Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8159

Ezt nem láttam, de egyre gondoltunk. De várj csak! Valaki küldött már nekem egyszer ananász kajszi vesszőt, megkeresem az e-mail címét és megkérem nézzen rá a képre. Ha az, felismeri.

Előzmény: Vebber (8157)
gergerg Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8158

Küldj egy vödörrel, mire megeszem rájövök! :-))

Előzmény: Vebber (8156)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8157

Gyere kóstold meg, még van egy kevés, és mond meg, hogy erre emlékszel-e.

Előzmény: gergerg (8155)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8156

Gyümölcs méret (szélesség, hosszúság két oldalán mérve, így ezen is látszik mindkét oldal szineződése):

 

      

 

 

 

 

Előzmény: Vebber (8154)
gergerg Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8155

Volt gyerekkoromban egy fa a kertünkben, apám Ananász kajszinak mondta. Sajnos kevés infót találni már róla, de akkoriban még kapható volt. Az emlékek sajnos tompulnak, de ha valaki úgy gondolja hogy neki még van ananász kajszija, vagy még jobban emlékszik rá, az talán megtudja mondani hogy az-e. Ha az, engem mindenképp érdekelne valami vesszőcske róla.

Előzmény: Vebber (8151)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8154

Csináltam most még néhány képet csak a gyümölcsről. Ugyanaz a gyümölcs minden képen.

 

      

 

 

 

Előzmény: gergerg (8150)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8153

Annyira régen volt, fogalmam nincs mi volt a papíron.

 

A kiváló szállítás abszolút nem jellemző rá. Az "elég kicsi" sem, de sajnos megmérni itthon nem tudom.

Előzmény: Mozo66 (8152)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8152

Ha a cimkén a vásárláskor  volt hogy Nyujtó féle szelektált C 1406 akkor az ...de ez szerintem kevéssé valószinű . A Borsi féle kései rózsa szaporitásban volt , erről a másikról én még nem hallottam ....már hogy szaporításban lett volna . 

 

 

 "    A késői rózsa fajtakörbe tartozó fajták - amiket Kecskemét vidékén nem kajszinak, hanem rózsabaracknak neveznek - későn érő gyümöl­csei elég kicsik (átlag 35 g), lapított, kissé száraz húsúak, keserű magbelűek, viszont sötétpiros fedőszínűek, nagyon édesek, kivá­lóan szállíthatók.   "

 

 

 

 

Előzmény: Vebber (8148)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8151

Sárgabarack illatú :)

Többi igen, lentebb ott vannak a képek is róla.

 

Arra még emlékszem, anno mikor vettük kifejezetten fagytűrőt kerestünk, és adták ezt. Egy vagy talán két helyen volt a faiskolákban, és nem volt könnyű hozzájutni. 

 

Előzmény: gergerg (8150)
gergerg Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8150

Némi sajátos illata is van, élőben a húsa narancssárga, kivülről egyik oldala enyhén piros?

Előzmény: Vebber (8149)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8149

Ez sem objektív, de sztem igen.

Előzmény: gergerg (8147)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8148

Köszönöm.

A mag lötyögés tesztet elvégeztem. Nem lötyög a magja.

 

Ítnak ennek szelektációiról is, lehet, hogy Nyujtó féle szelektált C 1406 lehet ez?.

 

Előzmény: Mozo66 (8146)
gergerg Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8147

Bársonyos  a tapintása?

Előzmény: Vebber (8143)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8146

Na jó ... az hogy egy íz közepes vagy jó vagy akármi azért az nem egészen objektív dolog , kinek mi ízlik . A kimondottan édes íz is lehet közepes akár gyenge is ha nem társul a cukor mellé megfelelő íz , zamat anyag ...savak stb . ( a kristálycukornak milyen íze van mit mondanál róla ??? )

 

  A beazonosításoknál elsősorban az érésidőt kell figyelembe venni és nem abszolút mértékben hanem az adott évnek megfelelően tehát ha már az összes kajszi leérett akkor ne gondoljuk hogy az Aurora bármennyire is hasonlít rá , és ezután lehet az alak . Ez a fajta egy kimondottan száraz vékony husu és nagyon magvaváló , még az is jellemző rá hogy ha megrázzuk a barackot akkor lötyög benne a mag de a keserű magva egyértelművé teszi .

 

  Már nem igen szaporítják amíg volt nekem is mindig a földön végezte a piacon nem igen vették .

Előzmény: Vebber (8143)
ninovarga Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8145

Ki tudja, milyen nevű fajta lehet ez a "régi típusú parasztkajszi"? (Tíz nappal ezelőtti felvétel.) Ami az érési idejét illeti, akkorra már leszedték róla azt, amit a földről elértek és jócskán hullott róla a tetejéről. Azért érdekes, mert elképesztően finom ízű fajta. Így, nyersen olyan, mint a lehető legjobb kajszilekvár.

 

Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8144

Tegnap kibontottnak meg kóstoltuk a magját. Keserű volt, én úgy éreztem össze húzza a számat, az asszony kicsit megrágta és azonnal kereste hova tudja kiköpni.

Előzmény: Mozo66 (8138)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8143

Leírások nem teljesen illenek rá.

Az íze kifejezetten jó, édes, nem közepes. Lekvárt cukor nélkül, vagy minimálissal főzzük belőle. Sharkára nem fogékony (szerencsére). Levele sem középnagy, hanem inkább kicsi.

A Ceglédi óriás közvetlen mellette van a kertben, ennek a levele fele, vagy annyi sem, de a Magyar kajsziétól is kissebb.

Erről is tudok majd képet készíteni, mármint levélről.

 

Esetleg másikra nem illenek rá a jellemzők?

Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8142

Közben találtam infót róla.

 

Előzmény: Vebber (8141)
Vebber Creative Commons License 2012.07.29 0 0 8141

Borsi féle? Ki ő?

 

Szárítva vagy frissen szedett magját kóstoljak?

Előzmény: Mozo66 (8138)
alfi13 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8140

A madarakra tudok egy teljessen bió módszert nálam bevált. Az internetről letöltöttem egy repülő sas képét amit fölnygítottam fénymásolón és kivágtam egy fekete müanyag lapból. magas karóra kötöttem vékony madzaggal azóta az összes madár elkerül. Előtte elektromos riasztót használtam de az csak a seregélyeket riasztotta el.

Előzmény: ninovarga (8134)
ninovarga Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8139

Nem, Szlovéniában.

Előzmény: Vebber (8137)
Mozo66 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8138

Ez a Borsi féle kései rózsa . Hogy biztos legyél , kóstold meg a magját ...ha egy nagyot köpsz , mert keserű akkor biztos hogy az .

Előzmény: Vebber (8129)
Vebber Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8137

Te itthon szerzed be?

Előzmény: ninovarga (8136)
ninovarga Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8136

A Ziram hatóanyaga egy szerves cinksó, cink+ditiokarbamát. Magyarország belső részein idáig senkit nem hallottam, hogy ismerné, vagy alkalmazná. Én jónak találtam, természetesen, a tafrina esetében ugyanúgy megelőző-alkalmazás esetén hatékony, mint az egyéb többé-kevésbé jónak talált szerek.

Előzmény: ninovarga (8134)
ninovarga Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8135

A művelést illetően ez a "bio" vonal az, amit képviselek. Egyéb észrevételeim a klímával és a klíma növényekre gyakorolt hatásával szoktak lenni.

Ezeket röviden összefoglalva, azt a legfőbb tapasztalatomat tartom hasznosnak megosztani a közönséggel, hogy az olyan helyeken, ahol vannak dombok, de legalább valamivel magasabb térszínek, a gyümölcsfákat (nem csak a barackot) föltétlenül oda kell igyekezni ültetni. Mindenképpen elkerülendők a völgykatlanok és a mély fekvésű helyek. Ott sorozatos csalódás éri a kertészkedőt.

Úgy gondolom, az Alföldön (ahol a térszínnel nincs mit tenni), nagy jelentősége lehet a minél magasabbra emelt koronának, termőrésznek. Ezért érdemes figyelni Attila (Atifoci) kísérleteit, amelyek közül bizonyos formák kielégíthetnék ezt a kritériumot. Olaszországban a síksági ültetvényeken régóta ilyen koronaformákkal operálnak.

Előzmény: ninovarga (8134)
ninovarga Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8134

Hát sokat nem tudok hozzátenni ahhoz, amit sokszor elmondtam, bemutattam. Itt a környéken tömegesen vannak teljesen permetezetlen őszibarackok (nem csak keserű parasztbarackok, hanem gyönyörű fajták is), amelyeknek évek hosszú során át semmi bajuk nincs és túlzottan is jól teremnek, mert általában ritkítva nincsenek. Az én elhanyagolt hegyi barackjaim tavasszal kapnak egy rezes lemosót (ha ráérek és nem csúszok ki az időből) utána egy vagy kettő tafrina elleni permetezést egy Ziram nevű, Olaszországban, vagy Szlovéniában beszerezhető szerrel, aztán megvolt az éves növényvédelem. Óriási pocok és madárinvázió van, a pockok a gyökereket, a madarak a termést pusztítják, de emellett éveken keresztül jól, időnként kiválóan teljesítettek. Ezen tapasztalatok erősítették meg bennem azt a késztetést, hogy vegetációs időben a permetezés teljes mellőzésével történő őszibaracktermesztésre buzdítsak. Ennyi az egész. Aztán aki érvényesnek találja a tanácsaimat, az követi, aki nem, az nem.

Előzmény: alfi13 (8133)
alfi13 Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8133

A 8099 es hozzászólasban "buglyoo" kérdezett egy permetezés nélküli őszibarack termesztésről. Téged ajánlottalak tudnál neki válaszolni. Kösz!

Előzmény: ninovarga (8132)
ninovarga Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8132

Elnézést, ha kijavítalak, de helyesen: Redhaven (azaz "vörös kikötő")

 

Ha úgy lenne, ahogy írtad, akkor piros eget (vallási értelemben "Eget", Mennyet", nyilván piros angyalokkal) jelentene. Az még furcsább lenne, mint a piros kikötő.

Előzmény: Zsolti47 (8127)
Vebber Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8131

Faiskolából vettük, kb. 20-on éve.

Előzmény: gergerg (8130)
gergerg Creative Commons License 2012.07.28 0 0 8130

Honnan van? (a fa)

Előzmény: Vebber (8129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!