Keresés

Részletes keresés

Aranylány0319 Creative Commons License 2016.05.04 -1 2 17030
csakvirág Creative Commons License 2016.05.04 -4 3 17029

Kedves Handi! Minden rendben lesz! Természetesen oszd meg velünk a továbbiakat. Szép napot kívánok Mindenkinek! :)

words about future Creative Commons License 2016.05.04 0 4 17028

Várunk a folytatással, reméljük a legjobbakat!

Előzmény: Handi71 (17026)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.04 0 1 17027

Kedves Handi71,

nagyszerű, szurkolunk Neked, és várjuk a folytatást, valamint a kedvező végét :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Handi71 (17026)
Handi71 Creative Commons License 2016.05.04 0 5 17026

Sziasztok!

Ezt a választ kaptam!🤔🤔Érdekes nem?!

Egy jó dolog,hogy ha minden papírom okés,és egyértelmű, akkor nem kell bemennem felülvizsgálatra.

Úgy gondolom az én esetem is tanulságos!

Ha szeretnétek,jövök majd a folytatással!

Szép napot mindenkinek!

 

 

 

Tisztelt Cím! 
Új kérelmet nyújthat be hatósági bizonyítvány kiállítására, melyben újabb vizsgálata meg fog történni.

csakvirág Creative Commons License 2016.05.03 -4 3 17025

Kedves Judit!Erre az email címre írd nyugodtan. csak3virag@freemail.hu Várom,- ès bízom abban hátha valamennyit tudok segíteni.Üdv. csakvirág

judit59 Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17024

 Kedves csakvirág !     Együtt érzek veled   én is így voltam nem lehetett hozzám szólni , a vizsgálat  előtti estén  nyugtatót kellett be vennem......sajnos rajtuk múlik minden. Bízzunk benne , hogy emberséges orvosokhoz kerülsz.Melyik megye lesz?Ma voltam röntgenen de nem tudom értelmezni... tudod . hogy ehhez buta vagyok  a netten is hiába keresem  nem tudom össze rakni, értelmezni.....  annyit értek a csípőmön gallérszerű mészfelrakodás van..... szorítok érted..Üdv:Judit

Előzmény: csakvirág (17021)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17023

Itt ellentmondások vannak a Ptk-el szemben!6 hónapra akarnak kártérítést fizetni a törvényi 5 év helyett!

Előzmény: marijancsi (17022)
marijancsi Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17022

2016. május 1-jétől fontos változások léptek életbe a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival és az ilyen ellátások mellett munkavégzésre vonatkozó korlátozásokkal kapcsolatban.

 

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/megvaltozott-munkakepesseguek-ellatasai/rehabilitacios-es-rokkantsagi-ellatasok-valtozasai

csakvirág Creative Commons License 2016.05.03 -4 3 17021

Kedves Judit!

Értem,köszönöm szépen az információt. A munkaviszonyaimat tudom igazolni, a felülvizsgálat s annak végeredménye miatt aggódom... Ha eljutsz röntgenre, orvoshoz, bármi kérdés felmerül Benned, írj nyugodtan. Amennyiben tudok, segítek. Kitartást kívánok Neked,úgy a vizsgálatokhoz, mint a fellebbezés sikeres kimeneteléhez! Szép napot kívánok Mindenkinek!:)

judit59 Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17020

 Kedves csakvirág!    Én nem arra a nyomtatványra utaltam az előző hozzászólásomban amit ki töltöttél.Majd fogsz kapni a vizsgálat után határozatot /kb.1 hónap/ és abban lesz többek között az adatlap is amelyre utaltam..akkor kapod.... . hány százalékot kaptál és milyen ellátást....Üdv:Judit

Előzmény: csakvirág (17011)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.03 0 1 17019

Ircsike Kedves,

nem festjük, ott van mindenhol...

Kitartás.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Ircsi57 (17017)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.03 0 1 17018

Kedves Betegkutya,

így igaz :-)

Szeretettel:Ruth

Előzmény: betegkutya (17016)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.05.03 -2 1 17017

Ne fessük az ördögöt a falra!

betegkutya Creative Commons License 2016.05.03 -1 4 17016

Nincs jelentosege akarmilyen papirt is kap az ember. A pillanatnyi allapot a biztos. Lattuk mennyit jelentett a regi veglegesseg, semmit. Barmikor eltorolhetik az 5 eves nyugdijig hatralevo idaszakot is ejra felulvizsgalhatnak mindenkit. Akar nyugdij elott 1 evvel is kodobhatjak a rendszerbol . Azt csinalnak amit akarnak.

Előzmény: Ruth22 (17015)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.03 0 2 17015

Kedves Sorstársak,

55-ös vagyok és még nem kaptam határozatot a 2015-ös saláta-törvény értelmében. A hölgy kérdezte, miért olyan sürgős a határozat. Ott indokoltam, hogy miért.

Amíg nem végleges az ember gyereke, és egyedül él, SZÜKSÉG ESETÉN nem igazán mer kölcsönt felvenni, mert ha leveszik a pénzét, jól néz ki; vagy a rezsi, vagy a gyógyszer nem lesz meg, a kajáról nem is beszélve. Viszont, ha "visszafordították" rokkant ellátottá, kicsit biztosabb. Azért írom, hogy kicsit, mert egy vonás és annyi a törvénynek. Azonban az ortézisek is pénzbe kerülnek. Kompressziós harisnya, gyógybetét, fűző, műfogsor... bizony ezeket is ki kell váltani...

A háztartási gépek közül a mosógép pedig a legfontosabb egy olyan rokkantnak, mint én. Utána jön a hűtőszekrény.

Vagyis: eszemben sincs költeni, mert azt vissza is kell fizetni. De ha mégis szükség lenne rá, akkor legalább a kedvenc bankomtól tudnék...

Szeretettel: Ruth

betegkutya Creative Commons License 2016.05.03 0 2 17014

A provident sokkal jobb kondiciokkal ad hitelt, mint a tobbi bank. Ott rontjak el sokan, hogy hazhoz kerik a futart, aki jon a penzert es az sokat dob a koltsegeken, masik, hogy ezt is fizetni kell. Azert van rossz hire a providentnek, mert olyannak is adnak/adtak hitelt, akinek masik bank nem. Es ezek az emberek altalaban nem is tudtak fizetni, nem veletlen nem kaptak hitelt a bankoktol sem. Na es ezek az emberek frocsogik tele a netet a providenttel. Ha normalisan fizetsz, a legjobb kamatokat itt kapod.

 

Felveszel 500000 ft-ot 30 honapra, 645000 ft-ot kell visszafizetni, ha kered az otthoni szolgaltatast, akkor 840 ezret, na itt rontjak el sokan.

Előzmény: hagyma boly (17013)
hagyma boly Creative Commons License 2016.05.03 -4 4 17013

Az a kérdés Kedves Ircsi , hogy hány %-os kamatra  adják, lehet,hogy  pl.: 100.000Ft-ot felveszel és a végén visszafizetsz 200.000,-Ft. Jó üzlet,de csak a banknak !!!!

Előzmény: Ircsi57 (17012)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.05.03 -1 2 17012

Kedves Fórumozók !

 

A személyi kölcsönnel kapcsolatban tudom, hogy a Provident név hallatán mindenki retteg. Pedig  nincs rá ok. Nem otthonszolgáltatást kell igénybe venni, tehát hogy házhoz viszik a pénzt és ha fizetni kell érte is mennek, hanem be kell menni a központba és ott intézni. 10 munkanapon belül megkapod, kezes sem kell hozzá, és ha Isten ne adja meghalna a kölcsönt felvevő, a fennmaradó összeget nem kell  visszafizetni.

Igaz hetente kell fizetni, de úgy is megoldható hogy nyugdijkor egy összegben fizeted a négy havi törlesztést.

Pld. 300.000.- Ft-nál heti 5.000.- Ft. 1.000.000.- Ft-ig adnak hitelt, de lehet hogy többet is.

Üdv.

csakvirág Creative Commons License 2016.05.02 -4 3 17011

Kedves Judit!

Neked is nagyon szépen köszönöm a segítségedet,-tájékoztatást.Én már kitöltöttem olyan nyomtatványt ahol az 5 éven belüli,-és olyat is ahol az eddigi összes jogviszonyomat kellett igazolnom.Ezeket az NRSZH küldte ki,-én visszaküldtem.

Ez a gyes,gyet,főállású anyaság engem is nagyon megbolygatott... Tényleg,amíg Handi 71 nem kért segítséget s nem olvastam levelét, addig azt hittem..,h. nekem mind a három időszak maximálisan rendben van. De Nem! Ugyanis azzal, h. gyet,főállású anyaság nem számít munkaviszonynak, csak szolgálati időnek, így nem teljesül mindhárom időszak.

Hál Istennek 5 éven belül,persze van benne táppénz, de nekem bőven megvan az a 3 év, aminek teljesülnie kell.Elég a három megadott időből egynek teljesülnie,tudom, csak szó szerint mellbevágó információ volt számomra,h. mi nem munkaviszony.

Jó éjszakát kívánok!Üdv. csakvirág

 

csakvirág Creative Commons License 2016.05.02 -4 3 17010

Tisztelt Szakértő Asszony!

Őszintén,- és nagyon szépen köszönöm az itt leírt tanácsait (is). S az eddigi MINDENNEMŰ segítségéért is hálás vagyok.Jó éjszakát, a továbbiakban szép hetet kívánok Önnek!Üdvözlettel: Csakvirág

words about future Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17009

Az előzőekben idézett szövegrészletek a hitelnet.hu és a bankmonitor.hu-ról származnak. 

 

https://hitelnet.hu/rokkant-nyugdijas-kaphat-hitelt/

 

http://www.bankmonitor.hu/cikk/lakashitel-nyugdijasoknak--hogyan-kaphatsz-lakashitelt-nyugdijaskent.htm

 

 

A hitelfelvétel nagyon meggondolandó - ezzel egyetértek. 
A közösség példamutató - ezzel is.

 

További szép estét Mindenkinek!

BJszakért Creative Commons License 2016.05.02 -1 3 17008

Elnézést, kizárólag honlapomon kapcsolatoknál található emailre tudok válaszolni, ha van időm!

Megtisztelnek (tek).

BJszakért Creative Commons License 2016.05.02 0 3 17007

csakvirág,

csak nyugodtan, felkészülten, vagyis minden állapotot igazolni szakorvosi-, háziorvosi igazolással, a jelenlegi állapotot. Munkaképességet vizsgálnak a megváltozott munkaképességű személy személyek ellátásai megállapításánál, tehát a rehabilitálhatóságnál nem csak az egészségi állapot (jelenlegi) számít, hanem minden munkaerő-piaci helyzetet befolyásoló tényező. )életkor, képezhetőség,...) Ez komplex minősítés.

 

Ha 4 órában dolgozott naponta, az is 1 nap biztosított idő. (Mmtv. és Tbj.)

 

Mindenki:

2012-től nincs rokkantsági nyugdíj, sokszor megbeszéltük.Kérem, ne bizonytalan forrásból tájékozódjanak. Hanem biztos forrásból ahol alapos a tájékoztatás hivatkozva jogszabályra, mint rehab gazdasági menedzser, szakértőként az enyém: http://www.versenykepesseg.eu/

Bankok is tudják már régen a különbséget, hogy a rokkantsági és rehabilitációs ellátás egészségbiztosítási, táppénz-szertű ellátás, és nem nyugdíj.

A hitel megítélése mindig a jövedelmi viszonyok alapján történik. Gondolja át az is, aki kéri. Hitel nélkül nincs befektetés, de tudni kell, van-e mit befektetni, vagy van-e olyan vállalkozása, amely segítségével ki tudja termelni a hitel visszafizetését.

 

Napjainkban más a helyzet, lásd hírek linkemen szakmai honlapomon (kiszolgáltatott, kiszámíthatatlan, sajnos, és a szolidaritás alacsony színvonalú, kivétel itt ezen a fórumon, akikre büszke vagyok, csak így tovább egymáshoz hozzáállás tekintetében példamutató). http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=485

 

De nem vagyok közgazdász, pénzügyi szakember.

Rehab gazdasági menedzser, szakértőként szakterületem: felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció. kedvezmények, akkreditáció, támogatások.

 

Sokan kérdeznek még mindig a május 1-je utáni változásokról Mmtv.ben. Már írtam, és olvasgatnak is erről a 2016. évi jogszabályváltozások linkemen a 4.) pontban, persze aki nem ismerte eddigieket, az nem tudhatja a változást sem, és minden eset más,

csakvirág is olvashat arról, amit kérdezett pl. havi átlagjövedelem címszónál linkemen, de ennél sokkal többet kell együtt értelmezni ahhoz, hogy ismerje, mi számít, hogyan,...esete válogatja, ha megtisztel megkeresésével, pontosan elmondom, esetére mi vonatkozik. http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Vigyázat komplex rehab ellátottak, május 1-jétől igen, nincs időkorlátozás, de kereset korlát van, amely megszegése esetén megszüntetik és nem szüneteltetik ellátását, és szankciói vannak, ha munkaügyi kirendeltséggel, Hatósággal nem működik együtt, és akkor is, ha 10 napon belül (nem munkanap) nem jelenti be, ha túllépte a kereset korlátot (munkáltatói bérigazolással együtt). Bővebben személyes megkerséssel, ha megtisztel vagy honlapomon itt 4)pontban hivatkozással jogszabályra:

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=86&Itemid=674

 

Fontosnak tartom, hogy az érdeklődők útmutatást kaphassanak az őket érintő kérdésekben, mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, alternatívák, tények ismeretében a jogszabályok alapján önzetlenül tanácsot adok, ha van idpm, akkor fellebbezést írok kérésre ügyfél helyett, ha van jogalapja a jogorvoslati eljárásnak,...,

mert az információk alapján tudatosabban tudnak dönteni, ha ismerik azokat.

A foglalkozási rehabilitáció rendszere igen sokrétű, a jogszabályok sokasága folyton változik, és nem könnyű eligazodni benne. Munkám során gyakran tapasztalom, hogy nemcsak az érintett nyugdíjasok, a rászorulók, a gyermeket nevelők nem ismerik ezeket.

 

Az ismeretek hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete, alkalmazása, megfelelő értelmezés hiánya pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkeresésekkel megtiszteltek. A további megkereséseket is megköszönöm. Ha van időm, önzetlenül, készséggel tájékoztatok

Bízom benne, segítettem eligazodni. Szép hetet.

 

words about future Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17006

"Lakáshitel nyugdíjasoknak – Hogyan kaphatsz lakáshitelt nyugdíjasként?
2015.11.18.

 

2. Rokkant nyugdíj
Rokkantsági ellátás szintén csak akkor fogadható el, ha annak összege legalább a minimálbérrel megegyező összegű és az igénylő állapota felülvizsgálatra már nem szorul (véglegesített).

 

3. Özvegyi nyugdíj
Amennyiben valaki véglegesített özvegyi nyugdíjat kap, azaz nem saját (alanyi) jogon, szintén a hitelezhető jövedelmek közé tartozik. Azzal a kitétellel, hogy azt az özvegy élete végéig kapja.

 

 

 

Lakáshitelhez általában nem elfogadható nyugdíjak

Ezen jövedelem kategóriába beleértendő minden egyéb, nem véglegesített nyugdíj, illetve ellátás, így például az alábbiak:

- megváltozott munkaképességűek pénzbeli ellátása

- árvaellátás

- ideiglenes özvegyi nyugdíj, szülői nyugdíj"

Ruth22 Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17005

Kedves Betegkutya,

köszönjük szépen Neked is :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: betegkutya (17000)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17004

Kedves W A F,

Hálásan köszönjük :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: words about future (17001)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17003

Kedves Marijancsi,

örülök, hogy örülsz :-)

Nem rettentően tűntem el, olvastam, csak nem tudtam hozzászólni.

Minden beírás után írhattam volna, hogy mennyire szurkolok Mindenkinek :-)

Ha valami JÓT megtudok bármelyik korosztálynak, bármilyen besorolású csoportnak, rögtön írok.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: marijancsi (17002)
marijancsi Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17002

Kedves Ruth !

Örülök, hogy előkerültél :) 

Előzmény: Ruth22 (16999)
words about future Creative Commons License 2016.05.02 0 2 17001

"Rokkant nyugdíjas kaphat hitelt?Utolsó módosítás: 2015. december 04. péntek

 

Rokkant nyugdíjas, de hitelt szeretne felvenni? Hitelfelvételre ez esetben is van lehetőség, de vannak bizonyos feltételek, melyeknek meg kell felelni. Erről bővebben az alábbiakban olvashat.

Rokkant nyugdíjas személy akkor kaphat hitelt, ha a rokkantság végleges, melyet határozattal alá is tud támasztani. Ha a rokkantság nem végleges és meghatározott idő után újabb felülvizsgálatra kell menni, akkor sajnos nem lehetséges ahitelfelvétel pénzügyi partnereinknél.

 

Végleges rokkant nyugdíjjal fedezet nélküli személyi hitel és ingatlanfedezet bevonásával nyújtott jelzáloghitel (ezen belül is lakáshitel, adósságrendező és szabad felhasználású hitel) egyaránt igényelhető. Jelzáloghitelhez a mindenkori minimálbér összegét elérő nyugdíjjal már hozzá lehet jutni. Az, hogy mekkora minimális összegű rokkant nyugdíjjal kell rendelkeznie a hitelfelvevőnek személyi hitel esetén, bankonként változó. A szükséges rokkant nyugdíj összegét az is befolyásolja, hogy mekkora összegű hitelt szeretne felvenni az igénylő.

 

Rokkant nyugdíjas hiteligénylő esetén az alábbi dokumentumok benyújtása szükséges:

  • Nyugdíjas igazolvány
  • NYUFIG (Nyugdíjfolyósító Igazgatóság) határozat a rokkant nyugdíj véglegesítéséről
  • 3 havi – rokkant nyugdíj jóváírást tartalmazó – bankszámla kivonat
  • Kézbe kapott nyugdíj esetén utolsó 3 havi nyugdíjszelvény

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!