Keresés

Részletes keresés

*ridonli* Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10473

Köszönöm! De így nem hívom ki azonnal magam ellen a sorsot? Azaz, a hivatásos gázszerelőnek nem kell engem felnyomnia merő kötelességből, mert az eredetihez képest átalakították a fűtési rendszert?
(Ahogy, ha egy rendőrnek civilben kerül elébe valami szabálytalanság, akkor is köteles intézkedni...).

 

Tényleg: köteles vagyok tudni azt egy használt lakás vásárlásnál, hogy azelőtt 10-20 évvel milyen volt az eredeti fűtési rendszer?

 

 

Előzmény: Lacivill (10472)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.05 0 0 10472

Első körben hivass ki egy gázszerelőt aki regisztrálva van a gázszolgáltatónál.

Ő meg tudja mondani mik a lehetőségek. Pesten szükség esetén tudok ajánlani szakembert.

Előzmény: *ridonli* (10471)
*ridonli* Creative Commons License 2006.08.04 0 0 10471

Sziasztok!

 

Szerintetek mi van akkor, ha nemrég vettünk egy társasházi lakást (nem új építésű, kb. 30 éves), amibe az előző tulaj az eredeti gázkonvektoros fűtés helyett már vagy 10 éve cirkót építtetett, erről viszont nekünk nincs semmiféle papírunk (gyanítom, neki sincs, mert építészként a saját számára tudhatta, miként hágja át a szabályozásokat...).

 

Újabban azt hallom, hogy az ilyesmivel le lehet bukni, azaz, ha valahogy rájön a Főgáz, akkor leszerelheti a gázóránkat(?).

 

Szabálykövető ember vagyok, szeretném legalizálni ezt a helyzetet, de lehetőleg úgy, hogy ne kelljen szétverni a lakást, a gyönyörű burkolatot a padlófűtés fölött stb.

 

A fűtés egyébként kifogástalanul üzemel, külön kazánszoba >8m2, ablakkal stb.

 

Szóval, van-e olyan, hogy egy tervező utólag megtervezi a meglevő rendszert, és utólag kaphatunk erre MEO-t? Vagy ennél sokkal bonyolultabb? Vagy ne bolygassuk ezt az egészet, mert minimális a lebukás veszélye?

 

 

Lacivill Creative Commons License 2006.08.04 0 0 10470

Gázszerelővel/tervezővel kezd, nem szabad addig készüléket vásárolni, terv szükséges hozzá.

Nagy barkácsáruházakat kerüld, meg az olasz készülékeket.

Junkers egy jó termék

Előzmény: tin.soldier (10469)
tin.soldier Creative Commons License 2006.08.04 0 0 10469
Sziasztok!

Abszolút új vagyok ezen a topikon, és visszaolvasva látom, nagyon benne vagytok a szakizásban. :)
Én abszolút alapoktól kezdem: használt lakást vettem és – ahogy a topikcímben is – víz-gáz-fûtésszerelés lesz, fal bontás, komplett konyha-fürdô...

Mint oly sokan, szeretném gazdaságosan kihozni a fûtést még akkor is, ha nem lesz a legolcsóbb. Eddig csak olajradiátor volt a lakásban, és szeretnék kombicirkót beépíteni.

Nade milyet? Mit kell nézni egy cirkó megvételénél?
Annyira nem vagyok – még – benne ebben, hogy lehet, hülye a kérdés is.
Nem tudom, hol induljak el.

Bízom benne, tudtok 1-2 támpontot adni, amit elôre is nagyon köszönök! :)
szlr Creative Commons License 2006.08.04 0 0 10468

Haználj un.: ötrétegű csövet, prés idommal.
Gondosan kell megcsinálni, amit saját kezű munkánál gondolom meg is teszel.

 

Tegnap meg is vettem az anyagot, a boltban van fogó is, amit oda is adnak.

A neten találtam egy-két gyártó honlapján leírásokat, szerelési útmutatókat, úgyhogy már az elméleti tudás is megvan :)

Most méregetek mindenhol, hogy a különböző fogyasztóknál milyen magasságba és elosztással szoktak  kiállni :)

 

Előzmény: kr0650 (10459)
saels Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10467
Sziasztok!

Radiátorcsere.

Két radiátor van egymás mellett, mindkettőnek kicsit csöpög az előtte levő elzárója, azonkívül az egyik radiátor alul rozsdáll is, tehát jó lenne őket kicserélni.

Ez még a régi tipusú szerelés, tehát csak egy elzáró van a radiátor előtt, a visszamenő ágba nincs. Mindenki azt ajnánlja, hogy ha már csere, akkor rakassak az elzáró ágba is elzárót szelepet.

A két elzáró elvileg arra jó, hogy ha a radiátor elfakad, nem kell leengedni a teljes rendszert, és tél közepén nem fogunk szarrá fagyni amíg valamelyik szerelő napok (hetek?) múlva megjelenik. Mondjuk nem tudom, hogy ha egy sarki szobának a radiátora krepál be, elzárva a radiátort nem-e fagy bele a víz...

Másik ok, hogy ha radiátor csere van, akkor szintén nem kell leereszteni a teljes hálózatot, viszont akkor felmerül a kérdés hogy a perzsszőnyegre lesz kiengedve a radiátorból az a jó szutykos fekete víz? :) Magyarán nem szoktak valami leeresztőt is csinálni a radiátorhoz? Vagy a visszamenő ág elzárója elé/mögé?

Ami engem érdekel az az, hogy mivel most csak az egyik ágban van elzáró, ezért a fémcső is úgy van méretezve, tehát az alsó csőből (visszamenő ág) le kell vágni ahhoz, hogy oda is lehessen elzárót tenni. Ennek a kivitelezése érdekelne hogy hogyan. Létezik hogy menetet tudnak vágni egy felszerelt fűtés csőre? Ekkor sima toldásokkal el lehetne érni a szükséges hosszt.

Nem tudom mi a vélemény toldásnál a fémcsövön kívül az egyéb anyagok használatáról. Van a rézcső, ami nekem totálisan nem szimpatikus, mert ránézésre vékony vacak, gyerek belerúg (rálép) és vége. Műanyag (plaszt) elvileg 60 fokot bír, tehát az is alkalmas. Mi erről a két anyagról a vélemény fűtéscső szempontjából? Most csak rövid toldás okán.

Köszönöm!
konaking Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10466
Minden gépészeti anyag drágulni fog?
Előzmény: urbancsok (10448)
konaking Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10465
Sziasztok!

Egy 100 m2-es vályogházba milyen kombi kazánt érdemes venni. Mindenképen olyat akarok, ami gazdaságos, inkább most kerüljön kicsivel többe.   

urbancsok Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10464
100 kW alatt nem kell semlegesítőt használni.
Előzmény: rozsdax (10456)
urbancsok Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10463
nettó
Előzmény: fefefe (10455)
urbancsok Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10462

A készülék teljesítményét nem az előzőleg beszerelt kazán, hanem a fűtendő épület hőigénye határozza meg.

A Wolf kazán zárt égésterű és saját, koncentrikus (cső a csőben) kéménye van. A 96 a szívó, a 63 a kipufogó méret. Ezért bárhova felszerelhető. A 120 literes is elég, ha jó a tároló.

Igen, áremelés lesz.:(

Előzmény: rozsdax (10451)
vilzon Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10461

Szia Monyesz!

Hívtam másik gázszerelőt is, ő is 3 métert mondott a szomszédtól (gázkazán turbócső távolsága), mindegy, hogy ház van ott vagy csak kerítés.:((

Előzmény: monyesz (10322)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10460
Háztartási méretekben nem kell semlegesítő berendezést alkalmazni.
Eddig a kazánod hasznos teljesítményét használtad a fűtésre. Ez a C40 nél általában nem több 20 kw-nál.
Sőt jól elkoszolódva, rosszul beállítva, jó nagy gyújtólángal még több energia megy pocsékba.
Előzmény: rozsdax (10456)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10459
Haználj un.: ötrétegű csövet, prés idommal.
Gondosan kell megcsinálni, amit saját kezű munkánál gondolom meg is teszel.
Előzmény: szlr (10445)
kr0650 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 10458
Ez csak egy dolog ami bántja az éppeszű emberek igazságérzetét.
Sajnos ma magyarországon több igazság van.
Előzmény: nada78 (10441)
atiTDI Creative Commons License 2006.08.02 0 0 10457
Ha fertőtleníteni akarsz, enyhe hipós vízzel tedd, a hivatásos fertőtlenítők is azzal teszik...
Előzmény: gbuk (10452)
rozsdax Creative Commons License 2006.08.02 0 0 10456

Újabb kérdéseim merültek fel:

 

Mennyi semlegesítő granulátumot használ fel egy kondenzációs kazán évente. Tekintettel arra, hogy 30.000 Ft belőle 5 Kg, lehet, hogy a gazdaságossági kalkulációbe ez is bőven beleszámít.

 

A Vaillant milyen minőségű, mert attól, hogy olcsóbb a többinél (Buderus, Viessmann, Wolf, Junkers) nem feltétlenül kell roszabbnak is lennie. Vagy esetleg az karbantartáson hozzák be a különbséget? :(

 

Kicsit agyaltam ezen a teljesítmény dolgon, és azt hiszem baromságot találtam ki, hiszen a FÉG kimeneti teljesítménye a 36 kW és nem a bemeneti, így kisebb kimeneti teljesítményű berendezést nem választhatok, mert akkor az nem fűti ki a házat.

fefefe Creative Commons License 2006.08.02 0 0 10455

ezek brutto vagy netto árak?

Előzmény: urbancsok (10448)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.02 0 0 10454
Megbolondult a számológépem, mégis annyi::)
Előzmény: Lacivill (10453)
Lacivill Creative Commons License 2006.08.02 0 0 10453
Hmmm hogy jött ki a 69.5%???
Előzmény: urbancsok (10449)
gbuk Creative Commons License 2006.08.02 0 0 10452

Helló!

 

Egy hónapja új csaptelepet kellett tennem a konyhába + hozzá két flexibilis fémcsövet. Minden működik, de valahogy a víz ízén lehet érezni egy kellemetlen ízt. Nem tudom eldönteni, hogy fémes, gumis vagy zsírra emlékeztető az íz, de elég érdekes (azt meg nem is tudom, hogy esetleg káros-e).

Mennyire sterilek ezek az alkatrészek gyárilag? Nem kell valamilyen fertőtlenítés? Ha igen, hogyan? Vagy majd elmúlik?

 

Köszi szépen.

rozsdax Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10451

urbancsok kösz a választ, de sajnos még van kérdésem.

 

Akkor ezek szerint egy modernebb kondenzációs kazánból elég kisebb is. A 40 kW-s FÉG helyett pl. 24,8 kW-s Wolf ?

 

Mi az, hogy levegő/füstgáz csatlakozás 95,5/63 ?   A 63 a kémény átmérő gondolom, de mi a 95,5? Ekkor szellőző nyílásnak kell lenni a kazánházon?

 

Két fürdőszobára és négy emberre szerinted elég egy 120 vagy 140 literes tároló? Hiszen ahogy olvasom, baromi gyorsan utána melegít. ( Mivel teljes teljesítménnyel teszi, nem olyan gyengécskén, mint a Quadriga.)

 

Nekem a CGW-24/140 tetszett meg, remélem megfelelő az összes teljesítménye.

 

Jövő héten áremelés lesz?

 

 

Előzmény: urbancsok (10449)
crissi Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10450

Nekem is lenne egy kérdésem, ha esetleg valaki erre járna....A 100nm-es plusz 80nm tetőtér, alul padlófűtés (nagyrészt)-fent konvektoros házba lenne szükségünk kazánra. Az egyik készülék amit ajánlottak egy Vaillant 100l-es tárolóval, a másik egy Saunier duval isotwint F 28E. Mivel van padlófűtés gondolkozunk a kondenzációs megoldáson.

urbancsok Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10449

Tapasztalatom szerint a 25-40%-os megtakarítás lazán elérhető egy egyszerű készülékcserével.

Nekünk a csúcs egy 60 kW-os Éti vs. 50 kW-os Wolf kondenzációs esetén jött ki ami 69,5 % lett. forintosítva 443.000.- Ft helyett 136.000.- Ft 

Ha eddig tárolód volt, akkor maradj is annál, persze egy új, indirekt fűtésűnél. Ezt már a gázkazán fűti. 

Előzmény: rozsdax (10447)
urbancsok Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10448

Az árlistában megtalálod. De az már csak e héten érvényes!

A jövő hétfőtől +15%.

Előzmény: fefefe (10430)
rozsdax Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10447

Sziasztok!

 

Tekintettel az energiaárak emelkedésére az a gondolatom támadt, hogy esetleg lecserélem a meglévő régi berendezéseinket új, jobb hatásfokuakra. Hogy megéri-e vagy sem, ahhoz viszont tudnom kellene, hogy a jelenlegi C40-s FÉG cirkónknak (36kW) mekkora a hatásfoka. Tudja ezt valaki? Ha valami kondenzációs kütyüre cserélem, vajon mennyi gázt takaríthatok meg vele évente?

 

Hogy ne nekem kelljen kitalálnom, megköszönném a tanácsát ha van itt épületgépész szakember közöttünk. Kérem írja meg a véleményét az ötletemről.

A C40-s mellett egy 150 l-s Quadriga adja a melegvizet, de mivel mindekettő már 14 éves, talán érdemes mindkettőt lecserélni és valami kombi dologra váltani. Persze ez sem biztos, hogy jó gondolat a részemről, megköszönném a szakmai kritikát.

szlr Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10445

A boltban adnak hozzá fogót amivel a kötéseket meg lehet csinálni, (de létezik villás kulcsal húzható fajta is)

 

Közben megtudtam, hogy a kulcsal húzhatót nem érdemes falba rakni, mert lehet, hogy néha utánna kell húzni :)

Előzmény: szlr (10442)
nada78 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10444
Ez már egy új gázszerelő, pont olyan, akit "ügyes és bennfentes" szomszédaink ajánlottak és állitolag közvetlen kapcsolatuk van a fővárosi gázművek főokosával, aki az engedélyeket jóváhagyja. Szóval ők tudják a tutit...
Előzmény: Marcesz (10443)
Marcesz Creative Commons License 2006.08.01 0 0 10443
Lehet, hogy érdemes lenne még a munkálatok megkezdése előtt keresni egy másik gázszerelőt, akinek van kapcsolata a gázművekkel. Ez alatt nem azt értem, hogy tudja, kit és mennyivel lehet megkenni, hanem azt, hogy tudja, hogy milyen készüléket fognak elfogadni. Sokan vannak, akik ráállnak valamire (pl. turbó cirkó), és azon kívül minden másról lebeszélnek, mert neki így a legkönnyebb (és a legjövedelmezőbb). A legegyszerűbb, ha tárcsázod a gázműveket, és megkérdezed őket ezekről a kályhákról. Gyanús, hogy a gázszerelő egyik napról a másikra változtatta az álláspontját, nem szúrta ki a szemét az a sok kályha?
Előzmény: nada78 (10441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!