Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

eksön_ Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8800
Ez nem igaz. A miénknek, és az újjabaknak akik ide írnak semmi baja.

Az indexkar, na, az kakkuk.

Előzmény: Asszem (8794)
eksön_ Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8799
Hát a szervíz a márka presztízsát javítja/rontja. A MÁRKAszervíz hibája természetesen amárka hibája. Számomra ez egyértelmű.
Előzmény: Pugfan (8776)
zoltan3 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8798
Sziasztok!Tudnátok segíteni?Keresek Peugeotra 4 db 14 collos lemezfelnit.Aki tud bármilyen infot vagy esetleg van neki ilyen eladó kérem írjon e-mailt.
Köszönöm mindenkinek
salesguy Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8797
hát igen, nekem 1.8as van zafiban...
es tenyleg azert nem vettem meg a diezelt mert nem ér meg 6 misit!!!!
hu, ma bent voltam megnezni a 307sw:)))))
fekete:) belso szinten zenesz 17" felni..es premium..
nagyon jar az agyam..de kisarcolom beloluk a legjobbat az biztos..bukni fogok, de remelem a dizel behozza az árát...
uzletkoto vagyok..jarom Mo, Horvat es Szlovéniat!!Tehat csak a diezel a megoldas
Előzmény: Sas-307 (8791)
salesguy Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8796
ne haragudj barátom, téged palira vettek!!!!

ha kell segitek!!!!
:))
nem vagyok behajto..ingyen megoldom a problémád!!!!
csak valahogy mindig megoldom az ilyesfajta problémákat:)))

Előzmény: diarp (8795)
diarp Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8795
Beno2 tudnál adni nekem valami tippet hogy mit kéne tegyek ?
November közepe óta MINDEN egyes nap telefonálok a szervízbe , hogy mi van az autóval , hogy haladnak , kezdek au agyukra menni .
Van úgy hogy be is megyek és leellenőrzöm őket hogy mit csinálnak éppen .
Ezen felül nem tudom mit lehetne még tenni .
A múlt héten azt igérték péntekre kész az autó , telefonáltam , nincs kész majd holnapra , telefonáltam szombaton , sajnos még nincs kész , talán a jövő hétre .
Telefonálok kedden ,közlik hogy nem tudják felszerelni az első lökhárítót mert hiányzik valami alkatrész , de talán csütörtökre meglessz.
Nem tudom mitévő legyek szerintem engem valamiért szívatnak itt .
Ha a károkozóm biztósítója rendezi a cekket és már az egyik szervíz belekezd a javításba , át lehet esetleg vinni egy másik szervízbe , hogy ott fejezzék be aztán a szervízek majd rendezik egymásközt ?
Hol a határ , megteheti egy szervíz hogy akár 2-3-4-5-6 hónapig javítson egy autót , jogilag ez hogy néz ki ?
Más szolgáltatásoknál pl. építőiparban ha nem sikerül tartani egy építkezés határidejét akkor napi x forintot kell fizetni egészen addig amíg el nem készül a megrendelt szolgáltatás .
Valaki tudna tanácsot adni ?
Előzmény: beno2 (8789)
Asszem Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8794
Mielőtt autót vásárolsz azt tanácsolom olvasd végig a kiszemelt autók topicjait, szvsz megér két délutánt rászánni. A 307-nek ugyanolyan gondjai vannak, mint az elején. Egy-két apró dologtól eltekintve semmin nem változtattak...
Előzmény: Pali72 (8793)
Pali72 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8793
Hi mindenkinek!

Érdekes a fórum, a különböző vélemények. Én szeretnék P307-et vásárolni a jövőben, de kicsit bizonytalan lettem. Ezért is gondoltam Citroen Picassora, hasonló árban van az alapmodell, és mégiscsak nagyobb kocsi, meg állítólag halkabb is az utastere. Mennyire hangos a 307? Most egy Berlingóm van. Esetleg tapasztalat valakinél?
Másrészt írjátok, hogy sok típushiba volt a 307-nél. Ezeket mind kijavították? Ha valaki most vásárol, mire számíthat vajon, vagy mikori az a széria, ami már jó? Mennyire jellemző a váltó gond?

A PSA autókkal kapcsolatban általánosságban annyi észrevételem van (2 Berlingo után), hogy nem rosszabbak mint az átlag, sőt, nekem semmilyen különösebb gondom nem volt, elektroms sem.

Üdv: Pali

Asszem Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8792
Ne legyetek már ilyen fafejűek könyörgöm!!!

Az autónak nem az volt a baja, hogy összetört, hanem hogy állandóan rossz volt, és hónapokat állt szervízben. Én jónéhány 307-et ismerek közelről, de hibátlant még sosem láttam. Egyet tudok érezni, mert nekem 62 ezer km/ 1.5 év alatt még egy napot sem volt tökéletes állapotban. Most a váltó van darabokban.
Kedves beno2-szupermen!

Mégis mit tudsz csinálni, ha egy kurva alkatrész hónapokig nem érkezik meg az országba? Bemehetsz naponta kiabálni, de attól nem lesz itt előbb...

Sas-307 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8791
Re:opel zafiramat cserelnem
Szia!
Na nekem még 9% orvoskedvezményem is lett volna, meg egyébként is oda jártam 5 évig az előző kocsimmal. Akkor középen még aludtak hárompontos övet csiálni. Meg persze dízelt is szerettem volna, de erről a kereskedő folyamatosan lebeszélt. Egyébként meg csak a 2,2-es dizelt emlegette, ahol ugye már ugrik a kötelező. Nos én is takarékos ember lévén számolgattam. A régi 1,6-os kombi után az 1,8-as motor +1liter (Zafirába min 1,8-as kell). Nagyobb kaszni, légellenállás +1 liter -> 9liter/100km. Most kijövök 6,5-ös átlagból, kicsit meszebbre hordom szervízbe és élvezem az extrákat: CD játszó, alufelni, ESP, hat légzsák nem lett volna a Zafirában. (nem fizettem volna pluszban értük)
Konkrét egyenleget 4 év múlva tudnék mondani, de a HDi feeling már most megérte.
Üdv: Sas
Előzmény: salesguy (8787)
GL21 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8790
Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni a 307 SW-vel elégedett tulajok táborához.

A verda jöv? héten lesz egy éves és eddig egy karambolos javítás kivételével egyetlen napot sem töltött szervízben.

Remélem ezt a jó tulajdonságát a jövöben is megörzi :-))

Üdv:

GL21

beno2 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8789
Sajnos arra a P. gyárnak még nincs módszere, hogy ne sérüljön meg az autó ha hátulról teherautó megy neki.
Azért viszont nem az autót kell bántani, ha olyan helyre vitted javíttatni az amúgy már több mint 1 éves autót, ahol 2 hónapig nem képesek megcsinálni. Velem ezt nem tudnák megcsinálni. Ha viszont békésen vársz egy semmi javításra 2 hónapig, akkor ne csodálkozz ha összeségében sok időt tölt az autó a szervízben.
D.
Előzmény: diarp (8780)
Sir Balambér Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8788
Kb nekem is 18 hónapig volt ok a világítás. Októbertől viszont már 6 izzót kellett kicsrélnem.
Előzmény: kisattila (8786)
salesguy Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8787
szia SAS307:)
en nagy dilemmaban vagyok..opel zafiramat cserelnem egy 307sw-re HDI-re..de akinek van 307.e annak is sok problémaja volt vele a un.gyerekbetegsegek miatt!
Nagyon bejon a 307es premium felszereltsege ami bőven lepipalja az opelt..pedig ugyanabban az arban vannak.illetve a opek dizel verziója boven uti a 6 millat!!
Nekem benzines van es mindenképp dizelt akarok!!
Előzmény: Sas-307 (8777)
kisattila Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8786
Hello!
Nekem tavasszal égett ki a bal első, és most a jobb első!
Én a lámpát 99%ban bekapcsolom indulás után megszokásból a biztonsági öv után.
Egyébként szerintem a jobb elsőt nem egyszerű dolog kicserélni, le kell bontani egy műanyagot, aztán már fájt az újjam mire ki tudtam akasztani azt a fém bigyót ami az izzót tartja!
Üdv:Attila
Előzmény: sbojan (8784)
sbojan Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8785
"...nagy ritkán külterületen is..."

Persze ezt úgy kell érteni, hogy ritkán járok városon kívül, nem pedig, hogy ott ritkán égetem a lámpákat :-)

Előzmény: sbojan (8784)
sbojan Creative Commons License 2004.01.13 0 0 8784
Érdekes ez az izzókiégés-téma!

A mi SW-n most lesz 18 hónapos, de még mindig az eredeti, gyárilag beszerelt égők vannak benne mindenhol.

Pedig én folyamatosan használom a tompítottat, hiszen éjjel-nappal, városban és nagy ritkán külterületen is be van kapcsolva.
Ráadásul a kocsit a lehető legkegyetlenebb módon használom, hisz' a napi 25 kilométeremet rendre 15-20 kisebb szakaszban teszem meg, s a motoron kívül az izzóknak sem használ az állandó ki-bekapcsolgatás.

Amúgy én is (naná!) imádom az SW-t, egy Mercis éppen ma "fogott padlót", amikor az orra előtt csukódott be automatikusan a visszapillantótükör! hihi :-)

kisattila Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8783
Hello
hasonló gonddal küzdök én is... viszonylag új autót sajnos csak nagy értékvesztéssel lehet eladni!

Tudod, hogy mitől ég ki a fényszóróban az izzó? Szervízben tudtak rá mondani valamit?

Nekünk 307 2.0 HDI Premium 110 Le van. 2002 szeptember 26-án vettük át. Elektromos csomaggal, meg téli csomaggal, meg fedélzeti computerrel.

Üdv:Attila

Előzmény: diarp (8779)
Peugeot307 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8782
Dani! Vééégre!! Szerintem nagyon hiányoztál. csak nem Pug tulaj lettél?? :)
Előzmény: VDaNi (8781)
VDaNi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8781
Kép nincs az autóról?

Dani

diarp Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8780
Sas-307 tiszta szívből kívánom hogy meradj is mindig elégedett 307 sw tulaj .
Nem tudom mikor vehetted autódat , de azt mondják a mostani szériák már rendben vannak .
Mi megevettük az autót rögtön ahogy megjelent , betegségeivel együtt . Ennek az is árát megfizettük .
Amúgy igazad van, mi álló helyzetben voltunk , és fékezés nélkül isten tudja mennyivel belénkjött hátulról egy bazinagy Iveco teherautó , a lábam a féken volt és még így is beletolt az előttünk 2 méterre álló autóba .
Ehhez képest "nem annyira" tört össze .
diarp Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8779
Hogany : Igen ez itt a nagy kérdés ? Mit kéne venni helyette , nekem teljesen elment a kedvem ettől az autótól . Adjam el és bukjak rajta egy vagyont , vagy barátkozzak meg a gondolattal , hogy autóm bármikor cserbenhagyhat , ha összetörik , elromlik akkor esetleg hónapokig szervízben állhat .
Amúgy valóban rémtörténet de igaz , mint gondolom mindenki más rémtörténete ez a valóság , sajnos ...
Amúgy régebben irtam egy két sort már itt a fórumon 2002 május 12 én vettem az autót , igen rögtön a nyílt napon , ez volt az álom autó számomra megvettem , de rövidesen rémálommá vált . Úgyhogy én kb másfél éve irkáltam ide a forumra .Szóval a szervíz az biztos hogy szar !!
Az autóban jó az hogy keveset fogyaszt , szép , erős és biztonságos .
Viszont 2002 Júniusa óta eltelt 19 hónap ebből kb összességében 4-5 hónapot szervízben töltött az autó .
Elromlott dolgok a teljesség igénye nélkül
Vezetőoldali ülésfűtés
Utasoldali ülésfűtés
Indexkar
Bsa
Esp
66 szoftverfrissítés
Izzók állandóan kiégnek
stb..
1 év alatt beletettünk 35000 km-ert így a problémák még gariidőben jöttek ki , ki tudja mi jöhet még ...
Aztán még látogattam a forumot 1 ideig és láttam hogy mindeni veszi át autóját aztán 1-2 hónap és egyre vadabb dolgokat írtak le a tulajok . látni se bírtam hogy ez váthat rám is .
Hát ennyi...
beno2 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8778
Az auto2 újság januári számában láttam, hogy az usaban 500 bmw és 200 mercedes felsőkategóriás autót vásároltak vissza javarészt az elektromos rendszer meghibásodásai miatt. Én ebből azt olvasom ki, hogy aki megpróbál műszakilag előrelépni az sajnos gondokkal is találkozik. A másik lényeges dolog, hogy a hibákat megpróbálják megfelelően orvosolni. Sajnos itt vannak a gondok kis hazánkban. Annyit tehetünk, hogy megpróbálunk megfelelő szervizt keresni.
Annyiban én is érintett vagyok, hogy én is az említett kereskedőnél vásároltam az autót. Szervízre viszont soha nem vittem oda. Kerestem egy nagyobb szervizt, és a régi autó átvétele körüli mizéria is messze űzött onnan.
Ha nincs alkatrész, akkor sajnos telefonálni kell. Én is voltam úgy, hogy félóra telefonálással esetleg több hetes várakozást előztem meg, egy filléres alkatrész felkutatásával. Ilyen világban élünk.

D.

Előzmény: diarp (8770)
Sas-307 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8777
Re: 307sw soha többé...
Dehogynem! Mesélj légyszi az ütközés személyi következményeiről. Mert az SW-ben ülők rendesen védve voltak. Kiváló a kocsi passzív biztonsága!
És kiváló a kocsi aktív biztonsága is! Szombaton voltunk harmadszor Mogyoródon, a hungáriás tanpályán (most a feleségem gyakorolt) és a kocsi kiemelkedően veri a mezőnyt. Nagyon jól eltalált tervezés, az ESP szériában vele van(HDi)!!! Mondeókat, Corollákat, Omegákat lazán felülmúlja.
Ráadásul a kocsi szép, az üvegtető fenomenális, a motor kiváló.
Az viszont igaz, hogy kell neki a szervíz, de már korántsem annyi, mint a kezdeti példányoknak. Én Üllőre hordom, az tuti öt nyúl :-) http://www.fredibeni-peugeot.hu/
Ja és az öt ülés kényelme (most a harmadik sort nem számolom): a németek megőrültek, négyszemélyesre csinálják még a Zafirát is, meg a Signumot is (vagyis nincs külön ülőhely középen). Opelt imádtam, de most már csak francia autók jönnek számításba (három gyerek), mert ott az ötödik utas is létezik. (pl. C3, C5, stb.)
Összegezve: 30Ekm után én továbbra is SW-t vennék, mégha meg is ismertem a gyenge pontjait. És ha itt lesz a 16 szelepes HDi motor, akkor már nem is sokat kell gondolkodnom.
ÜDv: egy elégedett SW-s család
Előzmény: diarp (8770)
Pugfan Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8776
diarp!
Részvétem! De azt a mai napig nem értem, hogy a szervíz hibáját miért kell a márka hibájául felróni? Sajna sok szar szervíz van, és csak kevés igazán jó... De ez szerintem minden márkára igaz!

Pugfan

Előzmény: diarp (8770)
semmiho Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8775
Részvétem az autóval kapcsolatban... Mondjuk én elégedett vagyok a Peugeot-ommal (206-os): 27 hónap alatt 0 meghibásodás, de egyre inkább úgy érzem, hogy csak kifogtam egy jól összerakott példányt - meg ez ugye még nem az a híres-hírhedt multiplexes...
6 milliós autó? Azért már lehetett volna vásárolni - tudom, most sokan legszívesebben megköveznének, de - egy Mazda6 2.0 CD TE-t, a magasabb felszereltségű, gyengébbik (121 lovas) dízelt, vagy egy ugyancsak takarékos - és állítólag megbízható - dízel Ford Mondeót, stb. ...
Előzmény: diarp (8770)
Peugeot307 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8774
Nekem 5w40 Castrol Magnatec van benne.(2.0Benzin)
Total Quartz-oz láttam kb 9000ft/5L valamelyik kútnál.Legközeleb azt veszek,szerintem megéri.
Az is full szintetikus, és meghaladja a gyárilag előírt minőséget.
Előzmény: schs40 (8773)
schs40 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 8773
Hali!

Holnap a szervíz felé veszem az irányt olajcsere és néhány apróság miatt.
Milyen olajat használtok? 5W40, 10W40? A járgány 1.6 benzines SW. A szűrőt náluk veszem (legyen valami hasznuk is) bár az is a felébe kerülne, ha én vihetném. Az olajat viszont én viszem!

hogany Creative Commons License 2004.01.11 0 0 8772
Még valami. Időnként megjelenik itt egy ismeretlen nick, amelyet sem azelőtt, sem azután nem látunk, és mind egy hasonló sablonra felépülő rémtörténetet ad elő.
Előzmény: diarp (8770)
hogany Creative Commons License 2004.01.11 0 0 8771
Ebből a szép (és egy kicsit talán demagóg) eszmefuttatásból már csak az hiányzik hogy mit kellene vennünk eme sz*r autó helyett. Miből gondolod hogy egy másikkal jobban jártál volna?
Előzmény: diarp (8770)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!