Keresés

Részletes keresés

akkornemcsakúgy Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2524

Is. Ilyen apróság nem zavarta őket. De a térdig érő gatyás pasikat sem, a fürdőruhás hölgyeket sem. Engem meg nem zavart az Ő fürdőruhájuk. :)

Előzmény: tottival (2518)
FeketsZ Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2523

Nekem sem mindig jön be a zenés bemutató, de megvan annak is a szépsége.

 

Ha igazi, hagyományos programokon szeretnétek részt venni én azt gondolom az egyik legjobb mester ebben Siófokon a Galeriusban Molnár István. Nála nem fogtok zenés programmal találkozni. Ő ragaszkodik a hagyományos északi kultúrához, sok esetben ő maga készíti illetve szerzi be a természetes alapanyagokat a programjaihoz. Nagyon ragaszkodik a hagyományokhoz, nekem kimondottan tetszik amit csinál.

Előzmény: habibi85 (2522)
habibi85 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2522

Ízlések és pofonok. Nekem Tatzmanndorf nagyon bejött. A szaunamester nagyon vendégszerető és kedves. És bár egy kukkot sem értettem a vicceiből, megvolt a hangulata. Ugyanott bementünk egy meditációs felöntésre, ahol mély csend volt. Életem legrosszabb szaunában eltöltött 15 percét éltem át, és nem csak én, hanem azok is akik velem voltak. Soha többet nem vállalnám! 

Azért zenés táncos felöntések sincsenek mindenhol, csak néhány helyen az országban. Nálunk azért a szaunafelöntések egy közösségi élményt jelentenek. Bemegy 15-20 ember akik nem ismerik egymást, és a szaunamester egy csapatot kovácsol belőlük. Rengeteg ismeretség, barátság szövődik így.  A szaunamester viszont mindenhol beszél, mert nálunk még kell, hogy elmondja az alapvető szabályokat és megismertesse a csapatot a szaunakultúrával. Csendes felöntést majd pár év múlva, amikor a bent ülők 99%a már tisztában lesz mindennel.

Én csendes felöntést csak és kiárólag relax zenével tudok elképzelni, ami segít a kikapcsolásban. Számomra kellemetlen, ha még a légy zümmögését is hallani. 

Úgy gondolom itthon is mindenki megtalálja a neki való helyet, mert sokan vagyunk és sok stílust képviselünk.

Sokan mondják mindig, hogy Finnországban így szokás, Oroszországban úgy szokás, Ausztriában megint más. De hát mi magyarok vagyunk, más a kultúránk, más a mentalitásunk. A lényeg úgyis az, hogy az egészséges szaunázásra törekedjünk, mindegy milyen stílusban, csak egészségesen!!!

Előzmény: szofi762 (2515)
habibi85 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2521

Mi rendezvény idején voltunk. Vegyes volt a kép, volt aki magára vette a lepedőt, volt aki nem. Én speciel nem. De ez nem jelent ott gondot, sőt a szaunamesterek így tanítják.

Előzmény: MEB (2506)
FeketsZ Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2520

A szöveg tördelését nem sikerült megtartania. :(

Előzmény: FeketsZ (2519)
FeketsZ Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2519

Újdonság! Egy igazán remek szombat estének nézünk elébe.

 

Egy kis saját tapasztalat a Mesterekkel egy korábbi programon.Szombaton délután 12:30 körül útrakeltünk Székesfehérvárról menyasszonyommal. A cél Vonyarcvashegy, Zenit hotel. És, hogy mi visz rá két szaunaimádót arra, hogy egy hűvös őszi napon útra keljen és 130km-t utazzon? Nem más, mint 2 országos szaunamester bajnok baráti vetélkedője. Izgalmas programnak ígérkezik. Mivel a nap is sütött úgy gondoltuk az unalmas autópálya helyett a Balaton északi partján kanyarogtunk a szállodáig. A gyönyörű táj, az északi part gyöngyszemei, mint Csopak, Tihany, és a Badacsonyi borvidék látványa, remekül megalapozta hangulatunkat mire megérkeztünk a szállodába. Udvariasan és hamar beengedtek minket és egyből összefutottam szaunamester bajnokunkkal és oktatómmal Barabás Líviával aki útba igazított, mit és hol találunk. Örömmel tapasztaltuk, hogy a házirend rugalmas, nyugodtan lehet fürdőruhamentesen szaunázni és merülni a hideg vízben, bár a szaunázókat kicsit konzervatívnak éreztem, ahhoz képest amit szeretünk. ( Kenegetős programon magunkra kenjük a kencét, nem a törölközőre. )(Számunkra) első programként Szabó Zoli „A magányos lovas” invitált minket egy vadnyugati kalandra, ahol lovagolva üldözhettük a száguldó vonatot. Félidőben a magányos lovasok egy kis mákos-olajos nedűt kenhettek magukra, hogy több szerencsével indulhassanak a vonat nyomába. A zene ritmusa gyorsult a hangulat fokozódott és különleges illatok és egyre intezívebb lecsapások végén izzadtan és zihálva ugorhattunk fel az utolsó kocsira. A szauna ajtaja kinyílt.Zuhanyozás után kerestük az utat a szabad levegőre. A lélegzetem elakadt amikor megláttam a szálloda teraszát és kisétáltam a friss levegőre. A Zenit hotel a település egyik legmagasabb pontjára épült, így megcsodálhattuk, ahogy a felhők mögül átsejlik a lemenő nap fénye és rózsaszínre színezi a Balaton vizét. Szinte a teljes nyugati medencét belátni innen, gyönyörű látvány. Ezután egy kis pihenés következett, majd indultunk vissza a szaunába.Második programként Livi „Moonlight Dance” programja következett. A sötét szaunába frissen megérkező dézsából a hűvös, ködös éjszaka párája áramlott kifelé. A Mesternő a zene ritmusára pörgött-forgott és csapott le a szaunában, nagy örömünkre. Félidőben illatos mézes kenőcsöt kaptunk bőrünkre, zöld, lila, kék és piros fényekben pompázó poharakból, fantasztikus látvány volt a félhomályban. Ezután csak jött a pára, a lecsapásoknak se szeri se száma és megtöltötte a mirhás-tömjénes illat a szauna levegőjét, majd miután a hangulat a tetőfokára hágott kinyílt a szauna ajtaja, zuhany, friss levegő, pihenés.Harmadik programként Zoli „Pub ’N Roll” programja következett, ahol egy hangulatos kisvárosi kocsmában érezhettük magunkat. A kocsmát átjárta, a nyírkátrány füstös illata, a hangulat a zene ritmusában fokozódott és megpihenésként egy kis friss levegővel megfűszerezve frissítő sörös-citromos nedűt kóstolhattunk Lindsey Stirling hegedűjének átiratában a Pokemon zenéjére. A hangulat a tetőfokára hágott, ahogy a nyírkátrány illatával keveredett a kályhára fröccsentett sörös-whiskey-s nedű. Az igazi kocsmahangulatban beindult a duplatörölközős hőlégkeverés, végül az ajtó kinyílt.Végül negyedik programként a Mesternő és Mester közös „Villám és mennydörgés” programján vehettünk részt. Bőséges vízadagolással kezdődött a program, megelőlegezve sejtésünket, hogy itt bizony az elkövetkező negyedórában senki sem fog fázni. A hangulat egyre forrósodott, velünk volt három szellemünk kiket mestereink idéztek meg ma este nekünk: pára, forróság és szélvihar. Amikor 2 bajnok összecsap és egymásra rálicitálva a zene ritmusára, énekelve csapják nekünk a szelet az elképesztő élmény. Egymást után és egymást kiegészítve „Mennydörgött” és csapott le pörögve-forogva a „Lívia hurrikán”. És bizony volt olyan vendég, ki elvesztette szűzességét, mivel úgy tudjuk, ezidáig nem volt olyan szaunaprogram, ahonnan sietősen, idő előtt távozott. És követték sorstársai néhányan, de volt pár kemény harcos, néhány edzett amazon és hős férfiú, kik dacolva a viharral, villám és mennydörgés közepette tapsolva rikoltozva követelték: MÉG MÉG MÉGMajd a vihar szép csendben elvonult, mi elautóztunk az éjszakába és Mestereink is nyugovóra tértek.Köszönjük Nektek! :)

 

 

 

tottival Creative Commons License 2014.02.04 0 0 2518

fürdőruhás mammerek a textiles időpontban voltak szaunázni?

Előzmény: akkornemcsakúgy (2514)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2014.02.03 0 0 2517

Azért a helyzet nem ennyire tragikus. Van több szauna, a felöntések nem folyamatosak, szóval van hely és idő csendes szaunázásra is. Érdemes megpróbálni.

Előzmény: szofi762 (2515)
MEB Creative Commons License 2014.02.02 0 0 2516

Köszönöm a hozzászólásokat a hertelendi fürdővel kapcsolatosan, most már biztosan megyünk a Szauna Oscarra márciusban, szállás is lefoglalva! :)

Tegnap sikerült kipróbálni a mórahalmi szaunát is, nagyon pozitív az élmény. Ugyan valóban körülményesebb feljutni az emeleti részbe, de másodjára már biztosan egyszerűbb lesz.

Kár, hogy nincs merülőmedence és elkelne egy jegkasa kut is. A jacuzzi ellenben nagyon jo, a vendegkor is baratsagos, igaz nem voltunk tobben osszesen hat fonel du. haromtol hatig. Pl. a szeanszon csak ketten vettunk reszt a felesegemmel. :)

 

 

szofi762 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2515

Na ettől tartottam. Zenés táncos szauna??? És tényleg ez a divat most itthon? Pedig annyira rá akartam venni magunkat hogy próbáljunk ki itthon is egy szaunaszeánszos hétvégét, mégse kell 600km-t utazni csak 200-at. Sajnos mi a csendes szaunát szertjük, engem az is zavar ha hangosan dumálnak a  szaunában, pl. Bad Tatzmannsdorfban  meg vicceket mesélt a szaunamester felöntés közben, hát ott is akkor voltunk először és utoljára pedig a fürdő egész jó lenne. Na mindegy mindenki máshogy szereti!

Köszi a segítséget!

Előzmény: akkornemcsakúgy (2514)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2514

Karácsonykor volt hasonló program, azon voltam. A wellnes részleg áll egy úszómedencéből, nekem az kicsit hideg vízű volt. Egy elég nagy jakuzzi, az kellemes és egy kis gyermekmedence pici csúszdával. A teraszon is van egy mobil jakuzzi, szép a kilátás a Balatonra.

A szauna rész elkülönített, van pár pihenőágy is. Egy finn szauna, egy infra és egy gőz. Merülőmedence. Ennyi. A kiírás szerint kéretik fürdőruha nélkül igénybe venni, kivétel napi kétszer egy óra. Na ezt nem tartja be senki. Általában a nagymamák melegedtek bent az unokákkal. De ők legalább simán fürdőruhában. Mások lepedőt takartak a fürdőruha fölé. Ez volt napközben. Este a felöntés az már tényleg fürdőruha nélküli volt, de ot sokaknak az okozott gondot, hogy a kapott krémet hova kenjék, mert hogy a lepedőből kicsavarják magukat az szóba sem került. (Utána ez a zuhanynál is gondot okozott. Lepedőben mégsem, bár már olyat is láttam, így aztán ment ez egy lábon egyensúlyozás, hogy sikerüljön belebújni úgy a fürdőruhába, hogy ne essen le a lepedő.) A szaunába kb 15 ember fér be. A most divatos zenés táncos felöntés volt, szerintem teljesen felesleges, de most ez a divat.

Szóval nem egy szauna fellegvár, de ha éppen ott van az ember, akkor érdemes lemenni. De csak ezért odautazni, szerintem nem. 

Előzmény: szofi762 (2513)
szofi762 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 2513

Február 21-22-én a balatoni Zenit hotelben "Szaunaőrültek hétvégéje" lesz. A program nem hangzik rosszul viszont sok múlhat az wellness adottságain meg a résztvevőkön... Járt valaki arra? Esetleg egy konkrét ilyen hétvégén? 

Zsolt a Holdról Creative Commons License 2014.01.28 0 0 2512

Én párszor voltam az AW.-ben, nagyjából azonosak a tapasztalataim. Van pár próbálkozó suttyó fürdőruhás, aki úgy érzi, jól kib.szott a többiekkel. De ez már egy lerágott történet. A nemek aránya inkább 6-1 - szerintem. Én magam nem vagyok oda a központi felöntésekért. Kampányízű az egész, hirtelen rengetegen lesznek, még talán olyanok is bemennek a felöntésre, akik életükben soha nem szaunáztak. Ezért néha annyian vannak, mint a hangya. Amiből következik, hogy nem azért menekülnék ki, mert már nem bírom tovább, hanem mert elfogy a levegő. Felöntést magamnak is tudok csinálni (ha eszembe jut egy-egy régi vicc, még röhögök is rajta), kellékeket kell csak vinni.

A környéken nem is tudok más helyet. Ez van.

A szaunakultúra, mint minden kultúra pedig olyan, amilyenné mi magunk tesszük.

Előzmény: informania (2508)
Pár Pécsről Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2511

Még Bükfürdőhöz hozzászólnánk. - Nekünk nagy kedvencünk. Ebben az országban messze az első, vagy az lehetne. Az osztrák szinthez lehetne mérni. Volt amikor tökéletesnek éreztük, aztán most decemberben megint voltunk. A megszokotthoz képest csalódás volt! Ha nincs pénz a kinti medence fűtésére és ezért azt késő ősszel bezárják, aztán csak majd valamikor tavasszal nyitják újból - az több mint kiábrándító - ott van előtted az átriumban és mégsincs. Rosszabb mintha egyáltalán nem lenne. - Ugyanakkor elkérik ugyanazt a belépőjegyet, mint amikor minden működik. A második napon ezért a helyiek tanácsára átmentünk Ausztriába Locsmándra (Lutzmansburg). Csak 14 km Büktöl. Mindenkinek nagyon ajánlom! - a személyzet jó része is magyar.  Szuper volt - tökéletes - olyan, amilyen Bük is tudna lenni, ha akik ott döntéseket hoznak hagynák. - Tény, hogy drágább - nem kicsivel - mondjuk legalább duplaannyival - viszont a belépő megfizetése után minden további dolog ingyenes, programok, felöntések. (ezek rendszeresek és profik)  

- Szóval a leépülés mindig valahol elkezdődik - nagyon nagy kár lenne érte! - Mi azért még menni fogunk - majd ha lesz kinti medence - és reménykedünk, hogy a dolgok jó irányba változnak - ha pedig nem, akkor  spórolunk és másnap átvisszük megint a kis pénzünket a sógoroknak Locsmándra - ott van a szomszédban.

Előzmény: grafiti (2499)
Pár Pécsről Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2510

Sziasztok!
Magyarhertelend - szauna.
Pécsiek vagyunk és egészen a mostani hét végéig valahogy nem találtunk oda. - Az első alkalom után leírunk róla néhány teljesen szubjektív benyomást.
Nagyon barátságos, szép és kedves hely. Valahogy azt érezni rajta, hogy az egészet szeretettel tervezték és valósították meg. Sok természetes anyag, elsősorban fa, padok székek, faburkolatok - meleg, barátságos hangulat nyújt. A www.hertelenditermal.hu weblapon a galériában látható képek és a feltöltött videók is a valóságot tükrözik. A naturista rész textilmentes. A kabinokban kivétel nélkül mindenki meztelenül szaunázik. A kabinokon kívül, közlekedés közben, különösen a hölgyeknél azért jellemző a takarózás, de valóban lehet a pihenőtérben is meztelenül lenni és néhányan - köztük mi is- így is tettünk.
A honlapjukat már csak a felöntések ideje miatt is érdemes figyelni, mert azok nincsenek minden nap. A naturista és textiles rész teljesen egyenértékű, a textilesnél van még pluszban egy sókabin - oda felöltözve át lehet sétálni. A naturista rész szó szerint tömve volt, a textiles kongott, egy-két ember lézengett csak, kizárólag fürdőruhában - a kabinokban is fürdőruhában. Mivel a hely viszonylag kicsi, nagy pazarlásnak tűnik ez a szétválasztás. - A két teret össze kellene nyitni elsősorban a kulturált pihenőtereket bővítendő és a látottak szerinti minimális fürdőruhás szauna igényt külön időpontok biztosításával kellene megoldani. Mert a kevés helyből jönnek a negatívumok is. Nem lehet, vagy nem biztos, hogy lehet lazítani, pihenni, ami pedig alapvető része lenne a dolognak. A pihenőszobában 6 ágy és 12 szék (inkább nagyon kényelmes karfás, nagy fafotelnek mondanám) van - ezek teljesen meg is töltik a kis helyiséget. Nyitásra mentünk, és még éppen sikerült megcsípnünk 2 db széket. Vagyis nincs elég hely - és ha nem kapsz helyet a pihenőszobában, a kabinokból kijőve sehol máshol nem tudsz lazítani, pihenni - különösen így télen, mert a kabinok előtti tér erre nem alkalmas - pl. elég hideg. Átsétáltunk a textiles részbe, az ottani pihenőszoba ugyanolyan és tökéletesen üres volt, mégcsak egy törölköző sem volt lerakva sehova! - Vagyis az az 1-2 fő fürdőruhás nem oda jött, nem ott pihent, talán csak kíváncsiságból lejött az élményfürdőböl.
- Aztán...Láthatólag van egy törzsközönség - amúgy teljesen normálisak - ami baráti társasággá vált - ők együtt vannak, foglalják egymásnak a helyet és kb. meg is telik velük a pihenőszoba - és ott megbeszélnek minden létező dolgot. :) Nyugi és csend csak akkor van ha kihagysz egy felöntést - mert ők ott vannak mindegyiken.
Az infraszauna (mi nagyon szeretjük) működése elég gáz. Amúgy kinézetre nagyon szép az is, de... - fadobozokban 3-asával vannak a fénycsövek, veled szemben és mögötted. A hátsó, hiába húzódsz a pad szélére egy idő után már égeti a hátad - ha nem ülsz elé, akkor pedig nem kapcsol be (mozgásérzékelős). - Kellene egy normális infrafelszerelést beépíteni a kabinba a jelenlegi helyett (lásd szinte bármelyik szaunát)
- Nagyon hiányzik valami medence - legalább egy nagyobbfajta pezsgőfürdő - az még talán el is férne valahogy.
- Azért majd még próbálkozunk. 

Az ottaniaknak szerintük is szívügye a szauna - nem mostoha gyerek a fürdőn belül - sőt! 

- Elnézést a hosszú beírásért.

 

Előzmény: habibi85 (2504)
GENOM_66 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 2509

Nemcsak a kabinokban lehet nyugodtan meztelenül lenni, hanem a pihenőterekben is.

Előzmény: MEB (2506)
informania Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2508

Rövid helyzetjelentés az Aqua-World szauna használatáról. Hetente 3 nap este 16:30 után csak fürdőruha mentesen lehet használni. Erre a szauna bejáratánál részben egy A4-es, jól olvasható papír, részben egy kisebb táblán ábra is felhívja  a figyelmet. Én pont egy ilyen napon, csütörtökön délután mentem be.

Ebben az időpontban próbálkozott egy néhány fős társaság alkudozni a recepción, hogy ha ők felveszik a lepedőt, de a fürdőruha alatta marad, akkor miért nem mehetnek be? Ennek nem engedett a recepció, s nem is jöttek be.

Odabent mindenki betartotta a szabályokat, szaunában vagy gőzben nem láttam ruhás egyént, mindenki törülköző / lepedő használatával volt bent illetve azon ült.

Néhány fórumolvasónak üzenem, akiknek kedvenc témájuk a "lehet-e meztelenül tartózkodni a közlekedő térben" kérdéskör üzenem, hogy lehet, de ezen alkalommal csak az indokolt mértékben volt ilyen, "csak úgy" mászkálás nem volt jellemző. A másik, szerintem alapvetően mindegy statisztika a férfi/nő arány, ez kb. 4:1 volt a férfiak javára.

Pozitív volt a többféle friss gyümölcs, s indultak a felöntések is (ezeken sajnos nem tudtam részt venni). Szenzációs a Kneipp-taposó, nekem nagyon tetszett és ekkorát, ráadásul változó vízhőmérséklettel még nem láttam.

Negatívum volt, hogy egyik-másik szauna nem működött.

 

Összességében pozitív élmény volt, és ugyan én most voltam itt először, a tapasztalatok alapján vissza fogok térni.

 

Akinek rendszeres tapasztalata van innen, kérem írja meg, hogy neki mi a véleménye a helyről? Van-e különbség a nevezett 3 nap között?

 

üdv

MEB Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2507

Szívesen ajánlom mindenkinek az ausztriai Ybbstaler Solebad-ot, ami Göstlingben található.

Az árak: 16 euró a kombinált négyórás (fürdő és szauna), 19,50 a napi. Nem nagy a szaunavilág, de nem éreztem soha telítve az ott töltött három nap alatt. Bent: gőz, kristályszauna, pihenőrész, medencerész és étkező - ez némileg elszeparálva. Kint: aromaszauna, sószauna és egy 70-80 fős "zirbensauna". Plusz egy külön elzárt pihenőszoba.

Felöntések nagyjából óránként, ingyenesek. Ruhamentes az egész egység, amit magától értendően mindenki betart.

MEB Creative Commons License 2014.01.25 0 0 2506

Szia!

 

A mentes részen mi a jellemző?

Értsd lepedőbe,törülközőbe burkolózás vagy nyugodtan lehet meztelenül is lenni a kabinban?

Előzmény: habibi85 (2504)
keeper2 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 2505

Helló!

 

Szeretnék vásárolni otthonra szauna kabint, ehhez kérnék segítséget, milyen jellemzőket kell keresni?

Nem sokat tudok még róluk, de az biztos, hogy infraszaunát szeretnék, és nem kerámia fűtőset, valamint jó lenne turmalinos. Milyen paraméterek fontosak a jó minőséghez? Lehetőleg olcsóbb típust, mert még azok is elég drágák a megtakarításomhoz!

habibi85 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2504

Sziasztok!

 

A Dél-Dunántúliak figyelmébe ajánlanám a magyarhertelendi termálfürdőt. Maga a fürdő nagyon hangulatos, családias, az árak nincsenek az egekben.

Van egy fürdőruhás és egy mentes rész jól elkülönítve egymástól. A szabályokat mindkét oldalon szigorúan betartatják.

A személyzet és a vezetőség is nagyon kedves, és profi munkát végeznek. Ők a szaunára fektetik a hangsúlyt, és egy rendkívül színvonalas helyet sikerült összehozniuk 2 év alatt. 

Nekem eddig ez a Nr.1 Magyarországon!

Zsolt a Holdról Creative Commons License 2014.01.13 0 0 2503

Snipper már megírta elöttem, csak megerősíteni tudom őt. Én mindkét karosiban voltam és ha szaunaőrült vagy, akkor a Spát ajánlom. Hunguest Hotel Damonáról már korábban írtam, ott inkább "megtűrik" a profi szaunát. De engem kimondottan zavart amikor a nagymami a 10 -12 éves kislányával bejött melegedni.

Előzmény: *One* (2496)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2014.01.13 0 0 2502

Akkor én inkább maradok az innen 20 km-re lévő osztrák fürdőknél. 

Előzmény: grafiti (2501)
grafiti Creative Commons License 2014.01.07 0 0 2501

igaz fele út, de északi irányban Miskolc-Bialka Tatranska  kb 200 km :)

link.... http://www.termabialka.pl/En

 

pár éve írtam róluk ....1845 hozzászólás... azóta  rengeteget fejlödtek pozitív irányban, s való igaz a fürdö vezetése olvassa a fórumot ( picit beszélem a lengyelt ) és tanul is a nép akaratából . volt szerencsém A, SK, CZ, PL átélni a wellnes örömeit, de olyasmit hogy az élményfürdö részén üzemelö pezsgö, fúvó, maszírozó és egyéb atrakciók nyitástó zárásig nonstop üzemelnek, nos ezt csak náluk sikerült átélnem !

 

Előzmény: akkornemcsakúgy (2500)
akkornemcsakúgy Creative Commons License 2014.01.06 0 0 2500

És meg is osztanád a hely nevét velünk?

Előzmény: grafiti (2499)
grafiti Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2499

Két éve a karácsonyt most a szilvesztert tötltöttem Bükfürdön. Nos , szerény véleményem szerint a szinvonal inkább negatív irányba mozdult el. Ottlétünk egy hete alatt a két gözkabinból csak egy üzemelt, külsö / udvaron / található medence vízhiány miatt használhatatlan. Az még felejhetö ,hogy az alsó és emeleti pihenötér között legaláb 5 C fok különbség a felsö javára. De...  már a hangszórókból áradó kellemes madárcsicsergés sem volt hallható, ami 2 éve még úgy álomba ringatott.  Valószínü az év végi turistaözön számlájára írható / rengeteg cseh és német / hogy néhányan papucsban és lepedöbe burkolózva használták a szaunát, ám ez elhanyagolható tényezö. Ami dicséretre méltó, az a szaunamesterek profizmusa, legalább ök mindent megtesznek , hogy a kedves vendég jól érezze magát.

Lehet ,még így is az MO legjobb szaunája, de nem hiszem hogy az ország keleti feléböl 400 km utazva tiszteletemet teszem egy ideig. Különben is fele távon tudok hasonlót, ahol a fürdö vezetösége olvassa a fórumot és tanul is belöle :)

r314 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 2498

Üdv.!

Meg tudná vki mondani, hogy lehet megelőzni szauna kályha víztartályának, ill. benne a fűtőszál vízkövesedését? Köszi

Snipper Creative Commons License 2014.01.03 0 0 2497

Szia,

Az jó hely, nekem tetszett. A szaunák egy "félemeleten" vannak a medencetér fölött. Bemész egy lefóliázott ajtón, ha jobbra fordulsz, ott van a textiles rész, én 2 finn szaunára, egy gőzkabinra, egy jégkabinra emlékszem, meg mindjárt a bejárattal szemben volt egy kis csibekeltető infraszauna is. Ha balra fordulsz, egy ajtóval elválasztva ott van a "profi szauna", az textilmentes, a finn szaunában 15 ember is elfér kényelmesen és mindjárt a szauna mellett van egy hidegvizes merülőmedence, meg kb 2 paddal egy kis pihenőtér..szóval azt csinálsz ruha nélkül, amit akarsz.

A felöntéseket itt tartják, kedves volt a személyzet. Ha valaki fürdőruhába jött be, azt megkérték, hogy vegye le vagy menjen a másik oldalra.

Előzmény: *One* (2496)
*One* Creative Commons License 2014.01.02 0 0 2496

Sziasztok!

 

A Hotel Karos Spa szaunájáról tudnátok írni? A honlap alapján van egy textilmentes szauna. Ez mennyire van elválasztva a textilestől? Merülés vagy zuhanyzás mennyire oldható meg fürdőruha nélkül.

 

Az információkat előre is köszönöm.

Előzmény: Zsolt a Holdról (2457)
István0908 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 2495

Szia Radweg!

Én nyár elején jártam ott egy hetet az egyik apartmanban van üdülési jogom.

A szauna le van választva az uszoda résztől, nagyon kúltúrál, tiszta. A lepedő ki van készítve és akkor cseréled amikor úgy érzed. Textilmentesnek van kiírva de persze voltak olyanok akik nem tartották be, szerencsére csak kis számmal. Volt olyan, főleg a délelötti órákban, hogy csak ketten voltunk a párommal. Három szauna van, + 1 infra, gőz, aroma kabin, sókabin, jég kabin.Nagy pihenó terek és csend. Én nagyon jól éreztem ott magam.

Előzmény: radweg (2494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!