Keresés

Részletes keresés

words about future Creative Commons License 2016.05.04 0 5 17040

Kedves willis_gigi!

 

Megváltozott munkaképességű személyek ellátására az jogosult, akinek az egészségi állapota a komplex minősítés alapján 60 %-os, vagy kisebb mértékű, és a jogszabályban meghatározott egyéb jogosultsági feltételekkel is rendelkezik. Az ellátás típusának meghatározása a komplex minősítés ismeretében történhet meg.Megváltozott munkaképességű személyek ellátására jogosult az a személy, akinek az egészségi állapota a komplex minősítés alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű és aki - a kérelem benyújtását megelőző 5 éven belül legalább 1095 napon át, 10 éven belül legalább 2555 napon át vagy 15 éven belül 3650 napon át biztosított volt, - keresőtevékenységet nem végez és - rendszeres pénzellátásban nem részesül.

Új minősítési kategóriák 2012-től

Egészségi állapot
> 60% A

60-51% B1 B2

50-31% C1 C2

<30% D E

 

 

Dokumentáció

A háziorvos által kitöltött Orvosi Beutaló nevű nyomtatványt;

Az adatlap mellékletét képező Nyilatkozatot - a komplex minősítéshez;
A kérelmező orvosi iratait, zárójelentéseit ( Kórházi zárójelentésekSzakorvosi leletek Egyéb vizsgálati lelet: labor, képalkotó, stb. A leleteket  időrendi sorrendbe rakva kell beadni betegségcsoportonként. 

 

 

 

Az NRSZH honlapján vannak  letölthető nyomtatványok.

 

http://nrszh.kormany.hu/letoltheto-nyomtatvanok

 

 

A megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránti igény érvényesítéséhez szükséges nyomtatványok

 

ADATLAP a megváltozott munkaképességű személyek ellátása iránt -Adatlap (K34) 

Tájékoztató az adatlap kitöltéséhez 

 

 Nyilatkozat a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal szakértői bizottságai által végzett komplex minősítéshez - Nyilatkozat (N16) 

 1.sz. pótlap 

 2.sz. pótlap

 

 

Kapcsolódó anyagként :

ORVOSI BEUTALÓ az orvosszakértői szervhez, illetve FOB-hoz a munkaképesség-változás vagy a keresőképesség felülvéleményezése céljából.

 

 

Egy Bizottság állapítja meg, milyen ellátásra( rokkantsági -, vagy rehabilitációs ellátásra) leszel jogosult. 

 

Minden jót kívánok Neked !

 

 

 

Előzmény: willis_gigi (17037)
csakvirág Creative Commons License 2016.05.04 -4 2 17039

Kedves Yaris 49!Igen,igen gondolom milyen èrzès lehet titkon remèlni..Nagyon örülök,h.maradtál az eddigi ellátásodnál.Most azt kívánom Neked,h.ezen túlesve,próbálj megnyugodni,a betegsègeid gyógyulàsa èrdekèben a lehető legtöbbet megtenni.Örülök,h.írtál,jó egèszsèget kívánok!:)csakvirág

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.04 0 1 17038

Míg ön pihen, dolgozik, esetleg a túlélésért küzd az államigazgatással, a Fradi stadionjában infralámpákkal kényeztetik a füvet.https://www.instagram.com/p/BE_RXd1Lndl/

willis_gigi Creative Commons License 2016.05.04 0 2 17037

Tisztelt Mindenki, 

 

érdeklődnék, hogy jelenleg dolgozom, de végstádiumú veseelégtelenségben szenvedek, melynek következtében naponta peritoneális dialízist kell végeznem 4 óránként. A transzplantációs listán már fent vagyok. 

Sajnos egyre nehezebben tudom megoldani a munkám mellett a dialízist, ami már érezhető kihatással van a munkáltatóm részéről. Az után érdeklődnék, hogy milyen lehetőségeim vannak (az életben maradásra) ha a munkám a betegségből kifolyólag nem tudom tovább folytatni. 

Leszázalékolás? VAgy mivel kell szembenéznem amíg nem lesz új vesém?

Válaszaitokat előre köszönöm. 

üdv.:

Gábor

yaris49 Creative Commons License 2016.05.04 0 3 17036

Kedves csakvirág.

 

Titkon gondoltam rá, hogy talán nem tesznek ki az ellátásból, de biztosra nem mertem gondolni. Az ellátásom kedvező mert nem lett kevesebb a pénzem, vagyis maradt az eddig kapót összeg. C2 kategória 57% egészség károsodás....Most 3 évig van egy kis nyugalom és majd megint jön a para...

Előzmény: csakvirág (16963)
Handi71 Creative Commons License 2016.05.04 0 3 17035

Sziasztok! 

 

Köszönöm a biztatást! Aranyosak vagytok! Azért osztom meg ,mert   ha nekem pár évvel ezelőtt megmondja valaki,hogy ha lóg a beled,akkor is menj dolgozni,akkor ma nem itt tartanék.

 

Nekem nagyon nincs vesztenivalóm ,csak nem értem,hogy miért kell újra kezdeni,ha benne vagyok a rendszerben.? Nem lehet kiigazodni a szabályokon ,szerintem maguk sem értik mit akarnak.Kiket kell és nem behívni? Nem világos az sem,hogy kinek miért kell vagy nem megjelenni a bizottság előtt...

 Miért kell paráztatni a betegeket? megkapják? Nem kapják? 

Én úgy vélem,hogy aki ma benn marad a rendszerben az valóban beteg.Tudom sok embert kiszórtak,de a régi rendszerben bizony volt akit egy kalapács újjal vagy bütyökkel   leszázalékoltak.

Eleinte én sem értettem kit,hogyan  vesznek vagy nem betegnek,de ma már képben vagyok,hogy mi alapján nézik.

 Van az állapot és van a betegség.

Állapot pl a süket egy vak,egy kéz lábfej nélkül született ember.Ezek nem fájnak .

A betegségeknek is van kategóriájuk.Pl egy magas vérnyomást karban lehet tartani gyógyszerekkel,vagy egy  alap diabetest is.

Ellenben pl egy autóimun betegséget már nehéz gyógyszerekkel kezelni.Ahogy egy epilepsziát is.Sajnos szerintem akik ezt megalkották maguk sem tudták teljesen,hogy mi milyen betegség mi a vonzata ,hogyan is lehet azzal a hétköznapokon együtt élni.

 

A másik,hogy akik gyereket neveltek akkora hátrányba kerültek...az,hogy én otthon voltam nem azt jelenti,lébecoltam (mellesleg 2 gyerek kruppos volt,mire meggyógyultak,én lettem beteg) amikor tudtam mentem dolgozni, de sajnos kevés a családbarát melóhely az országban.

 

 Most pedig bízom abban,hogy a papírjaim megfelelőek lesznek arra,hogy ne kelljen személyesen megjelennem.

nefti10 Creative Commons License 2016.05.04 0 2 17034

Kedves gamerboy 5. Jo magam 2.csoportba tartozó rokkant ellatott

Vagyok,ès 37èves,egyik weboldalon azt olvas

Ni,hogy az1.es ès 2.csoportu rokkantak mentes

ülnek a felülvizsgálat alól egy másik weboldalon

meg azt olvasni,hogy a 2.csoportba tartozo vègle

ges státuszu 57.èv alattiakat is felülvizsgálnak.

Ezen kiigazodni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.04 0 1 17033
Előzmény: rumola (17032)
rumola Creative Commons License 2016.05.04 0 3 17032
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.04 0 3 17031

Ez az az  általam elavultnak vélt " tájékoztató" cikk , amit részben feltehetően még 2012 előtt írhattak , aztán úgy egészítették ki ,hogy az elavult részeit is benthagyták , ezért ma már nem lehet irányadó .

Előzmény: Aranylány0319 (17030)
Aranylány0319 Creative Commons License 2016.05.04 -1 2 17030
csakvirág Creative Commons License 2016.05.04 -4 3 17029

Kedves Handi! Minden rendben lesz! Természetesen oszd meg velünk a továbbiakat. Szép napot kívánok Mindenkinek! :)

words about future Creative Commons License 2016.05.04 0 4 17028

Várunk a folytatással, reméljük a legjobbakat!

Előzmény: Handi71 (17026)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.04 0 1 17027

Kedves Handi71,

nagyszerű, szurkolunk Neked, és várjuk a folytatást, valamint a kedvező végét :-)

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Handi71 (17026)
Handi71 Creative Commons License 2016.05.04 0 5 17026

Sziasztok!

Ezt a választ kaptam!🤔🤔Érdekes nem?!

Egy jó dolog,hogy ha minden papírom okés,és egyértelmű, akkor nem kell bemennem felülvizsgálatra.

Úgy gondolom az én esetem is tanulságos!

Ha szeretnétek,jövök majd a folytatással!

Szép napot mindenkinek!

 

 

 

Tisztelt Cím! 
Új kérelmet nyújthat be hatósági bizonyítvány kiállítására, melyben újabb vizsgálata meg fog történni.

csakvirág Creative Commons License 2016.05.03 -4 3 17025

Kedves Judit!Erre az email címre írd nyugodtan. csak3virag@freemail.hu Várom,- ès bízom abban hátha valamennyit tudok segíteni.Üdv. csakvirág

judit59 Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17024

 Kedves csakvirág !     Együtt érzek veled   én is így voltam nem lehetett hozzám szólni , a vizsgálat  előtti estén  nyugtatót kellett be vennem......sajnos rajtuk múlik minden. Bízzunk benne , hogy emberséges orvosokhoz kerülsz.Melyik megye lesz?Ma voltam röntgenen de nem tudom értelmezni... tudod . hogy ehhez buta vagyok  a netten is hiába keresem  nem tudom össze rakni, értelmezni.....  annyit értek a csípőmön gallérszerű mészfelrakodás van..... szorítok érted..Üdv:Judit

Előzmény: csakvirág (17021)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17023

Itt ellentmondások vannak a Ptk-el szemben!6 hónapra akarnak kártérítést fizetni a törvényi 5 év helyett!

Előzmény: marijancsi (17022)
marijancsi Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17022

2016. május 1-jétől fontos változások léptek életbe a megváltozott munkaképességű személyek ellátásaival és az ilyen ellátások mellett munkavégzésre vonatkozó korlátozásokkal kapcsolatban.

 

https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/megvaltozott-munkakepesseguek-ellatasai/rehabilitacios-es-rokkantsagi-ellatasok-valtozasai

csakvirág Creative Commons License 2016.05.03 -4 3 17021

Kedves Judit!

Értem,köszönöm szépen az információt. A munkaviszonyaimat tudom igazolni, a felülvizsgálat s annak végeredménye miatt aggódom... Ha eljutsz röntgenre, orvoshoz, bármi kérdés felmerül Benned, írj nyugodtan. Amennyiben tudok, segítek. Kitartást kívánok Neked,úgy a vizsgálatokhoz, mint a fellebbezés sikeres kimeneteléhez! Szép napot kívánok Mindenkinek!:)

judit59 Creative Commons License 2016.05.03 0 3 17020

 Kedves csakvirág!    Én nem arra a nyomtatványra utaltam az előző hozzászólásomban amit ki töltöttél.Majd fogsz kapni a vizsgálat után határozatot /kb.1 hónap/ és abban lesz többek között az adatlap is amelyre utaltam..akkor kapod.... . hány százalékot kaptál és milyen ellátást....Üdv:Judit

Előzmény: csakvirág (17011)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.03 0 1 17019

Ircsike Kedves,

nem festjük, ott van mindenhol...

Kitartás.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Ircsi57 (17017)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.03 0 1 17018

Kedves Betegkutya,

így igaz :-)

Szeretettel:Ruth

Előzmény: betegkutya (17016)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.05.03 -2 1 17017

Ne fessük az ördögöt a falra!

betegkutya Creative Commons License 2016.05.03 -1 4 17016

Nincs jelentosege akarmilyen papirt is kap az ember. A pillanatnyi allapot a biztos. Lattuk mennyit jelentett a regi veglegesseg, semmit. Barmikor eltorolhetik az 5 eves nyugdijig hatralevo idaszakot is ejra felulvizsgalhatnak mindenkit. Akar nyugdij elott 1 evvel is kodobhatjak a rendszerbol . Azt csinalnak amit akarnak.

Előzmény: Ruth22 (17015)
Ruth22 Creative Commons License 2016.05.03 0 2 17015

Kedves Sorstársak,

55-ös vagyok és még nem kaptam határozatot a 2015-ös saláta-törvény értelmében. A hölgy kérdezte, miért olyan sürgős a határozat. Ott indokoltam, hogy miért.

Amíg nem végleges az ember gyereke, és egyedül él, SZÜKSÉG ESETÉN nem igazán mer kölcsönt felvenni, mert ha leveszik a pénzét, jól néz ki; vagy a rezsi, vagy a gyógyszer nem lesz meg, a kajáról nem is beszélve. Viszont, ha "visszafordították" rokkant ellátottá, kicsit biztosabb. Azért írom, hogy kicsit, mert egy vonás és annyi a törvénynek. Azonban az ortézisek is pénzbe kerülnek. Kompressziós harisnya, gyógybetét, fűző, műfogsor... bizony ezeket is ki kell váltani...

A háztartási gépek közül a mosógép pedig a legfontosabb egy olyan rokkantnak, mint én. Utána jön a hűtőszekrény.

Vagyis: eszemben sincs költeni, mert azt vissza is kell fizetni. De ha mégis szükség lenne rá, akkor legalább a kedvenc bankomtól tudnék...

Szeretettel: Ruth

betegkutya Creative Commons License 2016.05.03 0 2 17014

A provident sokkal jobb kondiciokkal ad hitelt, mint a tobbi bank. Ott rontjak el sokan, hogy hazhoz kerik a futart, aki jon a penzert es az sokat dob a koltsegeken, masik, hogy ezt is fizetni kell. Azert van rossz hire a providentnek, mert olyannak is adnak/adtak hitelt, akinek masik bank nem. Es ezek az emberek altalaban nem is tudtak fizetni, nem veletlen nem kaptak hitelt a bankoktol sem. Na es ezek az emberek frocsogik tele a netet a providenttel. Ha normalisan fizetsz, a legjobb kamatokat itt kapod.

 

Felveszel 500000 ft-ot 30 honapra, 645000 ft-ot kell visszafizetni, ha kered az otthoni szolgaltatast, akkor 840 ezret, na itt rontjak el sokan.

Előzmény: hagyma boly (17013)
hagyma boly Creative Commons License 2016.05.03 -4 4 17013

Az a kérdés Kedves Ircsi , hogy hány %-os kamatra  adják, lehet,hogy  pl.: 100.000Ft-ot felveszel és a végén visszafizetsz 200.000,-Ft. Jó üzlet,de csak a banknak !!!!

Előzmény: Ircsi57 (17012)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.05.03 -1 2 17012

Kedves Fórumozók !

 

A személyi kölcsönnel kapcsolatban tudom, hogy a Provident név hallatán mindenki retteg. Pedig  nincs rá ok. Nem otthonszolgáltatást kell igénybe venni, tehát hogy házhoz viszik a pénzt és ha fizetni kell érte is mennek, hanem be kell menni a központba és ott intézni. 10 munkanapon belül megkapod, kezes sem kell hozzá, és ha Isten ne adja meghalna a kölcsönt felvevő, a fennmaradó összeget nem kell  visszafizetni.

Igaz hetente kell fizetni, de úgy is megoldható hogy nyugdijkor egy összegben fizeted a négy havi törlesztést.

Pld. 300.000.- Ft-nál heti 5.000.- Ft. 1.000.000.- Ft-ig adnak hitelt, de lehet hogy többet is.

Üdv.

csakvirág Creative Commons License 2016.05.02 -4 3 17011

Kedves Judit!

Neked is nagyon szépen köszönöm a segítségedet,-tájékoztatást.Én már kitöltöttem olyan nyomtatványt ahol az 5 éven belüli,-és olyat is ahol az eddigi összes jogviszonyomat kellett igazolnom.Ezeket az NRSZH küldte ki,-én visszaküldtem.

Ez a gyes,gyet,főállású anyaság engem is nagyon megbolygatott... Tényleg,amíg Handi 71 nem kért segítséget s nem olvastam levelét, addig azt hittem..,h. nekem mind a három időszak maximálisan rendben van. De Nem! Ugyanis azzal, h. gyet,főállású anyaság nem számít munkaviszonynak, csak szolgálati időnek, így nem teljesül mindhárom időszak.

Hál Istennek 5 éven belül,persze van benne táppénz, de nekem bőven megvan az a 3 év, aminek teljesülnie kell.Elég a három megadott időből egynek teljesülnie,tudom, csak szó szerint mellbevágó információ volt számomra,h. mi nem munkaviszony.

Jó éjszakát kívánok!Üdv. csakvirág

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!