Keresés

Részletes keresés

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.12 0 0 2141

Azt meg gondolom látod, ha széket is szeretnél, akkor érdemes szetteket nézni, olykor szettre komolyabb engedmények vannak. Itthon is, de külföldi forgalmazóknál végképp...

Előzmény: Törölt nick (2137)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.12 0 0 2140

Pár kérdésre a válasz:

A CL36, ES110 és KDP110 összehasonítása itt:

http://www.kawai-global.com/product_comparison/detail.php?n=2224,2723,1192&ct=36

 

A CL36 billentése az eredeti Responsive Hammer amin azóta finonított az RHII és RHIII generáció. Kétszenzoros.

Az ES-110 billentése a viszonylag új RH-C, ami kb. az RHIII kompakt változata de az RHIII-mal ellentétben ez is két szenzoros.

A KDP-110 billentése a még újabb RH-C II ami kompakt változat immár három szenzorral.


Szóval, az ES-110 és a KDP-110 leginkább a szenzorok számában tér el, ami elég haladó szinten szokott számítani, gyors egymásutánban sok ugyanolyan magas hang lejátszásánál stb.

A CL36 lényeges előnye, hogy nem kompakt (hosszabb a billentyú ott ahol már nem látod) és ebben jobban hasonlít az akusztikusokra, míg a másik kettő előnye hogy újabb, amennyire emlékszem, az RH óta finomítottak az egyes billetyűk súlyain...

 

Kicsit bővebben: http://kawaius.com/technology/wooden-key-actions/

 

A CL36 másik lényeges előnye a PHI hangmotor, a másik kettő HI hangmotorjához képest. Ugyanakkor csak a régebbi "damper effect"-et tudja, míg a másik kettő már "damper resonance"-t.

 

Ami a KDP-110-et illeti, ilyen néven valóban csak rózsafa érhető el, de CN17 néven ott a Satin Black és Satin White. Az elődzongorák (KDP-90, CN14) kapcsán egy Kawai alkalmazott írta le angol nyelvű fórumon, hogy csak a disztribúciós csatornák térnek el a szineken kívül, valószínű ez azóta sem változott, ld. http://www.kawai-global.com/product_comparison/detail.php?n=2759,2723&ct=36

 

Lehet hogy nem a legolcsóbb, de legalábbis a Kawai zongorák esetáben az 5 év hazai garancia miatt én mégis a Budapest Zongoraszalont ajánlanám.

 

Használtról meg nehéz mit mondani mert pillanatnyi felhozatalon múlik. Kawaiból ha véletlenül ki tudsz fogni egy jó állapotú használt CA15-öt vagy CA-17-et, azzal lényegesen jobb billentést kapnál (RM3 Grand II)

Előzmény: Törölt nick (2137)
djuice Creative Commons License 2018.10.12 0 0 2139

Az egy dolog hogy akciózik a Muziker, de szlovák garancia lesz a hangszerre és a gar. javíttatása is fejtörősebb ha vmi gond beüt (bár igaz Rolandokra nem nagyon jellemző).

Előzmény: horgika (2138)
horgika Creative Commons License 2018.10.12 0 0 2138

A muzikerben most 160e a Roland FP 30. Ha több opció közül nem tudsz választani, írd be a terméknevet a youtube-be és hallgasd meg, hogy szól, és mit tud. A legfelkapottabb modellek között összehasonlító hangteszteket is találhatsz a terméknevek közé a "vs." beírásával. Ha a terméktulajdonságok érdekelnek, olvass termékleírásokat. Igazából neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél. Élvezd ki a keresés örömét!

Előzmény: Törölt nick (2137)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.09 0 0 2137

Szia! Köszi a választ! Csak saját hangszóróval használnám. Teljesen laikus vagyok, nem tudom, hogy mennyire jellemző ezekre, hogy elromlik stb, de hazai garancia jó lenne azért. A KDP 110, ES 110 és CL 36 mennyiben tér el egymástól? Az elsőt 307 ezerért látom, ES 110 280e szettben, CL36 feketében szintén 300e környéke.  KDP 110 csak rózsafa színben létezik nálunk?

Milyen boltokat érdemes figyelgetni? Illetve a vásárlás karácsony környékén lenne esedékes. Van-e ilyenkor esetleg akciós időszak itt is? Székkel együtt valahogy 300-ba be szeretnék férni, de ha csak lényeges minőségromlás az ára, akkor + pár tízezer forinton nem fogok szórakozni. 
Az összes felsorolt közül melyiknek a legjobb a mechanikája szerinted?
Bocsi, ha sok a kérdés :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2136)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2136

Szervusz,

 

mielőtt modellt választasz, nem árt tisztázni, milyen szempontok fontosak neked és mennyire?

 

Tipikusan a billentésmechanika minősége, a hangzás, valamint a kettő összhatása a legfontosabb szempontok, ha komolyan gondolod a zongorázást, és mondjuk a fájlba való hangfelvétel meg a sokféle nem zongora hangszín inkább csak "nice to have"...

Új esetében milyen fontos szempont a garancia időtartama , a hazai garancia.
Milyen extrák fontosak... stb.

Ha egy zongora amúgy klappol, csak nem tud USB midit vagy bluetootht akkor nem kell kétségbe esni, vannak átalakítók.

 

Nem mindegy, hogyan szeretnéd használni a zongorát: milyen gyakran a saját hangszóróival illetve milyen gyakran fejhallgatóval vagy külső erősítéssel.

A saját hangszórós használat egy érv a bútor mellett -- nem árt a tömeg a rezgőtestnek.

 

Ha a bútor bármi okból szempont, nehéz lesz újat ezen az árszinten találni... Casio AP-270, PX-870 vagy PX-860, Kawai KDP-110 már a büdzsé határán amik újonnan szóba jönnek.


Minimálbútor vagy hordozható + állvány már nem tér el annyira... ezek közt azért már nagyobb a választék... Roland FP-30 és Kawai ES110 kapásból az első két öltetem a hordozhatóból. Esetleg Casio PX-160, ha a büdzsé fontos szempont. Ha nem kell hangszóró, akkor a Korg D1 sem rossz.

Ha minimálbútor érdekel, akkor az előbbiek szettben, vagy Roland RP102, Kawai CL36, esetleg Casio PX-770/PX-760 jön szóba.

 

Illetve első körben csak referenciának ajánlom mondjuk a Yamaha P-115  és YDP-163 zongorákat, nem a kezdők szoktát szeretni a nehéz billentést.

 

Leginkább próbáld ki ami szóba jön. Ha a fejhallgatós használat szempont, vigyél magaddal egy nem gagyi fejhallgatót mindenhova próbálni, hogy korrektül össze tudd hasonlítani a zongorákat.

 

Érdemes egy half-damper pedállal számolni, ha nem alaptartozék, ha nem is azonnal, de pár hónap komolyabb tanulás után.

Előzmény: Törölt nick (2134)
djuice Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2135

Ha bútorzongorát keresel Ásítósárkány majd ajánlani fog olyat.

Ha szimpla zongora is elég, most ez a favorit a mechanika miatt 200-ért:
https://www.argep.hu/product_2614997.html

Előzmény: Törölt nick (2134)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.08 0 0 2134

Sziasztok!

Kezdőként szeretnék bútor zongorát vásárolni 250e Ft alatt. (nagyon max. 300e) Korábban a Kawai KDP-90-et ajánlottak, de úgy látom, hogy már kifutott a termék. Használt zongora se lenne ellenemre, ha esetleg tud valaki olyan megbízható boltot, ami ezzel foglalkozik.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2133

A Yamahákat leginkább akkor ajánlom, ha kifejezetten nehezebb billentést keresel (tipikusan nem a kezdők szokták). Yamahából az YDP-163 kicsit drágább, de jobb a billentyűzete

Korgból én is a D1-et, LP380-at ajánlanám, dettó a billentésmechanikai miatt.

Kawai ES-110 és Roland FP-30 amit elsősorban ajánlanék még.

 

Előzmény: bazzaconi (2130)
iamtwo Creative Commons License 2018.10.05 0 0 2132

A P-45 szerintem nagyon belépő szint, kis felárért jobbak vannak.

(#2004)

Előzmény: bazzaconi (2130)
djuice Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2131

Fontos a beépített hangszóró vagy fejhallgatóval is elég a hangszer? Utóbbi esetben a KORG D1 egy nagyon jó választás a többivel szemben, mivel ár/érték arányban még ráadásul a gyártó fejlettebb mechanikáját tartalmazza.

Yamaha vonatkozásában pedig hangminőség és szolgáltatás tekintetében a DGX660 lehet egy jó választás. Ez oktató funkciót és kottakijelzést is tud, valamint sok örömet tud okozni otthoni zenélgetéshez, családi körben is és elfogadható billentyűmechanikája is van. Fejlett zongora hangszínnel rendelkezik továbbá (kicsit jobban is szól mint a P115 és társai és annyival nem kerül többe!), lehet mikrofont is rácsatlakoztatni énekelni vele, különböző stílusokban zenei kíséretek színesítik az előadást ha kell, pendriveot kezel pl. mp3 és wav típusú zenék lejátszásával, sőt önmagunk zenei játékát is képes így rögzíteni...

 

Bővebb információk: https://www.korg.com/us/products/digitalpianos/d1/

https://hu.yamaha.com/hu/products/musical_instruments/pianos/portable_grand/dgx-660/index.html

Előzmény: bazzaconi (2130)
bazzaconi Creative Commons License 2018.10.03 0 0 2130

Sziasztok! Véleményetekre, tanácsotokra lenne szükségem. Pusztán saját szórakoztatásomra és otthoni gyakorlásra (kezdő vagyok) szeretnék vásárolni digitális zongorát és képtelen vagyok dönteni a bőség zavara miatt. A választásom rájuk szűkítettem le: Korg LP-180 vagy Kurzweil KA-130, még a Yamaha P-45 és Yamaha P115 is számításba jöhet. Szerintetek melyik a jobb választás? Érvek, ellenérvek? Köszi előre is. :D

T0to Creative Commons License 2018.10.01 0 0 2129

Hívő pszichiáteren csodálkozol???

10-ből 8 mentális szakember hívő - és ez így természetes.

Mi értjük a legjobban, hogy van az emberben valami, ami a mi tudományunk szintjén teljesen érthetetlen és megmagyarázhatatlan.

Einstein mondta anno, hogy "a félig gondolás, az emberhez vezet, a végiggondolás Istenhez"

És én szeretem végiggondolni a dolgokat...

 

Előzmény: djuice (2127)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.29 0 0 2128

Igazából elég sok időt beletettem, hogy bölcsen tudjunk dönteni itthonra, és követtem a piacot, mert nemrég adományba adtunk egy zongorát a gyülekezetnek ahova járunk :)

 

Ha az ember képben van, a kommentek megírása már nem igényel annyira sok energiát.

Előzmény: T0to (2126)
djuice Creative Commons License 2018.09.29 0 0 2127

Hmmm! Hívő pszichiáter! Ez sem utolsó kombináció, ilyet még nem is láttam!

Előzmény: T0to (2126)
T0to Creative Commons License 2018.09.29 0 2 2126

Hello,

Csuda, hogy mennyi energiát fektetsz ide, hogy segíts.

Látom benned a jó értelmű megszállottságot.

Maradj is ennél! Ez éltet, ez jó.

A világ egyik legszebb dolga megszólaltatni egy hangot, egy akkordot. Számomra biztos.

Isten jól kitalálta ezt...

----------

Csak így "négyszemközt" mondom, hogy pszichiáter vagyok és a te ehhez a fórumhoz történő hozzáállásod - valami tanítani való.

Bocs, hogy ennyire személyes terepre navigáltam. 

  

Előzmény: ÁsítóSárkány (2124)
rocford Creative Commons License 2018.09.28 0 2 2125

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Végül egy Roland FP-30 at vásároltam. :-) 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.26 0 0 2124

Angolul elsőre ezt találtam, a sokak által kedvelt, sokan mások által fikázott Tim Praskinstől, akinek a weboldala alapján azért egyértelmű, hogy (amerika) digi zongora kereskedelemből él...

A fikázás annak szól, hogy azért olykor gyanúsan a jutalék is talán szempont nála, a kedvelés meg arról, hogy még így is elég informatív a leírása, összehasonlításai.


Na ennyi bevezető után lássuk mit ír (itt: https://azpianonews.blogspot.com/2013/04/korg-sp280-lp380-review-digital-piano-2013.html )

"I was disappointed to find out that the top of the line Korg RH3 key action that was in Korg's older SP250 has been replaced in the newer SP280 with Korg's basic NH key action which is not near as good in natural key weight and movement as compared with what was in the SP250. The new LP380 still has the better RH3 key action which is a good thing and so I do recommend that model:) The Korg RH3 hammer weighted key action is one of the main reasons the older SP250 did as well as it did although the sound volume & polyphony was not as good as the new SP280. After playing the SP280 a number of times I feel that the new NH key action in the SP280 is sluggish and somewhat unresponsive (in my opinion) when playing softly and trying to reproduce a wide dynamic range, and it just doesn't feel right to me, especially when compared to a good acoustic piano. However, the NH key action is physically quiet and doesn't make much noise when the keys move up & down, so I give high marks to Korg for that. Korg is using this NH key action in other models as well and there is a noticeable difference in the two key actions (NH vs RH3) although the NH action is weighted and feels more like a piano than keyboards do. I will admit my opinion of the NH key action is subjective and other people may have a different opinion, but I like the key actions in Casio, Kawai, Yamaha in similar price ranges much better, as well as some new Roland pianos, I would not personally choose the Korg NH action given a choice. "

 

A kiemelt mondatban a lényeg, azt lefordítom: azt érezte, hogy az NH billentésmechanika lomha és valamelyest nehezen reagál (érzése szerint) amikor lágyan játszva széles dinamikai tartományt próbált reprodukálni, és egyszerűen nem érzi jónak, külömösen egy jó akusztikus zongorához képest.
(Azért az NH kap egy dícséretet is: halk, nem jár sok zajjal)

 

Ha komolyabban gondolod a zongoratanulást, akkor jellemzően a legfontosabb szempont az, hogy mennyire közelíti a digi zongora billentése egy akusztikusét, mennyire könnyedén és szabadon vagy nehézkesen és döcögősen tudod majd kifejezni a zenét rajta, milyen széles dinamikai tartományt tesz lehetővé. Nem jó, ha ezzel gondok vannak.
Nyilván a hangzás, illetve a billentés és hangzás összhatása is lényeges. Tipikusan komoly zongoratanuláshoz minden más (hangfelvétel, USB, Bluetooth) fontosságban ezek után jön.
(Ha pl. lakodalmas stílusban akarsz pöntyögni akkor persze mások a szempontok ;) )

 

Előzmény: rocford (2120)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.26 0 0 2123

Ami a Kawai zongorákat illeti, elég egyértelmű a Budapest Zongoraszalon illetve Tutto Hangszer Tapolcán... 5 év hazai garanciát adnak, ami jó eséllyel megéri az ES-110 esetében minimális árkülönbséget a külföldi webshopokkal szemben. Árban legfeljebb nyugati B-stock (kiállítási darab, visszaküldött de hibátlan darab stb.) lehet annyival olcsóbb, hogy már érdemes gondolkozni rajta.

Előzmény: rocford (2120)
djuice Creative Commons License 2018.09.26 0 0 2122

Egy kis látványosabb kiegészítés (RH3): https://www.youtube.com/watch?v=dy6Y7LVCEQo

 

Ez pedig egy hasznos kiadvány, átfogó információkkal: http://rolandee.hu/media/digitalis_zonogra_utmutato/files/assets/common/downloads/publication.pdf

djuice Creative Commons License 2018.09.26 0 0 2121

Pesten: Roland Zenegaléria és Bemutatóterem vagy Tajti: Hangszerpláza.

A mechanikákról: minden gyártónál vannak többféle minőségű és árfekvésű hangszerek, melyben az olcsóbbtól a drágábbig találhatók a billentyűzetek is. (Olyasmi mint az autóknál hogy klímás, bőrüléses, radaros stb. extrás a jármű. Minél drágább annál kifinomultabb.)

A hangszereknél se mindegy pl. egy ukrán pianínó vagy egy drága Bösendorfer hangversenyzongora között tapasztalható különbség. Minőségi és játékérzetbeli különbségek vannak a dig. zongoráknál is. Az NH olcsóbb Korg hangszerekbe szánt, lomhább mechanika. Az RH3 a drágább szériák fejlettebb mechanikája. Korgnál ez a 2 van leginkább rendszeresítve, a Yamaháknál ettől több is létezik. Az RH3-nál 3 szenzor érzékel továbbá billentyűleütést (alkalmasabb a gyors repetíciókhoz általa), az NH csak 2 érzékelővel működik = egyszerűbb felépítés, olcsóbban kivitelezhető!

Előzmény: rocford (2120)
rocford Creative Commons License 2018.09.26 0 0 2120

Köszönöm a segítséget. Sajnos nem értek a műszaki dolgokhoz. Megkérdezhetem mi a különbség az RH3 mechanika és az NH mechanika között, és mik az előnyök-hátrányok ezzel kapcsolatban? Egyébként végül a Roland FP-30 és a Kawai ES-110 maradt versenyben. Még egy kérdés, tudnál ajánlani megbízható, fair hangszer kereskedőt/kereskedést, ahol érdemes lenne hangszert vásárolni? 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2119)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2119

A Casio-k közül kimaradt az AP-260 (esetleg AP-270, kicsit drágább) ami még érdekes lehet.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2117)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2118

Jut eszembe, el is felejtettem írni. Amelyik modellhez alapból nem adnak half dampert, ahhoz érdemes hozzászámolnod az árát...

Előzmény: Trixi87 (2105)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2117

Ha jó hangzásút keresel külső erősítés nélkül, akkor érdekes lehet, hogy minél inkább legyen bútor, ebben az árban használtra van esély (pl. Kawai KDP-90-re)

 

Ha már Casio, akkor a PX-770/PX-760, amit inkább ajánlanék, hordozhatóból PX-160/PX-150/PX-350-et. A CDP-230 egy csomó extra funkcióban erős, de a mechanikája jelentősen alulmarad az újabb modellektől. A Casio kb 2012 óta gyárt olyan billentyűmechanikát, amit már nem kell messziről kerülni, a korábbi mechanikák inkább felejtősek, ha komolyabban zongora tanulásról van szó.

 

A Yamahát  a nehezebb billentése miatt érdemes kipróbálni a belépő GHS mechanika ellenére is. De kezdőként épp elsősorban a nehezebb billentés miatt vannak kétségeim, hogy tetszeni fog neked...

 

Ha nem szempont a bútor, vagy kifejezetten hordozhatót keresel, akkor elsősorban a Roland FP-30 és a Kawai ES-110 érdemes kipróbálásra szerintem.


Korgból én inkább a D1-et (vagy a picit a büdzséből kilógó LP-380-at) ajánlanám, elsősorban az RH3 mechanikára tekintettel, a B1-nek NH mechanikája van.

 

Még egy szempont: nem minden zongorához adnak half-damper pedált. Kezdéshez nem feltétlen van rá szükséged azonnal, de középtávra már érdemes számolni azzal, hogyha ki-be pedált kapsz a zongorához, akkor lecseréld.

Előzmény: rocford (2116)
rocford Creative Commons License 2018.09.24 0 0 2116

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, a tanácsotokat kérem. Most kezdtem el zongorázni tanulni és szeretnék otthonra vásárolni egy jó hangzású, megbízható digitális zongorát, amin gyakorolhatok. Maximum 230eft-ot szánok rá. Van néhány kiszemeltem, de nem tudok dönteni, ebben kérném a segítségeteket, véleményeteket. A kiszemeltjeim: Casio CDP-230, Korg B1, Roland FP-30 Yamaha P-45. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a Casio-t el lehet felejteni, mert borzalmas a hangzása (a magas hangoknál tényleg fura). Hozzászólásaitokat előre is köszönöm.

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.22 0 0 2115

Épp erről van szó. A kiárusítási darab is egyértelműen B-stock. Egyértelműen nem új állapot. Megfelelő diszkonttal van, aki boldogan megveszi tudatosan.

Ugyanakkor ez a megfelelő diszkont a modell kifutásakor szokott eljönni, és akkor nem lesz a boltban még egy összeszerelendő példány.

Előzmény: djuice (2114)
djuice Creative Commons License 2018.09.22 0 0 2114

Vannak helyek ahol simán becsomagolják azt újnak amit jó páran megtapiztak, "szétnyomkodtak" előtte. Ha újat akarok elvárom hogy original legyen. Azért jobb helyeken van állandó kiállítási darab és évek múlva kifutó darabként adják el akciósan, boltja válogatja. + van az az eset főleg külföldön, ahol 1-2 héten belül visszaküldött ún. B-stock példányt is kiárulnak olcsóbban.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2112)
gyorsmanó Creative Commons License 2018.09.22 0 0 2113

Alapvetően semmi gondom egy kiállítási darabbal ha egyben van. Sőtt megmondom olyat lehet boldogabban veszek meg mint valamit a dobozban aztán hazaviszem és itt-ott karcos, mehet a reklamáció..ilyenekre annyira én nem vagyok érzékeny na de igen, jogos amit mondasz...

Kawai CA65 a célpont, használtan, ha jó áron tudok szerezni.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2112)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2018.09.21 0 0 2112

Mondjuk nekem itt minimum szokatlan a kiállítási darab eladása, ha van új kéznél... Valahogy az a tippem, hogy diszkont nélkül adták a kiállítási darabot, és onnantól nem biztos, hogy akarnék ilyen helyről rendelni.

Előzmény: gyorsmanó (2110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!