Keresés

Részletes keresés

sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.14 0 0 5885

Szervusz!

dehat nem azt adtad tovabb, hanem beszurtal egy linket es azt irtad, a mrsa veszelyes. elotte meg hogy a nyar veszelyes. most meg hogy teged nem mutenek nyaron. egyre kevesbe ertelek.

Megprobaltam kikeresni az emailedet de rengetegszer szoltal hozza, nem tudtam megtalalni. az en emailem viszont publikus, orulnek, ha irnal immunjavito otleteket, koszonom!

Előzmény: Chopper63 (5880)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5884

Nagyonnagyi, ez nagyon jó! :-)))

Előzmény: NagyonI (5882)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5883

muszáj vagyok téged büntetni, ne haragudj, ez igy hatásosabb..

 

szerintem ha a torna nem vezetett eredményre, konzultálás az orvossal, azon kivül még egy orvossal, közben a szükséges kivizsgálások és akció! ezt gondolom.

 

mert megy az idő

 

azonnal meg kell kezdeni a feladat végrehajtást

 

 

Előzmény: NagyonI (5882)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5882

Szóval velem fenyegeted szegény ejtsd Csopit!!!Ha ez a szentesítő eszköz, nem bánom:::)))

 

Tudom, a cél....

 

Lassan el is megy a kedvem Hévíztől(= savanyú szőlő   ???)

 

Hétfőn van az utolsó gyógytornám. Eredménye nulla:::(((( Kifizessek egy rahedli pénzt további nullaságért?? 

És azt mondod iszap??? Br.

 

50 :::))) nem vicc::)) évvel ezelőtt 1 hónapig Hévízen laktam egy eléggé lepusztult szállodában. Mosogató és  fagyis voltam Keszthelyen. Egyszer önfeledten úszkáltam a tóban, ám elfelejtettem, hogy a fürdőruhácskámat letoltam a hasam alá. És úsztam. Egyszer csak tekeredett rám valami... azt hittem kígyó!! rémes érzés volt. Pedig csak a pántom volt.::))

Bandukolnom kell a kutyámmal.. De mivel a mosógépem bekrepált, a kezemben vittem (nem is igaz: a lábammal rúgtam kifelé) a lavórt. Hányszor?? Térdszaggatósszor:::((( És akkor jössz nekem iszappal...

 

Nagyon Nagyi = nagy I:::))) Ejtsd Nagyonka:::))))))

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5881)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5881

chopper 

légyszives műttessed  meg a térded, minél előbb

eddig mindenhol kaszabolták, ahol nem kellett volna, most a legjobb helyen a legjobb dokival megy a halogatás

TA azt mondta, nem műt? ezt mondta, hogy nyáron a fertőzés miatt nem műt meg?

628 linket be lehet tenni, ki milyen problémát szedett össze a kórházakban, azokból tessék meriteni, akik meggyógyultak, van itt belőlük a fórumon bőven

és ne vegyél magadra dolgokat, mert csak magadba fordulsz és felemészti az energiádat

készülj a műtétre lelkileg és nyomás, mert már lázadozik lassan a fórum és te még mindig nem vagy a gyógyulás útján

ha nem rendezed mielőbb ezt a dolgot, nagyon1-t unokabátyám révén örökre kitiltatom Hévizről, ezt akarod?

 

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5880

Szerbusz!

 

Azt adtam tovább információilag..ami miatt NEKEM NEM VÉGZIK EL a 6. műtétet nyáron!

 

Úgy irtam le..ahogyan az orvosok mondták!

 

Ha totál baromságot mondtak,nyilván akkor én is azt adtam tovább..

 

Akkor elnézést kérek érte..

 

Itt senki semmit ..szinte semmit nem tud a másikról..ez is logikus..

 

Irtam mail elérhetőségem,egy régebbi hozzászólásban benne van..

 

Irtam...sok minden nyilt fórumon nem publikus..épp azért mert Magyar ember..magyar embert,beteg ember,beteg embert..sokszor gyaláz,bánt porig..(Tisztelet minden kivételnek!!)

 

Én nem akarok olyan szituációba belefutni..

 

Ezt kérem tisztelettel értse meg mindenki:Köszönöm szépen!!

 

Gyógygomba..igen használt..az életemet köszönhetem nekik..

 

Igen,jó nevet irtál a gyógygombának..

 

 

Alapjáraton minden beteg ember jóval érzékenyebb mint az egészséges emberek..

 

Te..és én is..és mi itt mind..akik betegek vagyunk..

 

Ha valaki..én soha nem bántottam másokat..

 

 

 

Persze logikus senki nem lehet szimpatikus mindenkinek..

 

Halál eset van családunkban..

 

Nem vagyok most kommunikativ passzban..

 

Elnézést kérek érte..

 

Bocsánat hogy ilyen hülye idióta idősödő fejjel védeni szeretne az ember másokat..idegeneket!!

 

Ne kelljen azt a nyomorult élet-halál harcot végig élnie másoknak..amibe az ember többször belefutott..

 

De igaz a mondás..

 

Minden ember saját kárán tanul..

 

Nem jártatom feleslegesen értelmetlenül a praclimat..felesleges..

Bántást éreznek benne..

 

El is tüntem...

 

Bocs hogy itt voltam....

 

 

 

 

 

Előzmény: sántakutyabarát (5879)
sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.13 0 0 5879

Kedves Chopper63

koszonom, hogy kioktattal, mennyi mindent nem tudok meg, anelkul, hogy fogalmad lenne rola, mivel keresem a kenyeremet. koszonom, hogy leirtad az eleted tortenetet, ami tele van egeszsegugyi fordulatokkal. ket dolgot szeretnek mondani:

a mrsa bakteriumnak semmi koze az evszakhoz, minden evszakban egyforma a fertozesveszely. te azt irtad, hogy nyaron nagyobb a fertozesveszely, en ezt cafoltam, erre te jottel a tudatlansagommal es a mrsa-val. most akkor a nyar a veszelyes, vagy a mrsa? nem kell valaszolnod, tokeletesen tudom, hogy a mrsa mekkora veszelyt jelent a kemo miatt legyengult szervezetemre.

a masik, amit mondani szeretnek, en csak egy egyszeru kerdest tettem fel, de a valaszodban nem kaptam ra valaszt: milyen gyogygombak ezek? neked tenyleg segitettek? mennyi ido alatt? elore koszonom a segitsegedet!

Előzmény: Chopper63 (5867)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5878

nekem is ropog cilli, de már megszoktam.. meg már nem annyira, de még mindig nagyon..

Előzmény: _chillout_ (5865)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5877

ja, izé..

 

térdfájásra gyulladásos állapotban nem valami jó a melegviz.. sőt.. hideg vizet neki! :)

 

Hévizen mi a helyzet? szóltam unokabáttyámnak, kavarják fel egy kicsit az iszapot, hogy jobb legyen a gyógyhatás.. 

Arzeen03 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5876

nekem volt, van ilyen

mennyi ideig volt műtét előtt inaktiv a lábad, térded?

 

nekem műtét jan28. , vizszintes lábnyújtás lábhajlitást csak májusban tudtam megcsinálni

fekvő vizszintes helyzetben levegőben biciklizés most sem megy

térdem ennél a hajlitásnál, vizszintes ugye, még mindig fáj, de fokozatosan múlik, mint a csiga, olyan lassúsággal, úgyhogy türelem

és a fájdalom is egyre csekélyebb.. 

 

rendes kerékpározás megy egyébként, de kis fájdalmat érzek a térdemben, mikor a pedált lefelé tekerem és terhelést kap a térdem

 

minden múlik csak baromi lassan..

 

a fentieket összehasonlitás vonatkozásában irtam

 

csak benéztem, mindenkinek üdv.

 

Előzmény: Blatur Carlsson (5859)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5875

Szia Chilli!!

 

Méhnyak,és végbél...

 

Ez van..

 

Chopi.

Előzmény: _chillout_ (5873)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5874

Itt, ahol én élek, nem nyúlnak a szakadt meniszkuszhoz, csak ha nem javul a gyógytorna hatására. A másik: kétféle szakadás van: baleset következtében, fiatal korban, vagy "spontán", mert az ízületek már nem kapnak annyi kenést, a kötőszövetek már kevésbé rugalmasak, ez inkább idősebbekkel (35+) fordul elő. Ezek a szakadások általában tünetmentesek, ezért semmilyen beavatkozást nem igényelnek.

Nekem egy éve volt balesetem, utánaolvastam és amit találtam megrémített, kézzel-lábbal tiltakoztam a műtét ellen. Novemberig húztam, de a fájdalom, a napi szintű dagadás komolyan hátráltatta az amúgy igen aktív életemet. Belementem a műtétbe, pikk-pakk megvolt, mire kettőt pislogtam, már újra otthon voltam. Azonnal elkezdtük a gyógytornát és január közepére eljutottam oda, hogy át tudtam tekerni a szobabiciklit és két lábbal ki tudtam nyomni 110 kg-ot (egy lábbal illene annyit). A térdem azóta is dagadt, a mozgása be van szűkülve, térdelni nem tudok, a guggolás szóba sem jön. Ugyanakkor a főnököm szakadt meniszkusszal vígan röplabdázik. Igaz, neki nem balesetben szakadt el, szóval valóban, ennek is van jelentősége.

Előzmény: Blatur Carlsson (5870)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5873

Úristen Chopi, milyen rákból gyógyultál kétszer??

Előzmény: Chopper63 (5867)
Nikke Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5872

*eléggé

 

Előzmény: Nikke (5871)
Nikke Creative Commons License 2015.06.12 0 0 5871

Ez dícséretre méltő, de az általános tapasztalatok alapján elléggé extra kivétel, aki szakadt meniscussal boldogan él.

 

Előzmény: Blatur Carlsson (5870)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5870

Én azért optimistább vagyok. Lehet élni műtetlen meniscus szakadással, akár még maratonokat is lehet futni. Ismerek olyat, aki a műtét után 20 évvel vígan teniszezik, síel, de olyanról is tudok, aki teljes meniscus eltávolítás után 35 évvel magas szinten sziklát mászik, sőt olyan focista is van, aki két meniscus műtét után (az első után 8 évvel) lett világbajnok.

A térdkalácsom a műtét után másfél héttel kezdett fájni (nem is terheltem még), gondoltam hátha van itt vki, akinél hasonló volt a szitu. Remélem az izomzat egyensúlyának helyreállásával majd rendeződik a dolog.

Neked jobbulást kívánok. Talán érdekelhet, hogy a sziklamászó úgy tud 0 meniscussal 80 évesen mászni, hogy extrém módon megerősítette a combizomzatát (súllyal mélyeket guggol, bármilyen hihetetlen is) és amúgy nagyon vékony persze.

Előzmény: Nikke (5863)
NagyonI Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5869

kEDVES Chopper63, ejtsd Csopi!!!

 

Én küzdök rendesen a hozzászólásaid olvasásával, de hogy mikor  jutok el az elérhetőségedig:::))??? a jövőt nem sejthetem..

 

Minden nap olvasok valamennyit.

Ha nem kell lótifutiznom, boltba, kutyával stb.., akkor többet is. De ha de, akkor csak egyet egyet.

 

Nem tehetsz ide egy linket a könyvedhez???Plíz!! Tegyél!!

 

MAJD ha A te bendőd is tele lesz a megevett kenyérrel, megtudod, hogy repül az idő 70 fölött. Alig van egy sóhajtásnyi idő.. Pedig olykor kettőt is kellene egy nap sóhajtanom...

 

Ma ez sem sikerült.Unokáim bámulatosan elállították a netemet, működésképtelenné tették a tévémet (van másik:::))), ezekkel küzdöttem annyira, hogy a térdemről sikerült teljesen elfeledkeznem:::)))

 

Filmet, riportot hol? merre kutakodjak????

 

Kutakodni akAROK...:::)))

Előzmény: Chopper63 (5867)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5868

Mindkettő :)

Előzmény: gombóc63 (5862)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5867

Kedves sántakutyabarát..

 

Nos irásod épp elég ok arra,hogy az emberek szemét fel kell nyissa az ember!!!

 

Ezért kell megjelenjen..ezért is többek között,könyvem rövidesen!!

 

Idézlek:

 

"a nyari nagyobb fertozesveszely csak a nagy meleg es a strandolas miatt van, ezek meg nalam nem igazak, nem nagyon tudok kimozdulni es van itthon klima."

 

Nos..mennyi millió mindent nem tudnak az emberek..

 

Ugyan ki gondol jelen esetben az általad irtakra..(Pitiáner dolgok!)

 

Hm..komolyabb gondok azok,amikkel egy legyengült szervezetnek meg kell 1-1 műtétnél birkóznia..

 

Nos,én ettől féltelek!!

 

http://www.egeszsegkalauz.hu/keresok/betegseg-es-tunet/mrsa-fertozes-114170.html

 

Ezt csak kiemeltem belőle..olvasd el az anyagot..

 

MRSA-fertőzés Címkék: baktériumok, fertőzés, infekció, MRSA, staphylococcus, kezelés, megelőzés

Jellemzően súlyos kórházi fertőzés, amelyet az ún. methicillin-rezisztens Staphylococcus aureus (MRSA) baktérium okoz. Nevében is szerepel, hogy már nem reagál, azaz rezisztens az egyik, staphylococcus fertőzés esetén alkalmazott antibiotikumra.

 

 

Ez a rákfenéje a műtőknek..korházaknak..

 

Nekem sikerült belefutni..

 

Rák betegségből kétszer gyógyultam..a többi sem kispályás..és az MRSA-is az étlapon volt..

 

Én örülök,hogy eddig sikerült túlélnem...Másokat épp ezen dolgoktól védenék..

 

Több TV film készült túlélésemről..Tv,rádió riportok,ujságcikkek stb..

 

Remélem hamarosan könyv formában is kézbe vehetik az emberek..

 

Nem egyszerű ez az egész..és vannak dolgok,amik már itt pl nem publikusak..

 

Elérhetőségem fent van egyik hozzászólásomban..

 

Aki veszi a fáradtságot és megkeresi,az el tud érni magánban is..

 

Egy élete van az embernek..nagyon kell rá vigyázni..

 

Én kivánok Neked teljes felépülést..JÓ DÖNTÉST!!!

 

Ha tudok segiteni irj magánban..

 

Chopi.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: sántakutyabarát (5858)
gombóc63 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5866

Tulajdonképpen változatlanul. Jövök, megyek, fájdogálok. Tegnap voltam 4 hónapos, messze még a vég:-)

Előzmény: Nikke (5864)
_chillout_ Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5865

Nekem pölö a jelek szerint nagyon gyorsan. Valami egészen új szinten fáj a térdem, pontosabban a sípcsontom teteje. Minden lépésnél fáj, hajlításnál nem annyira, de egy kicsit akkor is, és újabban ropog, borzasztó hangokkal.

Előzmény: Nikke (5863)
Nikke Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5864

Hogy vagy? :-)

 

Előzmény: gombóc63 (5862)
Nikke Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5863

Porclágyulás a porckopás előszobája. Nem fog meggyógyulni, talán lehet lassítani a folyamatot. Egyébként meniscus nélkül, illetve maradékmeniscussal felgyorsul a kopás, mert nincs ami teljes egészében felfogja a súrlódást.

Így jártam én is.

Szakadt meniscussal nem lehet élni, a műtét meg előidéz, illetve felgyorsít egy másik bajt. Az már egy más kérdés, hogy kinek milyen gyorsan és milyen mértékben.

 

 

Előzmény: Blatur Carlsson (5859)
gombóc63 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5862

A mozaikplasztikától. Már mint a porclágyulás lenne a műtéttől? Vagy a fájdalom?

Előzmény: Blatur Carlsson (5861)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5861

Állítólag a műtét miatt van ez. Előtte nem fájt, az tuti. Azért köszi! Ja és neked mitől múlt el amúgy?

Előzmény: gombóc63 (5860)
gombóc63 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5860

Nekem porclágyulásom van/volt, el nem tudom képzelni, hogy műtét közben ne vették volna észre. Az igaz, hogy az MR nem mutatja ki. Talán más itt a probléma. Profi gyógytornász véleménye....a profi sebészem sem tudta mi a baj, csak az artroszkópia után.

Előzmény: Blatur Carlsson (5859)
Blatur Carlsson Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5859

Sziasztok!

 

Meniscus műtét után 2-3 héttel fáj a térdkalácsom (a vízszintes lábbal történő kis behajlítás-nyújtás gyakorlatot nem tudom végezni, nyomásra is érzékeny). Lépcsőn felfelé menni tudok, akkor nincs gond, lassú tempóban bringázom is. Volt vkinek hasonló? A gyógytornász (profi) szerint porclágyulás lehet. Nekem előtte nem volt és nem is értem, hogy ez mitől van és meddig fog tartani. Amúgy kopásom nincs (minden más van az MR-en, de az orvos szerint azokkal nem érdemes foglalkozni), elvileg egy normál rehabilitációt várnék, de ez vhogy nem tűnik annak. Köszi, ha megírja, akinek volt ilyen!

sántakutyabarát Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5858

Kedves Chopper63!

Koszonom a valaszt, a nyari nagyobb fertozesveszely csak a nagy meleg es a strandolas miatt van, ezek meg nalam nem igazak, nem nagyon tudok kimozdulni es van itthon klima.

Milyen gyogygombak ezek? A Varga-fele? Neked segitettek hasonlo helyzetben?

Koszonom es gyors gyogyulast kivanok!

Előzmény: Chopper63 (5850)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5857

A lábadon töröm a kobakom..

 

Mi lehet az a dagadék a lábadban,és nem örömkeltő,hogy meleg is..

 

Nem gondolod hogy hűteni kellene,nem hancúrozni ilyen sokat,nehogy baj legyen a vége??

 

Házi orvos nem mondta??Én jégzseléket vettem annó,és az kellemes anyagban van,mint a bársony,idomul a lábra,térdre ahova kell..

 

Nagyon sokáig használtam,sok héten át,éjjel nappal..

 

A lóbalzsam legalább most sikeresebb választás volt,és a hűsitőt sikerült megvenni??

 

Szerintem túlterheled a lábad..vigyáznod kellene rá..

El kell juss a Hévizig!!

 

Begyulladt lábbal nem fognak fogadni..fontold meg!!

 

Nekem van ugy egy egy unokás napot kb 2 napi totál pihenéssel tudok túlélni..

 

Most viszont fél 1-kor egy kis fürdőzést csináltam..jól esett!!

 

Ha megtehetem,egy nap többször is ejtőzöm kicsit..vizes közegben.

 

26 fok van bent..hu..

 

Te is sokat lomolsz pakolsz..én is,nem igazán kultiválja tappancsom..

 

Birkaizé????????????

 

Tudod mekkora kincs egy BIRKAIZÉ??

 

Felfekvés ellen a legcsodásabb közeg!!!!Óriás kincs..és lécci ne utáld!!

 

Nagyon meg tudsz nevettetni irásoddal,és az a gyógyulást segiti..

 

Uccu neki este ha jönnek a WC percek,szökellj mint a gazella!!El ne ess!!

 

Lécci irjál amikor van folyományos történésed..én nagy örömmel veszem,meg felügyelem legalább hogylétedet!!

 

Többike hogy vagytok??

 

Arzeen..hogy van lábad???

 

Tudom,sokan dolgoztok,aki teheti kirándul..ja mi meg zömében az ágyat nyomjuk..én legalábbis sajnos eléggé sokat ..

 

Szép napot mindenkinek..

 

A moci link csak ugy nyilik meg ha kimásoljátok,új ablakba meg bemásoljátok..ez nem sikerült..bocsi.

 

Chopi.

 

 

 

 

Előzmény: NagyonI (5854)
Chopper63 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 5856

Link ossz sajnos..

 

Még egyszer megpróbálom..

 

https://www.youtube.com/watch?v=3gI_F6CGaAo

 

Ez volna..a hasonló enyémhez..remélem megnyitható lesz..ha nem nem kisérletezek vele tovább..

 

Chopi.

Előzmény: Chopper63 (5855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!