Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2008.08.18 0 0 533
Nalunk opcio volt, de erosen javasoltak a kicsit nehezebb fogasu, ellenben tartosabb kor keresztmetszetut. Annyira nem gaz, nem bantam meg, rokonoknal levo lapossal hasonlitva.
Előzmény: facsega (530)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 532

jaaa, és + 1

A lapos hirtelen eresztésnél, s ritkábban felhúzásnál könnyebben keresztbe fordul, megcsavarodik.

A kör keresztmetszetűnél /zsinóros/ ilyen elő sem fordulhat, ill. előfordul ;o), csak nem annyira észrevehető, nem okoz olyan galibát /elakadás, megszorulás/, mint a lapos.

>;-))

Előzmény: Novi1 (531)
Novi1 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 531

Sziasztok, Van valami esszeru magyarazata, hogy egy vadiuj kulsotokos, muanyag redonyre kor keresztszetu zsinort szerelnek, lapos heveder helyett gurtni gyanant? Most tettek fel a vadiuj redonyt az ablakunkra (az ablakcseret vegzo ceg), es marhara nem tetszik ez a zsinoros megoldas (kb. 6 mm). Sokkal kenyelmetlenebb a fogasa, mint a hevedernek.

 

Üdv!

Van mindkét fajta nálam.

A 'lapos'a régebbi, a 'zsinóros' az új, szvsz a továbbtartó típus.

Nyilván, mindegyikhez a saját görgős vezetője szükségeltetik :-)) 

 

Most, hogy fel van szerelve, van ra mod, hogy utolag megis heveder legyen?

 

Cserélhető, de szvsz nem jársz a 'lapossal' jobban /saját tapasztalat/, s a görgőt is hozzávalóra cserélni kell...

 

Az mar csak hab a tortan, hogy "feltolasgatlo", azaz utkozo nem kerult a redonyokre, igy elsore sikerult felhuznom ugy, hogy nem tudtam leereszteni (1,75 magas ablakon..). Kicsit atverve erzem magam, azt hiszem jogosan.

 

Mielőbb visszahívni a beszerelőt, s kérni az ütköző 'feltolásgátló' felszerelésést.

Novi  >;-))

Előzmény: facsega (530)
facsega Creative Commons License 2008.08.18 0 0 530
Sziasztok, Van valami esszeru magyarazata, hogy egy vadiuj kulsotokos, muanyag redonyre kor keresztszetu zsinort szerelnek, lapos heveder helyett gurtni gyanant? Most tettek fel a vadiuj redonyt az ablakunkra (az ablakcseret vegzo ceg), es marhara nem tetszik ez a zsinoros megoldas (kb. 6 mm). Sokkal kenyelmetlenebb a fogasa, mint a hevedernek. Most, hogy fel van szerelve, van ra mod, hogy utolag megis heveder legyen? Az mar csak hab a tortan, hogy "feltolasgatlo", azaz utkozo nem kerult a redonyokre, igy elsore sikerult felhuznom ugy, hogy nem tudtam leereszteni (1,75 magas ablakon..). Kicsit atverve erzem magam, azt hiszem jogosan.
Fabrik Mechanik Creative Commons License 2008.08.04 0 0 529
Hol találok Bp környékén redönyboltot?  kérem segítsenek!
hinarhaju Creative Commons License 2008.07.30 0 0 528

Sziasztok!

 

Mit lehet csinálni,ha a műanyag redöny felhúzzó zsinórja elszakadt?

A zsinór egyik vége a tokban a másik vége a felhúzó dobban van.

Lehet ezt orvosolni???

A redőny szerelő nem akar megérkezni hozzánk....

 

Émile Creative Commons License 2008.07.20 0 0 527

  Helló !

 

 Nálam vannak még a klasszikus faléces redőnyhelyére tett műanyag lécek. Kb 25 éve birják a strapát. Aztán van utólag épített is - mini redőny azaz külső tokos/szekrényes. Itt az ives , kissebb helyigényű lecek vannak kb. 12 éve, ezek is birják még.  Leghamarabb talán a húzó zsinor megy tönkre , olyan 5 -7 év alatt.

 A többi  alkatrészek , hogy úgymondjam örök életüek. No azért nem !!

 

 É.

 

Előzmény: Bubududu (524)
Émile Creative Commons License 2008.07.20 0 0 526

  Sziasztok így korán reggel !

 

 Nem tudjátok a Zsozso mester hová lett ??

 

 Talán megy az üzlet neki és most nem itt oszt tanácsokat ?

 

 

 É.

 

promontorgrofja Creative Commons License 2008.07.18 0 0 525
Tapasztalataim a Józsa és társa redőnyös céggel:

http://jozsefbiro.blog.hu/2008/07/01/szunyoghalo_blues

Bubududu Creative Commons License 2008.07.14 0 0 524
Sziasztok
Eljott az ido hogy sotetebb legyen a szobamban hajnalban :)
Redonyt szeretnek venni az ablakokra. regen epult tarsashaz budapesten 2000x1200 as ablakokkal. (ketto van belole)
Szerintem muanyag lesz, mert szerintem ar/sotetseg arany ennek jo ;o)
Kerdes az hogy kb mennyi ideig birjak az ilyen muanyag redonyok? Mindegy honnan veszem? vannak olyan tipusok amik ajanlottak ill. nem? Ahogy nezem mar 5-6000 ft tol van negyzetmetere. Van esetleg valaki aki itt ezzel foglalkozik?
Koszi a segitseget
dualcs5000 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 523
ok.
lehet, tévedésből indítottam egy kimondottan zsalúziára fókuszáló topikot,de itten is megkérdezem, mi az általános véleményetek erről a megoldásról családiház esetére?
üdv: dual
Fabrik Mechanik Creative Commons License 2008.07.08 0 0 522

30 évvel ezelötti. Faredöny volt, de szétszáradt. Szerintem lehet 50 éves is.  Minden münködik rajta, csak a léceket kellene kicserélni, ahogy elnéztem a műanyag is jó lesz.

          A segítséget előre is köszönöm!  

Előzmény: jacint70 (513)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.05 0 0 521

Az alu redöny lamellái a legtöbb esetben PU-habbal van megtöltve. Hogy ez jelent-e érzékelhetően hőszigetlésjavulást nyáron, azt nem tudom, állítólag igen. Viszont az aluminium sokkal jobb hővezető mint a műanyag, lehúzott állapotában az ablak felé néző árnyékos oldala tűző napsütésben meleg, kb 35-40°C (kézzel érezve). Persze az is befolyásolja, hogy milyen színű, én sötétbarna redönyt tapogattam. Fehérnél nem biztos hogy így alakulna.

Ami viszont az alu előnye, hogy

- tartósabb konstrukció, nagyobb anyagvastagság

- a napfény nem szűrődik át rajta, mint sok műanyag redőnyön

- betörés ellen is nagyobb védelmet nyújt.

Szóval szerintem nem a hőszigetelő képessége miatt drágább az alu. Szerintem nyáron nem jobb vagy csak minimális mértékben, mint egy műanyag mivel a fénynek ugyanúgy elállja az útját (na jó, egy kicsit jobban, ha annyira vékony a műanyag redőny), viszont télen és szélben jobbnak gondolom.

Előzmény: chert (514)
vasaspasas Creative Commons License 2008.07.04 0 0 520
Helló!

Az ablakunk majd 2 méter magas, és 1,5 m széles.Régi bp-i társasház...

Az alkatrészről annyit:én nem csak rugót vettem, hanem tokkal együtt, sőt tartókereten rajta,de előlap nélkül!!
Ja, és a gurtnit nem csavar tartja, hanem egy kisebb pöcökbe kellett beakasztani...

szerelés: két embernek 15 perc.

Remélem így érthető...

Üdv!




jacint70 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 519

És milyen benne a rugó? És a zsinórt csavar rögzíti vagy egy kiálló fémbütyök?

Én tavaly vettem egyet a Bakos Lapszabászatban (Móricz Zsigmond krt), és szerelés közben elszakadt benne a rugó, majdnem levitte az egyik ujjam... Ezért kérdezem... És milyen magas a redőny?

Előzmény: vasaspasas (517)
tmr Creative Commons License 2008.07.03 0 0 518
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hátha van valakinek tapasztalata.

Schindler tetőablakunk van, nemrég tetettünk rá reluxát, de gyakorlatilag semmit nem ér, alig sötétít. :(
Gondolkodom a fényzáró rolón, ez tényleg sötétít rendesen?

Csak egy ablakról lenne szó, de jó lenne valami megoldást találni, minél sötétebbet szeretnénk. A külső redőny nem jöhet szóba az ára miatt, csak motorosat lehetne, mert elérhetetlen helyen van az ablak.
vasaspasas Creative Commons License 2008.07.03 0 0 517
#&@^+!%/"  gggggrrrrrrrrrrrrrrr....................
vasaspasas Creative Commons License 2008.07.03 0 0 516
Kép is van...
vasaspasas Creative Commons License 2008.07.03 0 0 515

Üdv Mindenkinek!

 

Ugyan ezt a kérdést már két éve tették fel, de hátha valakinek még jól jön.

Tehát:

 

Régi faredőnyöm "gurtnibehúzója" (ami a falban van), tönkrement, a redőnyt ha felhúztam nem maradt fenn.

Találtam Bp.-en egy boltot, ahol ilyen utángyártott alkatrészt árulnak potom 1000,- Ft. az ára.Házilag egyszerűen beszereltük (segítség azért kell, nem 1emberes munka).

 

A bolt pedig itt van:

REFALUX

XIII. Béke út. xx.

Tel.:329-0076,340-9703

 

Üdv Nektek!

chert Creative Commons License 2008.06.17 0 0 514
sziasztok!
már feltették ezt a kérdést korábban, de választ nem találtam rá - hátha most lesz. szóval: az aluredőny és a műanyag közti árkülönbség valóban megéri? nálunk főleg a nyári hőszigetelés, a hő kinntartása lenne lényeges. ebből a szempontból van akkora különbség a kettő között, amekkora az árkülönbség?
előre is köszönöm, ha válaszoltok.
jacint70 Creative Commons License 2008.06.16 0 0 513
Milyen redőnyhöz kéne? Olyan modernes vagy inkább az a 30 évvel ezelőtti?
Előzmény: Fabrik Mechanik (512)
Fabrik Mechanik Creative Commons License 2008.06.13 0 0 512

Üdvözletem!  Pest megyében vagy esetleg Budapesten redöny alkatrész szaküzletet nem találok.  Hol keressek, merre van ilyen?

VOLT-R Creative Commons License 2008.05.27 0 0 511

Hello Mki!

 

Segítséget kérek.

Aluplast műanyaf ablakaink vannak, + hozzá külső tokos redőnyök. A beépítést kőművesek végezték, de a redőnyt nem tették fel, mert külső vakolós munkák még hátravannak.

Most szeretnénk saját kezűleg feltenni, mert vlszínűleg annyira nem bonyolult, ha vki elmondja, hogyan kell, + a szakik horror árért vállalják, ha egyáltalán.

 

Szóval, nincs magasítás, az ablakra kell ráfúrni, meg átfúrni, vagy mittudomén, vki kérem segítsen, hogyan is álljunk neki.

Ha van vkinek szerelési útmutatója, az is jó.

 

Ez egy kombi (szúnyoghálós) redőny, szóval két sínben fut majd, kívül a redőny, ezt tudom.

Hogy van rögzítve (mivel, hová, hány helyen) a sínek? Van-e lent egy vízszintes sín, amibe belefut a redőny? Vagy az a szúnyoghálóhoz tartozik?

 

Hány csavarra kell rögzíteni a tokot, és pontosan hová, hol kell fúrni, nem fúrhatunk-e bele olyan helyen az ablakba, amitől tönkrevágjuk az ablakot?

 

Szóval tök részletes valami kellene, vagy ha vki a hétvégén Zamárdi környékén tartózkodik, akár személyesen is segíthet...

 

Köszi, ha válaszra méltattok.

Jöhet e-mailben is a válasz.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2008.05.23 0 0 510
Szasztok!MHL M08-as Velux külső hővédő "rolóval"  kapcsolatban van valakinek tapasztalata, ötlete? a Standard és a Premium  változat között a leírás a fényáteresztő képességet jelöli meg, mint fő külömbség, de árban 5 darabnál ez már 30e Ft ( 50e vagy 80e) Elsősorban a dögmeleg ellen lenne, ha jobb a drágább megvenném csak valami tanács kellene. A mintabolt igazából nem mondott semmi határozottat......  Az tényx, hogy a drágább jóval sűrűbb....
Butyiba Creative Commons License 2008.05.15 0 0 509

Bocsi lemaradt a kép

 

 

Előzmény: Butyiba (508)
Butyiba Creative Commons License 2008.05.15 0 0 508

Sziasztok,

 

kb 2003-2004-ben vásároltam a Velux tetőablakaimhoz teljesen fényzáró rolót. Nemrég az egyiknek elszakadt a feszítő zsinórja és elmentem személyesen a Velux magyarországhoz megrendelni az alkatrészt. A hölgy készséges volt és felajánlotta, hogy rendeljem meg a műanyag záró dugót is amiben a zsinór fut mert ki szokott kopni. Meg is rendeltem de amikor megérkezett ez már egy újabb típus volt és "természetesen" nem lehetett beszerelni a régi helyére. Megreklamáltam, de azt a választ kaptam, hogy ezt a kis műanyag gyűrűt már nem gyártják ( kb 500 HUF lenne 2 db ) és emiatt az egész alső rész cserélnem kellene 6700 HUF-ért, vagy vegyek új rolót 23.000 HUFért. Ez szerintem felháborító. Mikor rákérdeztem az alkatrész utánpótlási időre, készségesen kaptam választ, hogy ez 25 év és, hogy amit szeretnék rendelni annak van helyettesítője. Persze de minimum 10x áron. Sajnos mivel 4 ilyen ablakom van így már jelentős összeg lenne.

Van-e valakinek tapasztalata, hogyan lehetne javítani ezt a kis bigyót. Gondoltam, hogy kijavítom valamilyen epoxi ragasztóval de akkor is gyenge marad.

A minőség miatt vettünk Veluxot de ez, hogy vegyek egy pár száz forintos tétel miatt egy új rolót felháborít a hozzáállásuk.

A képen a bal oldali mutatja az új típust, a jobb oldali a régit ami két darabból áll. A kis gyűrűn látható a zsinór kopásais. A felső gyűrű sajnos nagyon erősen bekopott és elszakította a zsinórt.

defe Creative Commons License 2008.04.29 0 0 507

Helló !

Műanyag ablakaink vannak, de mivel 15 évvel ezelőtt még nem gondoltam áthidalóba építhető megoldáson, most szeretnék külső tokos redőnyt szereltetni az ablak elé, ha lehet szúnyoghálóval. Ha valakinek van saját tapasztalata a Baltavári-féle, ilyen megoldású redőnnyel kapcsolatban, megköszönném.

Előzmény: csoki74 (506)
csoki74 Creative Commons License 2008.04.26 0 0 506

Pontosan melyik "kulso tokos" redonyre gondolsz? Nekem a BRekorddal van tapasztalatom, bar redony csak az osszel kerul bele.

 

Előzmény: defe (503)
fuksza Creative Commons License 2008.04.26 0 0 505
Helló!

Még egy kérdés: hol tudok redőnyhöz, ablakhoz kiegészítőket vásárolni:

- redőny lefutósínbe gumitőmítés, akár új alumínium lefutósín
- ablak gumitőmítés, EPDM vagy hogyishíjják :)

Más kérdés:
Az ablak és a plafon között van kb 15-20 cm, kívül van a redőnytok, gondolom a plafonra szerelve, de a belső fele csak purhab és egy gipszkartonlap. Az ablak is szar, azt tudom, de a hang nagyrésze a redőnytokon keresztűl jön be. Leszedem az egészet, a kérdés csak az, hogy mivel érdemes betömni a rést?

Köszi!
memorix Creative Commons License 2008.04.25 0 0 504

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!