de sokkal egyszerűbb, ha a kínai kardforgatókkal lehetne egy kellemeset szabadvívni ;-)

Előzmény: sz332 (76231)
sz332 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 76231

Nem igazán értem a teszt lényegét. Van két ember, mindegyik elmutat egy mozgássort a másiknak, amit a másiknak

x időn belül meg kell tanulnia. Mit bizonyít ez? Az égadta világon semmit.

 

Ugyanis, a következő dolgoktól függ az, hogy az elmutatott mozgást mennyi idő alatt tudja megtanulni:

 

- mozgás nehézsége

- fizikai állapot (mozgáskoordináció, izületi mobilitás, gyorserő, stb.)

- kipihentség

- előzetes ismeretek, amihez a mozgást kapcsolni tudja

- képesség új mozgás tanulására

- oktatói képességek

- oktatói módszertan

 

Tehát egy egy emberes mérés után levonnál ilyen következtetéseket? De mondok egy sokkal egyszerűbb példát: odaállít a Fekete Laci, hogy figyelj, kiscsávó, egyszerű mozgást mutatok. Oké, itten van ez a 170 kg-os kőgolyó. Nohát. Akkor így megfogod, és felrakod erre a pultra. Na, tessék, megmutatom újra, hát ilyen egyszerű ez kérem...

Előzmény: Törölt nick (76227)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!